Dodaj do ulubionych

Mieszkańcy okolic Ławicy obawiają się planów ro...

12.01.07, 07:53
He, he...!Co to lotnisko wybudowano jak juz byly osiedla? Chyba istnieje
ladnych pare lat...A co - tanie dzialki byly przy lotnisku??? Ale nikt sie
nie zainteresowal dlaczego?
Poznan ma sie rozwijac i mam nadzieje ze lotnisko bedzie dzialalo 24-godziny
na dobe!
Najwyzej dyrekcja zafunduje przydzial tanich stoperow...
Obserwuj wątek
    • Gość: woland co za wiara!! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.01.07, 08:44
      Ludzoim w Poznzniu i okolicy wszystko przeszkadza- Krzesiny - złe, bo hałas ( a
      lotniksko wybudowano zanim stała większośc domów), Ławica - analogiczna
      sytuacja, linia wysokiego napięcia pod Kórnikiem - źle ( znowu, pierwsze słupy
      były zanim stała większośc domów). Najlepiej cofnąc się do XIX w, choć wtedy
      pewnie mieszkańcom okolic dworca przeszkadzałaby kolej. JAK SIE BUDUJE DOM KOŁO
      LOTNISKA TO MOŻNA PRZEWIDZIEĆ ŻE BĘDZIE LATAŁ WIĘCĘJ SAMOLOTÓW CHYBA ŻE SIĘ MA
      PTASI MÓŻDŻEK!!!! Trzeba było wyniść się do Czerwonaka czy Stęszewa. A tak
      banda frustratów chce tylko wyłudzić kasę.
      • Gość: mieszkaniec Re: co za wiara!! IP: *.szczecinek.lasy.gov.pl 12.01.07, 08:55
        Ci, którzy wypisują,że działki "przy lotnisku" były lub są tańsze, niż w
        pozostałej części Poznania żyją chyba w innym świecie!
        Od paru ładnych lat (choć nie wiem dlaczego) działki na Ławicy należą do
        najdroższych w Poznaniu, jeśli chodzi o działki pod budownictwo jednorodzinne.
        Większość domów, w tym os. Bajkowe- gdzie w nocy jest największy hałas powstała
        w latach 70-tych i 80-tych, gdy lotnisko było praktycznie nieużytkowane. Co do
        przenosin do Stęszewa lub Czerwonaka, to polecam tą drugą opcję- miły aromat
        znad COŚ (oczyszczalni) umili sen każdemu mieszkańcowi. A co z tymi
        mieszkańcami, którzy żyją tu od pokoleń- mają się ewakuować na jakieś
        blokowisko- bo to jest według niektórych prawdziwe miasto?
        Życzę każdemu aby sobie pospał latem przy uchylonym oknie w okolicach ulicy
        Bukowskiej.
        PS. Współczuję mieszkańcom Przeźmierowa, bo według mnie- to oni mają najgorzej,
        bo wszystkie samoloty startują na zachód, niosąc smród i hałas (jak widać
        jednak do zniesienia).
        • Gość: guerra Re: co za wiara!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.01.07, 09:06
          woland 100 % racji.

Mieszkam obecnie na pasie lądowania samolotów i też je słyszę latem.
          Dla mnie jedna ten "hałas" jest miły.
          Miasto żyje i o to chodzi.

Już też nie mogę słuchać, że koncert za głośny,że maraton, że targi itd.
          Niech się malkontenci wyniosą na wieś... Dobra rada.
      • Gość: Poz Re: co za wiara!! IP: *.icpnet.pl 12.01.07, 14:24
        Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to,że wielu pobudowało się z premedytacją
        w takich miejscach jak Krzesiny,czy Ławica.I wielu z nich walczy teraz o
        ogromne odszkodowania,bo "im się należy".Guzik im się należy!Cholerni cynicy!!!
        To się nazywa wyłudzanie pieniędzy ze skarbu państwa.A co do tego że kiedyś to
        były ciche porty lotnicze- można było przewidzieć, że w końcu ich znaczenie
        wzrośnie- to się nazywa "ewolucja" i mówił o niej już niejaki Darwin- choć może
        nie opowiadał o urbanizacji.Ale teoria tyczy się wszystkiego!!! Ludzie-
        przestańcie być hipokrytami!
      • Gość: abc Rzeszów - Nowy Jork - nowe połączenie lotnicze IP: *.icpnet.pl 13.01.07, 16:17
        Polecimy z Rzeszowa do Nowego Jorku. I to już w czerwcu. Po trwających kilka
        miesięcy negocjacjach zarządu rzeszowskiego lotniska z władzami LOTu jest
        decyzja w sprawie transatlantyckiego połączenia z Jasionki.

Polskie Linie Lotnicze LOT już 2 czerwca uruchamiają bezpośrednie połączenie z
        Rzeszowa za Atlantyk. I to na dwa lotniska; John F. Kennedy (JFK) i Newark
        Liberty (EWR).
        -----------
        To mamy kolejne miasto, które wyprzedza Poznań w rozwou.
        Jak tak dalej pójdzie, to za parę lat Poznań będzie
        na poziomie Białegostoku...

Vhyba jedynie Krzysztog Kononowicz coś może na to zaradzić
        zlikwiduje wszystko :)
        Grobelny nawet tego potrafić by nie umiał!
      • Gość: zez Re: Mieszkańcy okolic Ławicy obawiają się planów IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.01.07, 09:38
        Mam działkę rekreacyjną dokładnie w osi pasa lądowania na Ławicy.
        Jak przeleci samolot to mam podmuch po drzewach i jest to hałas dla mnie
        akceptowany bo mam działkę z własnej woli. Nikt mnie do niej nie zmuszał a że
        teraz ich więcej lata to świdczy o postępie cywilizacji i rozwoju miasta.
        Tak samo mogą narzekać mieszkańcy różnych ulic gdzie natężenie ruchu
        samochodowego stale wzrasta a w przeszłosci były traktami spacerowymi.
        • Gość: Teofil Bosmann Na temat polskich lotnisk - Gazeta Prawna IP: 81.210.121.* 12.01.07, 09:49
          biznes.onet.pl/5,1384422,prasa.html
          "Według czterostopniowej kategorii Komisji Europejskiej mamy tylko jedno
          lotnisko kat. B, obsługujące 5-10 mln pasażerów. Jest nim Okęcie. Są też cztery
          porty lotnicze kat. C, czyli uważane przez UE za duże porty regionalne,
          obsługujące 1-5 mln pasażerów. Zaliczają się do nich Kraków, Katowice, Gdańsk i
          Wrocław. Pozostałe osiem lotnisk to, zgodnie z nazewnictwem UE, małe i
          nieznaczące porty kategorii D."

A więc Ławica to "mały, nieznaczący port kategorii D" - czy w końcu ktoś z
          władz miasta i lotniska to zauważy i będzie się starał coś z tym zrobić czy
          może za sprawą mieszkańców okolic Ławicy spadniemy do kategorii E???
          • Gość: zic-zac Niech się wyprowadzą! IP: 217.168.130.* 12.01.07, 09:59
            Znajdzie się wielu chętnych na kupno domu czy mieszkania w pobliżu Ławicy,
            jeżeli ci, którym przeszkadza rozwój lotniska się wyprowadzą. Nikt im nie kazał
            tam zamieszkać. Są na świecie ludzie tzw. spotterzy, są też pracownicy
            lotnictwa cywilnego, którzy z rozkoszą zamieszkaliby w pobliżu lotniska, bo to
            po prostu lubią. Sądzę, że zamiast budować osiedle mieszkaniowe dla wojska w
            Strzeszynie, skąd mieliby dojeżdżać do pracy na Krzesinach lepiej osiedlić ich
            w domach w Marlewie. Niech mieszkańcy Marlewa i okolic, którym przeszkadza
            lotnisko w Krzesinach złożą do wojska konstruktywny wniosek: my oddamy swoje
            domy wojsku, a wojsko niech zbuduje nam domy na Strzeszynie, które i tak miały
            powstać żeby zamieszkali na nim wojskowi służący na Krzesinach! Nie wyobrażam
            sobie sytuacji, żeby w wypadku jakiejś awarii czy zagrożenia piloci i obsługa
            techniczna F-16 jechali ze Strzeszyna na Krzesiny bo to zajmie z co najmniej
            godzinę!
            • Gość: couleur3 Re: Niech się wyprowadzą! IP: *.adsl.inetia.pl 12.01.07, 11:21
              Jasny gwint ! Znowu coś przeszkadza! Krna felek : samoloty za głośne i za często
              latają , optymalnie byłyby pewnie dwa na tydzień ! Pociągi też hałasują
              (zlikwidowac albo przynajmniej drastycznie ograniczyc !) tramwaje też za często
              jeżdżą i hałasują (ograniczyc ! zlikwidowac - względnie wyprowadzic poza Poznań !)
              Poznań to nie wieś ( na szczęście !) i jak ktoś marzy o spokoju to niech sprzeda
              chałupę i wyprowadzi się do Biskupina - tam będzie miał spokój . Ludzie chcą
              miec ciastko i je zjeśc : nie da się mieszkac koło lotniska (istnieje ono od
              czasów I wojny światowej!!!) i nie słyszec samolotów. Chcemy sobie leciec
              samolotem to gdzieś musi byc to lotnisko Krzesiny -nie , Ławica - nie , to gdzie
              ? W Babimoście pod Zieloną Górą ?
              Poznań jeszcze długo nie będzie nie tylko Hongkongiem ale nawet nie Hannoverem
              .Mam nadzieję że ci pieniacze nie zakłócą rozwoju lotniska i będzie tam
              startowac i lądowac coraz więcej maszyn.
    • xaliemorph Mieszkańcy okolic Ławicy obawiają się planów ro.. 14.01.07, 01:38
      Skoro kolejne wsiurskie oszołomy się domagają odszkodowań to idźmy na całego, a
      co! Proponuję zacząć od odszkodowań dla mieszkańców przy głównych miejskich
      arteriach. W końcu kiedyś tam jeździły tylko konie, a za komuny ze 3 maluszki i
      jeden duży fiat. A dziś? Takie korki i hałasy, no nie do pomyślenia żeby w
      mieście tyle samochodów. Odszkodowanie natychmiast! Tramwaje. Kiedyś tyle torów
      nie było, ba koń ciągnął coś tam na szynach i tak nie dudniło. A dziś? Mają na
      Combino to niech dadzą na odszkodowania! Za oknem znowu coś budują, jeno wiercą
      i wiercą -> odszkodowanie. Sąsiad się kąpie a ja słyszę wodę płynącą w rurach.
      A co odszkodowanie od developera za kiepskie wygłuszenie ścian. A i od sąsiada
      za kąpiele w godzinach nocnych też odszkodowanko na wszelki wypadek.
      Restauracja mi za rogiem smrodzi zapachami -> odszkodowanie. Otwieram okno i
      smród spalin -> a co odszkodowanie za mieszkanie w ciężkich warunkach. Woda w
      kranie nie jest krystalicznie czysta a nie mam innego wyboru -> a co
      odszkodowanie. Śmieci za oknem śmierdzą bo nie są wywożone co minutę -> a co
      odszkodowanie ... itd. Jestem 100% pewny że wymyślicie jeszcze wiele znacznie
      lepszych przykładów.
      • xaliemorph Re: Mieszkańcy okolic Ławicy obawiają się planów 14.01.07, 01:41
        A bym zapomniał najważniejszego. Proszę by te osoby które korzystają z lotniska
        Ławica podróżując choćby do Anglii czy innych krajów w celach zarobkowych czy
        innych, by wytoczyły proces o odszkodowanie od osób domagających się
        odszkodowania od miasta i lotniska Ławica, na skutek ograniczania jego rozwoju
        i przymuszania do korzystania z innych lotnisk także za granicą co wymiernie
        zwiększa koszty podróży.
    • Gość: AAA Re: Mieszkańcy okolic Ławicy obawiają się planów IP: *.centertel.pl 21.01.07, 20:05
      ŁAWICA JEST SKOŃCZONA A WSZYSTY POPIER... FILOZOFOWIE, KTÓRZY MYŚLĄ INACZEJ TO
      BURAKI, DEBILE, KRETYNI, PÓŁINTELIGENCI I NIECH WSADZĄ SOBIE GŁOWĘ MIĘDZY NOGI
      I TAK PIERDNĄ ŻE IM BĘBENKI POPĘKAJĄ I MOŻE WKOŃCU ZROZUMIEJĄ JAK KILKADZIESIĄT
      TYSIĘCY LUDZI NIE MOŻE ZASNĄĆ OD HAŁASU BO JAKIŚ DEBIL LECI DO ANGLI ROBIĆ ZA
      SPRZĄTACZKĘ BO DO PRACY W POLSCE JEST ZA GŁUPI.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka