Dodaj do ulubionych

Policja kontra masa krytyczna

IP: *.radom.pl 30.01.04, 08:50
GLINY pokazały swoje prawdziwe "prospołeczne" i dekownikowskie oblicze. Po co
się wysilać i coś robić, lepiej odepchnąć problem a potem utyskiwać, że
społeczeństwo nie chce współpracować! Fe!
Obserwuj wątek
    • Gość: REJF Re: Policja kontra masa krytyczna IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.01.04, 09:16
      Policja w zdecydowany (i niestety skuteczny sposób) utrudnia nam legalne
      przeprowadzenie Masy. Ale my się nie poddamy :D

MASOWCY / a może MASONI ;-))?? / WSZYSTKICH ROŁWERÓW ŁĄCZMY SIĘ !

Do Pitagora:
      Pewne względy mogły przemiawiać faktycznie za skróceniem trasy Masy - zima,
      warunki atmosferyczne, ciemność, itp - chociaż absolutnie nie jest to
      argumentem. Przeczytałem rowneiż odpowiedź z KOmpendy - i w tym miejscu
      zastanawia mnie 1 rzecz. W dokumencie jest zapisane, że grupy mają liczyć max
      15 osób, rołwerowcy nei mogą jechac obok siebie a odległośc między grupami musi
      wynosić conajmniej 200m. Jak mnie pamięć nei myli /a raczej nie myli/ to w
      ubiegłym roku którejś z sobót około 9-10 rano ulica Sienkiewicza przejeżdżała
      zorganizowana, spora, napewno powyżej 15 osób grupa rołwerzystów, którzy nie
      jechali wcale "gęsiego". Mieli "eskortę" policji i karetki pogotowia. Żeby było
      ciekawiej - oprócz rołwerzystów jechało tam również kilka osób na rolkach. No i
      polucjanci nikogo nei ganiali i było miło i sympatycznie. Jeśli się nie myle to
      byla to grupa z którejś z naszych radomskich szkół wyższych (chyba im. Biskupa
      Chrapka). Może jesli im się udało - to trzeba zapytać ich jak oni to
      zorganizowali. Aha - większość /ale nei wszyscy/ uczestnicy mieli
      charakkterystyczne żółte koszulki. Ja nieststy nie znam nikogo, z tejże
      uczelni, ale może ktoś z Szanownych Forumowiczów lub Masowiczów.....

Co do samego pisma - w razie konieczności służę swoją pomocą w zakresie
      zapewnienia łączności pomiędzy uczestnikami/"organizatorami" Masy - mam w
      posiadaniu kilka krótkofalówek ;-)

W oczekiwaniu na /może jednak kiedyś/ zupełnie legalną Masę

Darz bór
      REJF

===============
      "Chcielismy bardzo dobrze - a wyszło jak zwykle"
    • olecky drwiny i wyzwiska 30.01.04, 09:48
      "drwiny i wyzwiska" to cisna mi sie na usta, jak czytam wypowiedz pana
      Kaczmarka. Ze tez takich darmozjadow utrzymujemy z naszych podatkow...

a swoja droga, wolnosc gromadzenia sie i wyrazania swoich pogladow powoli staje
      sie w Polsce fikcja. Po ostatnich zmianach w prawie trudniej zdobyc pozwolenie
      na demonstracje niz na Bialorusi.
      • Gość: PITAGOR Re: Policja kontra masa krytyczna IP: *.ats.pl / *.radom.pilickanet.pl 30.01.04, 10:34
        Jedyne co mnie śmieszy w tej całej sytuacji, to fakt że różne komendy różnie
        interpretują prawo. Przykład: Warszawa tam na Masę przyjeżdża nie 160 osób (
        tak było u nas w lato ), ale 1000 i są to masy legalne. Policjanci Stołeczni
        nie robią problemów, ba nawet sama uatrakcyjnia przejazd. Ostatnio wymyślili,
        żeby jechać pod prąd przez wszystkie napotkane ronda.
        Na przejazd taki jak proponuje policja nie potrzeba ich zgody ( grupy po 15
        osób jadące gęsiego odstęp między grupami 200 m ).
    • skeler Re: Policja kontra masa krytyczna 30.01.04, 10:50
      witam
      pozwole sobie krotko przedstawic jak wyglada sprawa organizacji Masy Krytycznej
      w Warszawie, gdzie robimy to wspolnie z policja juz od jakiegos czasu.
      1) nikt ni estawia nam tylu bzdurnych wymagań (wiekszasc podanych przepisow nie
      dotyczy takich przejazdow jak masa)
      2) po to zglasza sie przejazd i zajecie pasa w sposob szczegolny, zeby jego
      uczestnicy nie musieli przestrzegac przepisow PORD (karty rowerowe, lampki,
      itp - chociaz ladnie jwygladalo by gdyby wszyscy to posiadali) - jedynym
      problemem dla nich moze byc tylko dojazd i powrot na Mase.
      3) w przypadku jakichkolwiek problemow warszawska policja zawsze chetnie nam
      pomaga
      4) na kazdej mMasie mamy eskorte policji, ktora pomaga nam w bezpiecznym
      przejezdzie przez miasto
      5) Celem masy jest poprawa bezpieczenstwa rowerzystow, poprzez budowe nowych
      drog rowerowych i zwrocenie uwagi kierowcow, ze moga na swojej drodze spotkac
      takze rowerzyste - z tego co wiem, zadaniem policji tez sa zadania zmierzajace
      do poprawy bezpieczenstwa, wiec nie rozumiem dlaczego w Radomiu nie chca oni
      wspolpracowac...
      Zapraszam na strone warszawskiej Masy - mozna tam zobaczyc na filmach i
      zdjeciach jak ladnie wyglada wspolpraca ;) www.masa.w.pl
        • olecky Re: Policja kontra masa krytyczna 31.01.04, 09:44
          Gość portalu: harley napisał(a):

> juz ja widzialem jak uklada sie wspolpraca u was :)
          > policja z dluga bronia,

no tak, slynny czerwiec 2002 - wnukom bede opowiadal ;-)

ale spacyfikowalismy ich zupelnie bez skrupulow. Najpierw zmasowana dawka -
          cytujac bartka - drwin i przeklenstw, a potem tym co jeszcze fikali dolozylismy
          jeszcze po pare gwizdow ;-) no i od tamtej pory mamy wzgledny spokoj.

> formacja mlot szerokoscia ulicy :D

no coz, ja juz sie pogodzilem z mysla, ze kilkuset rowerzystow nie jest w stanie
          tak kompletnie sparalizowac miasta, jak kilkuset policjantow ;-)
      • jdk Re: Policja kontra masa krytyczna 30.01.04, 14:18
        Znow - rece opadaja!

Policja zamiast robic to, do czego jest powolana (czyli bronic spoleczenstwo
        przed bandytami, ale rowniez pomagac mu jak tylko moze - co zreszta chyba jest
        zapisane jakos w jej misji), stara sie najwyrazniej zrobic wszystko, zeby byc
        nielubiana i utrudniac zycie ludziom.

Moze radomska policja zobaczy, jak podchodzi do organizacji takich samych
        imprez policja w Warszawie. W sumie jestesmy w tym samym wojewodztwie, ta sama
        komenda mazowiecka, od Warszawy dzieli nas 100 kilometrow - powinno dac sie
        porozumiec?...
    • Gość: ktos Re: Policja kontra masa krytyczna IP: 217.11.142.* 30.01.04, 16:43
      Kaczamarek juz raz pokazal w TVN w programie jakim jest rzecznikiem. W rankingu
      rzecznikow policji zajmuje miejsce na szarym koncu. Panie rzeczniku, trzeba sie
      szkolic! Zreszta jeste kilka osob do wymiany w naszej komendzie mazowieckiej.
      Panie Rzeczniku niech Pan ustapi miejsca razem z p. romlem:))Dzis tak
      delikatnie apeluje;))))!
    • b4rtek CZYM OBEZWŁADNIĆ POLICJANTA??? 30.01.04, 21:42
      CZYM OBEZWŁADNIĆ POLICJANTA??? DRWINĄ I PRZEKLEŃSTWEM!!! A JAKBY JESZCZE PO TYM
      FIKAŁ, TO MOŻNA MU DOŁOŻYĆ GWIZDEM!!!!!!!! LUUUUDZIIIIIIIEEEEEEEEEEEEEEE UMIERAM
      ZE ŚMIECHUUUUU!!!!!!!!!!

PS: Ja już od dawna zastanawiam się jak nie płacić na nich (policja, lekarze,
      prezydenci miast itd...) podatków, czy dziś pomyślał o tym ktoś jeszcze? Polecam
      tę myśl - szczególnie Radomianom.
      • isoxazolidine Re: Policja kontra masa krytyczna 31.01.04, 14:19
        albo ganiają babcie sprzedające gruszki albo we dwudziestu zasadzają sie na
        dziesięciu rowerzystów .... ot nasza 'polycya' .... jeszcze tylko dać im skutery
        to mogliby zapisać się do kawalerii 'marszałka S.K.' .... w tym czasie ci sami
        ludzie mogli np. pilnowac skateparku przd wandalami albo lapac zlodziejaszkow w
        Lidlu .... dno

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka