Dodaj do ulubionych

Jak naslac PIP na pracodawce ?

30.01.07, 16:03
Witam.
Generalnie wysyskuje nie placac nadgodzinowych 50, co chwila straszy
zwolnieniami, karze przychodzic do pracy w soboty i placi normalna stawke.
Ostatnio nie straszy tylko zwalnia na redukcje etatu.
Czy jest mozilwosc naslania na niego jakiejs inspekcji ktora by sie zajela ta
sprawa? Oczywiscie jak inspektorzy nie zaanonsuja sie na 2 godziny przed
wizyta?

Jest sens czy dac sobie spokoj ?
Obserwuj wątek
        • Gość: PIPa Re: Jak naslac PIP na pracodawce ? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.01.07, 10:01
          Zawsze trzeba bronić swoich praw.
          > Jak ci się nie podoba to się zwolnij a nie będziesz pod...ać swojego
          > pracodawcę.Kim ty jesteś on ci daje chleb a ty go sprzedajesz.
          Jak się czyta coś takiego, to ręce opadają. Jakby ci tak wszyscy pracownicy
          powiedzieli jednego dnia: "Mamy cię w d., odchodzimy, sam se dalej prowadź ten
          gescheft". Ciekawe jakbyś zarobił na kolejnego merola, czy choć lekko
          przechodzoną "bejcę".

Do wielu naszych "biznesmenów", ale niestety także pracowników nie dotarło
          jeszcze, że nie jesteśmy jakimiś wyrobnikami w XIX-wiecznych kopalniach.
          Weszliśmy do Unii, a tam przepisy prawa pracy są (czyli powinny być i w Polsce)
          rygorystycznie przestrzegane. Szkoda tylko, że nasi związkowcy zamiast
          dostosowywać swoje organizacje do nowej sytuacji na rynku pracy bezradnie
          patrzą, jak im znikają wielkie zakłady przemysłowe, ich mateczniki. A o interesy
          pracowników nowych dużych firm nie potrafią zadbać - vide supermarkety.
          Paradoksalnie - jest to oczywiście paradoks dla naszych lokalnych gwiazd biznesu
          płacących ludziom najniższe stawki - najwyższą stopę życiową mają te kraje,
          gdzie prawo pracy jest najbardziej przestrzegane. Umowa społeczna "ty dobrze
          pracujesz, ja dbam o ciebie i ci dobrze płacę" opłaca się wszystkim. Dla
          gospodarki kraju ważniejsze jest, żeby 30 pracowników firmy X kupiło sobie fiata
          pandę, niż prezes firmy lexusa. Dla gospodarki Radomia ważniejsze jest, żeby
          przeciętni pracownicy zarabiali nie 1000 zł po 2000 czy 3000 PLN, niż prezes 10000.
          Zastrzegam, że nie jestem żadnym komuchem. PRL poznałem dość dobrze i nie
          tęsknię. Popieram kapitalizm, ale taki jak w Norwegii, Anglii czy maleńkiej
          Danii, a nie w Meksyku czy Chinach (gdzie czapka komunistyczna ma jedynie za
          zadanie zapewnić dobrobyt nomenklaturze). Wk.. mnie, że w moim kraju traktuje
          się ludzi jak jakiś Murzynów z buszu.
          Co do PIP-u - spróbuj. Spróbuj też w Solidarności. Czasem sama świadomość, że
          ktoś zaczyna interesować się firmą, powoduje otrzeźwienie u pracodawcy.
          • jasiek_maly Re: Jak naslac PIP na pracodawce ? 31.01.07, 16:11
            Moj pracodawca nie jezdzi mercedesem, to starszy gosc wiec nie w glowie mu
            lansowanie.
            Ale faktem jest ze nie placi jak powinien i na dodatek wymaga.
            Co do PIP-u to ja nadal uwazam ze jesli sie podpisze to i tak informacja dotrze
            do zakladu kto itd. Nie wierze urzednikom ze nie taka informacja nie wyplynie z
            PIP-u.
            W firmie nie ma zadnych zwiazkow zawodowych czy innej organizacji dbajacej o
            pracownikow, nikomu nawet nie przyszlo na mysl zeby cos takiego stworzyc.
            Starsi pracownicy nie sa tym zainteresowani bo sie boja ze ich zwolnia i
            nigdzie nie znajda pracy, a nowi to juz zupelna klapa, potrafia jedynie
            narzekac.
            Generalnie panuje psychoza strachu i na dodatek wszedzie sa kamery, nowi boja
            sie wlasnego cienia.
        • jasiek_maly Re: Jak naslac PIP na pracodawce ? 31.01.07, 15:49
          A Ty kim jestes? Pracodawca co nie placi za nadgodziny? nie badz smieszny i nie
          pisz takich glupot.

Chleb sam sobie kupuje, a on mnie zatrudnil zebym pracowal na niego, ale niech
          nie zapomina ze ja mam prawa a on obowazek placenia za wykonana prace. Jesli
          pracodawaca nie placi mi 50% za nadgodziny to mnie okrada, sprawa prosta.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka