Dodaj do ulubionych

Długi weekend na drogach. Aż 178 pijanych kiero...

16.08.11, 11:54
A gdzie lokalna policja przecież ten człowiek na pewno nie pierwszy raz jechał na zakazie i po alkoholu, może by tak opuścić budynki i być w terenie. O tym że jeździ na dwóch gazach na pewno wie cała jego miejscowość.
Obserwuj wątek
    • sceptyk31 Długi weekend na drogach. Aż 178 pijanych kiero... 16.08.11, 12:22
      W kontekście bezpieczeństwa w ruchu drogowym pozwole sobie zwrócić uwagę na problem części kierowców ciązkich samochodów ciężarowych zatrudnionych przy budowie autostrady. Podkreślam, że większośc kierowców przestrzega ustawowego czasu pracy. Ale niestety sa i tacy którzy to mają gdzieś, konkretnie właściciele samochodów. Wiele mniejszych firm lokalnych kombinuje w ten sposób, że kirowcy wykonuja normę ustawową, ale gdy czas im się kończy, zamieniają się z kolega i ciągną od nowa. Może ITD zamiast jeżdżenia z tymi samochodami z antenkami, niech spróbują podjąc stosowne kontrole czasu pracy części kierowców. Nie chcę sobie wyobrażać skutków wypadku z powodu przepracowania np. na wąskiej drodze nr 835 między Jawornikiem Polskim a Kańczugą. Gdy przytrafi się tragedia, to pewnie ITD ten problem "wykryje", może warto to zrobić póki nic się nie stało ? A policja lokalna powinna dostać zadanie ścigania za nie stosowanie się do nośności dróg, np. most na Sanie w Dynowie ma nośność 30 ton, a do niedawna jeden za drugim jechało po nim nawet trzy ciążarówki ważące po ponad 40 ton / teraz jest tam ruch wahadłowy/. Na wielu grogach gminnych są połamane mostki i zniszczona nawierzchnia, autostrada ważna rzecz ale nie na zasadzie " po nas choćby potop", a tak to teraz wygląda.
      • Gość: MistrzRiposty sceptyk mnie powalił! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.08.11, 12:32
        To ponoć JA jestem (samozwańczym, ale zawsze) Mistrzem Riposty. a tymczasem sceptyk wywiódł z informacji o blisko 200 kretynach jeżdżącyh po pijaku jakiś bełkot o przekraczaniu norm czasu pracy! A co ma jedno z drugim wspólnego? Nie masz się gdzie wygadać?!!
        Mnie najbardziej boli, że ja mogę takiego z 4 promillami spotkać vis-a-vis na swojej drodze, i jemu się mogą poplątac kierunki!!!! Nie mogę też zrozumieć, że nie ma bata (skutecznego) na tych, którzy mimo, że mają ZAKAZ i tak siadają za kierownicą w dodatku nawaleni jak messerschmidty! Widocznie wyznają zasadę: skoro nie mam prawka, to i nie mają mi czego zabrać! A wolność, mości panowie prawodawcy? Nie można by tak NIEUCHRONNIE pakować na twardą pryczę takich "kozaków"? A ryja nie można pokazać? A dlaczego, że głupio spytam?
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka