Dodaj do ulubionych

Więcej z UE na obwodnicę południową. Budowa na ...

23.12.11, 09:03
No wreszcie. Teraz trzeba iść za ciosem i walczyć o pieniądze na Żółkiewskiego i Wojska Polskiego z bezkolizyjnym węzłem na ich przecięciu. Wesołych Świąt przy okazji.
Obserwuj wątek
  • macine123 Radom potrzebuje od dawna obwodnic 23.12.11, 22:06
   Obwodnice to świetne rozwiązania, które na zachodzie są standardem. Nic tak nie odciąża komunikacyjnie miasta jak przepustowe obwodnice, które służą przejeżdżającym Polskę oraz mieszkańcom miasta wokół, którego biegną. Poprawia to z czasem jakość miejscowych dróg, które nie są już rozjeżdżane przez ciężki transport samochodowy oraz jakość podróżowania i wbrew pozorom wizerunek miasta.
   • Gość: magda Re: Radom potrzebuje od dawna obwodnic IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.12.11, 09:14
    macine123 napisał:

    > Obwodnice to świetne rozwiązania, które na zachodzie są standardem. Nic tak nie
    > odciąża komunikacyjnie miasta jak przepustowe obwodnice, które służą przejeżdż
    > ającym Polskę oraz mieszkańcom miasta wokół, którego biegną. Poprawia to z czas
    > em jakość miejscowych dróg, które nie są już rozjeżdżane przez ciężki transport
    > samochodowy oraz jakość podróżowania i wbrew pozorom wizerunek miasta.

    Masz rację. Tylko kiedy się takich doczekamy?
    • Gość: kierowca Re: Na twoim kochanym zachodzie IP: *.adsl.inetia.pl 28.12.11, 14:20
     Właśnie dlatego, pajacu, OP nie została zaprojektowana na silnie zurbanizowanych obszarach miejskich ani, tym bardziej, w strefach zamieszkania. Do tego ma zaprojektowane ekrany akustyczne i węzły zamiast skrzyżowań, żeby zmniejszyć uciążliwość hałasu przy ruszaniu na światłach i uciążliwość emisji spalin przy czekaniu na tychże światłach. Poza tym nikt się nie będzie pytał o zdanie w tej sprawie rowerowej braci darmozjadów:
     m.wyborcza.pl/wyborcza/1,105226,10872996,Na_co_rzad_wydaje_podatki_od_kierowcow.html
      • Gość: gosc Re: Na twoim kochanym zachodzie IP: *.radom.pilicka.pl 28.12.11, 16:33
       W pełni zgadzam się z Tobą, że obwodnica winna omijać miasto czego nie da sie powiedzieć o tzw. obwodnicy południowej, nie sądzę aby zdecydowanie odkorkowała najgorsze miejsca w mieście tj. 25Czerwca, Kielecką i Żółkiewskiego. Dopiero budowa NS w centrum miasta (od dworca do Struga) i obw. zachodniej przyniesie ulge w ruchu. Wiele dałby bezkolizyjny węzeł przy "Cyganach" ale on może zaistnieć dopiero jak nastąpi wymiana pokoleniowa decydentów bo obecni nie pójdą na to po trupie skoro raz taką drogę obrali i nigdy nie przyznają się w życiu do błędów.
      • Gość: kierowca Re: Na twoim kochanym zachodzie IP: *.adsl.inetia.pl 28.12.11, 18:34
       Oczywiście możemy się licytować na kretynów i palantów, a nawet zahaczyć też o twoją rodzicielkę, ale po co? Czy jest ktoś, poza forumowym pajacem, kto uzna Malczew lub Godów za teren silnie zurbanizowany, a przebieg OP będzie widział na Prędocinku i Południu, a nie po ich obrzeżach, w większej odległości od wielorodzinnej zabudowy niż przebieg z utęsknieniem wyczekiwanej NS-ki, często zakorkowanych ulic, które OP ma odciążyć (jak Wierzbicka, Łukasika, 1905 roku i Grzecznarowskiego), a które rzeczywiście przechodzą przez środek miasta? O kretyństwie twoich zarzutów świadczy już choćby to, że OP omija Południe wzdłuż linii kolejowej, która już teraz stanowi o wiele większą uciążliwość, niż kiedykolwiek będzie OP. Durniów jednak nic nie przekona, bo na forum każdy jest najmądrzejszy. Na szczęście nie tacy jak ty decydują co i gdzie budować.
       • taki_tam_sobie_gostek Możemy się nawet obrzucić błotem do 3 pokolenia 28.12.11, 18:59
        wstecz. I po tym co napisałeś sądzę, że by się to tobie przydało bo się kwalifikujesz do wylania kubła z szambem na zakuty łeb. Dlaczego ? Ponieważ odmawiasz innym uznania ich argumentów uznając swoje za jedynie słuszne. Nie będę z tobą dyskutował, znam efektywniejsze sposoby spędzania wolnego czasu.

        Mimo wszystko po cichu liczę, że ta cała inwestycja zakończy się jednym wielkim skandalem. Miasta nie stać obecnie na tę inwestycję. Nawet przy blisko 60 000 000 zaangażowaniu środków zewnętrznych nadal prawie 130 000 000 pójdzie na to z kasy miasta. A skoro ma to być droga łącząca planowaną S7 z krajową 12 to powinna być budowana, finansowana, ze środków GDDKiA.

        I również o to, kapuściany łbie, toczy się gra.

        PS: Mieszkańcy Malczewa i Godowa zdają się organizować w większe grupy, które widziały skupiska żab kumek . na trasie planowanej inwestycji. Nie wiem ile w tym prawdy i czy powiadomili już ekologów czy nie ..
        • Gość: kierowca Re: Możemy się nawet obrzucić błotem do 3 pokolen IP: *.adsl.inetia.pl 28.12.11, 19:47
         > I po tym co napisałeś sądzę, że by się to tobie przydało bo się kwalifi
         > kujesz do wylania kubła z szambem na zakuty łeb. Dlaczego ? Ponieważ odmawiasz
         > innym uznania ich argumentów uznając swoje za jedynie słuszne.

         Żeby argumenty były słuszne, to najpierw muszą być oparte na prawdziwych przesłankach, matole. Twoje nie mają z prawdą nic wspólnego. Godów i Malczew maja tyle samo wspólnego z urbanizacją, co przedmieścia Skaryszewa, co potwierdzać by mogły choćby te twoje zurbanizowane "skupiska żab", gdyby choć to było prawdą.

         > Nie będę z tobą
         > dyskutował, znam efektywniejsze sposoby spędzania wolnego czasu.

         I dobrze. Powinieneś go wykorzystać na zapoznanie się ze znaczeniami słów, których próbujesz używać.

         > Nawet przy blisko 60 000
         > 000 zaangażowaniu środków zewnętrznych nadal prawie 130 000 000 pójdzie na to z
         > kasy miasta. A skoro ma to być droga łącząca planowaną S7 z krajową 12 to powi
         > nna być budowana, finansowana, ze środków GDDKiA.
         >
         > I również o to, kapuściany łbie, toczy się gra.

         Gra się toczyła, kretynie, o dofinansowanie środkami zewnętrznymi miejskiej ulicy, którą de facto OP ma być. I gra została wygrana, czego twój prosty umysł najwyraźniej nie ogarnia, bo miasto pieniądze dostało. Teraz toczy się gra o prawdziwą obwodnicę na przebiegu S12, która rzeczywiście powinna i będzie przechodzić poza granicami miasta.

         > Mieszkańcy Malczewa i Godowa zdają się organizować w większe grupy, które w
         > idziały skupiska żab kumek . na trasie planowanej inwestycji. Nie wiem ile w ty
         > m prawdy i czy powiadomili już ekologów czy nie ..

         Całe szczęście decyzja środowiskowa dla OP już dawno jest wydana, więc możesz sobie te żaby ... Razem z resztą większych grup zorganizowanego, ciemnego warcholstwa.
  • Gość: wyborca Kiedy Wojska Polskiego? IP: *.dynamic.chello.pl 27.12.11, 10:08
   Kiedy bedzie zmodernizowana ul. Wojska Polskiego i poszerzona Zolkiewskiego od torow do ronda a samo rondo z prawoskretami? Koleiny sa tak glebokie ze noge mozna zlamac nie tylko urwach zawieszenie! Znalazla sie kasa na rozbudowe Mieszka I ale na Wojska Polskiego to juz od 2 kadencji slysze wymowki. Jak sprzedam komus z UM dzialke przy Wojska Polskiego to pewnie dopiero doczekamy sie modernizacji?
   • Gość: Szacuneczek... Kierowca bombowca... :)))))))))))))))))))))))))))) IP: 193.111.147.* 29.12.11, 07:56
    A "Kierowca" nic się nie zmienił. To znaczy - oprócz nicka. Nadal ten sam: bardzo niegrzeczny, obrażający bez powodu tych, którzy mają inne zdanie, przekazujący raz na tydzień znak pokoju, by... z dziwnym animuszem wściekle przystępować do walki z bliźnim. Musi coś go boleć... :))))))

    A skoro o ulicach mowa... osobiście cieszę się, że ulica 1905 Roku już nie taka jak kiedyś i coraz trudniej spotkać kobietę z dziećmi stojącą na środku jezdni i wyczekującą na zmiłowanie "mądrego" kierowcy... :)))))))))))))))))))))))))))))))))
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka