Dodaj do ulubionych

Zagapisz się na zielonym i spowodujesz korek

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.04.11, 20:31
Z Lwowskiej na Rejtana zielone świeci 10 sekund!!!! Standardowo 4 samochód już wciska się na późnym żółtym przed nosem aut z Rejtana. Bo jak nie zdąży to postoi 90 sekund. To chyba rekord w tym mieście.
Obserwuj wątek
  • Gość: all Zagapisz się na zielonym i spowodujesz korek IP: *.ostnet.pl 11.04.11, 22:53
   Ale bzdurny artykuł. Śmiać mi się chce z tych naukowych wywodów rzeszowskiego uczonego. Błazenada. Zróbmy może ogólnorzeszowską akcję WSZYSCY RAZEM ZMINIEJSZAMY OPÓŹNIENIE STARTU NA SKRZYŻOWANIACH. Dla najlepszych w danym kwartale kwiatki i zdjęcie na tablicy Zasłużonych Dla Płynności Ruchu.
   A propos, te sekundniki to też wywalanie naszych pieniędzy w błoto. Sprawę w normalnych miastach załatwia SPRAWNIE działające światło żółte. A już hitem innowacji jest montowanie sekundników dla pieszych - aby jak barany grzebali oni jedną nogą w dziurawym chodniku w gotowości na start. Śmieszne to wszystko. Ba, żałosne.
  • Gość: Antek Zagapisz się na zielonym i spowodujesz korek IP: *.rzeszow.vectranet.pl 12.04.11, 06:37
   Odwracanie kota ogonem.Niedługo dowiemy się że korki w mieście to wyłącznie wina kierowców.Pytam a gdzie mała obwodnica od Ronda Kuronia ul.Rzecha mostem pólnocnym do ul Lubelskiej.Już w czasie prezydentury Pana Szlachty był przygotowywany taki projekt.Póżniej w pierwszej kadencji przedstawiano Radzie Miasta plan podzielony na etapy I-szy drugi i trzeci.I co z tego zostało? sami widzimy.Minęlo 8 lat i dalej prasa zamiast piętnować poczynania Pana Ferenca i Jego spółki szuka tematów zastępczych.Wesołych Świąt.
  • wielki_walec_drogowy Zagapisz się na zielonym i spowodujesz korek 12.04.11, 09:10
   Z całym szacunkiem dla Pana naukowca - inżynieria ruchu nie jest Pana dziedziną.

   Ujmując rzecz w skrócie - modele ruchu drogowego opisywane są zupełnie innymi zależnościami niż opisane w artykule.
   Inżynieria ruchu, czy psychologia transportu uwzględnia m.in. prosty fakt, że wszyscy jesteśmy ludźmi i że nasza reakcja na bodźce zależy od wielu czynników, jak choćby stan emocjonalny, czy zmęczenie. Dlatego do modeli stosuje się współczynniki wyznaczane empirycznie.
   Pana założenia teoretyczne tak dalece odbiegają od rzeczywistości, że nawet jako nienaukowiec i nawet jako olbrzymie uproszczenie, nie chciałbym firmować ich swoim nazwiskiem.

   Swoją drogą trochę dziwię się ludziom, którzy wymagają od wszystkich (rozumiem, że też od siebie) pełnego automatyzmu - jak od maszyny.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka