Kandydaci uwodzili studentów swoją tężyzną spor...

15.11.10, 19:09
"Okazało się, że podarował braci studenckiej dwa bilety na poniedziałkowy koncert Jeana-Michela Jarre'a na Podpromiu." Na pewno "kupił" sobie brać studencką tymi... biletami :)
    • Gość: kasia Re: Kandydaci uwodzili studentów swoją tężyzną sp IP: *.ostnet.pl 15.11.10, 19:27
      Wojtku czas na naukę jeśli zdałeś maturę to możesz studiować, szkoda marnować czas ...
      • wojciech-jama Re: Kandydaci uwodzili studentów swoją tężyzną sp 16.11.10, 07:03
        Droga "kasiu" dziękuję za wyrażoną troskę i za życzliwą radę, ale śpieszę Cię poinformować że nie marnuję czasu, mam ogrom zajęć i świadomość tego że człowiek uczy się całe życie. Nie zawsze musi być to równoznaczne ze zdobywaniem... "papieru".

        Mam pewne doświadczenie życiowe i zdążyłem wielokrotnie zauważyć to czego Ty najwyraźniej nie zauważyłaś. W Polsce studiowanie nie zawsze jest równoznaczne z pobieraniem nauk, zdobywaniem wiedzy, doświadczenia, kształceniem.

        Często nasze realia są takie że studia po prostu się robi. I rozglądając się wokoło, patrząc na estetykę miasta (nie chodzi mi o słynne kwiatki i światełka) mam wrażenie że zdecydowanie triumfują Ci co studia robili :(

        Podsumowując jestem pełen podziwu dla tych wszystkich którzy z poświęceniem zdobywają wiedzę, kształcą się i równocześnie nie poważam tych którzy mają "papier", a studia zrobili.
    • Gość: Picu Re: Kandydaci uwodzili studentów swoją tężyzną sp IP: *.rz.izeto.pl 15.11.10, 21:03
      Picu-picu na spotkaniu dużo, mało konkretów. Jednak najelegantszy kandydat i najmniej agresywny to jednak był Dec. Ferencowi się wydawało, że jego czas nie obowiązuje, i to ciągłe zestawianie Rzeszowa z lat 90. i dziś - to jednak chybione, bo to były inne czasy, inne pieniądze i mozliwości. Maslanka może mówić o wszystkim i na każdy temat jak każdy emerytowany nauczyciel, ale nic z tego nie wynika, Cypryś unoszony patosem, choć prawy sierpowy na końcu mu wyszedł na Ferenca, że ten już nie beknął. Walat najbardziej naparzony na Ferenca, ale społecznik, chyba najlepiej zna miasto.
      • tomasz.michalski Re: Kandydaci uwodzili studentów swoją tężyzną sp 15.11.10, 21:38
        Na takim spotkaniu często mało jest konkretów. Najmniej ich jednak było w wypowiedziach obecnego prezydenta który odpowiadał czesto nie na temat lub sprowadzał dyskusję "na swoje" podwórko :) i to nie patrząc na zegarek :)
        A "konkrety" jednak były - i to "twarde". Mam na myśli fragment debaty dotyczący 3 pierwszych decyzji jakie zostaną podjęte po ewentualnym wyborze.
        Dla mnie priorytetem jest utworzenie Centrum Edukacji Interaktywnej czyli rzeszowskiej wersji Centrum Nauki Kopernik więc oczywiście bardzo sie ucieszyłem gdy ten projekt został zaliczony do tych pierwszych decyzji przez Maslankę a nastepnie doceniony przez Cyprysia.
        Oczywiście to moje subiektywne odczucie, bezpośrednio związane ze sprawa nad która pracuje od prawie 3 lat. Ale jest to chyba jeden z ważniejszych "konkretów" tej debaty.
        • Gość: mats Re: Kandydaci uwodzili studentów swoją tężyzną sp IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.11.10, 22:00
          Ja wolałbym żeby pierwszą decyzją było rozpisanie wielkiego konkursu urbanistycznego dla całego Rzeszowa żeby naprawić ( o ile się da ) to co spieprzył ferenc.
          Centrum Edukacji typu Kopernik: drugą decyzją
          Trzecią wystąpienie do wojska o przekazanie Waltera dla potrzeb sportu dziecięcego w Rzeszowie.
          • tomasz.michalski Re: Kandydaci uwodzili studentów swoją tężyzną sp 16.11.10, 09:53
            Nie mam nic przeciwko takim "pierwszym decyzjom".
            Choć to pierwsze moze sie ciąąąąągnąc latami a potrzebne sa konkrety na dziś. Dlatego uwazam że jao pierwsza - Centru - którego obiekt moze stać się ciekawym projektem architektonicznym - so=woista "innowacją" w koncepcjach urbanistycznych miasta.
            Dizeki temu jednym projektem zadbamy o 2 (co najmniej) sprawy - po pierwsze ciekawą edukacje dla dzieciaków i ich rodziców (a jakże ! rodzice tez świetniee się bawią w takich miejscach) a po drugie - architektoniczny wzór dla "nowego Rzeszowa".
            Potem pojawi sie 3 sprawa - naze Centrum jako atrakcja turystyczna...
            Potem czwarta.... właczenie w miedzynarodowy system współpracy i wymiany instytucji edukacyjnych..
            Jeden projekt a tyle stwarza mozliwości... :)
        • wojciech-jama Re: Kandydaci uwodzili studentów swoją tężyzną sp 16.11.10, 09:54
          "mało jest konkretów. Najmniej ich jednak było w wypowiedziach obecnego prezydenta który odpowiadał czesto nie na temat lub sprowadzał dyskusję "na swoje" podwórko :) i to nie patrząc na zegarek :) "

          To mało konkretów, mówienie nie na temat, nieliczenie się z czasem, czyli lekceważenie pewnych przyjętych zasad prowadzenia dyskusji i na koniec "obdarowanie" studentów dwoma biletami na koncert.

          Toż to takie... władcze, rzucenie "szklanych paciorków, świecidełek" dla "ciemnego luda". Pytanie tylko czy "ciemny lud" to kupi?
    • Gość: Krisa Kandydaci uwodzili studentów swoją tężyzną spor... IP: *.rzeszow.vectranet.pl 15.11.10, 21:32
      No podsumowanie Cyprysia było rewelacyjne, nic dodać, nic ująć - podsumował Ferenca idealnie. Dec był mdły, Walat - widać wiedzę (duet z Cyprysiem byłby niezły), Ferenc - myślal, że bedzie rządził na debacie a wyszedł jak zwykle - miałko.
      • Gość: kris Re: Kandydaci uwodzili studentów swoją tężyzną sp IP: *.chello.pl 15.11.10, 22:26
        ...Ferenc wypadł miałko tak jak cała jego druga kadencja, dyskusje potraktował mam wrażenie tak jak traktuje urząd miejski - czyli obszar gdzie może poruszać się bez poszanowania żadnych zasad dla pozostałych uczestników debaty i życia społecznego. Mówił długo nie bacząc na ramy czasowe a Cyprys słusznie zwrócił uwagę na rozbieżności pomiędzy programem wyborczym a poczynaniami podczas kadencji i wypunktował brak konsekwencji w tym aspekcie...
    • Gość: Ja Re: Kandydaci uwodzili studentów swoją tężyzną sp IP: *.d-com.pl 15.11.10, 21:41
      ...braci studenckiej było na pewno więcej niż biletów, więc według jakiego klucza zostały one rozdane?? Ot tak z ciekawości pytam :)
      • Gość: Tomi Re: Kandydaci uwodzili studentów swoją tężyzną sp IP: *.tktelekom.pl 16.11.10, 09:37
        Czyżby bilety dostali studenci pomagajacy w kampanii niedoRozwojowi Rzeszowa? Tak tylko pytam.....
    • Gość: roman Kandydaci uwodzili studentów swoją tężyzną spor... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.11.10, 21:55
      po komentarzach widzę że było po staremu - bicie piany - i woda- czy potem szklanka była w obiegu ?
    • Gość: Mirek Kandydaci uwodzili studentów swoją tężyzną spor... IP: 89.230.85.* 15.11.10, 22:39
      Najlepiej wypadł Jerzy Cypryś -konkretny facet i na Niego będę głosował!
    • Gość: meander Kandydaci uwodzili studentów swoją tężyzną spor... IP: 80.50.132.* 15.11.10, 23:13
      Droga Pani Redaktor!
      Śmiem wspomnieć, ze grupa ok. 15 studentów wyszła z debaty 20 minut po jej rozpoczęciu, ponieważ spieszyli się na zajęcia. Jeśli łaskawie została by Pani do końca debaty, zauważyła by Pani, że po godzinie sale uzupełniła grupa 40 osób, które skończyły zajęcia. Rzetelny dziennikarz, nie wychodzi z sali w połowie trwania debaty i nie wypisuje głupot nt. jej przebiegu, skoro tak naprawdę nie do końca wiedział co się na niej działo.
      p.s. nie było wprost powiedziane co jest tzw. ,, sygnałem dźwiękowym", a po drugie wiadomość tą podał Student który prowadził, a nie studentka.
    • Gość: justyna Kandydaci uwodzili studentów swoją tężyzną spor... IP: *.adsl.inetia.pl 15.11.10, 23:45
      Gratuluję Kołu Politologów - po raz kolejny pokazało jak zrobić nieobiektywną debatę. każdy ma swoje sympatie polityczne, ale dzisiejsze show jakie daliście było obrzydliwe.
      Następnym razem zróbcie sobie debatę dla Cyprysia i Tomka Poręby. Po cholere zabierać czas pozostałym kandydatom?
      • Gość: Meander Re: Kandydaci uwodzili studentów swoją tężyzną sp IP: *.rzeszow.mm.pl 16.11.10, 14:25
        Droga Justyno,
        z tego co się orientuję pytania były wysłane wcześniej do kandydatów, a kolejność zasiadywania przy stole prezydialnym była losowa. Żaden z komitetów nie wyraził chęci losowania kolejności już w trakcie trwania debaty. To, że tak naprawdę Pan Dec nie odpowiadał rzeczowo i nie przygotował się na wcześniej znane pytania to nie jest wina kolejności odpowiedzi podczas debaty. Dlatego Pani frustrację są bezpodstawne.
        • Gość: ddr Re: Kandydaci uwodzili studentów swoją tężyzną sp IP: 84.38.160.* 16.11.10, 16:37
          justyna to chłop - i w dodatku wypuszcza kazdego mówiąc ze to badania socjologiczne :-) nie przejmujcie sie - pod klawiszem F13 jest ukryj usera - po prostu ją wykasujcie ...
    • Gość: ada Kandydaci uwodzili studentów swoją tężyzną spor... IP: 94.42.117.* 16.11.10, 19:55
      widzieliście jak prezydent Ferenc nie wziął swojej starej ulotki nawet on tego chłamu nie chce!!!! Pewnie jeszcze pamięta te swoje bajery
Inne wątki na temat:
Pełna wersja