Dodaj do ulubionych

Mieszkanie w centrum bez miejsca postojowego. H...

09.11.10, 20:05
A ja chciałbym zapytać kończących kadencję radnych i ekipę prezydencką o to:

Kto, pozwalał na budowę w centrum Rzeszowa tych "stodół" wielkopowierzchniowych?

Kto, tolerował budowlaną samowolkę w myśl zasady "Robotę trzeba robić"?

Kto następnie za "nędzny datek" legalizował to wszystko?

Prowadzone były jakieś badania, jak te głupie, nie liczące się z konsekwencjami działania wpłynęły na komunikację w centrum Rzeszowa?

A kiedy problem narósł, to jedyna recepta jaką sprawcy na to widzą, to kolejne głupie posunięcia rujnujące ostatnie wolne miejsca w centrum miasta i pomysły rodem z księżyca budowy parkingu wielopoziomowego przy ratuszu lub parkingu w fosie zamku.
Obserwuj wątek
  • Gość: temat widać, że temat miejsc parkingowych zalazł za skór IP: *.rzeszow.vectranet.pl 09.11.10, 23:48
   redaktorom GW... czyżby dziennikarzyny nie miały gdzie parkować rano jadąc do pracy?
   czy może chodzi o zdetronizowanie Tadka?
   (przecież to swój chłop, weźmie swoje, a podkulski w zamian za to wybuduje kolejne sklepy...
   może nawet jakieś galerianki przyjdą...)
   Redaktorzy kochani, może by tak na rower się przesiąść? jeszcze ciepło, a niedługo te miejskie będą wypożyczać :)
   a czy prezydent się zmieni czy nie, w centrum zawsze będzie nadmiar aut i nic na to nie poradzi nawet te 400 milionów z unii.
   Przykład - dojazd do warszawy, 400 km przebywasz w max 5 godzin, a później kolejnych kilka godzin się wleczesz w korkach, żeby dotrzeć do centrum.
   Takie czasy :)

   ale swoją drogą można by pomyśleć o jakichś parkingach, skoro ten gówny spod WRN oddali kościołowym, tu znów minus dla tadka :)
   niejadka

   w swym lizusostwie Tadek z NM nawet boisko chciał oddać pod kaplicę czarnym, wstyd
   i kto dla nas ma później bramki strzelać na mundialach? ministranci? czy księża z kalendarza?
  • mal49 Mieszkanie w centrum bez miejsca postojowego. H... 10.11.10, 07:28
   Typowy dla Polaków brak umiejętności organizacji, począwszy od zarządzania w miejscu pracy, a na mieście kończąc.
   Myśleć o postojach należy ZANIM w jakimś miejscu utworzy się sąd, bank, firmę, biuro, sklep.

   Moja propozycja jest następująca:

   1. inwentaryzacja instytucji i biur w centrum wraz z określeniem przeciętnej ilości
   interesantów

   2. uzyskanie opinii od każdego z w/w w jaki sposób zamierza nadal funkcjonować bez
   miejsc parkowania

   3. propozycje ratusza dot. rozwiązania tego problemu dla największych/najludniejszych
   użytkowników centrum poprzez partycypowanie w kosztach wykonania parkingów
   podziemnych

   Ilość pchających się do ścisłego centrum instytucji natychmiast zmaleje.
   Pozostaną ci, którym zależy na porządku i wygodzie interesantów.
   Mieszkańcy odetchną.
   --------------
   ;-)
  • Gość: łaganowski głuptak zapraszam do Belgii na szkolenie IP: 83.238.181.* 10.11.10, 08:18
   w gent w centrum jest strefa platnego parkingu i specjalne miejsca dla mieszkańców - bewoners. każdy zameldowany dostaje zółtą katrtkę na szybę zupełnie za darmo. i moze za darmo parkować na wszystkich miejscach w promieniu 400 metrów od domu i miejsca bewoners sa tylko dla niego. a tam samochodów jest naprawdę dużo i nie ma kłopotu z parkowaniem.
   tylko ze u nas za taą kartę postojową pewnie by sobie zaśpiewali ze 200 pln
    • jael53 Re: zapraszam do Belgii na szkolenie 10.11.10, 09:01
     Bliżej realiów krajowych - ratuszowi mogliby jednak wpaść do Krakówka i przekonać się, że istnieją urzędy i instytucje, przed którymi parkingów nie ma. I już. Sam Magnificencja UJ nie parkuje przy bramie Coll. Novum. Profesura archeologii nie parkuje przed Coll. Minus. Szefostwo Coll. Maius nie parkuje na dziedzińcu... Ba, marszałek Małopolski nie parkuje przed urzędem na Basztowej. I tak jest w całym ścisłym centrum miasta: prawo parkowania mają wyłącznie mieszkańcy. W tymże centrum jest jeden spory parking przy Pl. Szczepańskim... oczywiście, płatny.
  • Gość: mata_kari Mieszkanie w centrum bez miejsca postojowego. H... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.11.10, 09:06
   GŁOSUJE NA WALATA w takim razie. Mieszkam w centrum i mam to szczęscie , że mam parking w powórzu z prywatną brama. Ale to co się działo wczęsniej, zanim zalozono brame, to po prostu nadaje sie na serial ........Jednocześnie widze jak codziennie handlarze z zielonego rynku rano zajeżdząją i zajmuja wszystki dostepne w okolicy miejsca parkingowe. Smaochody stoją cały dzień.
  • res1971 Mieszkanie w centrum bez miejsca postojowego. H... 10.11.10, 11:04
   Mieszkanie w centrum bez miejsca postojowego to horror? Mieszkanie w centrum z miejscem postojowym może być jeszcze większym horrorem. Stolica innowacji wprowadziła wysoce innowacyjne podatki od miejsc parkingowych. Każe sobie płacić jak za działalność gospodarczą 20 zł od m2. Co średnio wynosi 600-1000 zł za miejsce w parkingu podziemnym. Dodatkowo przy tych podatkach obowiązuje tzw solidarna odpowiedzialność współwłaścicieli co oznacza, że jeśli ktoś nie płaci (np spółdzielnia) to UM Rzeszowa może zażądać spłaty od pozostałych (tych którzy płacą). Podatek od całego parkingu przy powyższej stawce to 20000-30000zł. Niech więc ci wszyscy kandydaci na prezydenta przestaną opwiadać bajeczki z jaką to troską podchodzą do problemu zakorkowanych osiedli a zajmą się twórczością podatkową wydziału finansowego UM Rzeszowa. Rzeszów jest jednym z pierwszych miast w Polsce, w którym urzędnicy wpadli na tak innowacyjny sposób opodatkowania miejsc parkingowych. W zeszłym roku zadzwoniłem w tej sprawie do Warszawy i od tamtejszego urzędnika dowiedziałem sie, że tam obowiązuje stawka pozostałe 6 zł od m2 (no chyba że trafiłem na niekompetentnego urzędnika). Innowacyjny Rzeszów musi w czymś być pierwszy.
  • Gość: rzeszowianin Mieszkanie w centrum bez miejsca postojowego. H... IP: *.resman.pl / 10.4.4.* 10.11.10, 13:06
   70 letni kadnydat z pewnością to rozwiąze kolejnymi obietnicami parkingów na których on nigdy nie zaparkuje bo musi do "roboty" jechać wozem :-) - kiedys postawiłem samochód na szopena gdzie była linia ciągła ...przyjechała policja i przywaliła mi mandat ...jadąc z tego miejsca pojechałem na Leczyńskiego gdzie jest kilka ciągłych lini i po obu stronach stoją zaparkowane samochody ...zadzwoniłem na policję z pytaniem dlaczego mnie ukarano a tu jest tych aut chyba 50 i nie widzę policji - powiedzieli ze przyjadą ...czekałem 45 minut i nikt nie przyjechał ...czesto tamtędy przejeżdzam i zawsze po obu stronach stoją auta ...widocznie są równi i równiejsi ...mam w dupie taką sprawiedliwość ,mam w gdzies obietnice Ferenca - uwazam go za niezrównowazonego psychicznie choćby za kolejeczkę i most zamiast kładki i Waltera a ludzi któzy mu ufają jako biednych intelektualnie albo interesiarzy .TO jakiś hihot dziejowy się odbywa kiedy dowiaduję się ze ten pan ma jeszcze jakieś szanse w wyborach
  • Gość: rzeszowianin Mieszkanie w centrum bez miejsca postojowego. H... IP: 84.38.160.* 10.11.10, 16:19
   "Obawiam się, że byłoby bardzo negatywnie odebrane przez tych, którzy codziennie dojeżdżają tu do pracy - mówi komendant Wisz." PAnie Wisz - dlaczego osoby prywatnie mieszkające tam od lat są obciązane odpowiedzialnością za pracodawców - nikt nie gwarantuje miejsca parkingowego pod miejscem pracy a poza tym są tam parkingi firmowe - jesli autko się nie zmiesci to trzeba poszukać gdzies gdzie nie utrudnia się zycia mieszkańcom i truchtać nózkami - jakie zycie zafundował Ferenc mieszkańcom choćby ulicy Słowackiego budujęc dziesiątki parkingowych miejsc pod balkonami? Moze niech wybuduje na Kwiatkowskiego duze parkingi aby on zył w ołowiu i oparach benzyny - ten starzec nie ma wyobraźni za grosz ale teraz wiedząc ze zarabia ponad 13 tysięcy mięsięcznie rozumiem jego parcie na ratusz ...

  • Gość: roman Mieszkanie w centrum bez miejsca postojowego. H... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.11.10, 20:21
   centrum zatkane jest samochodami urzędasów- osoba postronna nie ma gdzie samochodu postawić - miejsca jeszcze jest sporo - piętrowy na placu rybnym / koło ZUS i na mikośce/ teraz będzie miejsce jak zelmer przeniesie się do strefy - koniecznie przebicie drogi do chmaja i parkingi -na miejscu dworca PKS - piętrowy a dworzec z drugiej strony przy hali na podpromiu 4 piętrowy - podmiejski dworzec przy wiadukcie śląskim w inne miejsce i piętrowy parking - tylko budować
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka