Dodaj do ulubionych

Pytania do Sławka Gajewskiego

13.06.11, 19:23
Witam
Żeby dać czas do namysłu Panu Wójtowi, co do osobistej debaty czy też dyskusji internetowej, to jeśli ktoś ma do mnie pytania, jestem do Waszej dyspozycji. Również będę odpowiadał na pytania z innych forów internetowych, które również czytam.:)
Jeśli ktoś czuje się na siłach, będzie mile widziane, jeśli poda swoje dane. W końcu, nikt nie jest ode mnie zależny i nikogo za to nie zwolnię z pracy, czy też nie dam podwyżki, bo w moim przypadku jest wprost przeciwnie. Przypomina mi się rozmowa (mam na to świadka), gdy jeden z urzędników UG prosił aby napisać na niego skargę, to Wójt za to doceni go przy podwyżce.
Oczywiście na tym forum, byli już tacy "bohaterowie", którym wydawało się, że są anonimowi. I jako "anonimowi" byli w gębie strasznie mocni, natomiast gdy ustaliłem ich tożsamość (można to zrobić), okazali się .... niemowami. (Ostatni w Lipinach na otwarciu „orlika” powiedziałem , to takiemu „bohaterowi”, który z tego powodu bardzo się zestresował.;)

Z poważaniem
Sławomir Gajewski - radny
Obserwuj wątek
    • tajnosagentos2 Re: Pytania do Sławka Gajewskiego 16.06.11, 12:08
      Panie Sławku proszę zapytać się Wójta Gminy Odrzywół:
      Dlaczego nie potrafi załatwić grosza dofinansowania do inwestycji(droga do Łęgonic i Dąbrowy) Dlaczego do oświaty brakuje 400 tys?
      Dlaczego dzieci zamiast programów edukacyjnych oglądają filmy z "imprez basenowych"?
      Dlaczego w gimnazjum przez parę tygodni dzieci z jednej klasy nie miały j. polskiego?
      Dlaczego gmina nie dostanie zwrotu do kanalizacji w Lipinach i Wysokinie?
      Proszę odpowiedź zamieścić na forum.
    • slawomir.gajewski Re: Pytania do pana Sławka w sprawie wyborów do 29.07.11, 22:12
      Witaj <koloxxx>

Na forum Echa Dnia był wpis, że Marynio, będąc starostą kontroluje wszystkie partie, poprzez kontrolę ich szefów. (SLD, PSL, PO, PJN i Prawicę Rzeczpospolitej - Marka Jurka). Niestety, teks ten z dziwnego powodu został ocenzurowany i zlikwidowany. (starosta i wójt Kmieciak płacą na utrzymywanie tej gazety)

Dlatego:
      Po pierwsze, w przeszłości byłem tylko i wyłącznie członkiem PSL. To, że mam kolegów w innych partiach, którym pomagałem aby "mariankowie" nie przejęli tych partii, to .... Jako zwykly facet, nie mieliśmy tych możliwości co sprawujący urząd, który uzależnia szefów, poprzez ich zatrudnianie w starostwie.
      Czyli,
      Skoro twierdzisz, o moim "aktywnym propagowaniu " to to nie wydaje Ci się, że "ktoś" ma wpływ na to, że otrzymuję "nóż w plecy" i od PSL (przed wyborami "pomogli" Mariankom w moim usunięciu z Przysuchy do Białobrzeg, czy też robiąc na złość Adamowi Sułeckiemu z PiS, kiedy Suski i Karczewski wystawili "słabeuszy", aby Niemirski (strosta) mógł "zwyciężyć" w gminie Odrzywół i Klwów.
      Dodatkowo, faryzeusze, wiedząc jak było naprawdę, szkalowali mnie na forum jakoby byłem złym pracownikiem, czy też nigdzie mnie nie chcieli, "bo się na mnie poznali"

Kończąc, informuję, że to nie ode mnie wyszła inicjatywa mojego startu w wyborach. Po prostu, "gdzieś tam, ktoś tam" docenił moją postawę oraz wynik jaki osiągnąłem i otrzymałem "propozycję nie do odrzucenia". (temat nie na forum;)

Ot i wszystko.
      Pozdrawiam
      Sławek Gajewski
      PS.
      Co "do osobistych celów" to się grubo mylisz, bo gdybym dał MAFII za wygraną i się wycofał to MAFIA i jej "ojciec chrzestny" pewnie chcieli by się dogadać, bo do "zadysponowania" czy też rozdysponowania pozostało jeszcze ok. 340 ha gruntów i lasów, a swoją postawą aby uchronić to dla Ogółu, narażam siebie i swoją rodznię na szykany i koszty.
      • slawomir.gajewski Re: Pytania do pana Sławka w sprawie wyborów do 29.07.11, 22:28
        Witam (ponownie)

W nawiązaniu do poprzedniego wpisu, Marynio (mogę to udowodnić) w przeszłości należął do ZSMP (młodzieżówka).
        Z partii politycznych, był współzałożycielem ZCHN (członkami byli m.in wymieniony przez Ciebie Czarnecki obecnie PiS, czy też Niesiolowski - obecnie z PO).

Póżniej (poza kontrolą szefów innych partii) był w komitywie z liderami Samoobrony, których przyjmował w starostwie, z liderami SLD - także czesto się z nimi fotografował, z PSL w zasadzie tylko z Pacholczakową (marszałek Struzik omijał go z daleka) czy też Szprendalowiczem z PO.

Aby, póżniej zostać członkiem partii Marka Jurka.

Następnie starał się o start w wyborach do sejmu (tych co będą) z listy PSL (była nawet uchwała przysuskiego PSL), ale nie wyraził zgody na te kanydaturę marszałek Struzik i startuje Papis.

No to, Marynio kilka miesięcy temu, wstąpił do PiS. Odbyło się to w atmosferze skandalu, bo byli PiS - owcy z Adamem Sułeckim zostali "wyautowani", aby funkcię szefa PiS na powiat przysuski przejął Marynio.

To tak w skrócie. Za to co napisałem i opisałem ponoszę pełną odpowiedzialność i mogę to udowodnić.
        Pozdrawiam
        Sławomir Gajewski
        • slawomir.gajewski Re: Pytania do pana Sławka w sprawie wyborów do 29.07.11, 22:37
          Witam (jeszcze raz)

Aby udaremnić mój start w wyborach, Marynio usilnie o to zabiegał i to na różne sposoby. Dlatego, dopiero po zatwierdzeniu list oficjalnie mogę o tym poinformować.
          Przy okazji przepraszam, że nie od razu odpisywałem na pytania w tej sprawie.

Pozdrawiam
          Slawek
          PS.
          Panie Marynio, jesli uważa Pan, że coś jest nieprawdą, jestem do dyspozycji i chętnie to udowodnię;)
          • nieznajomyzdaleka Pytania do pana Sławka w sprawie przebudowy rynku 30.08.11, 13:30
            Witam. Tak więc chciałbym zadać kilka pytań odnośnie przebudowy rynku w Odrzywole.

1. Słyszałem że przebudowa ma rozpocząć się w 2012 roku, ale czy w ogóle do niej dojdzie?
            2. Jaka kwota jest przeznaczona na ten cel?
            3. Jeśli inwestycja ,,wypali" to co będzie objęte przebudową? Tylko park czy cały plac Kilińskiego?
            a) Czy jest już przygotowany wstępny projekt przebudowy? Jeśli tak to czy można się z nim zapoznać?

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
            • dominictoretto Re: Pytania do pana Sławka w sprawie przebudowy r 14.05.12, 09:12
              Panie Radny Gajewski, czy uzyskał Pan odpowiedzi na zadane pytania forumowiczów? i moje tez odnośnie umów zleceń w gminie?
              Przypomnę:
              forum.gazeta.pl/forum/w,25494,119651605,135021923,Umowy_zlecenia_i_o_dzielo_w_naszej_gminie_Ile_.html
              Wg RMF FM.
              Stołeczny ratusz i warszawskie dzielnice tylko w marcu podpisały umowy zlecenia oraz umowy o dzieło na prawie 2 mln zł - ustalił reporter RMF FM Piotr Glinkowski. Między innymi po naszych interwencjach urzędnicy w końcu zgodzili się ujawnić, z kim podpisują dokumenty. Wcześniej zasłaniano się ustawą o ochronie danych osobowych.
              Cały artykuł :
              www.rmf24.pl/fakty/polska/news-ujawniamy-tajne-umowy-stolecznego-ratusza,nId,597376

Panie Radny Sławomirze Gajewski mam prośbę, czy może się pan dowiedzieć ile umów zleceń i umów o dzieło zawarła Gmina Odrzywół w roku 2011, z kim były zawierane te umowy, co było przedmiotem, na jakie kwoty były zawarte. Oraz jaki był budżet przeznaczony na te umowy w roku 2011 a jaki jest na 2012.
              Wydaje mi się, tak jak to sugeruje ten artykuł, że samorządy znalazły sposoby na zatrudnianie tzw "swoich" bez przeprowadzania konkursów, po prostu dając umowy zlecenia. A poza tym jestem ciekawy na jakie to zajęcia, których nie mogą wykonać urzędnicy były zawarte te umowy. Sprawa udostępnienia informacji o takich umowach byla już w sądzie, więc Wójt raczej nie powinien odmawiać informacji
                    • slawomir.gajewski problemy p. Kmieciaka z udzieleniem odpowiedzi 03.06.12, 09:50
                      Witam
                      Tak jak obiecałem, skierowałem w tej sprawie zapytania do p. Kmieciaka. Wydawałoby się, że są to proste pytania. Tymczasem, w dniu 01.06.2012r. zamiast odpowiedzi, uzyskałem pisma, że odpowiedź będzie udzielona ......w terminie do 30 czerwca 2012r.
                      Dla nie zorientowanych, prawa i obowiązki pytającego i udzielającego odpowiedzi reguluje ustawa o dostępie do informacji publicznej.
                      art. 13 ust. 1 stanowi:
                      udostępnienie informacji publicznej na wniosek następuje bez zbędnej zwłoki, nie później jednak niż w terminie 14 dni od dnia złożenia wniosku. W przypadku, gdy informacja publiczna nie może być udostępniona w powyższym terminie, urząd powiadomi w tym terminie o powodach opóźnienia oraz o nowym terminie udzielenia informacji, nie dłuższym jednak niż 2 miesiące od dnia złożenia wniosku.

Jak z tego wynika, "urząd ma 14 dni, a jeśli ma problemy, to zobowiązany jest podać POWODY opóźnienia" jak również Urząd, to nie folwark Maniusia Kmieciaka z Kolonii Ossa, tylko Urząd MUSI dodatkowo powołać się na przepisy.
                      Czyli, powinien napisać:
                      "Na podst. art. 13 ust. 1 ustawy itd. uprzejmie informujemy, że z powodu takiego i takiego odpowiedź uzyska Pan w terminie ......"

Tymczasem, zarządca folwarku Maniuś Kmieciak nie potrafi nawet tak prostej rzeczy. Oczywiście, mógłbym takiego "wujta" (specjalnie przez "u") przywołać do porządku za pośrednictwem Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Radomiu, gdzie go systematycznie "prostują", ale w geście przyjaźni, panie Kmieciak.
                      Ciesz się Pan, bo daruję tym razem i ....poczekam. ;) nawet i dodatkowy miesiąc (Urząd może maksymalnie wydłużyć do DWÓCH miesięcy), aż wymyśli Pan jakieś (za przeproszeniem) pierdoły aby nie udzielić tych informacji. (a wtedy zrobię to sądownie, bo mam takie prawo i dwa razy już Kmieciaka tam prostowałem, gdy nie chciał udzielić informacji). No cóż, uparciuch ten Kmieciak;) bo chyba ma coś do ukrycia;)

Z poważaniem
                      Sławomir Gajewski -radny
                      • slawomir.gajewski "przebudowa" rynku....zakończona..... 02.02.13, 09:10
                        Witam
                        Nie tylko <nieznajomyzdaleka> zadał kilka pytań dotyczacych (szumnie zapowiadanych) planów przebudowy Palcu Kilińskiego w Odrzywole.
                        Dlatego, podczas ostatniej sesji radny Stępień zadał pytanie dotyczącej tej właśnie kwestii.

Tymczasem, ku naszemu zdumieniu, okazało się, że to co jest to właśnie ta ...."przebudowa"???????;)

Nie wiem, jak Wy, ale dla mnie to kolejna CHAŁA mgr Kmieciaka, która jak znam w/w mgr .....kosztowała ....hohohoho, a wyszło ....jak zawsze.

No cóż, dla ciekawości postaram się ustalić, ILE "toto" kosztowało.

Pozdrawiam - Sławomir Gajewski
                        • ivan209 Re: Ossa, Odrzywół i okolice 13.02.13, 11:24
                          Jestem tutaj nowy, więc skorzystam z okazji i zadam kilka pytań. 1.Proszę ustalić listę osób zatrudnionych w Ossie, tj. szkoła dla młodocianych oprychów. 2.Jak to się stało, że niektórzy mogli tak tanio kupić sobie grunty w Lipinach? 3.O co chodzi z tą wspólnotą odrzywolską? Bo na rynku ludzie często o tym wspominają, że ktoś coś ukradł i pada wiele niecenzuralnych słów. 4.Dlaczego władze nie zapraszają wszystkich radnych na imprezy w Przysysze? Domyślam się że tematy te mogły być już poruszane, ale że jestem nowy i nieobeznany to proszę o jakieś stosowne linki.
                              • ivan209 Re: Ossa, Odrzywół i okolice 25.02.13, 09:10
                                Dziękuję za odpowiedź. Przynajmniej tutaj można normalnie czegoś się dowiedzieć. Bo na tamtym forum władze olewają swoich wyborców. Ale ludzie chyba już to zmienią:) Ostatnio władza wprowadziła swoich radnych w 2002 roku, a potem już im się skończyło. POŻYJEMY ZOBACZYMY.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka