Dodaj do ulubionych

Mieszkańcy gminy Odrzywół chcą zmian

24.04.13, 09:12
Youngerlady kiedyś napisała:
"Skończyłam studia dzienne,mam też uprawnienia do pracy w szkole. Wiem, że dla mnie w Odrzywole miejsca nie ma. Moi rodzice wiodą spokojne uczciwe życie nie mieszają się w politykę. Nie chodzą po prośbę do wójta czy starosty. Czy mam szansę na uczciwy start do stanowiska pracy w tej gminie? Czy ktoś ogłasza konkursy, nabory? Jasne kryteria kwalifikacji do pracy. Ok. może jestem słabsza od tych, którzy pracują w gminie czy szkole, może mam mniejszą wiedzę i doświadczenie. Ale chciałabym móc się o tym przekonać na skutek prawdziwej rywalizacji tak jak powinno to wyglądać. Dlaczego na starcie jestem gorsza od A, którego ciocia, wujek, tata przepychają na kolejne stołki. Dlaczego jestem gorsza od dzieci radnych, czy sołtysów dla których miejsce w jakiejś komórce gminy zawsze się znajdzie. Nie jestem też dzieckiem lokalnego biznesmena, który stawia wódkę przed wyborami (jak ostatnio) w zamian za zatrudnienie dzieci czy inne profity.
Nie mam pieniędzy na otwarcie interesu a kasa z urzędu pracy i tak jest tylko dla wybranych. Mam wykształcenie, energię, chęć do pracy ale dla mnie i wielu takich jak ja pracy nie ma. I nie ma nawet uczciwych zasad.
Gajewski nie jest lekiem na całe zło, ale jeden z niewielu chce to zmienić. Gwarancji na poprawę nie ma żadnych ale to co jest musi się skończyć.
Pomysły w stylu agroturystyka czy sprzedaż truskawek pod muzeum w Odrzywole traktuję jako gadkę dla gadki.
Na dziś wyjeżdżam do miasta, pewnie jakaś robota w supermarkecie na kasie się trafi. Ale meldunku nie zmieniam i na wybory na pewno przyjadę. I wiem już jak zagłosuję, tak jak wszyscy moi rówieśnicy, którzy maja już dość."

Chyba nikogo nie zdziwi, jest coraz gorzej w Odrzywole. Przeszło 20 lat Odrzywołem rządzą układy i znajomości. Każdy widzi to kolesiostwo. Gdyby zapytać mieszkańców to nikt by dobrego słowa nie powiedział na władzunię. No poza przydupasami;) Ludzie klną jak szewc na władzę ile wlezie. Tylko oficjalnie przy przydupasach tego nie chcą okazywać. Bo zaraz znalazłby się jakiś "życzliwy" donosiciel i byłby niszczony przeróżnymi sposobami. Widać to na przykładzie radnego Sławka. Mszczą się na jego rodzinie tylko dlatego że mówi prawdę o działaniach tych drani. Ludzie mają taką mentalność że nie lubią się wychylać, bo dzieci chodzą jeszcze do szkoły, bo ktoś w rodzinie tutaj pracuje. Najlepiej wszyscy mordy w kubeł a władze lody kręcą. Popatrzcie kto ma zawsze zapewnione zatrudnienie(całe klany). A Wam jak zwykle obiecują gruszki na wierzbie, abyście tylko głosowali na nich. To oni się tak boją przy każdych wyborach. I wtedy widać ich słabość. Mieszkańcy gminy Odrzywół wcale się nie bójcie przydupasów. Pokażcie za półtora roku gdzie ich miejsce, najwyższy czas. Dużo ludzi młodych wyjechało do Warszawy i nie tylko. Podejrzewam że spora część z nich już tu nie wróci na stałe. Ale z tego cieszą się przydupasy, bo oddajecie im wszystko walkowerem. Jesteście po studiach i w rodzinnej miejscowości nie ma dla Was żadnej pracy. Musicie wyjeżdżać do wielkich miast aby mieć pracę. Może za wiele Was to nie interesuje, ale jeśli zależy Wam na przyszłości Waszych rodzin i znajomych co tu mieszkają to macie szansę się wykazać. Nie wymeldowujcie się z naszej gminy Odrzywół i przyjedźcie na wybory 2014. Tylko tak możemy razem coś tu zmienić. Czy nie czujecie wielkiej frustracji gdy kończąc studia nie możecie tutaj pracować? Patrzcie śmieją się Wam prosto w twarz. Poniewierają jak tylko mogą... dopóki nie wyjedziecie stąd. Mówią tak:"I co z tego że skończył(a) studia, ale do pracy go/jej nie przyjmę" Ale całe rodziny przydupasów mają pracę. Czy wszystkie przydupasy mają studia? A jeśli już to jakie? Czy naprawdę są niezastąpieni? Tu w Odrzywole liczy się z jakiej rodziny pochodzisz. Jeśli nie należysz do tych słynnych rodów to masz pozamiatane. Możecie mieć studia nauczycielskie, ale do odrzywolskiej i lipińskiej szkoły Was nigdy nie zatrudnią. Przecież wszystko tutaj jest ustawione. I wiem tylko jedno....moje dzieci poślę celowo gdzie indziej do szkoły.
Obserwuj wątek
            • odrzywolok45 Re: Mieszkańcy gminy Odrzywół chcą zmian 13.05.13, 17:27
              Lubię to Wiochę i mógł bym w niej zostać tyle domów na sprzedaż a myślę że część z nich można by było wynająć za śmieszne pieniądze, znaleźć jakąś pracę w okolicy i żyć w spokoju ale chciał bym żeby w naszej miejscowości zaczęło się coś dziać, coś zmieniać zwłaszcza tam na czubku góry lodowej, miejmy nadzieję że 2014 będzie przełomowy i nastąpi zmiana bo po dwudziestu latach nawet najlepsze sandały pora wymienić.
              Pozdrawiam i życzę szczęścia Panu Sławkowi który już dzisiaj mam mój głos.
              • ivan209 Re: Mieszkańcy gminy Odrzywół chcą zmian 14.05.13, 11:24
                Swoją drogą sytuacja tutaj to równia pochyła w dół. Marazm, marazm i jeszcze raz marazm. Ciekawe kogo wystawią w 2014 na kandydatów radnych z obozu władzy. Bo pewnie będą chcieli wszystkimi możliwymi sposobami utrzymać klikę i wygodny dla nich układzik. Jak w serialu "Ranczo", oczywiście te pierwsze odcinki.... Gmina podobno puknięta na przeszło 2 miliony. Ludzie musimy się zjednoczyć i wreszcie zmienić sytuację w naszej gminie Odrzywół. Nasz radny Gajewski teraz ma o wiele większe szanse na bycie wójtem niż to było jeszcze w 2002 roku. Trzeba się skoncentrować wokół Sławka Gajewskiego, inaczej ta obecna klika będzie dalej w gminie, szkole... wszędzie. Oburza mnie fakt że potrafią się podszywać pod Kościół. Stanowimy go wszyscy, a nie wybrani.... Odnośnie ostatnich wyborów to głosy rozłożyły się prawie po równo. Ale dobrze wiemy że rządzący na bieżąco "kontrolawali" sytuację i gdy Gajewski brał przewagę to na prędce zaczęli ludzi dowozić do lokali wyborczych, aby tylko stykło parę głosów więcej na obecnego wójta. Jeszcze się im udało, ale to już raczej ostatni raz. Jest tylko taka sprawa... Nie dajcie sobą manipulować ani dać się zastraszyć władzy. Ich sztab wyborczy pracuje ciągle, a już szczególnie przed wyborami. Będą się uciekać do najbardziej podłych i wyrafinowanych metod aby ludzi otumanić. Jeszcze półtora roku i wszystko stanie się jasne. W samym Odrzywole zdecydowana większość ludzi nie ma pracy na terenie naszej gminy. Jedynie nieliczni, w tym całe klany, mają tu robotę. WIĘC W 2014 ROKU WYWALMY ICH NA ZBITY PYSK. A WY I WASZE DZIECI BĘDZIECIE MIEĆ TU ROBOTĘ.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka