Dodaj do ulubionych

Internauci śmieją się z Kultysa: Nie chodzi po ...

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.12.11, 19:29
To jest kabaret a nie poprawianie miasta
Obserwuj wątek
  • Gość: Pan Tofel oto rezultat: IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.12.11, 20:16
   wyborcza.biz/biznes/51,100896,10841132.html?i=1
   W ciągu swoich kilku kadencji nasz prezydent nie dorobił się ani jednej poważnej inwestycji drogowej. Zrobił kilka fragmentów nowych dróg i kilka poszerzył. Te pozorne działania efektu nie dały bo dać nie mogły. Za to korki nam doskwierają coraz bardziej, a miasto nie pozyskuje nowych terenów inwestycyjnych (uboczny efekt budowania nowych dróg). Miasto traci czas, prestiż i pieniądze (nowi inwestorzy szerokim łukiem omijają Rzeszów, a starzy wynoszą się na przedmieścia) Podejmowane obecnie nieudolne próby wprowadzenia na prędce programu transportowego oraz inwestycje w rodzaju kładki ZERO czy kolejki naziemnej doprowadzą to miasto do całkowitego paraliżu komunikacyjnego.
   • jasioplo ale masz argument ;-) 19.12.11, 21:57
    > A mnie się kładka i jej rozwiązanie bardzo podoba. Nie wszystko wszyskim musi się podobać ?

    tylko zauważ, że to nie wybory Miss czy konkurs piękności ... tak więc gusta i guściki tutaj się liczą !
    kładka ma być przede wszystkim funkcjonalna i poprawiać infrastrukturę komunikacyjną !

    PS
    powtórzę moje zdanie z innego wątku:

    Co niektórzy mają manię kładek czy tuneli dla ludzi !
    W każdym normalnym mieście odchodzi sie od tego typu rozwiązań (kładki, przejścia podziemne) - mówię tu strefie śródmieścia, które to miejsce powinno być jak najbardziej przyjazne przede wszystkim dla ludzi, a nie dla samochodów !

    a czy ta kładka usprawni/polepszy poruszanie się pieszych ? raczej nie !
    dla mieszkańców każda kładka czy tunel to znacze utrudnienie w poruszaniu się, a dla niektórych osób jest to wręcz bariera za trudna do sforsowania (osoby starsze czy z bagażami czy wózkami) a o tym nie pomyślałes jakoś !

    "0"-kładka wcale nie usprawni też tam ruchu kołowego - skoro w miejsce obecnej 1-fazowej sygnalizacji świetlnej będzie tam prawdopodobnie aż 4-6 faz świateł - powstanie tam przecież normalne (pełne skrzyżowanie) !

    Obecnie odchodzi się w urbanizacji od tzw. "kultu samochodu" - epoka ta trwała przez dość długi okres (lata 70. - pocz. XXI w).
    Założenia i rozwiązania stosowane wtedy wogóle się nie sprawdziły i powodowały tylko większą degradację przestrzeni i jakości życia w miastach (mówię tu o "oddawnaniu" coraz to większej przestrzeni dla samochodów)

    Obecnie podstawowymi założeniami w kształtowaniu "tkanki miejskiej" jest jej tzw. przyjazność przede wszystkim dla pieszych czy rowerzystów ! przez tworzenie stref uspokojonego ruchu czy promowanie komunikacji zbiorowej !
     • Gość: Tom Re: ale masz argument ;-) IP: *.xdsl.centertel.pl 23.12.11, 16:33
      ... okrągłą oczywiście.
      "Dzień pieszego pasażera" ;)
      Tylko żeby osiągnąć takie szczęście i szczyt innowacyjności najpierw należy uporządkować ruch tranzytowy i międzyosiedlowy samochodów a nie zamykać główne ulice przelotowe i tranzytowe w mieście i przez blokadę ruchu samochodów wymuszać ruch pieszy. To jest anarchia a nie pomysły na załatwienie czegokolwiek. Ruch samochodów na Piłsudskiego czy Cieplińskiego będzie duży do momentu powstania ulic alternatywnych dla nich które będą w stanie załatwić ruch samochodów w kierunkach pn-pd i wsch-zach ... może zamiast linii kolejowych i dw PKP (który można przenieść na Staromieście wraz z linią kolejową) wybudować nowe ulice przelotowe wsch-zach i pn-pd.
  • Gość: Czytelnik do autora artykułu; IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.12.11, 21:51
   w przywołanej "dyskusji forumowiczów na forum gazety", internauci krytykujący R. Kultysa są w rażącej mniejszości! Albo jesteś autorze kompletnym głąbem, albo nakręcasz tylko atmosferę; sam zresztą cytujesz zaledwie dwie wypowiedzi po linii tytułu, bo reszta pozostaje w tonie krytykującym ionwestycję! rozumiem, że chcesz zarobić punkty u nowego naczelnego, ale pisz przynajmniej zgodnie z prawdą, pajacu.
   • dar.net Re: Internauci śmieją się z Kultysa: Nie chodzi p 20.12.11, 04:09
    "kolo" nie wiem po czym to wnioskujesz ale zgadzam się w zupełności z "mieszkaniec" - tereny PKP i PKS to wstyd dla Rzeszowa - byłeś tam kiedyś, jak nie to zapraszam - tereny te przypominają rzeczywiście okolice PKP i PKS w Mielcu..., ale "podobno" Rzeszów to stolica innowacji i napewno miasto wojewódzkie...

    Gość portalu: kolo napisał(a):

    > hahahahaha ten "mieszkaniec" cytowany w tekście to jest chyba mieszkaniec... a
    > le Mielca, albo innego zadupia..
  • dar.net Internauci śmieją się z Kultysa: Nie chodzi po ... 20.12.11, 04:04
   zgadzam się w 100% z wypowiedziami nt. okolic dworca PKP i PKS, zwłaszcza jeżeli chodzi o brak cywilizowanego przejścia pod torami lub nad torami -), czasami jestem "zmuszony" przejść kładką żelazno-drewnianą i za każdym razem się dziwie, że w stolicy województwa są jeszcze takie "twory". Troche to dziwne, że o tej inwestycji mówi się już chyba od 30 lat, ale tylko się mówi, a miasto cały czas upracie tweirdzi, że to sprawa PKP, hmmm ale chyba z tego przejścia korzystają głównie mieszkańcy centrum, nie tylko klienci PKP - więć jak najbardziej uzasadniona jest budowa nowoczesnego przejścia pod torami PKP, dostosowanego dla niepełnosprawnych, ludzi starszych...
  • mata_kari Internauci śmieją się z Kultysa: Nie chodzi po ... 20.12.11, 08:58
   Racja. Nie chodzi o to, że w tym miejscu nie jest potrzebne "bezkolizyjne" przejście dla ludożerki, ale o to, że kładka to przerost formy i kosztów nad treścią. To tak jakby ktoś ,kto jeździ wozem drabiniastym kupił do niego mega wypasione, nowoczesne oświetlenie. Tez można, co nire zmienia faktu że nadal jest to wóz drabiniasty. MAde in Ferenc.
  • Gość: student Re: Internauci śmieją się z Kultysa: Nie chodzi p IP: *.wsiz.rzeszow.pl 20.12.11, 10:40
   praktycznie codziennie jestem "bywalcem" okolic dworcowych pkp i pks, zgadzam się z wypowiedziami z artykułu, że te okolice sa okropne, wstyd że w rzeszowie, miescie wojewodzkim, glowne centrum komunikacyjne tak wyglada, przeciez to powinna byc wizytowka miasta...
   nie wspomne juz o tym, ze jest to srodek miasta i sporo mieszkancow rzeszowa sie tam przewija nawet jak nie korzysta z pkp czy pks - wiec w interesie miasta powinno byc aby dla nich te okolice zostaly zmodernizowane, juz nawet nie dla klientow pkp/pks...
  • Gość: święty turecki Re: Internauci śmieją się z Kultysa: Nie chodzi p IP: *.podkarpacki.net 20.12.11, 11:08
   No cóż czytając Wasze wypociny od kilkunastu miesięcy trudno nie zauważyć, że większość z Was ma niechęć do Ferenca i jego pomysłów ale zauważcie jedno nie on zaklepuje inwestycje tylko rada miasta. Druga sprawa Kultys - poczytajcie archiwum takiej grupy free.pl.rzeszow kim był i co zrobił dla Rzeszowa. Kiedyś wszyscy chwalili Ferenca za zniesienie strefy parkingowej dziś chcecie jej z powrotem ( a ja Wam powiem jak nie ma miejsca do parkowania tak nie będzie, mam pieniądze to będę stał od 8 rano do 17 jeśli nie to załatwi się miesięczny abonament i po ptakach)
   Śmiejąc się z Ferenca weźcie pod uwagę, że jest czyściej, lepiej jeździ się po ulicach i lepiej chodzi się po chodnikach nie mówiąc o ścieżkach rowerowych.
   Jeśli macie pomysły jak usprawnić i upiększyć Rzeszów to piszcie może ktoś mądry z UMR to przeczyta. Tylko nie o przejściach podziemnych gdzie smród i bród jest na całym świecie no prawie całym i koszt zrobienia takowego pod ulicą zapewne gdzie są infrastruktury gazowe, telefoniczne, kanalizacje, burzowe i bóg wie co pewnie by przewyższył koszt tej kładki.
   Na koniec wracając do nieszczęsnej kładki powiem tak : pożiwiom uwidim.
  • Gość: mietek Internauci śmieją się z Kultysa: Nie chodzi po ... IP: *.adsl.inetia.pl 20.12.11, 15:49
   Aby zmniejszyć ruch w centrum,należy wyprowadzić go na obrzeża lub poza miasto.Aby przejechać z Krasnego w kierunku Krakowa,najlepiej jest jechać przez centrum właśnie,bo obwodnicy,mimo że ją tak nazywają,to nie ma,To są setki samochodów(osobowych oczywiście).Obwodnica autostradowa nie wiele da,bo będą nią jeździć głównie ciężarówki.Nikomu się nie będzie opłacać nadrabiać kilkanaście km,zeby dojechać do autostrady i na dodatek na bramkach płacić kilka zł.Zamiast się zająć obwodnicą z prawdziwego zdarzenia,tj.obwodnicą północną to zajmują się pierdołami.Z roku na rok,aut przybywa>I przy takiej postawie rządzących,za kilka lat to dopiero będzie koszmar,chocby nawet kładki i przejścia podziemne powstały na każdych pasach,to nic to nie da.
  • Gość: Tom Wysłuchałem dzisiaj rozmowy z "preziem" Tadkiem... IP: *.xdsl.centertel.pl 23.12.11, 16:01
   w RRz ... znowu było o "nowych" parkingach w centrum; - na Mikośce :),
   ... znowu o parkingu na Podpromiu.
   K..., jaki gościu jest wszyscy widzą, ale co za debile wybrały go na najważniejsze stanowisko w mieście? I teraz nie żałujcie sk...ny że takiego sobie wybraliście; widziały gały co brały!!!
   Bałwany! przestańcie się bawić w demokrację bo robicie tylko szkodę ogółowi, jak nie dorośliście do dojrzałych decyzji wyborczych to zamiast na wybory jedźcie na grzyby, będzie mniej szkody dla ogółu!!! Demokracja nie jest dla niedorozwojów!!
  • dr_psychol Internauci śmieją się z Kultysa: Nie chodzi po ... 23.12.11, 18:57
   Towarzysze i Towarzyszki, Myly Państwo - święta idą w związku z czym wszystkiego najlepszego życzę. Przed chwilą wysłuchałem w radio bożonarodzeniowych życzeń w wykonaniu towarzysza Tadeusza i powiem Wam, że aż zwilgotniały mi patrzałki.

   Zostawcie Kultysa i Ferenca - albowiem obydwaj nie wiedzą co czynią. Nie od dziś zresztą.

   Niech naszą odświchtaną wiochę, wypełni świąteczna radość i ciepło ludzkich serc.
   Potem po starymu. Kładka lub jej brak i tak tu nic nie zmieni. Na zawsze pozostaniemy Stolicą Innowacji :)
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka