Dodaj do ulubionych

Po tragedii koło Nowego Miasta. Drzewica w rozp...

13.10.10, 00:29
Przestańcie juz proszę sie rozczulać nad tym nierozgarniętym kierowcą. Ubolewania należą się rodzinom niewinnie i bezsensownie zabitych osób
Obserwuj wątek
    • gotlama Po tragedii koło Nowego Miasta. Drzewica w rozp... 13.10.10, 00:30
      Okropność. Ludzie którzy chcieli pracować zamiast żebrać w opiece społecznej zginęli w taki sposób - w drodze do pracy. Zapewne praca była dorywcza, bez umów, bez składek do ZUS-u, ze zgodą na traktowanie jak "siłę roboczą" a nie jak ludzi , więc w przeciwieństwie do ofiar w Smoleńsku - "nic się nie należy"
    • zdzichu_bhp Po tragedii koło Nowego Miasta. Drzewica w rozp... 13.10.10, 00:40
      No i teraz wszyscy płacimy za debili którzy jeżdżą jak wariaci po drogach i za debili, którzy pakują się do dostawczaka na pakę. Rozumiem, że to biedota i nie ma na nic pieniędzy ale trochę wyobraźni trzeba mieć. Za głupotę się płaci - jak widać nie raz najwyższą cenę. A później to się jeszcze na społeczeństwo rozciąga.
      Media robią szoł w więc jest kasa na wszystko - psychologowie, zapomogi, renty i nie wiadomo co jeszcze. Ciekawe, że w Polsce co dzień rozbijają się samochody i giną ludzie i jakoś każdej z tych rodzin psycholog nie przysługuję nie mówiąc już o jakichkolwiek zapomogach. Jest szoł są pieniądze. Nie ma TV to gnij człowieku i giń w biedzie.
    • gotlama kultura jazdy na naszych drogach 13.10.10, 00:41
      Nie wiemy w jakich okolicznościach dokładnie doszło do wypadku - trochę za wcześnie na przypisywanie winy wyłącznie kierowcy furgonetki.
      Robię po 50.000 km rocznie za kółkiem, co jak na kierowcę niezawodowego jest całkiem sporo ;) i niejeden raz widziałam jak wyprzedzany próbował "nauczyć rozumu" wyprzedzającego przyśpieszając wtedy (to jeszcze "mały pikuś"), albo blokując możliwość powrotu na prawy pas skoro na lewym pojawił się ktoś z naprzeciwka ( a to już usiłowanie zabójstwa)
      Ucieczka z miejsca wypadku świadczy o nieczystym sumieniu.
        • yorek Niepopieram 13.10.10, 08:36
          A ja przez takiego 'miszczunia' jak ty o mało nie zabiłem człowieka idącego poboczem. Nie ma obowiązku zjeżdzania na pobocze bo ktoś wyprzedza na chama.
          • hutchence Re: Niepopieram 13.10.10, 20:53
            Chyba człowieku nie doczytałeś tego co napisane wyżej. Kolega pisał o takich typach co przyśpieszają gdy są wyprzedzani. Zgodnie z kodeksem drogowym jest to niedopuszczalne. Jeżeli z jakichś przyczyn auto, które Cię wyprzedza może spotkać trudność w dokończeniu tego manewru powinieneś mu to (wyprzedzanie) ułatwić. I nie chodzi tu akurat o zjazd na pobocze tylko żebyś zwolnił. Ty natomiast opisujesz zachowanie na drodze z szerokim poboczem (np. 7 od Radomia na Kielce) gdzie non stop jest wymuszany przez innych kierujących zjazd na pobocze. I to przez tych co chcą nas wyprzedzić i tych z naprzeciwka.
            • bzyk_origo Re: Niepopieram???? 14.10.10, 10:47
              Nie mial prawa wyprzedzac we mgle majac 17 pasazerow w towarowym busie, majac taki ladunek jedzie sie max 40 km/h - o zmarlych nie powinno sie mowic zle, lecz "kierowca" to najgorszy przyklad kretyna bez pojecia - i zaplacil za to najwyzsza cene! Czegokolwiek by wyprzedzany nie zrobil to jest to i tak EWIDENTNA wina kierowcy busa - wyprzedzanie przeciazonym samochodem bez widocznosci!!! Nad glupota nie wolno plakac i rozczulac sie - trzeba ja karac by nie powtarzala sie jak to w Polsce ma zwyczaj!
              • hutchence Re: Niepopieram???? 15.10.10, 20:25
                Jakoś nie słyszałem, że nie można wyprzedzać we mgle. Jeżeli jest taki przepis to przepraszam. Ile powinien jechać kierowca z takim ładunkiem (wcale nie powinien) też nie wiem. >Czegokolwiek by wyprzedzany nie zrobil to jest to i tak EWIDENTNA wina kierowcy busa< Otóż nie. Jeżeli (JEŻELI) kierujący betoniarką w jakikolwiek sposób utrudnił manewr wyprzedzania to jest on co najmniej współwinnym tej tragedii.
                Również dla mnie najbardziej oczywiste jest, że winę ponosi kierujący busem. Jednak do zakończenia śledztwa jest to tylko, bardzo prawdopodobne, przypuszczenie.
      • kontopawlaes Re: Po tragedii koło Nowego Miasta. Drzewica w ro 13.10.10, 01:00
        Spokojnie, Panie i Panowie nie wyrokujcie czyja wina lub nie. Nikogo z was tam nie było. Było zderzenie czołowe - a z jakiego powodu kierowca zjechał na lewo i czy było to na skutek wyprzedzania czy też jakiegoś innego manewru to jeszcze nic nie wiadomo. Nawet hipotezy przedstawione przez policję mogą się zmienić.
    • gelbigel 18 osób ?! w tym małym busie? 13.10.10, 00:50
      ten człowiek nie wiem jak go nazwać "kierowca" napchał 18 ludzi do małego busa po czym zapychał z rańca "autostradą" do tego zaczął wymijać w gęstej mgle . Nazwać to można jedynie czystą głupotą
    • gelbigel mgła 13.10.10, 00:54
      Tajemniczy twór napastujący Królestwo Polskie pod wezwaniem Chrystusa Pana od początku roku 2010. Czekamy na mgłę na ul. Wiejskiej i pod Kancelarią RP.
    • maxymus1 Po tragedii koło Nowego Miasta. Drzewica w rozp... 13.10.10, 00:57
      Boże Kochany! Boże! Pozdrawiałem tu sarkastycznie, tych ludzi, kturzy jutro pujdą do nieba, Boże Kochany! Przepraszam nic!!! Jutro będzie to samo!!! Policjo kochana! Policjo!!! mają Was! Bandyci w dupie, są na drogach!!!! Nie potrafię się wysłowić w obliczu takiej tragedii ! Policjo ratunku!!!
    • jastrzab27 Zapytanie 13.10.10, 20:41
      Ja może trochę obok katasrofy. Chciałbym spytać o równość wobec prawa. Czy rodziny ofiar katastrofy autokaru pod Berlinem też mogą liczyć na 40000PLN odszkodowania z budżetu państwa? Czy na takie odszkodowanie mogą też liczyć rodziny ofiar katastrofy busa koło Nowego Miasta? Czy mogą takie odszkodowanie od rządu otrzymać rodziny ofiar innych wypadków drogowych i innych wypadków? A jeżeli nie to dlaczego? Czy to są inni (gorsi) obywatele naszego pięknego kraju od rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej, którzy własnie tyle dostali i jeszcze pokrycie kosztów pogrzebu? Warto by o to spytać w dobie likwidacji ulg i różnego rodzju przywilejów?
      • Gość: gosc Re: Zapytanie IP: *.radom.vectranet.pl 14.10.10, 09:01
        a no dlatego, matolku, ze jak sam piszesz, bylo to odszkodowanie. odszkodowanie jest wyplacane osobom ubezpieczonym. politykow stac na wysokie ubezpieczenie, to i odszkodowanie bylo godziwe. Biedota zrywajaca jablka za 5 zl/dzien raczej nie wykupila ubezpieczen, wiec nie nalezy im sie nawet zlotowka ponad zasilek pogrzebowy. i tak dostali po 1000zl nie wiadomo czemu - zaden inny czlowiek nie dostaje od panstwa 1000zl z okazji smierci bliskich
        • Gość: jastrzab27 Re: Zapytanie IP: *.centertel.pl 15.10.10, 10:55
          Ja ciebie nie obrażam i nie wyzywam od matołków. Poza tym naucz się czytać ze zrozumieniem. Oni nie dostali tych piniędzy z ubezpieczenia, tylko z budżetu państwa a to jest różnica matołku. Zastanawiam się też skąd u ciebie taka pogarda dla ludzi biednych? No cóż to przykre. Musisz mieć mało przyjaciół z takim charakterem.
          • Gość: andrzej Re: Zapytanie IP: *.radom.vectranet.pl 15.10.10, 20:37
            Oni (rodziny smoleńskie) dostały tą kasę, ponieważ rząd trzęsie tyłkiem, że będą sądzić się o odszkodowania, a państwo ponosi winne za ich śmierć, na razie tak to wygląda z przecieków. Nawet już jedna rodzina złożyła pozew domaga się ponad 400 000 zł, a przed sądem reprezentuje ją Giertych! Teraz policzmy gdyby wszystkie rodziny złożyły pozew, sumy będą różne inaczej wycenią śmierć osoby starszej i samotnej (która nie utrzymywała rodziny), a inaczej osoby która utrzymywała 8 dzieci!
        • tomasz.gesieniec Re: Zapytanie 17.01.11, 21:05
          Gość portalu: gosc napisał(a):

> a no dlatego, matolku, ze jak sam piszesz, bylo to odszkodowanie. odszkodowanie
          > jest wyplacane osobom ubezpieczonym. politykow stac na wysokie ubezpieczenie,
          > to i odszkodowanie bylo godziwe. Biedota zrywajaca jablka za 5 zl/dzien raczej
          > nie wykupila ubezpieczen, wiec nie nalezy im sie nawet zlotowka ponad zasilek p
          > ogrzebowy. i tak dostali po 1000zl nie wiadomo czemu - zaden inny czlowiek nie
          > dostaje od panstwa 1000zl z okazji smierci bliskich
          Zdecydowanie należy im się odszkodowanie z polisy OC sprawcy zdarzenia. Mało tego należy się tym rodzinom jeszcze zadośćuczynienie. Jeśli byście wiedzieli, o takich rodzinach dajcie znać. Zawodowo zajmuję się pomocą w uzyskaniu takich odszkodowań. Można ich dochodzić do 14 lat wstecz.
          pozdrawiam

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka