Dodaj do ulubionych

Pytamy skarbnika, kim ma być audytor. I co odpo...

27.06.12, 15:45
Piękne zobrazowanie przysłowia " kto szybko daje dwa razy daje" szkoda że nie ze swojej kieszeni. Miasto po raz kolejny sięga po ...moje i nie tylko.
Obserwuj wątek
  • Gość: Gość Re: Pytamy skarbnika, kim ma być audytor. I co od IP: 85.112.198.* 28.06.12, 11:31
   I oto w tym wszystkim chodzi.Ponieważ Pan Staszewski nie ma wymaganych uprawnień,a audytor wewnętrzny w jednostce samorządu terytorialnego być musi,to w takim stanie rzeczy za złamanie przepisów ustawy o finansach publicznych (dokładnie działu VI tej ustawy) mógłby odpowiadać prezes MPK,prezydent miasta (jako organ założycielski,nadzorujący i kontrolny nad firmą komunalną) a nawet skarbnik miasta. Ale z tego co widzę i co wynika z wypowiedzi skarbnika,panowie poszli po rozum do głowy i oświadczyli,że audyt w MPK będzie wykonywał podmiot zewnętrzny,wyłoniony w przetargu,posiadający wszystkie uprawnienia,określone przez wymienioną ustawę.
   No ale po co wtedy dublowanie stanowisk? Wydaje mi się,że prezes MPK chciał pmóc koledze ale wyrządził mu raczej wielką krzywdę. Co innego gdyby zatrudnił go np. na stanowisku behapowca ale to widocznie nie zadowalało Pana radnego.
  • Gość: człowiek Re: Pytamy skarbnika, kim ma być audytor. I co od IP: *.adsl.inetia.pl 28.06.12, 19:57
   "Sławomir Szlachetka, skarbnika miasta zapytaliśmy o to, jakie kwalifikacje powinna posiadać osoba na stanowisku audytora w spółce komunalnej. Konkretnie chodzi o MPK, które od 1 lipca przekształca się w podmiot wewnętrzny i w którym, zgodnie z regulacjami prawnymi, powinien być audytor.

   - To powinien być ktoś, kto będzie nadzorował prowadzenie księgowości i koszty, które powstają w wyniku działalności spółki - mówi Sławomir Szlachetka, skarbnik miasta."

   Pan Staszewski w swojej karierze księgowość i finanse już kontrolował. Jako skarbnik regionu solidarności. Robił to tak znakomicie, że w czasie jego nadzorowania księgowa wyprowadziła z kasy związku ponad 70000 z ł słownie - siedemdziesiąt tysięcy złotych za co skazana została prawomocnym wyrokiem. Jeśli tą wiedzę i umiejętności wykorzysta w MPK to biada tej firmie(:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka