Dodaj do ulubionych

Homeopatia jestem za, a Ty?

05.01.15, 08:14
Tekst linka
A to link do Artykułu, z którego niech każdy sam wyciągnie wnioski. Mnie on przekonuje, że homeopatia to lekarstwa które mają sens i są potrzebne. A co wy sądzicie?
Obserwuj wątek
    • baba503jaga Re: Homeopatia jestem za, a Ty? 05.01.15, 08:49
      Mnie przekonuje nie artykuł, tylko własne doświadczenie. Stosowałam środki homeopatyczne firm dr Reckewig i Lehning oraz maście ręcznie robione w aptece na zamówienie i śmiem twierdzić, że leki są wyjątkowo skuteczne, działanie odczuwalne natychmiast bądź po kilku minutach (środki stosuje się na czczo, nie wolno też myc. zębów aby chemia z pasty nie zakłóciła procesów wchłaniania).Skutków ubocznych - żadnych. Nawet jeżeli lek nie pomoze, na pewno nie zaszkodzi. W przypadku leków tzw. medycyny klasycznej, wystarczy zakup zwykłego preparatu, kt można kupić wszędzie, a zawierającego ibuprofen. Skutki uboczne są wymienione w ulotce, ale kto to czyta? Jednym ze skutków ubocznych stosowania ibupromu jest powstawanie problemów z prokreacją ( jest w ulotce), o czym upewniła się moja koleżanka, która poroniła w 5 m-cu ciąży. Niewiele lekarzy ma odwagę informować pacjentó o tym, ze ich dolegliwości są spowodowane stosowaniem jakichś środków farmokologicznych, ale są jednak tacy.. Moja sąsiadka została poinformowana że jej ciężka choroba krwi jest wynikiem wieloletniego brania pigułek "z krzyżykiem", kt stosowała na każdy ból głowy, a które sprzedawane były w każdym kiosku, więc skąd mogła wiedzieć? Moja internistka przestrzega przed bezmyślnym stosowaniem rutinoscorbinu, witC i wapna przy każdym przeziębieniu, a reumatolog doradza aby robić okłady z octu na chore stawy, zamiast ciągle łykać środki przeciwreumatyczne, kt mają dłuuuugą listę skutków ubocznych. Tyle - z własnego doświadczenia.
      Podsumowując, jestem jak najbardziej ZA stosowaniem preparatów homeopatycznych, gdyż na własnej skórze upewniłam się ich skuteczności i braku szkodliwości..

Pragnę dodać, że obecny styl życia (nie odważę się tego nazwać "kulturą") powoduje u ludzi z jednej strony kult szczupłej sylwetki, z drugiej strony - nienawistnego stosunku do własnych ciał. Łykamy byle co, aby jak najszybciej zając się działalnościa dochodowa, zwaną "pracą", która jerst ponad wszystko, ponad nasze stosunki z innymi ludźmi i ponad nasze własne zdrowie. PO to, aby później wydać zarobione pieniądze na lekarzy i przemysł farmaceutyczny.....
      Homeopatia natomiast niejako wymusza na nas uważny stosunek do samych siebie, wymaga cierpliwości, samodyscypliny i wydłużonego czasu kuracji.
      • wadim.zarski Re: Homeopatia jestem za, a Ty? 05.01.15, 10:31
        Świetnie opisane, dziękuję za tak cenny wpis. Mogę podpisać się pod każdym słowem.
        A teraz po tym cudownym komentarzu, czekam na kolejne, kto wie czy również tak merytoryczne i świadome, a może opozycja się wypowie? Zobaczymy :-)
    • baba503jaga Re: Homeopatia jestem za, a Ty? 05.01.15, 12:10
      W świetle ostatnich wydarzeń związanych z Porozumieniem Zielonogórskim, chcę dodać,że mamy totalnie chory system ubezpieczeń zdrowotnych, który zmusza mnie do korzystania nie z usług tych lekarzy, na których mi zależy, tylko tych, kt wskaże mi NFZ! Na dodatek, wielomiesięczne czekanie w kolejkach na wizytę u lekarzy specjalistów i na końcu - chamskie opryskliwe traktowanie przez owych lekarzy, którzy czekają, aż pacjent skorzysta z ich usług odpłatnie! A więc ten system de facto skazuje mnie na płacenie za korzystanie z prywatnych usług homeopatów oraz wykupywanie środków homeopatycznych bez zniżek.
      Pytanie: kto w tym momencie korzysta z moich konkretnych pieniędzy, co m-c wpływających na obowiązkowe ubezpieczenia zdrowotne?
        • baba503jaga Re: Homeopatia jestem za, a Ty? 05.01.15, 12:39
          olek13 napisał:

> Z Twoich pieniędzy korzystają politycy i urzędnicy.
          > Właśnie dlatego należy zlikwidować państwową, przymusową "opiekę zdrowotną".

Politycy i urzędnicy, nie boję się nazywać rzeczy po imieniu - to pasożyt na ciele społeczeństwa, który żywi sie owocami pracy innych. Jak widać, pasożyci mają tendencję do szybkiego rozmnażania się: aparat urzędniczy rośnie w zastraszającym tempie, zresztą nie tylko w naszym kraju. Aczkolwiek nie zgadzam się z Korwinem w wielu kwestiach, ale jak wiadomo z dwojga złego należy wybierać mniejsze zło, a Korwin ma właśnie całkiem przytomny postulat w kwestii podatków, ubezpieczeń i t.d. Należy uczyć społeczeństwo odpowiedzialności , za swoje zdrowie - też! Gdyby każdy od dzieciństwa wiedział, że musi oszczędzać pieniązki na ewentualne przypadłości zdrowotne oraz rozsądnie dbać o zachowanie zdrowia i profilaktykę zachorowań, liczba pacjentów państwowej służby zdrowia zmalałaby wielokrotnie! A swoimi pieniędzmi mam prawo rozporządzać jak chcę, nie tak, jak NFZ mi łaskę zrobi! Inaczej uważam, ze nakaz płacenia obowiązkowych składek zdrowotnych, to sankcjonowane przez państwo okradanie mnie z moich własnych pieniędzy.

Jest taki dowcipas, siedzą schorowani Irlandczyk, Niemiec i Polak w pubie, wchodzi Chrystus i proponuje uzdrowienie, pierwsi dwaj natychmiast się zgadzają i wyliczają swoje dolegliwości, z kt chcą być uzdrowieni, Polak woła "NIE!!!! mnie nie uzdrawiaj, ja jeszcze tydzień na chorobowym!!!"
          • wadim.zarski Polityka, NFZ, pieniądze 05.01.15, 20:28
            Napisałaś baba503jaga prawdę o systemie, ale formę obrałaś rasowego podżegacza.
            Dałaś upust swojej agresji, poplułaś na system, administracje, polityków. Lepiej Ci teraz?
            W poprzednim wątku o Homeopatii nawoływałaś do miłości, a tu propagujesz obrażanie, naśmiewanie i ośmieszanie. Nie dziwie się olkowi13, że jest tak cięty na ezoteryków, z jednej strony nawołują do wzniosłych idei, a zanim się obrócisz plują jadem. Słabo kochana.
            A teraz wracając do nowego tematu.
            Łatwo się osądza administrację i rząd, bo jest to bliżej nieokreślona osoba. Jestem ciekaw czy byś była taka mocna gdyby to tobie dano możliwość prowadzenia na przykład NFZ? Zamiast realizować swoje frustracje na forum zrób coś. Takich co krytykują jest wystarczająco dużo, ale jak trzeba się wziąć do pracy nad tematem, to głowa w piasek?
            Ale zaraz pewnie padnie, to nie moja sprawa. Otóż jak ci przeszkadza to jest twoja sprawa. Ja nic nie mogę. Nieprawda możesz i to dużo. Choć, by taka Margaret Thatcher, dokonała "niemożliwego" została liderką Partii Konserwatywnej, w której szowinizm był normalny. Reszta sukcesów przy tym wyczynie to było według mnie prawie odcinanie kuponów od tego zwycięstwa.
            Dla mnie sprawa jest dość prosta, albo krytykujesz albo coś robisz. Wałęsa nie czekał tylko robił i co? Dokonał pokojowego obalenia komunizmu, oczywiście nie sam, ale Liderem był na miarę Gandhiego. Ciągnie Cię do rządzenia i to mocno, to na co czekasz?
            Ja wybieram trzecią drogę, mam tak zorganizowaną przestrzeń, że nie martwi mnie to jak funkcjonuje system, bo potrafię się w nim poruszać. Niedawno jak mój Dziadek miał raka. Nie było większego problemu, nawet z dyrektorem stowarzyszenia onkologów sobie porozmawiałem i nie dlatego, że mam znajomości w środowisku, bo nie mam żadnych. Do tego wystarczą umiejętności interpersonalne. Przez które mnie tu niektórzy wyśmiewają, ale dla mnie nie ma problemu cokolwiek w administracji załatwić, czy to lekarskiej, czy rządowej. Według mnie ona działa wystarczająco dobrze, ale na pewno nie tak jak w Niemczech, gdzie kasy chorych odnotowały po kilku latach kilkunasto milionowe nadwyżki, które zostały zwrócone obywatelom. Można? A czemu u nas nie można?
            Zamiast się żalić i krytykować poszukajcie rozwiązań :-) Jak nie wiecie gdzie, to już macie pierwszą podpowiedź :-)
            Ps. Dziadek czuje się dobrze, ma 85 lat, raka nie ma i żyje :-)
          • wadim.zarski Polityka, NFZ, pieniądze 06.01.15, 05:14
            Napisałaś baba503jaga prawdę o systemie, ale formę obrałaś rasowego podżegacza.
            Dałaś upust swojej agresji, poplułaś na system, administracje, polityków. Lepiej Ci teraz?
            W poprzednim wątku o Homeopatii nawoływałaś do miłości, a tu propagujesz obrażanie, naśmiewanie i ośmieszanie. Nie dziwie się olkowi13, że jest tak cięty na ezoteryków, z jednej strony nawołują do wzniosłych idei, a zanim się obrócisz plują jadem. Słabo kochana.
            A teraz wracając do nowego tematu.
            Łatwo się osądza administrację i rząd, bo jest to bliżej nieokreślona osoba. Jestem ciekaw czy byś była taka mocna gdyby to tobie dano możliwość prowadzenia na przykład NFZ? Zamiast realizować swoje frustracje na forum zrób coś. Takich co krytykują jest wystarczająco dużo, ale jak trzeba się wziąć do pracy nad tematem, to głowa w piasek?
            Ale zaraz pewnie padnie, to nie moja sprawa. Otóż jak ci przeszkadza to jest twoja sprawa. Ja nic nie mogę. Nieprawda możesz i to dużo. Choć, by taka Margaret Thatcher, dokonała "niemożliwego" została liderką Partii Konserwatywnej, w której szowinizm był normalny. Reszta sukcesów przy tym wyczynie to było według mnie prawie odcinanie kuponów od tego zwycięstwa.
            Dla mnie sprawa jest dość prosta, albo krytykujesz albo coś robisz. Wałęsa nie czekał tylko robił i co? Dokonał pokojowego obalenia komunizmu, oczywiście nie sam, ale Liderem był na miarę Gandhiego. Ciągnie Cię do rządzenia i to mocno, to na co czekasz?
            Ja wybieram trzecią drogę, mam tak zorganizowaną przestrzeń, że nie martwi mnie to jak funkcjonuje system, bo potrafię się w nim poruszać. Niedawno jak mój Dziadek miał raka. Nie było większego problemu, nawet z dyrektorem stowarzyszenia onkologów sobie porozmawiałem i nie dlatego, że mam znajomości w środowisku, bo nie mam żadnych. Do tego wystarczą umiejętności interpersonalne. Przez które mnie tu niektórzy wyśmiewają, ale dla mnie nie ma problemu cokolwiek w administracji załatwić, czy to lekarskiej, czy rządowej. Według mnie ona działa wystarczająco dobrze, ale na pewno nie tak jak w Niemczech, gdzie kasy chorych odnotowały po kilku latach kilkunastomilionowe nadwyżki, które zostały zwrócone obywatelom. Można? A czemu u nas nie można?
            Zamiast się żalić i krytykować poszukajcie rozwiązań :-) Jak nie wiecie gdzie, to już macie pierwszą podpowiedź :-)
            Ps. Dziadek czuje się dobrze, ma 85 lat, raka nie ma i żyje :-)
    • l.george.l Są jeszcze frajerzy, którzy się na to łąpią? 22.01.15, 01:47
      Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów uwzględnił pozew Naczelnej Rady Lekarskiej odwołującej się od decyzji Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów uznającej wydanie przez NRL stanowiska w sprawie stosowania metod o niepotwierdzonej skuteczności terapeutycznej homeopatii za zmowę monopolową ograniczającą konkurencję na rynku środków homeopatycznych i nakazującej NIL zapłatę blisko 50 tys. zł kary. Wyrokiem Sądu z dnia 30 grudnia 2014 r. decyzja Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów została uchylona a Prezes zobowiązany do zapłaty na rzecz Naczelnej Izby Lekarskiej kosztów zastępstwa procesowego.
      www.nil.org.pl/aktualnosci/homeopatia-wyrok-uchylajacy-kare-dla-nrl
      • baba503jaga Re: Są jeszcze frajerzy, którzy się na to łąpią? 22.01.15, 11:19
        A czy ktoś srawdził szkodliwosc aspartamu czy innych słodzików, zamienników cukru, nawet tak modnej ostatnio stewii? Cy ktos sprawdził, ile szkód wyrządziły środki farmakologiczne sprzedawane w aptekach?
        Środki homeopatyczne przynajmniej nie szkodzą! Każdy sam powinien móc decydować, jak się leczyć i jakie leki kupować.
        Odprowadzanie składek zdrowotnych jest obowiązkowe, natomiast decyzja czym będę leczona i jakie leki będą refundowane pozostaje w mocy jakiegoś wuja którego w życiu na oczy nie widziałam i mogę jedynie mieć nadzieję ze nie otrzymał swój stołek po znajomości tylko faktycznie ma jakieś tam kwalifikacje aby decydować o zdrowiu i zyciu milionów innych ludzi z czyich składek otrzymuje pensje?
          • baba503jaga Re: Są jeszcze frajerzy, którzy się na to łąpią? 22.01.15, 12:39
            Tak l.george.l sugeruję - że pacjent sam powinien mieć prawo decydowac jakie leki będzie stosował a ponieważ refundowanie odbywa się z kieszeni podatnika, czyli znowu - pacjenta, czyli - mojej też, mam prawo decydować o tym jakie leki mają byc refundowane a kt nie!
            Wczoraj konkretny przykład: otrzymuję recepte na 30 tabletek przeciwbólowych, gdyż 10 - sa na sto procent, a jeśli kupię 30 tabletek, to wtedy mam refundację. Dla mnie - absurd. Mataczenie w celu uzależnienia pacjenta od silnych środków przeciwbólowych i zysków pracowników firm farmaceutycznych!
            Jeśli chodzi o słodziki, propaganda szczupłości jest tak mocna, że osoby o słabych charakterach są gotowi spożyć nawet trucizne, tylko aby zachować szczupła talię... i ładnie w trumnie wyglądać, ale o tym nikt nie myśli, bo ludzie ogólnie zapomnieli, że należy myśleć samodzielnie!
            • l.george.l Re: Są jeszcze frajerzy, którzy się na to łąpią? 22.01.15, 12:50
              baba503jaga napisała:
              [...]
              > Jeśli chodzi o słodziki, propaganda szczupłości jest tak mocna, że osoby o słab
              > ych charakterach są gotowi spożyć nawet trucizne, tylko aby zachować szczupła t
              > alię...
              [...]

To się zdecyduj, czy człowiek jest istotą rozumną i może sam decydować, co jeść i zażywać, czy idiotą, któremu trzeba wypisać receptę i całej reszty zakazać.
              Ale wątek nie jest o tym, lecz o preparatach, które lekami nie są, których leczniczego działania naukowo nie udokumentowano i by ich lekami nie nazywać, i by niektórzy lekarze nie robili z siebie kretynów i tego pacjentom nie zalecali.
              • baba503jaga Re: Są jeszcze frajerzy, którzy się na to łąpią? 22.01.15, 19:13
                Człowiek jest istotą rozumną w tym momencie, kiedy ma pelny dostęp do uczciwej i prawdziwej informacji. Poza tym, człowiek staje się istotą bezrozumną w wyniku powszechnego i obowiązkowego systemu nauczania, w wyniku którego człowiek uczy się zaprzestania posługiwania się własnymi zdolnosciami poznawczymi i szkolony jest jedynie jako bezrozumny użytkownik podawanych mu informacji przez kogos innego.Papuga tez potrafi powtarzac zasłyszane.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka