Dodaj do ulubionych

Nowa spółdzielnie mieszkaniowa w Radomiu

12.01.09, 23:45
Witam

Jak podaje Echo Dnia:
www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20090112/POWIAT0206/741661195
mamy w Radomiu nową spółdzielnię mieszkaniową.

Radomska Spółdzielnia Mieszkaniowa podzielona

Druga w mieście pod względem liczby lokatorów Radomska Spółdzielnia Mieszkaniowa podzieliła się na dwie części.

- Tak długo trwały osiedlowe niesnaski, że trzeba było to wreszcie uciąć - mówił nam Leszek Rejmer, który z dnia na dzień stał się wiceprezesem "okrojonej” Radomskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Zarejestrowana właśnie nowa spółdzielnia będzie zarządzała blokami mieszkalnymi na osiedlu Gołębiów II.

Podziałowi spółdzielni towarzyszyły dość niecodzienne okoliczności. W środę po południu miało się odbyć Walne Zebranie Członków RSM.

NIEPOWAŻNE TRAKTOWANIE

Spółdzielcy, którzy zjawili się na zebranie dowiedzieli się z wywieszki, że nie odbędzie się ono, bo doszło do wydzielenia... nowej spółdzielni.
- Potraktowano nas niepoważnie. Zjawiliśmy się na zebranie, aby rozmawiać o najważniejszych problemach. Tymczasem okazuje się, że prezesi nie zadali sobie trudu, aby wcześniej uprzedzić ludzi, że doszło do tak dużych zmian - skarżyła się Anna Kulig, lokatorka bloku na osiedlu Akademickim.

TERAZ PRZEKAŻĄ MAJĄTEK

- Informację z Krajowego Rejestru Sądowego o zarejestrowaniu nowej spółdzielni otrzymaliśmy w środę przed południem. Nie mogliśmy więc wcześniej o tym poinformować spółdzielców - wyjaśnia Leszek Rejmer, wiceprezes Radomskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Zastrzega, że inicjatorem wyłączenia Gołębiowa II byli zainteresowani mieszkańcy, a nie zarząd RSM. Osiedle zostało wydzielone w sądowym trybie uproszczonym. W najbliższym czasie nowej spółdzielni zostanie przekazany majątek, specjalna komisja dokonała już rozdziału nieruchomości, które mają trafić do "Gołębiowa II”, a także drugiej nowej spółdzielni, która zostanie utworzona na osiedlu XV - lecia.


* Tak było
Wojna o podział Radomskiej Spółdzielni Mieszkaniowej ma już swoją długą historię. O taki podział zabiegali zarówno mieszkańcy Gołębiowa I jak i Gołębiowa II. Nie było jednak zgody co do sposobu podziału majątku i trybu przejęcia przez nowe podmioty zaległych zobowiązań finansowych. Jeszcze 6 lat temu RSM miała prawie 20 milionów długów wobec swojego największego wierzyciela, przedsiębiorstwa Radpec. Od tego czasu sytuacja finansowa bardzo się zmieniła. Już w czerwcu Radomska Spółdzielnia Mieszkaniowa spłaci ostatnią ratę zaległości wobec Radpecu.Czy to dobrze, czy to źle - nie oceniam, chcieli, więc się podzielili / odłączyli. Pytanie - jak najbardziej ogólne - do Szanownych Forumowiczów, mieszkańców Radomia, RSM jak i konkretnie nowo powstałej Spółdzielni: CO DALEJ?
Obserwuj wątek
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka