Dodaj do ulubionych

Pasażerowie chcą zmian w trasach autobusów

12.06.11, 20:13
Mała poprawka - wydłużenie "jedynki" na Gołębiów II zamiast 11 faktycznie będzie kosztować 250 tys. zł. rocznie, ale to i tak koszty o połowę niższe niż w przypadku obecnej trasy "jedenastki". ;)
Obserwuj wątek
  • Gość: xyz Re: Pasażerowie chcą zmian w trasach autobusów IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.06.11, 21:32
   A gdzie są te zapowiadane kiedyś szumnie przez dyrektora MZDiK konsultacje społeczne? Znowu jest, że ktoś wie lepiej i nikt mu nie będzie gadał, jak ma być. Ech, Białoruś i tyle.
  • Gość: gość Re: Pasażerowie chcą zmian w trasach autobusów IP: *.radom.vectranet.pl 12.06.11, 22:57
   Przecież teraz linia 2 nie jeździ przez Kościuszki. Nie podejrzewam dyr. Tkaczyka, że tego nie wie, więc to pewnie pani Ludwińska tutaj namieszała.
   • Gość: Ewa Re: Pasażerowie chcą zmian w trasach autobusów IP: *.radom.vectranet.pl 12.06.11, 23:33
    Debatujecie,że Wam za dobrze. A POLUDNIE II nie może się doczekać przynajmniej drugiego autobusu wyjeżdżającego do centrum, Radnych tutaj nie ma,posłów tutaj nie ma. I komunikacja miejska jest fatalna.Aby dojechać do centrum musimy "7"jechać co najmniej 30 min. Zaznaczam "7",która jeżdzi co 10 minut albo wcale. I na dodatek są stare NRD-owskie autobusy bez klimatyzacji i praktycznie bez możliwości otwarcia okien. Przy temperaturze zewnętrznej 30 stopni w autobusie jest około 40 stopni i nie ma czym oddychać. Czujemy się jak w bydlęcych wagonach. Na drugim przystanku bydlęcy wagon jest już zatłoczony, zwłaszcza w porach gdy młodzież i pracownicy zmierzają do miejsca nauki lub pracy. Życzę panu Tkaczykowi dokładnie takiego samego dojazdu do pracy i z pracy jaki my mamy.
  • Gość: pasażer Re: Pasażerowie chcą zmian w trasach autobusów IP: *.radom.vectranet.pl 13.06.11, 21:04
   Linia 2 przez Kościuszki może być i tak po drodze nie ma innego przystanku więc nic to nie zmieni bardzo a poprawi dojazd .Linia 14 proponuję zmienić trasę na 1905 roku - Mariacka - Narutowicza -dw .PKP - PKS - 25 Czerwca i dalej po trasie (brak dojazdu z os .Południe na Narutowicza i do dw. PKS ) . Linia 7 pozostawić w obecnym kształcie to jest koło katedry . Linia 10 , 11 zostawić przez Limanowskiego koło cmentarza w obecnym kształcie .Linia 16 zamiast na Wośniki ciągle nikt jej tam nie chce zrobić Trasę oś Południe - Wierzbicka -Toruńska -Limanowskiego - Mireckiego - Szarych Szeregów - Warszawska - Kusocińskiego ( 11 Listopada ) - Chrobrego - Struga - 11 Listopada - Zbrowskiego -Paderewskiego Sempołowskiej trasa trasa niewiele odbiegająca od proponowanej przez Kieles Krauza ale nie dublująca się z linią 3 a poprawi skomunikowanie os Południe i innych osiedli zważywszy częstotliwość więc wiele to nie będzie kosztować. Osiedla Gołębiów , Nad Potokiem ,Borki ,Południe otrzymają dojazd w pobliże Koreii teraz brak takowego
  • sono_andrzej Pasażerowie chcą zmian w trasach autobusów 13.06.11, 21:42
   Uważam, że linia 11 powinna wrócić na ul. Rodziny Winczewskich. Nie można pozbawiać Obozisko dogodnego dostępu do komunikacji miejskiej.

   Obecna trasa linii nr 11 to porażka. Możliwe, że jeszcze wiele osób nie przyzywczaiło się do zmiany, ale autobusami tej linii od przystanku Obozisko/Wernera w kier. Gołębiowa II jedzie dosłownie kilka osób. Podobnie jest w przeciwnym kierunku.
   • brittaannaija Re: Pasażerowie chcą zmian w trasach autobusów 14.06.11, 15:34
    sono_andrzej napisał:

    > Uważam, że linia 11 powinna wrócić na ul. Rodziny Winczewskich. Nie można pozba
    > wiać Obozisko dogodnego dostępu do komunikacji miejskiej.

    Miejmy nadzieję, że 11 wróci, nie może być miejsc nieskomunikowanych KM w Radomiu, wtedy dopiero KM spełnia swoją rolę.
  • Gość: mm Re: Pasażerowie chcą zmian w trasach autobusów IP: *.radom.vectranet.pl 14.06.11, 10:21
   Skoro chcą mieszkańcy 11 po staremu to niech sie też postarają o zakaz parkowania na r.winczewskich bo tam w dni targowe autobus nie ma jak przejechać a kierowcy autobusu to powinni dodatek za te kursy dostawać bo ich cholera trafia !

   to samo jest na lini 14 na glinicach gdzie na pomorskiej i kochanowskiego jest tak wąsko że jak jedzie autobus i cos z naprzeciwka to jest problem jak nie z zaparkowanymi samochodami to z drzewami wystającymi na jezdnię
  • kaga9 Re: Pasażerowie chcą zmian w trasach autobusów 14.06.11, 20:23
   Ustronie jest osiedlem starzejącym się i niestety coraz więcej osób stamtąd jeździ do bliskich na Limanowskiego. Gwarantuję, że starszemu człowiekowi NIE JEST obojętne, czy wysiądzie z 25 naprzeciwko kościoła na Borkach, czy z 11 na wprost bramy cmentarza. Komu przeszkadzała 11 na Limanowskiego, zważywszy, że spora część autobusowej społeczności to ludzie starsi? Podobnie zresztą, jak przeszkadzało najwyraźniej przejście dla pieszych na wprost ul. Chopina.

   Nadęte bufony u władzy widać przeziębiły mózgi w klimatyzowanych wnętrzach swoich aut, bo oni autobusami przecież nie jeżdżą...
   • Gość: pasażer Re: Pasażerowie chcą zmian w trasach autobusów IP: *.radom.vectranet.pl 14.06.11, 20:45
    A może jak już tak rozwija się Gołębiów II i nie pasują im trasy autobusów bo się dublują to może puścić 16 z Kieles- Krauza w prawo w 25 Czerwca - w Żeromskiego- Szklana -Struga - 11 Listopada - Zbrowskiego -i dalej na Gołębiów , lub linię 19 wydłużyć do Gołębiowa II tak jak proponuje z linią 16 przez Szklaną ( żadna linia by się nie pokrywała w takim wariancie )
   • Gość: gość Re: Pasażerowie chcą zmian w trasach autobusów IP: *.radom.vectranet.pl 14.06.11, 23:30
    > zważywszy, że spora część autobusowej społeczności to ludzie starsi

    Na każdym osiedlu są ludzie starsi. I co, autobusy mają ich wozić wszędzie?
    Cmentarz odwiedza się raz na jakiś czas, a ludzie do pracy jeżdżą co dzień.
    • kaga9 Re: Pasażerowie chcą zmian w trasach autobusów 15.06.11, 17:43
     Gość portalu: gość napisał(a):
     >
     > Na każdym osiedlu są ludzie starsi. I co, autobusy mają ich wozić wszędzie?
     > Cmentarz odwiedza się raz na jakiś czas, a ludzie do pracy jeżdżą co dzień.

     Nie, nie wszędzie. Ale rozmawiamy o konkretnym przypadku dojazdu na cmentarz. Z większości dużych osiedli (Południe, Michałów, Gołębiów, os. Nad Potokiem) ten dojazd jest, autobusy zatrzymują się blisko bram wejściowych. A z Ustronia, które jest największe, nie ma.

     Ludzie do pracy jeżdżą codziennie, ale skoro, jak ktoś napisał, trasa zdubluje się w 80%, to może nie ma sensu zabierać starszym tego udogodnienia.
   • Gość: Beata Re: Pasażerowie chcą zmian w trasach autobusów IP: *.xdsl.centertel.pl 14.06.11, 23:48
    Z wypowiedzi wynika, że 11 pojedzie przez Mariacką właśnie po to po to by ominąć rejon cmentarza. Fajna koncepcja. Dzięki tym zmianom Idalin będzie miał dwie linie (2 i 11) pokrywające w 80% ten sam obszar (Janiszpol - Glinice z dwóch stron - dworzec - Planty - stary Radom i dopiero rozjazd), a na Borki już się nie dojedzie.
    Mariacka była projektowana bez miejsc na autobus, nawet bez przejść dla pieszych, a teraz dla mieszkańców nagle ma się tam znaleźć miejsce na przystanek (chyba tylko przy rondzie bo wszędzie są bariery), z którego na drugą stronę jezdni trzeba będzie iść przez przejście oddalone o 300 m.
    A z Południa to niech już wszystko jeździ przez Toruńską, nawet przez Potkanowską na pewno będzie prościej (?)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka