Dodaj do ulubionych

Chrzciny gdzie zorganizować??

16.02.10, 12:37
Witam,
niedługo będę organizować chrzciny dla mojego maluszka i w związku z tym mam
pytanie gdzie w rzeszowie polecacie organizację takiej imprezy do 20 os,
chodzi o to żeby było smacznie i w miarę niedrogo
Obserwuj wątek
          • privus Re: Chrzciny gdzie zorganizować?? 31.12.21, 20:16
            Cała konstrukcja takiego systemu zmierza do stworzenia podziału na "my papiescy katolicy i oni". Całkowicie przykrywa taka praktyka biblijną miłość bliźniego traktując chrzest jak w pewnym sensie zobowiązująca legitymacje partyjną. Warto tu sięgnąć do przykładu Ustaszy Pavelić'a tak bliskiego Piusowi XII czy znacznie wcześnie Katarów. Ale skoro "nie czytaty, to i nie rozumiaty", jak by to powiedzieli nasi wschodni "bracia w wierze". Zresztą historia Kościoła Unickiego też rzuca jednoznaczne światło na taką praktykę.
        • privus Re: Chrzciny gdzie zorganizować?? 31.12.21, 20:08
          I taki własnie taki bezwzględny wymóg pełnej świadomości wyboru przez chrzczonego wynika z Biblii. Mając to na uwadze, chrzest niemowląt nie jest biblijną praktyką, bowiem niemowlę nie może złożyć swojej wiary w Chrystusa. Tak jak obrzezanie przyłączało Hebrajczyków do Abrahamowego i Mojżeszowego przymierza, tak chrzest przyłącza osobę do Nowego Przymierza tzw. zbawienia przez Jezusa Chrystusa.

Nowy Testament nigdzie nie łączy chrztu i obrzezania. Nowy Testament nigdzie nie obrazuje chrztu jako znaku Nowego Przymierza. To właśnie wiara w Jezusa Chrystusa umożliwia osobie przyłączenie się (a nie zapisanie w księgach kościelnych) do błogosławieństw Nowego Przymierza (patrz: 1 Koryntian 11:25; 2 Koryntian 3:6; Hebrajczyków 9:15).

Warto czasami coś poczytać. Chrzest (bez względu na metodę) nie ma żadnego znaczenia z punktu widzenia Biblii i jest po prostu bezużyteczny. Chrzest niemowląt nie pasuje w żadnym calu do biblijnej definicji chrztu czy biblijnej metody chrztu. Jeśli chrześcijańscy rodzice życzą sobie poświęcić swoje dziecko Chrystusowi, to ceremonia nabożeństwa oddania dziecka jest całkowicie odpowiednie. Jednak nawet jeśli niemowlę zostanie poświęcone Panu w niebie, to kiedy dorośnie, człowiek ten ciągle będzie musiał się zdecydować i podjąć swoją osobistą decyzję uwierzenia Jezusowi Chrystusowi, by zostać zbawionym. Stosowana praktyka stawia jednak wymogi Biblii na głowie stawiając je w ramach niezbyt dobrze rozumianej tradycji. Trudno to określić inaczej, jak zawłaszczanie pola do indoktrynacji religijnej od pierwszych dni nowo narodzonego. W sumie - jak napisałem powyżej - nie ma to żadnego znaczenia religijnego a wprowadzane tradycje kościelne niejednokrotnie były i są sprzeczne z Biblią. Zadziwiać tylko może fakt, że prawie po 70 latach zdjęcia Biblii z papieskiego wykazu ksiąg zakazanych do czytania przez katolików, znajomość Biblii ogranicza się do kilku wersetów ewangelicznych czytanych w kościołach. O ile w latach 50-tych ub. w. analfabetyzm nie był czymś zaskakującym, na dzień dzisiejszy brak znajomości faktycznych treści zawartych w Biblii jako najważniejszego drogowskazu dla katolików może zdumiewać.
    • albla Re: Chrzciny gdzie zorganizować?? 20.08.15, 21:16
      witam, organizo0walismy z mezem chrzciny w dwoch bratankach na kwiatkowskiego i niby nie bylo zle ale mam wiele zastrzezen: totalny balagan organizacyjny - mimo iz dwa tyg wczesniej wszystko bylo ustalone tj menu itp, zaliczka zaplacona, na chrzcinach zamieszanie z podawaniem dan, zamowione rzecyz nie byly na stolach - trzeba bylo sie dopominac i dopiuero wtedy przynosili jak juz chrziny mialy sie ku koncowi. Nie dokladali sami rzecyz ktore sie koncza na stol, tylko tez trzeba chodzic za personelem i prosic. wewnrzat jest doscy norowato - strasznie ciemno. To jest moze fajne na wesele i jakies wieczorne przyjecia towarzyskie, ale mniej na rodzinne uroczystosci. Duzym plusem jest super plac zabaw dla dzieci, dmuchance i rewelacyjne samochodziki ktorymi sie bawia dzieci na swiezym powietrzu. Fajnie, ze udostepniaja pokoj hotelowy do karmienia dziecka, ale jak dla mnie to za malo na bycie zadowolonym. JEdzienie nie jest zbyt rewelacyjne. Odradzam :/
    • inez990 Re: Chrzciny gdzie zorganizować?? 12.01.16, 22:41
      My wyprawialiśmy chrzciny w hotelu Fryderyk. Zaprosiliśmy na nie 30 osób. Bardzo porządnie zostało wszystko zorganizowane i trzeba podkreślić że było pyszne jedzenie. Dużym plusem jest też to że jest do niego szybki i prosty dojazd z Centrum więc nie było problemu dla gości.
    • madzik2505 Re: Chrzciny gdzie zorganizować?? 20.03.17, 10:41
      Mogę polecić Restaurację Leśna Wola. Tutaj możecie zobaczyć obie ich menu i całą ofertę www.restauracja.lesnawola.pl Naprawdę są warci zainteresowania, bo mają świetne warunki na tego typu przyjęcia i rewelacyjne dania.
    • pkt4a Re: Chrzciny gdzie zorganizować?? 28.03.17, 09:20
      A może nieświadomych niczego niemowlaków nie chrzcić i lepiej zostawić decyzję co do chrzcin i przynależności religijnej lub nie przynależności swojemu dorosłemu dziecku ? Niech ono decyzję podejmie jak będzie pełnoletnie .
      Jedną z podnoszonych przesłanek decyzji o apostazji jest to że przyszli apostaci mówią w czym zresztą maja rację że zostali ochrzczeni jako nie mający żadnej świadomości niemowlaki
      --
      1 %
      www.facebook.com/wolnoscodreligii/?fref=nf
    • monikaadamc Re: Chrzciny gdzie zorganizować?? 14.12.18, 13:14
      Smacznie i niedrogo można zorganizować chrzciny w tym miejscu www.hoteleden.com.pl. Ja organizowałam tam impreze i jestem zadowolona. Serwują smaczne dania. Obsługa jest sprawna i miła. Maja ładną salę. Impreza się udała goście byli zadowoleni. Polecam
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka