Dodaj do ulubionych

Jak uczyć się ang nie mając pięniedzy na kursy?

15.01.07, 16:06
Witam, mam prawie 32 lata, od 4 miesięcy bezskutecznie poszukuje pracy i nie
stać mnie aktualnie na żadne kursy językowe z lektorem czy też dochodzącego
nauczyciela korepetytora. Angielskiego uczyłem się parę lat z przerwami,
nawet ukończyłem 2 poziomy kursu w prywatnej szkole językowej jednak od dawna
nie miałem kontaktu z językiem chociażby w formie konwersacji i dużo
pozapominalem. Bardziej rozumiem język biernie niż potrafie płynnie coś
powiedzieć.Bardzo chciałbym uczyć się z kimś kto zna ten język w formie
zadawanych zadań, konwersacji ale niestety nie stać mnie na to. Pozdrawiam
Obserwuj wątek
        • pandora_ Re: Jak uczyć się ang nie mając pięniedzy na kurs 15.01.07, 23:22
          W takim razie poniżająca będzie dla Ciebie też wizyta w EFS i dopytywanie o
          darmowe kursy? Tam dowiesz się, że aby z nich skorzystać, powinieneś być
          zarejestrowany w tym poniżającym urzędzie - wtedy za podatki innych będziesz
          mógł się szkolić we wszystkich kierunkach - faktycznie, może lepiej nie idź.
          Więc poszukaj super korepetytora z FCE, co za 12 złotych za godzinę super
          nauczy Cię angielskiego. Powodzenia.
          A jeszcze lepiej - pojedź w ciemno do UK. Nie ma jak nauka w naturalnym
          środowisku, pod sklepem Hindusa ;)
            • pandora_ Re: Jak uczyć się ang nie mając pięniedzy na kurs 16.01.07, 08:21
              Nie jestem Twoją koleżanką. Zaproponowałam Ci bardzo dobre wyjście, które nie
              będzie Cię nic kosztowało. Dla Ciebie - okazało się poniżające - więc
              zaproponowałam alternatywne, z którego skorzystało wielu Polaków, do tej pory
              żebrzących na Victoria Station - oni też uważali, że to takie poniżające wybrać
              się do Urzędu Pracy i popracować nad doszkoleniem siebie.
              Ja na szczęście nie potrzebuję już się uczyć angielskiego ;)
              • racz31 Re: Jak uczyć się ang nie mając pięniedzy na kurs 16.01.07, 10:44
                Ja nie zamierzam wybierać się na Victoria Station po to żeby tam żebrać, to
                żadna sztuka.Gdybym miał pieniązki, znajomych na miejcu czy też rodzinę dawno
                bym to zrobił ale nie chce jechać chociażby po to żeby nie skończyć tak jak
                wielu rodaków na Victoria Station, którzy nie znając dobrze albo wcale języka
                są często ofiarami samym Polaków oszustów. A poza tym w pewnym sensie cię
                rozumiem bo punkt widzenia zależy od punktu siedzenia:)
                  • racz31 Re: Jak uczyć się ang nie mając pięniedzy na kurs 16.01.07, 18:54
                    Na razie nie stać mnie na żadne inwestycje z powodu braku pracy.Poza tym
                    chodziłem dwa lata na kurs językowe do prywatnej szkoły w moim mieście w
                    systemie szkolnym (4 h lekcyjne tygodniowo) i muszę stwierdzić że nie przynosi
                    to zamierzonego efektu. Jeśli nie używasz języka na codzień (mówie to z
                    własnego doświadczenia) to dużo rzeczy z czasem zapominasz. Na razie póki co
                    znalazłem po przez to forum ciekawy serwis o języku angielskim www.isel.edu.pl
                    i poprzez niego będę próbował sobie coś utwalał a potem używał skype do rozmów
                    z osobami z USA czy UK w celu konwersacji. Pozdrawiam
                    • pinezka81 Re: Jak uczyć się ang nie mając pięniedzy na kurs 24.02.07, 23:38
                      witam
                      moze bys spróbowal podtrzymc to na jakims poziomie co juz umiesz, cwiczac i w
                      ten sposób nie zapominajac?
                      serwisy.gazeta.pl/edukacja/0,79085.html
                      www.nonstopenglish.com/lang/pl/allexercises/vocabulary/vocabulary-phrasal_verbs.asp
                      a jezeli chodzi o kontakt na zywo to moze komunikatory, ssa dobrym poczatkiem i
                      zawsze kogos mozna na jakis czas namówic(skype, messenger etc.)

tylko prosze nie podawaj kolejnych argumentów na "nie"...wyobraz sobie ludzi,
                      którzy nie maja nawet dostepu do internetu
                      ty natomiast móglbys to wreszcie wykorzystac...

troche wiary w siebie(nie zaszkodzi a wrecz przeciwnie;)!)
                      pozdrawiam
    • lenka_style Re: Jak uczyć się ang nie mając pięniedzy na kurs 25.02.07, 22:01
      tak słucham słucham i już rozumiem, dlaczego nie masz jeszcze pracy, racz32
      dziewczyna proponuje Ci mądre, rozsądne rozwiązania, a Ty zachowujesz się
      gorzej jak dziecko
      wizyta w urzędzie pracy poniżająca, Victoria Station poniżająca, zero
      inicjatywy własnej, co, czekasz, że na forum angielskim ktoś Ci zaproponuje, że
      będzie Cię uczył za darmo? Chyba tak, to by pewnie nie było poniżające...
      weź się za siebie, człowieku!

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka