Pierwsza Komunia bez prezentów? "To już skrajno...

IP: 217.98.14.* 23.05.12, 09:54
Faktycznie dziecko zazna "ruchu" na quadzie..

Natomiast sama otoczka "komunii" staje się ważniejsza niż sama "komunia". Już nawet odpytywanie z regułek jest przeszkodą, podobnie jak nudna msza. Ważniejsze staje się przyjęcie i prezenty, film, czy też kronika. Wypadałoby zalecić w takiej sytuacji apostazję i organizowanie takich uroczystości z innej okazji, nie związanej z wiarą.
    • Gość: Czytelnik Pierwsza Komunia bez prezentów? "To już skrajno... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.05.12, 10:38
      cyt."Dzieci zapamiętają to bardziej niż mszę, która jest nudna. A do takich wspomnień z przyjemnością wrócą po latach - ocenia jedna z mam." jeśli taką masz świadomość religijną to po co posyłasz dziecko do I Komunii durna matko?


      • Gość: leCHUJarek Druga Komunia IP: *.ostnet.pl 23.05.12, 11:48
        "Dzieci zapamiętają to bardziej niż mszę, która jest nudna. A do takich wspomnień z przyjemnością wrócą po latach - ocenia jedna z mam."

        Dlatego należy wprowadzić postulowaną przez KK Drugą Komunię żeby wbić bachorom do głowy ważność Sakramentu. A i prezentów dla "Komunistów" i ich Pasterzy nigdy za dużo.
    • jagienka.prima Pierwsza Komunia bez prezentów? "To już skrajno... 23.05.12, 11:09
      Czytając wypowiedzi zawarte w artykule, wyraźnie widać, iż mało kto już rozumie czym jest ten Sakrament... Nastąpiło totalne pomieszanie z poplątaniem... Niestety wszystko zależy od rodziców, jak przygotują dziecko do przyjęcia i przeżywania Komunii św. No, ale jak się samemu uważa, że Msza jest nudna to trudno wymagać od dziecka euforii... A nieprzesadzony prezent nie jest zły tylko trzeba wiedzieć, co w tym dniu jest tak naprawdę priorytetem... Lecz dla wielu ważniejsza jest impreza, fryzura i te prezenty niż sam fakt, Kto wtedy do serca dziecka przychodzi...
      • Gość: pp Re: Pierwsza Komunia bez prezentów? "To już skraj IP: *.19.165.7.osk.enformatic.pl 23.05.12, 11:48
        co tam niby do serca dziecka przychodzi?
        • Gość: rr Re: Pierwsza Komunia bez prezentów? "To już skraj IP: *.19.165.7.osk.enformatic.pl 23.05.12, 11:49
          Wodnik Szuwarek?
        • Gość: ja Re: Pierwsza Komunia bez prezentów? "To już skraj IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.05.12, 20:04
          Jesteś pajacem. Jeśli nie wierzysz, uszanuj wiarę tych, dla których jest cenna.

          P.S.: Co do braku wiary - wcale nie musisz mieć racji.
          • Gość: tatuś Re: Pierwsza Komunia bez prezentów? "To już skraj IP: 62.22.53.* 24.05.12, 09:08
            Gość portalu: ja napisał(a):

            > Jesteś pajacem. Jeśli nie wierzysz, uszanuj wiarę tych, dla których jest cenna.
            >
            > P.S.: Co do braku wiary - wcale nie musisz mieć racji.

            Nie mam zamiaru szanować wiarę nikogo, kto nazywa innych pajacami. Znalazł się "lepszy model" jego mać...
            • Gość: ja Re: Pierwsza Komunia bez prezentów? "To już skraj IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.06.12, 10:08
              Nie uwazam sie za "lepszy model", uzylem tego slowa w odpowiedzi na Twoje ironizowanie. Wybacz, jesli Cie poczules sie urazony, ale to osoba podpisana "pp" (na jej komentarz odpowiedzialem), nie zachowala sie fair. Ktos wierzy czy nie - sprawa indywidualna, ale mowienie w sposob umniejszajacy do kogos o czyms, kto temat wiary traktuje serio to dla mnie nieposzanowanie czyichs uczuc religijnych. Dla mnie komentarze pp i rr byly gowniarskie.
              • Gość: ja Re: Pierwsza Komunia bez prezentów? "To już skraj IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.06.12, 10:10
                Powinno byc: uzylem tego slowa w odpowiedzi na ironizowanie "pp", bo nie wiem, czy Ty to ta sama osoba. Pozdrawiam.
    • Gość: sdf Pierwsza Komunia bez prezentów? "To już skrajno... IP: *.res.pl 23.05.12, 11:17
      Klecha mowi mi jak mam żyć , jak współzyć , co zakładać lub nie na koniec , w co mam wierzyć , na kogo mam głosować ,do jakiej partii się zapisać , jakiej telewizji nie oglądać a jaką oglądać ,kiedy mogę iść do sklepu a kiedy nie , kiedy mam swiętować a kiedy nie , czym się podniecać a czym nie , jakie gazety mam kupować a jakich nie ,kiedy swiętować a kiedy nie - jakbym ich słuchał we wszystkim powinieniem być biedny ,głupi i codziennie chodzić do koscioła i wrucać na tacę - niech oni się odemnie odpieprzą wreszcie - kosciół do koscioła !!!
    • Gość: PEPE Re: Pierwsza Komunia bez prezentów? "To już skraj IP: *.krak.tke.pl 23.05.12, 11:41
      Gość portalu: kk napisał(a):
      > Natomiast sama otoczka "komunii" staje się ważniejsza niż sama "komunia". Już
      > nawet odpytywanie z regułek jest przeszkodą


      Jak bowiem powszechnie wiadomo, wklepanie na blachę "regułek", to jest właśnie to, o co w tym wszystkim chodzi... Podobnie jak kilka godzin ćwiczeń z prawidłowego ustawiania się w kościele i symulacji wejść i wyjść...
    • Gość: tatuś Pierwsza Komunia bez prezentów? "To już skrajno... IP: 62.22.53.* 23.05.12, 12:14
      A ja trzymam swojgo syna z daleka od tej instytucji. Zaczęliśmy od tego, że nie ma chrztu. Dziadkowie przyjęli to ze zrozumieniem i bez dąsów. Ma dopiero siedem lat i już pyta o wszystko, a ja nie zamierzam wciskać mu żadnych kitów o bozi i jezusku. Stawiam sprawę jasno, a młody stara się to w swojej niewielkiej głowie pomieścić i - póki co - udaje mu się to całkiem nieźle. Jest bardzo dzielny, bo zindoktrynowane dzieci potrafią być okrutne, a on na religię nie chodzi. Był kilka razy, bo chciał się przekonać, jak jest, ale stwierdził, że nudy i bzdury i woli ze mną discovery channel pooglądać. A kiedy w przyszłym roku przyjdzie czas komunii jego rocznika, to za ten cały hajs, który musiałbym wydać na tą idiotyczną szopkę kupię mu coś naprawdę fajnego i zabiorę na wczasy, które zapamięta dłużej, niż tą dętą szopę w pedolandii. Pozdrawiam normalnych.
      • sennikrzeszowski Re: Pierwsza Komunia bez prezentów? "To już skraj 23.05.12, 12:39
        Ciekawe jaki jest wskaźnik normalności wedle tatusia. Zdaje się, że mierząc własną [a nie koniecznie słuszną] miarą zbudował sobie szablon dla tej "normalności".
        I jak ktoś nie chce nie musi przyjmować Sakramentów. Zdaje się, że nikt nie stoi ze spluwą przy głowie i nie zmusza. A jeśli obrażanie ludzi, dla których wiara jest ważną sferą jest jednym z mierników tej niby normalności to kiepskie świadectwo "normalni" sobie wystawiają.
        I myślę, że im więcej takich postępowych pójdzie sobie z Kościoła, to ten Kościół tylko zyska. Wbrew temu co się głosi.
      • misself Re: Pierwsza Komunia bez prezentów? "To już skraj 01.06.12, 13:44
        To jest już przegięcie w drugą stronę. Moim zdaniem dziecko pytające o wszystko powinno dostać racjonalne odpowiedzi. Nawet jeśli rodzice są niewierzący, to wiedza o istnieniu różnych religii przyda się w życiu. Choćby przy komentarzach rówieśników, jak to nazywasz "zindoktrynowanych", świadomość tego, że oni wierzą w jedno, rodzice w drugie, a świadkowie Jehowy czy buddyści w jeszcze coś innego, pomoże dziecku sobie poradzić.

        Nie ma sensu udawać, że zjawisko zwane religią w ogóle nie istnieje :-) To tak samo szkodliwe jak udawanie, że istnieje tylko Jedno Prawdziwe Wyznanie, a reszta to Podłe Kłamstwa :-P

        A co do artykułu, to NIE WIERZĘ, że nie da się zrobić skromnej komunii bez stada dzieci z danego rocznika, bez drogich i niezwiązanych z sytuacją prezentów, bez wielkiej imprezy na pięćśet osób i kilku sukienek. Skoro można ochrzcić dziecko bez mszy, w obecności wyłącznie najbliższej rodziny, nie robiąc wcześniej prób generalnych, to i z komunią też się na pewno da.

        I doprawdy nie dostrzegam wyższości "kupienia czegoś naprawdę fajnego" bez okazji nad kupieniem quada czy jeża pigmejskiego na komunię ani przewagi wydania dużej kasy na wczasy nad wydaniem dużej kasy na imprezę w restauracji. Obie opcje nie mają żadnego wpływu na rozwój duchowości, więc ich sensowność jest porównywalna.
    • Gość: dziecko PRL-u Musisz podjac decyzje IP: *.sbr801.nsw.optusnet.com.au 23.05.12, 13:54
      Czy twoje dziecko przystepuje do stolu Panskiego czy do KORYTA !!
      Zastanow sie zanim uczynisz dzicku krzywde !!
    • Gość: tatuś Pierwsza Komunia bez prezentów? "To już skrajność" IP: 62.22.53.* 23.05.12, 14:03
      "A jeśli obrażanie ludzi, dla których wiara jest ważną sferą jest jednym z mierników tej niby normalności to kiepskie świadectwo "normalni" sobie wystawiają."

      - A jeśli obrażanie ludzi, dla których Muminki, Smerfy, krasnoludki, spider-man (wstaw cokolwiek) jest ważną sferą jest jednym z mierników tej niby normalności to kiepskie świadectwo "normalni" sobie wystawiają - to jest moje zdanie na temat "wiary", bozi, allaha i innych średniowiecznych bajeczek dla słabych jednostek.

      Stół Pański??? Co ty chrzanisz?? Jaki "stół Pański"? Nie widzisz, że gadasz bzdury, które wtłoczono ci do łebka przez całe życie?

    • Gość: edek33 Pierwsza Komunia bez prezentów? "To już skrajność" IP: *.tsm.tarnobrzeg.pl 23.05.12, 15:09
      W polskiej codzienności brakuje mi ludyzmu.Uroczystość musi być dęta,bogoojczyżnana z przemówiniem i mszą.- Niech rosną dużi ci , którzy robią zawody w zjeżdżaniu do wody 'na bele czym"
    • Gość: ja Pierwsza Komunia bez prezentów? "To już skrajność" IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.06.12, 10:57
      Takze "pajacem" okreslilem ta osobe, ktora sie tak zachowala.
Inne wątki na temat:
Pełna wersja