Dodaj do ulubionych

Boją się, że Borowa stanie się miejską obwodnicą

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.11.11, 11:54
Tu "Stolica innowacji" a tu miejska ulica bez... chodnika :))) ale z dziurami że...
Obserwuj wątek
  • Gość: dr house Ratuszowa prowizorka IP: 62.93.54.* 05.11.11, 16:52
   Rzeszowskie "radahtory" wybili wreszcie z głowy ratuszowemu dziadkowi nazywanie łącznika od ronda Kuronia do autostrady "obwodnicą północną". Ileż to razy redaktor Gernand dał się złapać urzędnikom i używał takiego terminu, choć z czasem wreszcie ową drogę zaczęto nazywać właściwie, tj. łącznikiem autostradowym. W tym momencie cwany plan ratusza legł w gruzach. "Obwodnica północna" już prawie gotowa, gdy nagle wszyscy przestali tak ją nazywać. A więc, jak by nie było, obwodnicy północnej nadal brak. No to ratuszowi mapiści wzięli plan miasta, przypomnieli sobie, że kiedyś tam zrobili połowę ulicy Borowej (nie wiedzieć czego, na lata o tym zapomnieli) i wpadli na kolejny cwany plan: skończmy Borową, droga jest z zachodu na wschód, więc śmiało nazwiemy ją obwodnicą północną, obiecując przy tym oczywistą dalszą rozbudowę "na świętego dygdy"... Cóż, droga oczywiście potrzebna, ale czy taki kawałek asfaltu cokolwiek zmieni? Mieszkańcy mają rację, drogę trzeba budować kilometr na północ od Borowej (z Miłocina do Trzebowniska), przez szczere pola, a nie lać asfalt i poszerzać na siłę wąską dróżkę marnując miliony.
   PS. Pół kilometra drogi + światełka = kilka milionów zł???
  • Gość: wieśniak Boją się, że ulica Borowa stanie się miejską ob... IP: *.rzeszow.vectranet.pl 06.11.11, 10:27
   Skoro jest wybudowane od ul Lubelskiej kawałek szerokiej ul.Krogulskiego (mało używanej) to po jaką cholerę szukać innych rozwiązań.Wystarczy wybudować drugi kawałek tej ślepej ulicy i połączyć ją z ul.Warszawską a sprawa ciężarówek, tirów będzie rozwiązana.Człowieka może trawic jak widzi marnotrawstwo i głupotę urzędników.Ulica Borowa powinna spełniać rolę ulicy dzielncowej.
   • Gość: pikus Re: Boją się, że ulica Borowa stanie się miejską IP: *.ip.netia.com.pl 06.11.11, 13:45
    Ulica Krogulskiego może powinna zostać najpierw doprowadzona do ul.Warszawskiej i wtedy może usprawni ruch w północnej części miasta, remontujac Borowa.Zarząd miasta nie ma do końca zaplanowanych inwestycji drogowych, robi robotę pod wyborców pod publikę.Miasto imitacji na zboczenia na niedokończone ulice, tak powstała ślepa ul.Krogulskiego i nadal planują następną ślepą ulicę nad Wisłokiem do planowanej giełdy na przedłużeniu ul.Rejtana, która też na prowadzić w puste pole, bo na przedłużenie do Ciepłowniczej nie ma kasy w budżecie miasta.Czy miasto jest dobrze zarzadzane, mieszkańcy mają coraz większe obawy i obiekcje.Najwięcej inwestycji miejskich jest wokół ul.Kwiatkowskiego ulubionej drogi zarzadu miasta.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka