Dodaj do ulubionych

Buspas czynny krócej. Do 17., tylko w dni powsz...

IP: *.wist.com.pl 20.05.11, 20:44
Popier....ich wszystkich w tym ratuszu.
Obserwuj wątek
  • Gość: abc123 Buspas czynny krócej. Do 17., tylko w dni powsz... IP: *.rzeszow.mm.pl 20.05.11, 20:46
   W innych miastach bus pasy często są "czynne" w godzinach 7-9 i 14-16.
   No ale w Rzeszowie drogi są tak szerokie że można zarezerwować jeden pas dla autobusów na całe 10 godzin ;)
   • Gość: gfh Re: Buspas czynny krócej. Do 17., tylko w dni pow IP: *.19.165.68.osk.enformatic.pl 20.05.11, 21:16
    Wygląda na to że buspasy i strefa płatnego parkowania są wymuszone tym projektem (pytanie tylko czy naprawdę musi być ich aż 10 km). Z tego co wiem SPP również zostanie wprowadzona, tak zakłada projekt. Podpowiem więc parę pomysłów szanownym włodarzom, chociaż nawet nie łudzę się że wezmą pod uwagę głos zwykłego mieszkańca.

    1. Buspasy tylko w godzinach 7-9 i 14-16 i tylko w dni powszednie. Pytam się po co jest ten buspas w godzinach 9-14? Nie wiem jak teraz bo jeżdżę już samochodem ale jak jeździłem MPK to od 9 do 14 szybciej było dojść na nogach niż czekać na autobus.

    2. Wprowadzić tzw. carpooling (wzorem cywilizowanego świata) - czyli np. samochód w którym jedzie 3-4 osoby ma prawo poruszać się buspasem. Carpooling jest wprowadzany aby zachęcić ludzi do zmiany postawy w tym względzie - teraz niemal każdy jeździ sam, a może wiedząc że pojedzie szybciej wziąłby np. sąsiada?

    3. Na buspasy można wzorem miast cywilizowanego świata wprowadzić również motocykle i rowerzystów (jeśli mają być np. na Cieplińskiego to stanowi to rozwiązanie braku ścieżek rowerowych w tym rejonie miasta).

    4. Bez zakupu tych 100 nowych autobusów i optymalizacji rozkładów oraz obniżenia cen biletów nikogo nie zachęcicie do korzystania z MPK. W moim przypadku gdybym chciał dojechać do pracy samochodem zapłacę 4 zł (tam i z powrotem). Autobusem zapłacę 4.60 i do tego muszę zarezerwować czas na dojście z/do domu/biura. Bilet miesięczny w cenie chyba 120 zł też nie zachęca.

    5. Gdzie mogą powstać nowe buspasy? Na pewno na Cieplińskiego - wiadomo - 3 pasy ruchu. Nie spowodują tam jakiegoś dramatu. Miasto podobno planowało poszerzenie Rejtana od MH po Leclerc do 3 pasów - niech tam również robią buspas - po tym poszerzeniu. Buspas na Piłsudskiego sparaliżuje kompletnie miasto dopóki miasto nie wybuduje alternatywnej drogi - szkoda że tyle lat zmarnowano. Wydłużyć Rejtana (słyszymy o tym chyba od 5 lat), połączyć z Siemieńskiego i poszerzyć Most Załęski i ul. Maczka do 4 pasów. Wybudować drogę łączącą ul. Żołnierzy I Armii WP i ul. Maczka (planowana al. Solidarności) i możecie sobie robić buspas na Piłsudskiego.

    6. Budując buspasy trzeba pomysleć o zapewnieniu alternatywnej drogi dla mieszkańców "poszkodowanych" osiedli. W europejskich miastach nie buduje się buspasów jeśli nie ma alternatywy dla drogi na jakiej mają powstać Pytam się jaka jest alternatywa dla Sikorskiego? No ewentualnie Kwiatkowskiego dla mieszkańców Białej. A dla Zalesia? Miasto planowało przedłużenie ul. Dunikowskiego do Armii Krajowej (i to by pewnie rozwiązało problem - jest korek na Sikorskiego, jadę Dunikowskiego do Armii Krajowej i zaraz jestem na Rejtana). Ale oczywiście podobnie jak ze wszystkimi innymi planami - na planach się chyba skończyło.

    Najważniejsze jest jednak wprowadzenie buspasów w godzinach 7-9 i 14-16 oraz dopuszczenie do ruchu wypełnionych samochodów (niby dlaczego taksówka z jednym pasażerem ma prawo tam jechać a samochód - małżeństwo, dwojka dzieci i np. sąsiad już muszą stać w korku?). Może warto czasami posłuchać mieszkańców!
  • Gość: fthft Buspas czynny krócej. Do 17., tylko w dni powsz... IP: *.krak.tke.pl 20.05.11, 20:51
   Proponuję przeczytać fragment Zintegrowanego Planu Rozwoju Transportu Publicznego Rzeszowa na lata 2010-2015:

   Public relations Zintegrowanego Planu Rozwoju Transportu Publicznego (ZPRTP) obejmuje działania mające na celu przekonanie społeczności Rzeszowa do proponowanych rozwiązań dotyczącej komunikacji publicznej w ramach planu. Celem tych posunięć powinno być wytworzenie pozytywnej postawy opinii publicznej wobec usług komunikacyjnych w Rzeszowie. Akcja promocyjna planu będzie prowadzona za pomocą dostępnych mediów a jej osnową będzie eksponowanie wszelkich aspektów planu, zmierzających do poprawy warunków przemieszczania się dla użytkowników transportu publicznego oraz korzyści ekologicznych. Także efekty ekonomiczne, czyli poprawa relacji miedzy kosztami a korzyściami będzie wyeksponowana.
   Kreowanie pozytywnego wizerunku podmiotów odpowiedzialnych za wdrożenie ZPRTP i informacje o podejmowanych działaniach powinny odbywać się poprzez:
   - pozyskiwanie pozytywnego rozgłosu w mediach,
   - kontakty z dziennikarzami,
   - organizację konferencji prasowych,


   Jak z logiką i myśleniem kiepsko to chociaż PR mogliby dopracować ;)
   • Gość: mieszkaniec Re: Buspas czynny krócej. Do 17., tylko w dni pow IP: *.171.195.130.static.crowley.pl 23.05.11, 08:25
    to nie żaden urzędnik tylko dziadek staruje gdzie malować pasy. Reszta mu tylko przytakuje. Myślenie u niego pozostało jednak z innej epoki, komunistyczne: "Nawet jak nie zechcecie i tak was zapakuję do śmierdzącego autobusu jeżdżącego raz na godzinę po całym mieście zanim dojedzie do centrum, bo tak chcę. A jak się nie przesiądziecie to będzieci godzinami stać w korkach aż się przesiądziecie. Trzeba odwołać dziadka zanim zrobi krzywde miastu i jego mieszkańcom
  • sceptyk31 Buspas czynny krócej. Do 17., tylko w dni powsz... 20.05.11, 21:36
   A jaq zapytam jakim sposobem udało się tak szybko coś zmienic ? Bo w zgodzie z prawem to powinno trwac nawet dwa tygodnie i wymaga badań i opinii , to że urzędnicy coś "zaobserwowali" to nie ma znaczenia, to może być wstep do podjęcia procedury zmiany organizacji ruchu. Jęsli tak z dnia na dziń sobie zmieniają, to może oni nie znaja przepisów ? Wprawdzie rozporządzenie do prawa o ruchu drogowym ma juz parę lat, ale ten tekst jest do osiągnięcia. Dziennikarze zamiast wysłuchiwać rzecznika, niech dotrą do materiałów źródłowych, maja prawo bo to informacja publiczna. Ciekawy jestem czy za te ograniczenia czasowe tez ktoś wziął kasę ? Bo za zaprojektowanie buspasów komuś zapłacono, ciekawe ile.
  • Gość: triceratops Buspas czynny krócej. Do 17., tylko w dni powsz... IP: *.230.91.134.rzeszow.mm.pl 20.05.11, 23:17
   Dajcie sobie juz spokoj z tymi buspasem bo w rzeszowie nie ma na nie miejsca;
   najpierw trzeba pozmieniac trasy i godziny jazdy mpk bo to jest porazka ale bedzie to trudne bo w mpk jest beton.W ratuszu tez jest beton i to jescze wiekszy, bo trzeba byc przechujem zeby wydac kupe kasy na jakas analize ktora wniosla tyle to co wie kazdy kto jezdzi autem po miescie.
  • Gość: mazda Buspas czynny krócej. Do 17., tylko w dni powsz... IP: *.150.165.37.csa-net.pl 21.05.11, 00:45
   chłodnicki i jego przydupasy napisem na autku milicja będą stali na sikorskiego i o 7.01 będą karać tych złych kierowców co mieli źle ustawiony zegarek?!
   • Gość: ads Re: Nareszcie buspasy, doszła do rzeszowa cywiliza IP: *.2-1.cable.virginmedia.com 21.05.11, 03:26
    Aż dziw, brawa za pomysł, tylko jak zwykle o 10 lat za póxno
    • Gość: gfh Re: Nareszcie buspasy, doszła do rzeszowa cywiliz IP: *.19.165.68.osk.enformatic.pl 21.05.11, 10:54
     Wszyscy protestują przeciw buspasom, ale uwaga! Mają jednego zwolennika. Siedzi w Belfaście i robi na budowie. GW opublikowała nawet jego list "Tak dla buspasów - dlaczego mamy zyć komuną?" Widzicie co to za człowiek? Siedzi w Belfaście i ma to gdzieś że buspasy korkują Rzeszów. Jak nie siedzisz w Rzeszowie to się nie wypowiadaj!
     • korni.rz Re: Nareszcie buspasy, doszła do rzeszowa cywiliz 22.05.11, 20:25
      Mikael, dostałeś bana to tu żeś przyszedł trollować? Proszę, bądź poważny...
  • Gość: zibil Buspas czynny krócej. Do 17., tylko w dni powsz... IP: *.19.165.123.osk.enformatic.pl 21.05.11, 07:06
   a co to za rewelacja, przecież od początku tłumaczyli się że buspassy mają byc czynne od 7 do 17. Co to z hit???!!!! Myśleli że już wszyscy zapoomnieli o tym i teraz jak powiedzą ponownie to spadnie krytyka tego debilizmu???? no bo w końcu jacy too oni dobrzy ze od 7 do 17 tylko będą buspassy??????1!!! Ale to że w godzinach największego ruchu tj od 7-9 i od 15-17 tworzą się tam korki (o których przed buspassami wcześniej można byłoo pomażyc ) to już nikt nie mówi?????
   • Gość: zibil Re: Buspas czynny krócej. Do 17., tylko w dni pow IP: *.19.165.123.osk.enformatic.pl 21.05.11, 07:08
    pardoms /pomarzyc/
  • Gość: Jan Buspas czynny krócej. Do 17., tylko w dni powsz... IP: *.rzeszow.vectranet.pl 21.05.11, 07:55
   W czwartek jechałem w kierunku na Tyczyn. Buspas - pusto, a kolejka samochodów jadących w kierunku Tyczyn dluga jak nigdy. Jechałem tak 3 razy w przeciągu 4 godzin. Za każdym razem buspas pusty. !!!!
   Dla pomysłodawcy stawian zasłużoną dwóję z minusem a Pana Prazydenta prosze o natychmiastowe zwolnienie tego "orła" z pracy. Tak mysleć to każdy głupi potrafi. Od zarządzających nalezy oczekiwać więcej, zdecydowanie wiecej.
   Ten buspas nic nowego, nic dobrego nie wniósł. Utrudnił ruch a nie polepszył. Oczywiście nie mam na mysli firmy która to malowała, firma się cieszy i czeka na wiecej malowania.
   • Gość: gfh Re: Buspas czynny krócej. Do 17., tylko w dni pow IP: *.19.165.68.osk.enformatic.pl 21.05.11, 10:55
    Radio Taxi pana radnego też się cieszy, mogą śmigać buspasem...
  • Gość: pawel Buspas czynny krócej. Do 17., tylko w dni powsz... IP: *.rzeszow.vectranet.pl 21.05.11, 08:28
   jakim cude udało się pomalować pasy w nocy, skoro do niedawna twierdzili, że malowanie pasów musi odbywać się w ciągu dnia
  • Gość: zzzz Buspas czynny krócej. Do 17., tylko w dni powsz... IP: 91.225.135.* 21.05.11, 11:48
   jakie kur..... przeciazenie ruchu autobusow 4,5 na godzine to jest przeciazenie!!!!!!!!!!!!!!!!!!?????????? Rozumiem autobusy kursujace co 4,5 min to jest logiczne a nie raz na 15 do 20 min,!!! nie wspominajac juz o odcinku od skrzyzowania sikorskiego z lukasiewicza az do konca sikorskiego w strone granic miasta gdzie autobusy jezdza maksymalnie 2 razy na godzine !!!!!
  • Gość: R Buspas czynny krócej. Do 17., tylko w dni powsz... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.05.11, 11:51
   Co odbiło Ferencowi?
   Czyżby planował emeryturę i jako emeryt z darmowym biletem planuje przemieszczać się autobusami?
   Wcześniej budował parkingi i poszerzał drogi - zyskał tym przychylność kierowców, czyli zdezydowanej większości mieszkańców.
   Teraz jedną decyzją o powstaniu buspasów wszystko spieprzył!
   • Gość: R Re: Buspas czynny krócej. Do 17., tylko w dni pow IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.05.11, 11:59
    Prezydencie.
    Inteligentny człowiek potrafi przyznać się do błędu i zrehabilitować.
    Nie brnij dalej.
    Odwołaj buspasy.
    Jeszcze wszystko można naprawić i zyskać w oczach wyborców.
    Napiszesz piękne oświadczenie, że testy buspasów pokazały, że nie sparwdza się to rozwiaznie.
    Znowu mieszkańcy będę Cię kochać i głosować na Ciebie i twoją gwardię.
    • janan2 Re: Buspas czynny krócej. Do 17., tylko w dni pow 21.05.11, 12:27
     Dziadek będzie szedł w zaparte.To nie tylko kapliczka i działka dla (TW)Maca.Chyba karciany "przyjaciel" z Tyczyna u plebana jako szef spółdzielni NM.Nigdy się nie przyzna,że głupieje.To akurat związane z wiekiem.Możw czas na reformację i przybicie kartki z postulatami nadrzwiach katedry(oczywiście u Maca).Skończyło to się jak wiadomo,czytać Lutra i Norymbergę.Ale uwolnili się od dyktatu romskiej stolicy i sprzedaży odpustów dla bożych krówek.Nie ulega wątpliwości,że starcze stetryczenie pewno zamieni naq parlamentarny fotel,no bo pod ogonem płonie żywym ogniem.A buspasy potrzebne! Beswzględnie konieczne!!! no bo jak pleban się pomyli i z podporządkowanej przez zapominalstwo,wyjedzie na główną? No to wina motocyklisty,że nie przyuważył bezkarnej eminencji.Oj( doloż ty moja doloż starika!!!!Jakie to on atrakcje przygotował dla miasata(dawnego) Rzeszowa!Liczą się okolice z Budziwojem na czele,no i śladowe ilości w mieście wyborców co mają przeciwnie tylko pomysłom ale i bezradnym na czele zs tą co nikomu nie odmawia.A Feeee!
     • janan2 Re: Buspas czynny krócej. Do 17., tylko w dni pow 21.05.11, 12:32
      Ahaaa!Kto wziął kasę za pomysł!!!Tu akurat tadeusz nie podejrzewam.Ale chyba "pecunia non olen" za pomysł "racjonalizatorski" już w obiegu rodzinnym czy tam sitwowym.Jestem zawiedziony działaniami "mojego rezydenta",no bo qrna na niego głosowałem.A tu zgłupiał do reszty.
  • Gość: Jozef Re: Buspas czynny krócej. Do 17., tylko w dni pow IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.05.11, 17:53
   Ojej,jak Ty sie wypowiadasz mlody czlowieku? W Ratuszu siedza sami uczeni ludzie wlasciwi na wlasciwych stanowiskach,a to tak nieladnie pisac "popierd..." Dzieki tym ludziom Nasz Rzeszow jest Najpiekniejszy, a wszyscy urzedujacy lacznie z wladza i Policja,Straza Miejska sa NAJMADRZEJSI! Brawo dla WLADZY,niech Was cholera wezmie!
   • Gość: less a moze zacznijmy od początku IP: *.ostnet.pl 21.05.11, 20:18
    1. Zaplanować nowe linie autobusowe, przekonfigurować aktualne
    2. Przedstawic to pod opinie mieszkańców
    3. Wprowadźcie linie przyspieszone (tak - to ma sens w przypadku BUS=PASA)
    4. Jeśli Taxi to również rowery i motocykle
    5. Pozwólmy jeździć samochodom które wiozą 3 lub więcej osób (tak jak jest w normalnych miastach)
    6. Godziny działania/obowiązywania BUS-PAS-TAXI ograniczmy do godzin szczytu tj powiedzmy 6 do 9tej i 14 do 17tej

    Pokażcie to najpierw mieszkańcom a potem zacznijcie działać ale logicznie.
  • Gość: Pawel ale korki sa o 17tej i ludzie z pracy wracaja... IP: *.warszawa.vectranet.pl 21.05.11, 20:35
   Przeciez o 17 wlasnie sa korki i sens wprowadzania buspasow polega na tym ze kiedy miasto jest zakorkowane autobus jedzie wolnym buspasem (w przypadku rzeszowa autobus jedzie raz na godzine buspasem). ZAL i DZIECINIADA.
  • Gość: gfh Re: Buspas czynny krócej. Do 17., tylko w dni pow IP: *.19.165.68.osk.enformatic.pl 22.05.11, 11:42
   To chociaż niech te buspasy działają jak jeżdzą biedniejsi (6-7 i 15-16), bogatsi wyjeżdżają po 8-9 a wracają coś koło 17-8. Nie utrudniajcie życia bogatym bo to oni podatkami zasilają miasto a nie ci co jeżdżą autobusem do pracy w jakimś markecie.
   • Gość: qwer Re: Buspas czynny krócej. Do 17., tylko w dni pow IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.05.11, 11:50
    Dureń czy mierny prowokator?
    • Gość: gfh Re: Buspas czynny krócej. Do 17., tylko w dni pow IP: *.19.165.68.osk.enformatic.pl 22.05.11, 12:13
     Żadna prowokacja. Miasto od dawna podlizuje się biednym (bloki komunalne, autobusy dla tych bloków przez środek osiedla, buspasy) a bogatszych olewa i utrudnia im życie (no prawie wszystkim :)) A to bogaci utrzymują to miasto wpływami z podatków. Jak się wk...wią to wyjadą z Rzeszowa (nikt nie ma czasu stać w korkach celowo kreowanych przez budowę buspasów i wtedy miastu zostaną tylko ci co jeżdżą autobusami a wpływy z ich podatków pozwolą co najwyzej na remont dwóch chodników na rok.
     • Gość: qwer Re: Buspas czynny krócej. Do 17., tylko w dni pow IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.05.11, 12:37
      Czyli jednak dureń. Widzisz, to że ktoś ma 20 letniego poniemieckiego składaka nie czyni go bogatym. Zresztą zdefiniuj kim wg. ciebie jest człowiek bogaty? Bo dla mnie człowiek bogaty to taki, który może sobie pozwolić na zakup helikoptera, którym może latać do pracy i takiemu buspasy nie przeszkodzą. W rzeszowie nie ma ludzi bogatych. Owszem jest jakiś odsetek ludzi zamożnych, a reszta z pozoru dobrze sytuowanych "jedzie" na kredytach od stycznia do grudnia, jednak wyższych podatków nie płacą.
      • Gość: R Re: Buspas czynny krócej. Do 17., tylko w dni pow IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.05.11, 13:42
       Nie uważam się za bogatego.
       Ba... zaledwie zaczynam aspirować do klasy średniej.
       Na helikopter mnie nie stać, ale codziennnie około 9 rano jadę do firmy i wracam około 17:30.
       Płacę miesięcznie kilka tysięcy podatku dochodowego plus kilka tysięcy VAT i jeszcze spory podatek od nieruchomości.
       Dodatkowo pozostały zysk wydaję też w większości w Rzeszowie, co napędza koniunkturę w tym mieście.
       Nawet jak wybieram się na wakacje, to też zwykle płacę za to w jednym z rzeszowskich biur podróży.
       Kto jest cenniejszy dla miasta?
       Z czyich podatków żyją urzędnicy?
       Nie gardzę biednymi, ale fakty pozostają faktami.
       Nie bójmy się nazywać rzeczy po imieni.
       Dlatego popieram kolegę piszącego powyżej.
       W cywilizowanym świecie dba się o rozwój klasy średniej, bo to jest sól ziemi, tej ziemi ;-)
       • Gość: R Re: Buspas czynny krócej. Do 17., tylko w dni pow IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.05.11, 13:45
        Dlaczego klasa średnia jest najwazniejsza?
        Bo płacą podatki lokalnie.
        Najbogatsi, Ci których stać na helikopter, zwykle płacą podatki na Cyprze, bo zdecydowanie bardziej opłacalna jest dla nich ucieczka do raju podatkowego.
  • Gość: Rzeszowiak Buspas czynny krócej. Do 17., tylko w dni powsz... IP: *.146.218.0.nat.umts.dynamic.eranet.pl 23.05.11, 00:12
   Pan "ignorant" Choma nie zna przepisów o ruchu drogowym. To, że wymyślił sobie godziny "urzędowania bus pasów" na ul. Sikorskiego nie znajduje żadnego odniesienia w oznakowaniu al. Sikorskiego. Do dzisiaj popierałem P. Prezydenta Ferenca, choć nie reprezentował On mojej ulubionej opcji politycznej - ale z tym już koniec !!! Być może p. Ferenc liczy, że zostanie wybrany jesienią do Senatu Rzeczpospolitej PL (myśli, że ludzie będą będą na Niego głosować aby zabrał tam swoje "farbki") - może się jednak przeliczyć.
  • Gość: s Buspas czynny krócej. Do 17., tylko w dni powsz... IP: *.umcs.akademiki.lublin.pl 23.05.11, 00:41
   tak namalujmy zółte pasy na piłsudskiego to będą mniejsze korki hahahahahahahaha paranoja!
   • Gość: zenek Komu tak przeszkadzają Bus pasy?? IP: *.ru 23.05.11, 01:29
    Jak to możliwe że w setkach miast na świecie działają a tu nie bo kierowcom się to nie podoba. Nie widzę sensu w solidarnym staniu w korkach autobusów i samochodów, niech ludzie mają wybór.
    • jasioplo Re: Komu tak przeszkadzają Bus pasy?? 23.05.11, 15:11
     Drogi Kolego
     Szkopuł jest tylko w tym, że tego wyboru o którym sam piszesz na razie NIE MA !

     Powtórzę tu swoje zdanie zamieszczone w innym wątku:

     Komunikacja zbiorowa u nas nie jest ani szybka i tania,
     a jest marnej jakości i o niskiej częstotliwości kursów

     PS 1
     jestem za bus pasami i płatną strefą parkowania

     PS 2
     ale cały sposób wprowadzania B.P. w Rzeszowie jest bez sensu
     Bo po pierwsze B.P. nigdy a nigdy - same z siebie nie uzdrowią komunikacji !
     "Oderwany" od całego układu komunikacyjnego ten testowy B.P. tylko powoduje utrudnienia w ruchu. Po utworzeniu B.P. powinno od razu !!! iść konkretne dostosownie komunikacji zbiorowej na tym odcinku !!!

     !!! Ale najważniejsza sprawa to bardzo złe "odziaływanie" społeczne tego pomysłu !
     Przeciwnicy B.P. mają z tej sytuacji tylko argumenty przeciw B.P.
     Niezorientowani w temacie widzą tylko zamieszanie i totalny bezsens tego rozwiązania.

     Ratusz znów ponióśł totalną porażke na tym polu - nie da się teraz łatwo i szybko odrobić strat poniesionych w sferze "odziaływania społecznego" testowego B.P.
   • korni.rz Re: Buspas czynny krócej. Do 17., tylko w dni pow 23.05.11, 14:55
    Żebyś się czasem nie zdziwił, bo jedyną ulicą na której naprawdę potrzebny jest buspas to właśnie Piłsudskiego. Reszta jest do przeanalizowania.
    • jasioplo Re: Buspas czynny krócej. Do 17., tylko w dni pow 23.05.11, 15:05
     i wiadukt Śląski ale tylko od strony Krakowa
     dorzucibym tez Marszałkowską z kawałeczkiem Warszawskiej (od strony Wa-wy oczywiście ;-)
  • wielki_walec_drogowy Buspas czynny krócej. Do 17., tylko w dni powsz... 23.05.11, 18:27
   A czy lokalizacja tych pasów nie powinna być wskazana przez Appię, na podstawie przeprowadzonych przez nich badań i analiz?
   • janan2 Re: Buspas czynny krócej. Do 17., tylko w dni pow 23.05.11, 18:56
    wielki_walec_drogowy napisał:

    > A czy lokalizacja tych pasów nie powinna być wskazana przez Appię, na podstawie
    > przeprowadzonych przez nich badań i analiz?

    Albo czy wojewoda,lub UM. w ramach nadzoru nie powinien zablokować malunków i fanaberii na drogach wojewódzkich czy krajowych!?Paraliż komunikacyjny pewny.Nie każdy "gospodarzyć" może na drogach pierwszorędnego znaczenia i robić co chce.To można do Budziwoja nawet oba pasy bo to chyba we władaniu miasta.Autobus raz na pół dnia swobodnie przeleci.Reszta pospólstwa rowami lub jakieś połączenie wodne.Albo te słynne gondole i kolejki linowe.Rzęchy co kopcą jak huta powinny mieć pierwszeństwo i wydzielony nietykalny pas,nawet przez karetki.Ale już na Tyczyn i Dynów to nie,bo to nie miejskie,tylko przelotowe krajowe.Może by tak podkręcił Marszałka,żeby zapytał starika co też mu przyszło do łepetyny.Coś ostatnio bardzo dziwaczeje.Zajął by się studzienkami jak w pierwszej kadencji,no bo znowu trzeba slalomem,lub koła obrywa a tu ciasno bo buspasy.Nie jakieś darowizny działek czy kapliczki dla klechów,a teraz blokowanie miasta na życzenie i z głupoty.I to wszystko w ciągu pół roku,takie strzały w stopę.Nasilają się jakieś objawy?
   • kmdr_rohan Buc pas, buc pomyślunek. 23.05.11, 19:41
    Po pierwsze primo, jak mawiał nieodżałowany Jonasz Kofta, ta cała Appia, to rdzenni hiszpanie, posługującvu się nazwiskami tak hiszpańskimi, jak:
    Mariusz Szubra,
    Puotr Szyjko,
    Agata Pietrzyk
    Marek Miśkiewicz,
    i
    Piotr Twardochleb.

    Spuśćmy jednak zasłonę miłosierdzia na kwestię, czemu właściwie zadanie zlecone dla firmy Hiszpańskie scedowanao na... a zresztą o tym jutro może...
    Po drugie primo, jak mawiał nieodżałowanej pamięci itd, w ich wiekopomnym opracowaniu, zawnym dla niepoznaki: "Zintegrowany Plan Rozwoju Transportu Publicznego Rzeszowa na lata 2010-2015" na kartcie 66, wyraźnie jest mowa o budowie wi cżęściowym wydzielleniu buc-pasów na ulicach, uwaga uwaga - Piłsudskiego, - Cieplińskiego - Lisa-Kuli - Szopena - Targowej.
    I co zrobił Pan prezydent?
    A g......rzecznie pytatm jeszcze raz , co zrobił?
    Ano jutro odpowiem, bom człek grzeczny , a zona z koacją czea i nie chcę więcej dziesiaj się tamatem tym zajmować. Tyle na razie i do miłego!!
    • Gość: aqq Re: Buc pas, buc pomyślunek. IP: *.rzeszow.mm.pl 23.05.11, 20:36
     Ja poproszę BUSPASa na Wita Stwosza! PLIS!!!
     • Gość: revenant Re: Buc pas, buc pomyślunek. IP: *.rz.izeto.pl 23.05.11, 22:49
      A ja błagam wręcz o buspaseczek na Rajgrodzkiej mimo że ta jeszcze w ogóle nie istnieje ale w RZ wszystko jest możliwe. Czyż nie?
    • jasioplo Re: Buc pas, buc pomyślunek. 24.05.11, 07:21
     >wydzielleniu buc-pasów na ulicach, uwaga uwaga - Piłsudskiego, - Ciep
     > lińskiego - Lisa-Kuli - Szopena - Targowej.

     Przecież na tych 3 ostatnich ulicach na pewno nie będzie B.P. - bo jakim cudem mogą się tam zmieścić ?
     • kmdr_rohan Re: Buc pas, buc pomyślunek. 24.05.11, 07:32
      Serio? A kogo to obchodzi? Ważne, że wydano pieniążki i ten kto powinien - zarobił. Reszta jest nieistotna.
      • Gość: Yupi Re: Buc pas, buc pomyślunek. IP: *.rzeszow.vectranet.pl 24.05.11, 08:37
       Przeca jak objawiono w dziełach wybranych "dziadka" to wyłącznie o to biega od samego początku.Kasa z pewnością w "godnych" kieszeniach za poronione pomysły.I tak to się kręci.Nawet nie było na kogo głosować,tylko zatkać nos i wybierać co podano do stołu bożym krówkom ucieszonym z wyborów i "demokracji".Możliwy kontrkandydat miał taki wyraz cierpienia na twarzy,że "dziadek" przy nim to nastolatek.Zresztą zamiast buspasów mielibyśmy ścieżki rowerowe.Więc na jedno wychodzi.A mnie przydał by się buspasik skosem na koszulce.Nie musiał bym zapinać tzw,pasów bezpieczeństwa,bo wygodny,na stałe,widać bo żółty,same plusy.Nie wiecie gdzie robią te malunki?Podjechał by,może by strzelili.
       • Gość: sklepik Krosno, przemysl, okolice a super BUS-PAS IP: *.146.181.228.nat.umts.dynamic.eranet.pl 24.05.11, 09:58
        Nie weim czy ktoś sie zastanawiał nad sensownością BUS - PAS -TAXI na Sikorskiego ale nie podejrzewam
        Na pewno nie wpłynie on na zmnijszenie liczby pojazdów wjeżdżających do miasta z prostego powodu otóż z tamtego kierunku mamy pojazdy wjeżdzajace głównie z miejscowości dość daleko oddalonych od Rzeszowa wystarczy rano popatrzeć na rejestracje i dowiemy się nie angażując firmy za kilka mln zł (a ona mogła tego nie załapać) ze kawalkady samochodów zblizajace sie do miasta pochodzą z okolic:
        Dynowa, Domaradza Brzozowa, Błażowej Krosna Przemyśla Przeworska Strzyzowa itd
        Ci ludzie nie przesiądą się do MPK - nigdy no chyba że zrobimy im parking w Siedliskach, Hyżnem :) i podstawimy dużą liczbę tanich autobusów.

        BUS PAS na ulicy wlotowej nie ma większego sensu - co zrozumieli np włodarze Warszawy
        Poza tym taki pas kompletnie korkuje tranzyt i póki nie ma obwodnicy nie pomaga a kompletnie rozbija cąły ciąg transportowy.

        Jakiś sens był by wtedy kiedy takim poasem mogli by jechać ludzie wiozący więcej niż 2 osoby czyli 3,4,5 - a policja kontrolowała by i wymierzała kary pojazdom w krótych jedzie tylko kierowca bądź kierowca i pasażer- takie rozwiązania funkcjonuja na zachodzie i się sprawdzają
        • Gość: Yupi Re: Krosno, przemysl, okolice a super BUS-PAS IP: *.rzeszow.vectranet.pl 24.05.11, 13:26
         We wszystkim prawie masz rację.Tyle,że nic z tego nie wynika."dziadkowi" mózg się zlasował,więc nie wystarczy zwykła obserwacja(trzeba wydać miliony), Na 10 samochodów jadących do miasta 9 to jedna osoba.Znaczy swoi i swojaczki.Ja bym tam takim z nadania dał do wiwantu!!!Co to cholerstwo robi w mieście,zagraca parkingi i dlaczego MUSI jednoosobowo bryką.Już na rogatkach takich wyłapywać i karać bezwzględnie! Niestety nikt tego nie potrafi.Za to te poronione pomysły wchodzą,no bo przetarg czy kasa we właściwych rękach.LOBBING!!!Dziadek już nie kuma! Więc buspasy,to właściwe wyjście z punktu widzenia biurwy.Wychodziże już mam komitet na referendum.Wyrażne przegięcie,nie pierwszy raz.Zobaczymy!Prezydent Stalowej Woli nadał by się,byłby w sam raz.Jeśli nie mamy swoich,należy importować ludzi z jajami.
  • Gość: oldres Buspas czynny krócej. Do 17., tylko w dni powsz... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.05.11, 17:31
   do godz.17 w dni robocze, no więc to się pokrywa z czasem pracy urzędników państwowych i ich dojazdem i powrotem z miejsca zatrudnienia.Fama głosi że bus-pasy będą przeznaczone rownież dla dygnitarzy i urzędoli różnego szczebla aż do gminy włącznie, po wydaniu odpowiednich winietek i hasła rozpoznawczego dla policjantów.Wreszcie wadza się odizoluje od hołoty i nie będzie musiała stać w horrrrendalnych korkach,które sama nam zasponsorowała.
   • Gość: Yupi Sabotaż czy celowe szkodzenie!? IP: *.rzeszow.vectranet.pl 25.05.11, 12:15
    No bo obserwowałem to tak sobie przez tydzień.Jeżdżę na Dynów codziennie.No i ci sabotażyści,co to zgarnęli kasę za pomysł "racjonalizatorski" powinni natychmiast do pierdla.Typowy przekręt.Sytuacja z przed chwili.

    Wracam z powrotem.Korek zaczyna się w Tyczynie.Na przedzie jedzie kopara,potem rzęch typu ruski ził z gruzem no i pełna blokada.Swiatła też robią swoje.No i ten wyłaczony pas ruchu.PUSTY całkowicie,bez żadnego autobusu czy taksówki.No ,a za koparą a potem tym ziłem jadą dziesiątki samochodów grzecznie,nie powiem 30 na godz.Nie ma możliwości wyprzedzenia rzęcha czy koparki.Pas pusty jak okiem sięgnąć.Niektórzy nie wytrzymali nerwowo.Więc o co w tym wszystkim biega!!!Przy dojeżdzie na rondo,nawet jeśli nadrobi ten autobus jakby w ogóle tam był minutę(a co komu przeszkadzał autobus i autobusowi wcześniej akurat na tej drodze?) to straci z naddatkiem już do zapory.To nie trzyma się kupy.Musiała być bardzo "yntelegentna biurwa inaczej",że coś takiego wymyśliła.I to teraz taka sytuacja,kiedy połowa z tych garażowanych w stodołach nie jeżdzi no bo koszty paliwa.

    Czy tu aby nie ma zastosowania jakiś przepis działania na szkodę mieszkańców.A jakby tak bliżej się przyglądnąć,no to ktoś tam zapłacił za badanie psu na buty nic nie warte.To widać wyrażnie.Rano spotkałem jeden autobus,a przed godziną żadnego.Ale blokada drogi dokumentna.Tu nie trzeba badań,wystarczy jeden ursus na dostępnym pasie,no i pełna blokada i kicha.Wychodzi tak na chłopski rozum,bez badań,bez kasy za to,bez zaprzyjażnionej firmy od pasów i malunków, lub biurwy z" racjonalizatorskim "pomysłem.aby dokumentnie spartolić,to co było proste, oczywiste i działało jak dotąd nienagannie.Czy jest jakikolwiek "hak" na takich sabotażystów?To już widać wyrażnie,że jest żle.A jak jest żle innym,no to oczywiste pytanie ,kto wyszedł na tym dobrze!!!
  • Gość: q Buspas czynny krócej. Do 17., tylko w dni powsz... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 26.05.11, 08:09
   Wejdź na www.pagorek.pl
  • Gość: marszalek Wybory juz w jesieni-senat czeka .... IP: *.205.77.85.nat.umts.dynamic.eranet.pl 26.05.11, 12:34
   Jak wieśc gminna niesie .... tylko niestety pozostała cześć inteligentnego inaczej UM pozostanie :(
  • Gość: Picia Buspas czynny krócej. Do 17., tylko w dni powsz... IP: *.pool.mediaWays.net 26.05.11, 13:26
   No i bardzo dobrze, takie buspasy to dobra sprawa. Za tym powinno pojsc dolozenie paru autobusow na kazdej linii oraz organiczenie ruchu samochodowego w centrum. Do szalu mnie doprowadza, jak widze te sznurki samochodow w godzinach szczytu, a w kazdym z samochodow siedzi jedna d***. Takie jasniepanstwo sie porobilo, ze autobusem nie pojedzie, a potem sie dziwia, ze z pracy sie wraca 2 godziny.
   • jasioplo Re: Buspas czynny krócej. Do 17., tylko w dni pow 26.05.11, 14:02
    ale wszyscy tu na forum o tym dobrze wiemy ...
    tylko w ratuszu jakoś nikt chyba nie panuje nad sensownym harmonogramem wprowadzania modyfikacji odn. transportu w mieście

    Przecież zmiana trybu działania MPK powinna być w miarę szybka - max. kilka tygodni od wprowadzenia bus pasów !
    A znając rzeszowski ratusz będziemy czekać na jakieś następne działania ładnych parę miesięcy czy nawet lata !

    przeczytaj zresztą mój post (trochę wyżej jest)
    Re: Komu tak przeszkadzają Bus pasy?? - jasioplo 23.05.11, 15:11

    wszystkich zainteresowanych zapraszam też do zaglądnięcia na:
    inwestycje.rzeszow.pl/forum/viewtopic.php?t=1386&postdays=0&postorder=asc&start=270zamieściłem tam tydzień temu moją korespondencję z UM Rz dotyczącą właśnie tego tematu

    jasio p
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka