Dodaj do ulubionych

Jak się zarabia we władzach miejskich spółek?

09.06.13, 18:04
Bardzo przyzwoite pensje. Pocieszające jest to, że jak się okazuje nie trzeba mieć żadnych nadzwyczajnych umiejętności, żeby dobrze w Radomiu zarabiać.
Obserwuj wątek
        • Gość: dobra kontynuacja Jeszcz lepsza kontynuacja dla swoich. IP: *.204.47.71.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 09.06.13, 23:41
          A gdzie Frieman z Administratora i Mróz z Rewitalizacji. Może Friema już nie pracuje bo przecież miał wyrok skazujący sądu karnego i pryncypialny jak zawsze w takich sytuacjach Kosztowniak pewnie go zwolnił więc dlatego nie ma jego deklaracji (: He he. Ale Mróz przecież nie jest po wyroku …?. Co do Siwaka zaś, to wygląda trochę jakby miał gębę przepitą. Trzeciak jest prezesem już chyba z 15 lat i tak mało odłożył ?. Niezła ściema. W sumie słuszna koncepcja, po co wkur.iać motłoch. A Klinert, no no no. Jest taka piosenka, gdzie w refrenie leci „I ten młodzieniec obrzydliwie wręcz bogaty, gdzie się podziała menażeria cała ta”. Nawiasem mówiąc jak to wyszło, że Klinert jako wiceprezes zarobił w zeszłym roku o 5 tysięcy więcej niż Siwak, który jest prezesem.
          Ale nie ma co dzielić włosa na czworo, czas na ogólne wnioski. Teraz już przynajmniej wiem co (a raczej kogo) miał Kosztowniak na myśli pisząc sobie na sztandarach „Dobra kontynuacja”. Ja w każdym bądź razie za „Dobrą kontynuację” tym panom i Kosztowniakowi już bardzo serdecznie dziękuję.
          A i jeszcze jedno. Ciekawe czy sypną 30 baniek na Port Lotniczy w ramach „Dobrej kontynuacji”.
        • Gość: Ja Re: Manipulant z PiSu IP: *.adsl.inetia.pl 10.06.13, 06:39
          Inne miasta mnie nie interesują. Interesuje mnie moje miasto, gdzie kilku gości udając, że buduje lotnisko czesze niesamowitą kasę biorąc moje m.in. pieniądze. Gdyby przypadkiem na ich miejscu byli panowie z PO, SLD lub RP a ich efekty pracy byłyby identycznie mierne, jak obecnego zarządu, to też bym ich gonił. Spółki miejskie to w całym kraju czapa, która służy jedynie zapewnieniu synekur dla partyjnych kolegów, ich znajomych i przyjaciół. Do wybudowania lotniska nie potrzeba spółki miejskiej. Wystarczy sprawny menadżer. W normalnym przedsiębiorstwie, gdyby przynosiło straty, jak MPK, prezes szybko znalazłby się na bruku. Takiego przedsięwzięcia, które niczemu nie będzie służyć, poza generowaniem strat, jak lotnisko, nikt o zdrowych zmysłach by nie rozpoczął. Łatwo wam przychodzi wydawać nieswoje pieniądze. Palanty.
          • Gość: Robert Re: Manipulant z PiSu IP: *.radom.pilicka.pl 10.06.13, 08:29
            A jak będą wybory to panowie ci mocno zarabiający ubiorą się w mocno przechodzone ubranka żeby wtopić się w społeczeństwo Radomia , a patrząc na nich żeby nie mieć wątpliwości że im też ciężko się żyje. Tak działali w poprzednich kampaniach i okazało się że jest to skuteczna metoda. Żenada.
            • Gość: AVIATOR Czy się stoi czy się leży 200 tysia się należy. IP: 92.60.130.* 10.06.13, 09:28
              Jeden z internautów słusznie zauważył, że nie ma oświadczeń majątkowych Friemana i Mroza. Możliwości moim zdaniem są trzy.
              1. Administratora i Rewitalizację sprywatyzowano.
              2. Frieman i Mróz już tam nie pracują.
              3. Obaj prezesi pracowali w zeszłym roku za darmo.
              Oczywiście to tylko żarty bo żadna z tych opcji nie wchodzi w rachubę więc dlaczego akurat tych dwóch zabrakło. Nie wiem. Przeoczenie czy jak.
              A co do reszty, to trzeba przyznać, że w mieście z 24% bezrobociem i przeciętną pensją poniżej średniej krajowej tak duże zarobki bardzo drażnią.
              Pisuarowe pieski jak zwykle szczekają, że ludzie z PO zarabiają tyle to a tyle. Gie mnie obchodzi PO. Ja mieszkam w Radomiu i patrzę na to miasto. Jeżeli kiedyś będzie tu rządzić PO, w co osobiście wątpię, to będziemy porównywać, ale teraz niech pisuary nie odwracają kota ogonem.
              Zarobki prezesów są zdecydowanie za wysokie. MPK np. co roku przynosi duże straty a prezes zarabia ponad 200 tysięcy rocznie. Po drugiej stronie są Wodociągi Miejskie, które co roku przynoszą zysk na poziomie ok. 2 mln. zł., ale to jest przecież klasyczny samograj. Ludzie żeby nie wiem co wodę pić musza, a spółka konkurencji nie ma żadnej, więc jest niejako skazana na zysk szczególnie, że ceny wody są ustalane administracyjnie. Spółka Lotniskowa została utworzona za pieniądze samorządu. Z 22 mln. zł. kapitału założycielskiego można co roku z samych tylko odsetek wygenerować niezły zysk. Ale jak zabraknie na coś pieniążków to zaraz prezes wyciągnie do Gminy łapkę po 30 milionów. I właściwie każdej spółce jak się tak przyjrzeć po trochu to się okaże, że wysilać się nie trzeba. Administrator, którego akurat nie ma w tym zestawieniu, dostał kiedyś od Gminy aportem 12 ha ziemi i dzięki temu teraz spółka może taniej sprzedawać mieszkania bo nie musi w cenę m2 lokalu wliczać kosztu zakupu gruntu pod budynek, gdzie normalny deweloper niestety jest zmuszony wkalkulować w cenę mieszkania koszt zakupu działki budowlanej. Itd, itp. Naprawdę żadna filozofia, a zarobki niebotyczne. Nie ładnie, nie ładnie.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka