Dodaj do ulubionych

Pod przykryciem ekologii markety nas okradają!M1 i

24.06.09, 18:21
pozostali.Celowo wprowadzili reklamówki płatne, że niby
wielokrotnego użytku, ale w Realu ich reklamówki są słabsze od tych
poprzednich darmowych. To nic innego jak ponowne wyruch... Polaków i
wprowadzenie tylnymi drzwiami PŁACENIA za torebeczki reklamowe.
Zlodziejstwo w biały dzień. Gdzie jest urząd antymonopolowy?
Przecież swego czasu wprowadzono, że każdy sklep obowiązkowo ma
zapewnić kupującemnu reklamówkę tzw. jednorazówke.
Obserwuj wątek
            • l.i.l.a.b.a.j.ona Re 24.06.09, 20:07
              Gość portalu: gosposia napisała:

> kasjerka sprawdza mi pudełka od żaróweek czy aby nie wlożyłam
              mocniejszych

Przypuszczam, że tak jej polecili przełożeni, ona tylko tam
              pracuje... Ale to i tak jest chore, masz w zupełności rację.
              Dla kontrastu podam Wam zdrowy przykład: w zaprzyjaźnionym markecie
              kupuję jajka np. 12 sztuk w papierowym opakowaniu i kasjer(ka)
              sprawdza ale czy aby wszystkie są całe/nienadtłuczone - ja się nie
              obrażam, bo i tak sprawdzam jeszcze przy półce czy w środku jest
              cały, nienaruszony komplet, ale to i tak wywołuje u mnie miłe
              skojarzenia.
              Pzdr
              • Gość: Laki Re: Re IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.06.09, 21:39
                Dziwię się wszystkim którzy robią zakupy w marketach, Wydane setki złotych na
                nie potrzebne ,zbędne produkty których byśmy nie kupili w normalnym
                sklepie.Byłem kilka razy w markecie i to co widziałem to koszmar ludzie wykupują
                całe wózki towaru pytanie czy zachłanności czy naprawdę to wszystko skonsumują.
                Raczej nie ,wchodząc do takich sklepów ludziom się w głowach przewraca na widok
                takiej ilości (tandetnego) towaru.Ten towar nie poleży kilkakrotnie przebita
                data ważności,wędliny i kiełbasy śmierdzą dlatego są foliowane kurczaki które
                nie nadają się na pułki sprzedaje się jako pieczone.
                Drugą sprawą jest oszczędność na półce inna cena niż przy kasie to codzienność,
                niestety dojazd do marketu też kosztuje no i oczywiście zakupy których nie
                chcieliśmy kupić ale kupiliśmy bo była w promocji.
                Nie raz się przekonałem że w nie jednym sklepie osiedlowym jest taniej niż w
                markecie.
                Nawet nie wspomnę o tym że w tym małym sklepiku w którym się robi zakupy
                atmosfera zakupów jest o wiele milsza, no i oczywiście nie czuć tego smrodu jaki
                czuć wchodząc na market.
                Życzę smacznego wszystkim którzy spożywają te stare odświeżane produkty z
                Polskich Super Marketów. Pozdrawiam
    • lutecja4 Re: Pod przykryciem ekologii markety nas okradają 24.06.09, 22:03
      > Przecież swego czasu wprowadzono, że każdy sklep obowiązkowo ma
      > zapewnić kupującemnu reklamówkę tzw. jednorazówke.
      o ile wiem,sklepy nigdy nie miały obowiązku zapewniania klientom "jednorazówek"
      obowiązkiem jest jedynie zapewnienie opakowania niektórym produktom spożywczym
      (chleb, mięso,wędlina, produkty kupowane "na wagę")
    • Gość: abc Re: Pod przykryciem ekologii markety nas okradają IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.06.09, 23:01
      Nie tylko supermarkety ale taką praktykę zaczęli stosować radomscy
      przedsiębiorcy m.in. piekarze (nie wiem czy wszyscy ale jeden znany to tak)oraz
      Społem.
      Ale trzeba mieć także pretensje do pseudoekologów, którzy m.in. na tym forum
      popierali krzykliwie gdy te supermarkety zaczęły te praktyki wprowadzać w
      Polsce. W swoich krajach nie mają odwagi tak się zachowywać.
    • Gość: P. Radomski Re: Pod przykryciem ekologii markety nas okradają IP: *.31.radom.pilicka.pl 25.06.09, 13:54
      A kto ci człowieku każe kupować reklamówki jednorazowe? Płaczesz że słabe że
      takie i owakie, kup sobie raz porządną torbę na zakupy z lnu bądź płótna. Wydaj
      raz kilka złotych więcej i przestań zaśmiecać forum bzdurnymi tematami!
      Zachowujesz się tak jakby ci te reklamówki na siłę doliczali na kasie do
      rachunku. Przecież to od ciebie zależy w co spakujesz zakupy a nie od sklepu.
      Najpierw pomyśl, potem się wyżalaj.
    • Gość: Sophia Re: Pod przykryciem ekologii markety nas okradają IP: *.xdsl.centertel.pl 26.06.09, 00:11
      Student ma całkowitą rację a część z was pewnie nie potrafi czytać ze
      zrozumieniem dając jakieś głupie przykłady wożenia ze sobą torby (facetom jest
      łatwiej bo mają ją przez cały czas-przynajmniej część). Tu chodzi o to że nie
      wprowadzili z dnia na dzień normalną drogą z uzasadnieniem większego zarobku
      tylko najpierw przygotowali akcję Public Relations z tymi zielonymi półgłówkami
      a potem wywindowali ceny reklamówek. Na dodatek wszędzie kontrolują Polaków
      jakby każdy z nas był złodziejem!Dlaczego nie ma takiej kontroli w Niemczech w
      sklepach tych samych koncernów?
      • Gość: P. Radomski Re: Pod przykryciem ekologii markety nas okradają IP: *.31.radom.pilicka.pl 26.06.09, 00:54
        Gość portalu: Sophia napisał(a): Dlaczego nie ma takiej kontroli w Niemczech w
        sklepach tych samych koncernów?

Jest, wystarczy że na terenie sklepu usłyszą że mówisz po polsku i już będziesz
        "trzepana" na kasie, a na czas zakupów "otrzymasz" swojego własnego ochroniarza
        który będzie chodził za tobą krok w krok! Polacy sami z siebie złodziejami nie
        są, to okazja czyni z niektórych złodziei. Mam znajomego, poważny człowiek po
        pięćdziesiątce, zarabiający całkiem nieźle a w Realu gdy zobaczył rozerwaną
        paczkę maszynek jednorazowych do golenia to jedną sztukę schował do kieszeni....
        Efekt? 500 zł zostawione w Realu, na tyle wycenili nie fatygowanie policji i
        wstyd przed znajomymi. Aha, paczka maszynek 5 szt kosztowała 12,95.....
        • Gość: mała Re: Pod przykryciem ekologii markety nas okradają IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.06.09, 15:06
          ja kupuje w markecie, ale nigdy nie dałam sie oszukać kłamliwą
          promocją, ani nie zgłupiałam na widok ogromu asortymentu i
          towarów....mam swoją liste zakupów, wiem po co tam idę i tylko to
          kupuję....Robić trzeba zakupy z głową, a nie bezmyślnie! a to, że
          jest taniej niż w małych sklepach to fakt i nigdy nie uwierzę, że w
          osiedlowym sklepie ktoś kupił coś taniej niż w markecie....a poza
          tym to gdzie mam kupić np. duży proszek do prania, lub dobry płyn do
          płukania, albo cokolwiek z detergentów??? Czy istnieją jeszcze
          chemiczne sklapy??? ot... i właśnie po to biegamy do marketów! Podam
          jeszce przykład pampersów dla dzieci - otóż sklepów z art.
          dziecięcymi jest może 4, do każdego trzeba dojechać, a cena na
          paczce wyższa o 15zł od tej promocyjnej w markecie....zatem każda
          mama kupuje w markecie!!!
          • monkaf Re: Pod przykryciem ekologii markety nas okradają 26.06.09, 15:21
            Jeżeli robię zakupy, czy to w super markecie czy w małym sklepiku i zostawiam
            tam spore pieniądze to jednorazowa reklamówka należy mi się jak psu kiełbasa,
            nie robię zakupów w sklepach gdzie nie dają reklamówek albo każą sobie za nie
            płacić.Z większych sklepów polecam Tesco, tam jednorazówki są gratis
            • Gość: Winna Re: Pod przykryciem ekologii markety nas okradają IP: *.radom.vectranet.pl 26.06.09, 17:56
              Zrobiłqam zakupy w Realu na 798zł i 49gr.Nie dostałam ani jednej
              reklamówki.Pani powiedziała że mogę do takich zakupów dokupić.Im się
              nie dziwię bo to zwykli pracownicy wykonujący polecenia
              przełożonych.Winien jest właściciel niemiecki krwopijca.Po wielkiej
              akcji przeciwko Media Markt kiedy pospadały im obroty zaczęl;i
              przepraszać Polaków i wracać do starych zasad.Szkoda że nie można
              tak z Realem czy Leclerkiem.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka