Rachunek za wodę - roczne rozliczenie

IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.12.11, 20:44
Bardzo proszę jeśli ktoś wie na podstawie jakiego przepisu spółdzielnie mieszkaniowe obciążają swoich członków co roku dodatkowymi rozliczeniami za wodę za tzw cieknące krany. Czy jest to legalne w świetle prawa? Przecież zarówno gazonie jaki i elektrownie mają zbiorcze liczniki na blokach a mimo to nie obciążają ludzi jakimiś dodatkowymi opłatami.
    • Gość: BARBARA Re: Rachunek za wodę - roczne rozliczenie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.12.11, 21:12
      Masz liczniki w mieszkaniu?? jesli tak to moim zdaniem nie ma mowy o rozliczeniu jakichkolwiek "cieknacych kranów" jesli nie masz i rozliczasz sie ryczałtowo to czas najwyzszy załozyc:)
    • Gość: ciekawski Re: Rachunek za wodę - roczne rozliczenie IP: *.rz.izeto.pl 18.12.11, 21:41
      Czyż Uważasz że są idealne urządzenia zliczające? jeżeli tak to Jesteś w błędzie .NIGDY
      podliczniki nie zgodzą się z licznikiem głównym ,zawsze wystąpi błąd pomiaru.Jedynie wielkość
      tego ubytku wody jest zastanawiająca,i temu należy się koniecznie przyjrzeć .Ale to jest w
      interesie lokatorów by wymusić na spółdzielni uszczelnienie instalacji a co za tym idzie
      nadmiernych ubytków.
      • 4cameroon Re: Rachunek za wodę - roczne rozliczenie 18.12.11, 23:48
        Różnica, o której piszesz nie wynika z idealności urządzeń pomiarowych. Skoro mają być błędne to ich całe plombowanie i okresowe przeglądu nie miałyby żadnego sensu. Różnica pomiędzy głównym licznikiem, a licznikami u lokatorów wynika z tego, że nie ma fizycznej możliwości sprawdzić wszystkich w tym samym momencie. Gdyby to się komuś udało wtedy można by sprawdzać ewentualne błędy. W tej sytuacji wygląda na to, że spółdzielnia chce spłacić w ten sposób ubytki spowodowane lewymi instalacjami.
        • Gość: Misiek Re: Rachunek za wodę - roczne rozliczenie IP: 195.206.124.* 19.12.11, 09:02
          Mam swoje liczniki na wodę indywidualnie w mieszkaniu a mimo to co roku w grudniu dostaję dodatkowe info ze spółdzielni o dopłatach za różnice pomiędzy licznikiem głównym a licznikami indywidualnymi. Co ciekawe Ci którzy mają duży ryczałt mają też dużą dopłatę.
          Dlatego pytam jaki przepis pozawala spółdzielni na takie praktyki.
          • Gość: ja Re: Rachunek za wodę - roczne rozliczenie IP: *.radom.pl 13.01.12, 08:00
            Pozwala na to, a wręcz nakazuje Ustawa o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzeniu ścieków
Inne wątki na temat:
Pełna wersja