Dodaj do ulubionych

Głosowanie zakończone. Mieszkańcy chcą aquaparku

IP: *.ghnet.pl 01.02.11, 20:57
czy to było aż takie trudne do przewidzenia, że ludzie będą chcięli aquapark?
Obserwuj wątek
  • Gość: hjuy Głosowanie zakończone. Mieszkańcy chcą aquaparku IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.02.11, 21:33
   Aguapark to zadna atrakcja i jest w większości cywilizowanych miast - czy trzeba na to aż sondażu ? W wielu innych sprawach Prezydent nie słucha mieszkańców a jako powód inwestycji odpowiada "bo jestem uparty " - Finansowanie ? wystarczy zrezygnowac z idiotycznego projetu kładki na Piłsudskiego i jeszcze bardziej głupiego pomysłu burzenia kładki zwanej nie wiadomo dlaczego mostem Naruszewicza której koszty budowy niedawno ponieslismy wraz z kosztami przebudowy aby zbudowac most bez sciezek lub chodnika oraz prowadzący do zakorkowanej Chopina i juz jest częsc na budowe aquaparku .
  • Gość: mirek Głosowanie zakończone. Mieszkańcy chcą aquaparku IP: 79.139.60.* 02.02.11, 01:38
   Tylko tak krótkowzroczny prezydent jak Ferenc mógł postawić mieszkańców przed wyborem pomiędzy aquaparkiem a basenem sportowym... Dla niego ważny jest jedynie boks w wykonaniu pseudomistrza Kosteckiego czy tenis na poziomie mistrzostw parlamentarzystów, które sam wygrał. Inni się nie liczą. To głosowanie to kolejny dowód na lekceważący stosunek Ferenca do innych dyscyplin i rzeszowskiego środowiska sportowego. Ucieczka przed odpowiedzialnością i zasłanianie się zdaniem opinii publicznej. Basen dla skoczków powinien znaleźć się w jednej z części aquaparku. Bez dwóch zdań!
  • Gość: Tubylec Aqua City. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.02.11, 10:07


   Takie duże miasto i aqua park najlepiej takiej wielkości jak w sąsiednich gminach.

   Ja osobiście w Rzeszowie widzę z prawdziwego zdarzenia Aqua City.
   Prawdziwy kompleks wodny ze wszystkimi jego atrakcjami gdzie z rodziną niezależnie od pory roku będzie można spędzić cały dzień.

   Takie coś bardzo by podniosło prestiż miasta szczególnie na ścianie wschodniej.
   Najlepiej umiejscowić w pobliżu nowych szlaków komunikacyjnych.

   Ale jak znam życie to tak samo urojony pomysł jak gondole i inne atrybuty"miasta przyszłości"
   • Gość: piotrek Re: Aqua City. IP: 79.139.93.* 02.02.11, 17:47
    Ja sobie to wyobrażam w ten sposób: Aquapark o niebanalnej konstrukcji z wieloma ciekawymi atrakcjami zostałby zbudowany przez prywatnego inwestora w pobliżu jednego z dwóch węzłów A4/S19. Obok niego wybudowany zostałby ogromny park rozrywki, którego główną atrakcją byłaby największa i najbardziej widowiskowa kolejka górska (rollercoaster) w Europie.

    Dodatkowo, w ramach offsetu inwestor dofinansowałby nową nadziemną kolejkę miejską, która byłaby wybudowana jako sieć "torów" po których poruszałyby się wagony unoszące się nad szlakiem. Unoszenie to byłoby możliwe dzięki zastosowaniu magnesów. Takie coś już istnieje i jest używane, także komercyjnie (kolej magnetyczna Maglev w Szanghaju). U nas te wagony byłyby mniejsze.

    Szlaki kolejki magnetycznej łączyłyby miasto z kompleksem rozrywkowym oraz z lotniskiem. Dzięki odpowiedniemu rozpromowaniu i dzięki dobremu dostępowi "z zewnątrz" (lotnisko, A4, S19) Rzeszów stałby się miejscem, do którego ściągałyby masy turystów. Dzięki temu inwestycja miałaby szansę zwrócić się po kilku latach (oczywiście to musiałoby być coś zupełnie odlotowego, innowacyjnego).

    Jeśli miasto dodałoby coś ciekawego od siebie, to turyści jechaliby dalej tą kolejką w głąb miasta, aby skorzystać z innych atrakcji. W konsekwencji sukces takiej inwestycji oznaczałby olbrzymi skok cywilizacyjny Rzeszowa. Znaczne wzbogacanie się mieszkańców i wielki boom jeśli chodzi o inwestycje. Jeśli miasto odpowiedzialnie dysponowałoby swoimi terenami to zyskałoby wielki prestiż.

    PS Takie moje marzenia.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka