Dodaj do ulubionych

narzędzia do usuwania duplikatów PST

08.08.22, 14:58
Jak usunąć zduplikowane elementy w programie Microsoft Outlook?

Jeśli masz duplikat w swoim kliencie poczty e-mail Microsoft Outlook, możesz napotkać wiele przeszkód podczas korzystania z klienta poczty e-mail MS Outlook.

W tym blogu będziemy omawiać sposoby, w jakie użytkownik może usunąć duplikat ze swojego klienta poczty e-mail Outlook. Co więcej, wszystko zależy od użytkowników, aby wybrać metodę usuwania duplikatów z ich plików PST.

Pobierz teraz

Co się stanie, gdy w Outlooku pojawią się zduplikowane wiadomości e-mail?

Poniżej przedstawiono niektóre problemy, które mogą wystąpić z powodu zduplikowanych lub wielu wiadomości e-mail w programie Outlook:

1. Ważne jest, aby usunąć wiele wiadomości e-mail w programie Outlook, ponieważ wpływa to na ogólną wydajność i produktywność aplikacji Outlook.
2. Zwiększenie rozmiaru skrzynki pocztowej może prowadzić do uszkodzenia plików danych i problemów z zawieszaniem się programu Outlook.
3. Użytkownik biznesowy musi przetwarzać dużą liczbę wiadomości e-mail i odpowiadać na każdą z nich, więc używanie tej samej kopii wiadomości e-mail może skutkować powielaniem pracy.

Oto niektóre z problemów, z którymi borykają się użytkownicy, jeśli ich klient poczty e-mail Outlook składa się z duplikatów wiadomości e-mail.

Przyjrzyjmy się teraz przyczynom, które mogą powodować duplikację w kliencie poczty MS Outlook.

Powody duplikatów wiadomości e-mail w MS Outlook

Źle skonfigurowane reguły: - Tworzenie nieprawidłowych reguł w Outlooku jest najczęstszą przyczyną możliwych zduplikowanych danych w skrzynkach pocztowych Outlooka.

Interwał wysyłania i odbierania: — Jeśli interwał wysyłania i odbierania danych jest ustawiony na krótki czas, np. mniej niż 5 minut, mogą wystąpić zduplikowane wiadomości e-mail. Ten problem występuje, ponieważ gdy program Outlook przetwarza żądanie wysyłania/odbierania dla pierwszej wiadomości e-mail przesłanej na serwer poczty, następny proces wysyłania/odbierania rozpoczyna się przed zakończeniem poprzedniego procesu wysyłania/odbierania.

Tworzenie wielu kont: - Używanie tego samego konta w wielu innych systemach może skutkować powtórną synchronizacją przychodzących danych. Z tego powodu możesz otrzymać wiele kopii zduplikowanych e-maili.

Nieprawidłowe ustawienia skrzynki pocztowej: - Podczas tworzenia konta użytkownika możesz wielokrotnie otrzymać tę samą wiadomość e-mail, pozycję kalendarza lub kontakt z powodu nieprawidłowych ustawień skrzynki pocztowej.

Korzystanie ze skanera antywirusowego innej firmy: — Jeśli program antywirusowy jest zainstalowany na tym samym komputerze, na którym działa program Outlook, program Outlook może przechwytywać żądania przychodzące i wychodzące. Dlatego, gdy Outlook wysyła i odbiera wiadomości, zakłada, że ​​komunikuje się z serwerem pocztowym. Jednak klient poczty komunikuje się z programem antywirusowym.

Oto niektóre z powodów, dla których masz zduplikowane wiadomości e-mail w kliencie poczty MS Outlook.

Ręczna metoda usuwania zduplikowanych wiadomości e-mail

Aby przeprowadzić ręczną metodę usuwania zduplikowanych wiadomości e-mail, kroki są następujące;

Krok 1: Skonfiguruj poprawnie reguły Sprawdź

Krok 2: Ustaw częstotliwość odświeżania skrzynki odbiorczej

Wykonaj poniższe czynności, aby zwiększyć częstotliwość odświeżania skrzynki odbiorczej.

1. Otwórz Outlooka i kliknij Wyślij lub Odbierz.
2. Następnie wybierz Zdefiniuj grupy wysyłania lub odbierania.
3. Ustaw wartość Harmonogram automatycznego wysyłania/odbierania co na wartość z przedziału od 15 do 30 minut.

Krok 3: Uruchom czyszczenie skrzynki odbiorczej”

1. Otwórz MS Outlook 2016.
2. Wybierz folder Skrzynka odbiorcza zawierający zduplikowane wiadomości e-mail.
3. W menu Start kliknij opcję Oczyszczanie. Następnie wybierz opcję na podstawie występowania duplikatów.
• Wyraźna rozmowa
• Usuń folder
• Wyczyść foldery i podfoldery

Następnie kliknij prawym przyciskiem myszy folder Elementy usunięte i wybierz opcję Pusty folder, aby trwale usunąć zduplikowane wiadomości e-mail.

Użyj narzędzia do usuwania duplikatów

Korzystając z narzędzia do usuwania duplikatów PST, użytkownik może łatwo śledzić usuwanie duplikatów z plików PST programu Outlook bez żadnych problemów. Aplikacja jest łatwa w użyciu, a kroki są łatwe do naśladowania.

Użytkownicy powinni sprawdzić poniższe kroki, aby usunąć duplikaty w swoich plikach PST. Poniżej omówiono kroki?

Krok 1- Najpierw zainstaluj aplikację w swoim systemie
Krok 2- Teraz dodaj pliki PST, w których musisz usunąć duplikaty danych
Krok 3 – Następnie kliknij przycisk „usuń duplikat”.
Krok 4- Po tym ustaw lokalizację zaktualizowanych plików PST

Tych kilka kroków może bez problemu wykonać każdy użytkownik.

Są to kroki, które można łatwo wykonać, aby usunąć duplikaty w plikach PST programu Outlook.

Ostatnie słowa

Na tym blogu udostępniliśmy użytkownikom informacje o usuwaniu duplikatów z plików PST, a także dajemy użytkownikom odpowiednią metodę usuwania duplikatów podczas korzystania z zaawansowanego rozwiązania. Jednak to do użytkownika należy wybór metody wyboru.
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka