Dodaj do ulubionych

MEN zaskakuje rodziców w sprawie mundurków

19.07.07, 00:55
Pragnę jeszcze dodać, choć o tym nie mówi artykuł, że osobne dofinansowanie
można otrzymać także na podręczniki dla uczniów klas 0, szkoł podstawowych i
gimnazjów. Dotyczy to także zerówek w przedszkolach.
Obserwuj wątek
      • Gość: gosc Re: MEN zaskakuje rodziców w sprawie mundurków IP: *.22.radom.pilicka.pl 19.07.07, 10:28
        Mieszkam w malej gminie i chociaz na szczescie nie kwalifikuje sie do doplaty
        do giertychowskiego mundurka, to u mnie na wszystkich slupach ogloszeniowych
        wisi informacja od dyrekcji szkoly ze do konca lipca nalezy zlozyc wniosek o
        dofinansowanie i podreczniki. Uwazam wiec ze jezeli informacja dotarla do malej
        gminy n asamiutkim krancu woj. mazowieckiego i odpowiedzialne osoby potrafily
        podac to do wiadomosci publicznej to do duzego miasta tym bardziej. wiec
        szanowni Panstwo jezeli ktokolwiek zawalil to pracownicy magistratu.to byl ich
        obowiazek poinformowac podopiecznych mops-u o przyslugujacej im pomocy. a jak
        to zrobia to juz ich problem. aby proopagowac jakies nikomu potrzebne sukcesy
        to umieja, a o pomocy to nigdy na czas nie zdazaja.
    • Gość: ant nie dla Maoistów i ich rewolucji kulturalnej IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.07.07, 13:25
      Jedynym słusznym rozwiązaniem jest „społeczne nieposłuszeństwo” i zbojkotowanie
      przymusu mundurowego, jako zbędnego marnowania milionów złotych, które można
      wykorzystać na bardzie użyteczne cele np. dożywianie, dowożenie,
      przeciwdziałanie porzucaniu szkoły, a nawet mydło i papier toaletowy itp.

ps. czy to przypadkiem nie jest jakiś lobbing korupcyjny? Statystycznie jedna
      szkoła to 50 000 do 150 000 złotych.
      W takim Radomiu to minimum 3 000 000 zł( słownie trzy miliony złotych)
      rocznie!!!!!!!!!!
        • stacho69 Re: W mieście gorzej 19.07.07, 14:57
          Sono - bez pierdół. Mając armię urzędników w UM i administrację szkolną, wszak
          w większości szkół dyrektor jeszce ma zastępców! A ty mówisz, że w takim
          mieście trudniej. Bo tu taka mentalnośc jest i tyle. A tu zza biurek do roboty
          trza kogoś ruszyć, szczerze mówiąc zadanie dla prez. Fałka.
          • Gość: rac Re: W mieście gorzej IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.07.07, 22:02
            stacho69 napisał:

> Sono - bez pierdół. Mając armię urzędników w UM i administrację szkolną,
            wszak
            > w większości szkół dyrektor jeszce ma zastępców! A ty mówisz, że w takim
            > mieście trudniej. Bo tu taka mentalnośc jest i tyle. A tu zza biurek do
            roboty
            > trza kogoś ruszyć, szczerze mówiąc zadanie dla prez. Fałka.

Pierdoły to ci co tworzą takie procedury. Twórcy takich przepisów powinni z
            włsnej kieszeni opłacać zatrudnienie dodatkowych pracowników, którzy będą te
            głupoty realizować. To wszystko kosztuje, te dodatkowe telefony, te dodatkowe
            godziny pracy.
            A zaskakiwanie zainteresowanych - rodziców nagłymi terminami to zwykłą granda.
            To się nadaje do Rzecznika Praw Obywatelskich.

• Gość: XXX??? Re: W mieście gorzej IP: *.tkdami.net 19.07.07, 22:11
            Drogi Stachu69 - może się i nie nadaję, ale znam realia funkcjonowania szkoły w
            wakacje - jeżeli uważasz, że wydawanie tego typu poleceń w takim okresie
            czasowym jest wykonalne - to gratuluję!!!
            Zapewniam, że ucierpią na tym głównie dzieci, które zostaną pozbawione
            dofinansowania - w mojej ocenie przez głupotę dorosłych!!!
            A te wszystkie literówki itp. - jeżeli zawsze zwracasz uwagę na pisownię
            komputerową - to współczuję straty czasu - bo o ile wiem, tak jak w "esemesie"
            nie ma ona znaczenia i nie mam zamiaru zastanawiać się jak, kiedy i co się
            pisze!!! - liczy się myśl i fakt, a w tym wypadku jest prawda oczywista -
            TERMIN USTALONY PRZEZ MEN SPOWODUJE WYMUSZENIE FIKCJI W PRZEKAZANIU LIST -
            oczywiście naprawimy to wszystko w dalszych terminach, ale
            jednak....................
    • Gość: ant MEN zaskakuje - terminy =kpina IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.07.07, 15:38
      ZARZĄDZENIE Nr 458 /2007 P R E Z Y D E N T A M I A S T A R A D O M I A
      z dnia 18 lipca 2007 r. w sprawie realizacji Rządowego programu pomocy uczniom
      w 2007 r. „Dofinansowanie zakupu podręczników (…) dofinansowania zakupu
      jednolitego stroju dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów”.

Na podstawie (…)chwały Rady Ministrów z dnia 2 lipca 2007 r. (…)z dnia 2 lipca
      2007 r. (uchwała weszła wżycie z dniem 13.07.2007r.) w sprawie szczegółowych
      warunków udzielania pomocy finansowej dzieciom i uczniom na zakup podręczników
      i zakup jednolitego stroju. zarządzam co następuje:
      § 1Wnioski o przyznanie dofinansowania do zakupu podręczników i mundurków
      szkolnych należy składać do dyrektorów szkół i placówek oświatowych do 31 lipca
      2007 r.

• Gość: mama Re: MEN zaskakuje - terminy =kpina IP: *.rad.vectranet.pl 19.07.07, 19:14
        a mnie uderzyła jedna rzecz w ty6m artykule - do pomocy sa uprawnieni ludzie,
        którzy maja dochód 351 na osobe w rodzinie, a pani dyrektor sie martwi, że nie
        poinformuje wszystkich rodziców, bo powyjeżdzali na wakacje.
        Ja pracuję, sama wychowuję dziecko, nie dostaje żadnej pomocy od państwa, bo
        mój dochód przekracza to magiczne 504 na osobę uprawniające do zasiłku
        rodzinnego, a na wakacje mnie nie stać. Może powinnam się zwolnić, wyciagnąć
        rękę po jałmużnę i jeżdzic na wakacje???????????????????
    • Gość: XXX??? Re: MEN zaskakuje rodziców w sprawie mundurków IP: *.tkdami.net 19.07.07, 20:54
      A ja informuję, że mamy urlopy i nie ma nas w szkołach - dyrektor! - ja właśnie
      jestem w górach - więc jak mam spełnić polecenie??? Mój zastępca nie zna
      dochodów poszczególnych rodzin, a pedagog szkolny pojawi się w niej w ostatnim
      tygodniu sierpnia - jedna wielka paranoja i tyle - chyba woźna napisze podania
      za wszystkich z dzienników klasowych, a rodzice niech się martwią o
      zaświadczenia - gratuluję pomusłu i trafnie wybranego terminu!!!
      A może Pan Prezydent cofnie dyrektorów z urlopów - pokrywając im koszty
      związane z przerwaniem wczasów??? - coraz lepiej...............
        • Gość: gosc Re: MEN zaskakuje rodziców w sprawie mundurków IP: *.22.radom.pilicka.pl 20.07.07, 10:24
          o tym ze beda mundurki i ze bedzie dofinansowanie bylo wiadomo od dobrych paru
          miesiecy. dla mnie to totalna glupota ze w takim miescie nie potrafia tego
          zalatwic gdzie podobno kolejki do mopsu ogromne. Po raz kolejny pytam czy
          petent jest dla urzednika czy urzednik dla petenta. dopoki ekonomia bedzie
          rzadzic szkola to dyrektorzy beda sie zabijac o ucznia. a czy on stoi w kolejce
          po mundurek z mopsu czy ma baszen na prywatnej posesji to z MEN dostanie taka
          sama dotacje. czegos tu nie rozumiem.
          • Gość: XXX??? Re: MEN zaskakuje rodziców w sprawie mundurków IP: *.tkdami.net 20.07.07, 13:30
            Drodzy rodzice!!! - proszę się nie martwić, przeżyliśmy już wspólnie tyle
            podobnych akcji, że i tą postaramy się przeżyć.
            Najważniejsze, aby w sekretariatach szkół znalazły się Wasze wnioski (jeżeli
            się nie znajdą - to też damy radę). Na zaświadczenia mamy czas do końca
            sierpnia (a na stronie Radomia piszą, że w ważnych przypadkach może być
            załączone oświadczenie o uzyskiwanych dochodach - tak więc możecie takowe
            napisać i załączyć do podania, a samo przynieść w późniejszym terminie).
            Acha!!! - pragnę zauważyć, że w tym stylu spędzają urlopy dyrektorzy szkół -
            dobrze, że istnieje coś takiego jak laptop i telefon komórkowy w których mamy
            telefony do naszych pracowników /intendentka (ta ma wykazy uczniów
            otrzymujących obiady z MOPS, pedagog i księgowa (mają listę uczniów
            otrzymujących stypendia socjalne) - szkołę mamy zawsze blisko siebie, a urlop -
            jeżeli jesteś na tyle "głupi" żeby zostać nauczycielem (dyrektorem) - to
            zapomnij o takim słowie!!! - zawsze cię znajdą, lub ty nie wytrzymasz i
            przynajmniej raz dziennie zajrzysz na pocztę szkoły, a tam.................
            Takie życie !!! - wszystkim nam życzę jednego roku normalnego urlopu!!!!!!!!!!!!
            • Gość: yyyy Re: MEN zaskakuje rodziców w sprawie mundurków IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.07.07, 13:53
              jaką widzicie trudność w pójściu do szkoły znajdującej się najczęściej o
              przysłowiowy "rzut beretem" i złożeniu w sekretariacie podania? przecież to
              chyba jest do wykonania w ciągu 2 tygodni???? czy wszystko musi być problemem?
              chyba oferowana przez państwo pomoc nie jest taka mała, z informacji (wiem od
              dziecka - w połowie czerwca w szkole była przekazywana m.in.przez panią w
              klasie) wynika, że dostaną ją dzieci z klas 0-III na podręczniki, a w ubiegłych
              latach było tylko dla I klas, A WAM I TAK CIĄGLE ŹLE co z tego, że dostanę-
              ale muszę gdzieś pójść coś zrobić - tzn. pójść z podaniem do szkoły, nielada
              problem((((((((
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka