Dodaj do ulubionych

Zadar - Wenecja. Koniec lata na jachcie

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.07.15, 19:44
29.08-05.09.2015

Rejs rozpocznie się w Zadarze, który może poszczycić się wieloma wspaniałymi zabytkami – m.in. rzymskie forum, pochodzący z IX wieku kościół św. Donata, czy piękne przykłady stylu romańskiego Katedra św. Anastazji i kościół św. Krševana. Atrakcjami turystycznymi są też nowoczesne instalacje takie jak Pochwała Słońca i Morskie Organy.
Potem Jagiellonia będzie opływać wyspy Północnej Chorwacji. Są mniej znane i popularne niż Dalmacja, ale może przez to bardziej atrakcyjne, bo zaciszne i spokojne. Ist słynie z winorośli, ogrodów oliwnych i urokliwych zatok, Silba jest jednym z tych miejsc w Chorwacji, gdzie znajdują się piaszczyste plaże, atrakcją Olibu jest kościół z XVII wieku, w którym przechowywane są stare kodeksy, a symbolem Losinj są delfiny, które często odwiedzają tę zalesioną wyspę.
Z kolei miasto Pula, leżące na stałym lądzie warto odwiedzić ze względu na rzymskie zabytki: amfiteatr, forum, Łuk Sergiusza z I wieku czy Świątynię Romy i Augusta.
Z Puli blisko już do jednego z najpiękniejszych europejskich miejsc – Wenecji. O licznych atrakcjach włoskiego miasta nie trzeba wiele mówić. Zabytkowe kościoły (np. Santa Maria Della Salute, Santa Maria Gloriosa dei Frari i Bazylika św. Marka), piękne mosty (z których najbardziej znany jest Most Westchnień), wąskie uliczki, gondole w kanałach i kolorowe maski w sklepowych witrynach – to wszystko tworzy niepowtarzalny klimat.

Kojowe: 700zł (plus kasa jachtowa, dojazd we własnym zakresie)

Dojazd do Zadaru:
Germanwings z Warszawy z przesiadką w Düsseldorfie;
Autokar: www.autokar24.pl/polska-chorwacja.html
Powrót z Wenecji:
Tanie loty z Bergamo: Kraków, Warszawa, Gdańsk www.skyscanner.pl/transport/loty/bgy/pl/150905/najtansze-loty-z-mediolan-bergamo-do-polska-w-wrzesie%C5%84-2015.html?adults=1&children=0&infants=0&cabinclass=economy&rtn=0&preferdirects=false&outboundaltsenabled=false&inboundaltsenabled=false
Tanie loty z Bolonii: Warszawa, Kraków www.skyscanner.pl/transport/loty/blq/pl/150905/najtansze-loty-z-bolonia-do-polska-w-wrzesie%C5%84-2015.html?adults=1&children=0&infants=0&cabinclass=economy&rtn=0&preferdirects=false&outboundaltsenabled=false&inboundaltsenabled=false
Tanie loty z Wenecji do Berlina i Pragi
Włoskie koleje: www.trenitalia.com/cms/v/index.jsp?vgnextoid=4ddd1a035296f310VgnVCM1000005817f90aRCRD

Zapisy: kyc.org.pl/rejsy-morskie
Kontakt: biuro@kyc.org.pl
www.facebook.com/events/777470165694909/
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka