Dodaj do ulubionych

Ktora w Radomiu Restauracja najlepsza i dlaczego

03.02.04, 23:00
Wybieram sie do Radomia mojego rodzinnego miasta i w tym samym czasie bede
obchodzil 30-lecie pozycia malzenskiego. Od 15 lat nie mieszkam w Radomiu.
Gdzie najlepiej spedzic te uroczysta chwile.
Obserwuj wątek
    • Gość: modaR Re: Ktora w Radomiu Restauracja najlepsza i dlacz IP: *.radom.sdi.tpnet.pl 19.02.04, 13:26
      Podzielam głosy za Teatralną.Z racji tej że jestem ogromnym smakoszem kuchni
      pozwolę sobie na ocenę tych miejsc, w których bywałem a skali 0-6.
      TETRALNA:
      - wystrój 4 (przesadzone z niektórymi elemenatmi, które do siebie nie pasują),
      - atmosfera 5 (tylko wtedy, kiedy nie zaglądają karki i płonie w kominku),
      - kuchnia 5 (za smak i ilość),
      - obsługa 4 dla pana i 5 dla pani.
      - ceny 5 (ceny adekwatne do menu, smaku i ilości).
      Polecam steka w sosie imbirowym lub makaron w sosie śmietanowym z kurkami. Mała
      uwagą: przy steku - brak stałej proporcji smażonych warzyw (raz mniej, raz
      więcej) i nie zawsze z tymi samymi składnikami (ostatnio brakuje papryki -
      wiadomo, jest teraz bardzo droga).Sum w sosie szafirowym nic specjalnego nawet
      dla smakoszy ryb.Generalnie uważam restauracyjkę za miłą, bez większej ilości
      karków i drobnomieszczaństwa, gdzie za średnie pieniądze można dobrze
      zjeść.Muszą popracować nad zupami.Obydwa kremy robione jakby z resztek. Do zupy
      cebulowo-serowej raczej nie pasuje natka pietruszki.
      FRASCATTI:
      - wystrój 4 (nie ma miejsca do popisu)
      - atmosfera 4 (jeżeli jest się ze swoim towarzystwem)
      - kuchnia 3 (nie zawsze świerze i wyszukane.Jeżeli już to zestawienie
      tragiczne - uwaga w powyższych postach, zbyt małe porcje),
      - obsługa 2 (leniwy i nieuprzejmy.czeka tylko na napiwki.nachalnie zagląda pod
      paragon czy zostało coś dla niego),
      - ceny 2 (za wysokie ceny jak za tak małą ilość jedzenia).
      FANABERIA:
      - wystrój 5 (nawet ciekawie chociaż w drugiej sali nakrycie (obrusy) nie za
      bardzo pasują do ścian),
      - atmosfera 5 (trochę brakuje subtelnej, w tle muzyki)
      - kuchnia 4 (szczególnie polecam rybę lub steka - nie zawsze im wychodzi)
      - obsługa 4
      - ceny 2 (trochę za wysokie jak na tak małe porcje).
      GRACJA:
      - wystrój 4 (ładnie urządzone chociaż brakuje "swobodnych" miejsc degustacji.Z
      wejścia prosto "na salony"
      - atmosfera 5 (cicha muzyczka, ładnie nakrycia)
      - kuchnia 4 (rewelacyjna polędwica wołowa!!!Najlepsza w mieście, ale trochę za
      mały kawałek.Dodatków też bardzo mało co przy cenie dania nie jest zaletą.
      Dziczyzna w sosie żurawinowym trochę za twarda.Kaczka za tłusta)Super zupy!),
      - obsługa 4 (brakuje subtelnej obserwacji "swoich" klientów),
      - ceny 1 (jedne z najwyższych w Radomiu).
      ROMA:
      - wystrój 5 (jak na tak mały lokal całkiem nieźle.Cenna klimatyzacja na gorące
      dni - och już się zatęskniło),
      - atmosfera 5 (cicha muzyka, całkowity brak karków)
      - kuchnia 5 (dobra, nawet bardzo dobra ale zbyt mała i zbyt droga.Polecam
      cielęcinę w kurkach, zupę grzybową i ciastko orzechowe.Kawa zdecydowanie za
      droga!)
      - obsługa 5 (miły, nie nachalny pan)
      - ceny 1 (porównywalne do Gracji. Nieadekwatne to ilości dania).
      KUCHNIE ŚWIATA:
      Nawet przyzwoita kuchnia, szczególnie zupy. "Warkocz" - ich specjalność często
      trochę "przysuszony" - być możę dlatego, że jest z mięsa wieprzowego. Bardzo
      dobre drinki. Chociaż kawa "Stefano" nie jest za specjalna.Zdecydowanie lepsza
      jest Lawazza. Dania całkiem pokaźne.
      AApex w hotelu Gromady Traugutta:
      - nie zawsze świerze.Ceny jedne z wyższych.Menu nie zmieniane od początku
      istnienia.Czuć że zupy są odgrzewane.Mięso nie zawsze dobrze
      zamarnowane.Wyczuwa się, że zostało dopiero co wrzucone do obróbki.
      KREDENS:
      TRAGEDIA!!!! Żeberka z grilla były tak tłuste, że nie smakowały nawet psu! Zbyt
      ubogie i jednorodne menu. Najlepsze drinki i coctaile alkoholowe. super barman.
      Obsuga takie jak jedzenie: drogie i nie dobre.
      PUB przy Łuczniku (zapomniałem nazwy):
      Zbyt dużo dymu!!! Czy tam stołują się tylko Ci którzy palą i wciągają? Jedzenie
      nie zaspecjalne chociaż cenowo przesadzili.
      MEGA:
      Całkiem przyzwoicie. Andrzej trzyma rygor i dzięki temu jest spokój. Całkiem
      dobre jedzenie jak na tak małe doświadczenie w gastronomi. Bardzo dobra kawa
      latta robiona przez córkę właściciela. ciastka i grinki na przyzwoitym
      poziomie. Ceny - jak na Radom - przystępne. Danie główne ok.22 złotych.

Wadą większości knajpek jest płatna szatnia i WC oraz BRAK WYDZIELONYCH MIEJSC
      DLA NIEPALĄCYCH!!! Najśmieszniejsze jest to, że taka sytuacja ma miejsce w
      najdroższych kuchniach!
      Z powyższego polecam:
      Tetralna - zjeść dobry obiad,
      Roma - spotkanie na drogiej kawie z ważnym gościem odmiennej płci,
      Mega - polecam dla młodzieży.Brak narkotyków - przynajmniej nie zauważyłem.
      Gracja - wizyta z bardzo ważnym gościem biznesowym (w Teatralnej brak atmosfery
      do "biznesu").
      • Gość: modaRII Re: Ktora w Radomiu Restauracja najlepsza i dlacz IP: *.tkdami.net / *.tkdami.net 19.02.04, 22:14
        ZDECYDOWANIE NIEKTÓRYM CHODZENIE PO KNAJPACH SZKODZI,ZAGLĄDAJĄ CHYBA W KARTĘ -
        UCZĄ SIĘ NA PAMIĘĆ,SIEDZĄ-SPOGLĄDAJĄ NA INNYCH BYWALCÓW I EWENTUALNIE OBSERWUJĄ
        OBSŁUGĘ.ZDECYDOWANIE POLECAM Z UWAGI NA PANA DOJRZAŁY WIEK - KREDENS,TAM
        PRZYCHODZI WIĘKSZOŚC PO 30-TCE,ZWŁASZCZA W PIĄTKI ,GDY SĄ DANCINGI.KUCHNIA JEST
        TRADYCYJNA POLSKA LUB DANIA PROSTO Z GRILLA/STOI NA SALI,WIĘC WIDAĆ CO SIĘ
        PIECZE/.MAJĄ MAŁĄ SALKĘ NA BANKIECIKI TEGO TYPU JAK PAN CHCE ZROBIĆ I WTEDY PAN
        SAM DOBIERA DANIA I OBSŁUGĘ.WE WSZYSTKICH INNYCH KNAJPACH DUŻO MŁODYCH,GŁOŚNYCH
        LUDZI.A I MENU POZOSTAWIA WIELE DO ŻYCZENIA,A BARDZO NIESMACZNE JEST NA PEWNO W
        FANABERII-DAWNY NOT,I FRASCATI-KTÓRA MA SWOJĄ ŚWIETNOSC ZA SOBĄ.
    • mirkaa1 Re: Ktora w Radomiu Restauracja najlepsza i dlacz 20.02.04, 12:28
      Od niedawna jestem w Radomiu. Byłam w kilku restauracjach, ale miałabym
      problem, którą wybrać, by zaprosić udziałowca w mojej firmie, do którejś z
      nich. Chyba najlepiej czuję się w Casablance i tam najbardziej smakuje mi
      jedzenie, chociaż jeszcze mają mały wybór. Zbyt długo trzeba czekać i często
      np. szarlotka lub tosty są przypalone (chciaż ostatnio nie były). Za to np.
      Kurczak w sosie estragonowym jest rewelacyjny. Po obiedzie we Frasatti
      rozchorowałam się. Teatralna może być. A czy może ktoś coś napisać o
      Katakumbach, bo tam nie byłam (samo miejsce zlokalizowałam, ale było zamknięte).
    • julka1919 Re: Ktora w Radomiu Restauracja najlepsza i dlacz 01.02.19, 02:17
      Ja mogę z całego serca polecić Restaurację Parkową, jest pod ogromnym wrażeniem zmian jakie zaszły w tym lokalu w ciągu ostatniego roku. Wystrój !! Remont naprawdę bardzo udany. To moje ulubione miejsce ze względu na położenie lokalu (środek parku) ale też pyszne jedzenie, przystępne ceny i przemiłą obsługę. Podaje link do strony - można rezerwować stoliki online
      www.parkowa.org.pl/
    • wiktor87 Re: Ktora w Radomiu Restauracja najlepsza i dlacz 06.11.19, 21:39
      Osobiście polecam Restaurację Różany Gościniec w centrum Radomia.
      Miejsce idealne na rocznicę czy randkę. Mają bardzo dobrą tradycyjną polską kuchnię. Są laureatami kilku kulinarnych imprez a poza tym lokal prowadzony jest przez stowarzyszenie, które wspiera osoby niepełnosprawne więc jest i szczytna inicjatywa. Najlepiej samemu iść i przetestować. Naprawdę jest dobrze. Ps. rezerwacji można dokonać online na stronie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka