Dodaj do ulubionych

Panie Krawczyk.Cudze chwalicie swego nie znacie...

11.04.11, 19:21

José Barroso, przewodniczący Komisji Europejskiej:
Współpracowałem bardzo blisko z prezydentem Kaczyńskim w duchu lojalności i darzyłem go szacunkiem jako prawdziwego polskiego patriotę, który jednocześnie był bardzo oddany Unii Europejskiej, a także takim wartościom jak wolność i solidarność. W imieniu całej Komisji Europejskiej składam hołd i wyrazy współczucia dla Polski.

Jerzy Buzek, przewodniczący Parlamentu Europejskiego:
Z ogromnym smutkiem przyjąłem wstrząsającą informację o katastrofie samolotu, na którego pokładzie był mój przyjaciel i wielki polski polityk prezydent Polski Lech Kaczyński. Z ciężkim sercem myślę o wszystkich osobach, które wraz z nim znajdowały się na pokładzie samolotu. Zginęli w służbie Ojczyźnie, w drodze do Katynia, gdzie mieli oddać hołd pomordowanym polskim oficerom.

Vaclaw Klaus, prezydent Czech:
"To ogromna tragedia i wielka strata. Straciłem prawdziwego przyjaciela. Tragiczna śmierć polskiego prezydenta, jego małżonki i innych osób jest okrutnym wydarzeniem, które mną wstrząsnęło, zszokowało mnie, zasmuciło i dotknęło osobiście”.

Elżbieta II, królowa brytyjska
Z głębokim smutkiem dowiedziałam się o śmierci prezydenta Lecha Kaczyńskiego i pierwszej damy Pani Kaczyńskiej. (...) Przy tej smutnej okazji przypominam sobie długą i budzącą szacunek karierę prezydenta Kaczyńskiego w służbie państwu oraz jego rolę w ruchu Solidarności

Barack Obama, prezydent USA
Prezydent Kaczyński był wybitnym mężem stanu, który odegrał kluczową rolę w opozycji solidarnościowej. Był powszechnie ceniony w Stanach Zjednoczonych jako przywódca oddany idei wolności i ludzkiej godności.

Micheil Saakaszwili, prezydent Gruzji
Zawsze będę pamiętać Lecha Kaczyńskiego jako wyjątkową postać polskiej Polski, a także europejskiej i oczywiście mojego regionu. (...) Poznałem go jako młody polityk i od pierwszego momentu, kiedy go spotkałem zostaliśmy przyjaciółmi. Nigdy nie mówiłem do niego na "pan". Lech Kaczyński był wielkim i wiernym przyjacielem Gruzji. Gruzja nigdy nie zapomni jego poświęcenia i heroizmu. Modlimy się za jego duszę i składamy kondolencje jego rodzinie, Polakom i państwu polskiemu. Nigdy nie zapomnimy ciężkiego okresu w 2008 roku, kiedy Lech Kaczyński przyjechał do Tbilisi, ryzykując własne życie, i spędził te wyjątkowo trudne godziny z Gruzinami.

Manana Mandżgaladze, rzeczniczka prezydenta Gruzji Micheila Saakaszwilego

Lech Kaczyński był wielkim i wiernym przyjacielem Gruzji. Gruzja nigdy nie zapomni jego poświęcenia i heroizmu. (...) Prezydent Micheil Saakaszwili polecił nadać pośmiertnie Lechowi Kaczyńskiemu tytuł i order Narodowego Bohatera Gruzji.

Gordon Brown, premier Wielkiej Brytanii
Jestem wstrząśnięty i zasmucony śmiercią prezydenta Polski Lecha Kaczyńskiego i jego małżonki Marii. Prezydent Kaczyński był jedną z tych postaci, które kształtowały współczesną historię polityczną Polski - począwszy od działalności w ruchu "Solidarność", poprzez długą i wybitną karierę w służbie publicznej, gdzie między innymi sprawował funkcję ministra sprawiedliwości i prezydenta Warszawy, aż po urząd prezydenta Polski. Świat będzie go opłakiwał i pamiętał jako żarliwego patriotę i demokratę.

Angela Merkel, kanclerz Niemiec
Z przerażeniem i konsternacją przyjęliśmy wiadomość o wypadku samolotu polskiego prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Nasze myśli i współczucie są z rodziną prezydenta oraz rodzinami wielu ofiar katastrofy. To polityczna i ludzka tragedia dla Polski, naszego sąsiada. (...) Lech Kaczyński był autentycznym reprezentantem interesów swojego kraju. Kochał swój kraj, był wojowniczym Europejczykiem. (...) Całe jego życie koncentrowało się na walce o wolność Polski i wolność Europy. Chętnie wspominam to, że Lech Kaczyński zaprosił mnie na obchody polskiego Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada 2008 r. To był szczególny gest wobec niemieckiego sąsiada.

Bernard Kouchner, minister spraw zagranicznych Francji
Składam dzisiaj pełen szacunku i wzruszenia hołd Lechowi Kaczyńskiemu jako mężowi stanu, oddaję również cześć jego wielkim zaletom ducha i jego politycznemu zaangażowaniu w służbie polskiego narodu. Chciałbym mu oddać cześć nie tylko jako czołowemu przywódcy politycznemu wielkiego, zaprzyjaźnionego kraju, ale także uczcić pamięć osoby serdecznej, którą wspominam bardzo ciepło i wraz z którą udało nam się pokonać wiele trudności.
Zawsze czuwał nad tym, by współpraca Francji i Polski rozwijała się w duchu dialogu i zaufania.

Laszlo Solyom, prezydent Węgier
Prezydent Kaczyński stale pracował na rzecz interesów Polski w polityce europejskiej i wyjątkowo troszczył się o przyjaźń polsko-węgierską, upamiętnianą razem co roku.

Szimon Peres, prezydent Izraela
Katastrofa jest ciężkim ciosem dla narodu polskiego i całego świata (...). Prezydent Kaczyński i jego małżonka Maria przyczynili się do pogłębienia relacji między narodami polskim i żydowskim, mieli również olbrzymi wkład w zabliźnianie ran przeszłości oraz budowanie wspólnej i lepszej przyszłości.

Boris Tadić, prezydent Serbii
Prezydent Kaczyński był szczerym przyjacielem Serbii i nigdy go nie zapomnimy

Prezydent FIFA Joseph Blatter
„Śmierć prezydenta Kaczyńskiego oznacza dla niego stratę osobistego przyjaciela. Wspominając spotkanie w 2007 roku Blatter powiedział, że "Polska straciła przywódcę, który zrobił wiele dobrego dla piłki i z ogromnym zaangażowaniem pomagał w rozwiązywaniu problemów futbolu".
Przed siedzibą FIFA w Zurychu flagi FIFA, UEFA i Polski zostały opuszczone do połowy masztu.

Nicolas Sarkozy, prezydent Francji:
W tym bolesnym momencie przekazuję wyrazy współczucia rodzinie prezydenta Kaczyńskiego oraz rodzinom wszystkich ofiar tego wypadku i pragnę wyrazić, w swoim własnym imieniu oraz w imieniu narodu francuskiego, najgłębsze kondolencje. Lech Kaczyński był niestrudzonym obrońcą idei, w które wierzył, zawsze z poświęceniem walczył o wartości, które doprowadziły go do polityki: demokrację, wolność i sprzeciw wobec totalitaryzmu.

_____________________________________________________________________________


RADOM - CUDZE CHWALICIE, SWEGO NIE ZNACIE!!!

PRZYWRÓĆMY WARTOŚĆ TRZEM SŁOWOM PRAWDZIWEGO POLAKA: BÓG, HONOR i OJCZYZNA!!!
Obserwuj wątek
  • sympatyk.pis Re: Panie Krawczyk.Cudze chwalicie swego nie znac 11.04.11, 19:26

   Warto zwócić uwagę na wypowiedź Merkel czy szefa FIFA. Jednak wszyscy, jak jeden mąż, podkreślają ogromny patriotyzm śp. Lecha Kaczyńskiego. Dobrze pisał w Rzeczpospolitej Paweł Lisicki, że bardziej ceniony będzie za granicą, niż u siebie w kraju, bo zbyt dużo moralnych karłów, czy też zwykłch szumowin głosi o nim niepochlebne i nieprawdziwe opinie.
   _____________________________________________________________________________

   RADOM - CUDZE CHWALICIE, SWEGO NIE ZNACIE!!!

   PRZYWRÓĆMY WARTOŚĆ TRZEM SŁOWOM PRAWDZIWEGO POLAKA: BÓG, HONOR i OJCZYZNA!!!
   • Gość: Ja Re: Panie Krawczyk.Cudze chwalicie swego nie znac IP: *.adsl.inetia.pl 11.04.11, 19:42
    Lisicki może pisać różne brednie. To pismak, nie dziennikarz. Kaczyński nie cieszył się za granicą ani prestiżem, ani poważaniem, poza Gruzją. Był traktowany, jako marionetka Jarkacza. To co przytoczyłeś to nie są zresztą żadne oceny Kaczyńskiego a zwyczajowe kondolencje, jakie są przesyłane do innych krajów, jeżeli zdarzy się tragedia, podobna do tej w Smoleńsku. Może oczekiwałeś, że przywódcy innych krajów dadzą wyraz swojemu zadowoleniu ze śmierci Prezydenta Polski i pozostałych pasażerów Tutki ? Co mieli napisać albo powiedzieć ? Fajnie, wreszcie zmierzamy do normalności, dzięki wypadkowi, w którym zginął pan patriota ?
    • sympatyk.pis Re: Panie Krawczyk.Cudze chwalicie swego nie znac 11.04.11, 19:54

     W zasadzie od dawna nie dyskutuję na forumowym szambie, ale zrobię wyjątek i spróbuję Ci wytłumaczyć. Kondolencje to np. to:
     "Z wielkim żalem i trudnym do wyrażenia bólem przyjęto na Ukrainie tragiczną wieść o katastrofie samolotu, w którym przebywał prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński z małżonką oraz przedstawicielami politycznego i duchowego kierownictwa państwa"
     Powiedział to komunista Janukowicz. W podobnym tonie mówili inni komuniści.

     To co przytoczyłem wcześniej, wykracza poza zwykłe "odrobienie lekcji". Zwracam Ci uwagę na wypowiedzi nie tylko ww. ale również choćby Jerzego Buzka. Tylko czy to dotrze do zacietrzewionych, szyderczych, ironicznych i pełnych nienawiści platformiaków?
     _____________________________________________________________________________

     RADOM - CUDZE CHWALICIE, SWEGO NIE ZNACIE!!!

     PRZYWRÓĆMY WARTOŚĆ TRZEM SŁOWOM PRAWDZIWEGO POLAKA: BÓG, HONOR i OJCZYZNA!!!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka