Dodaj do ulubionych

Robota się robi na 3 Maja że aż strach

23.05.12, 12:14
Kiedy ostatnio pisałem z żalem że miasto przy okazji tego pseudo "remontu kapitalnego" na naszym "reprezentacyjnym deptaku" wyrzuca pieniądze w błoto , konserwując obecny przykry stan, nie sądziłem że to nie jest "ostatnie słowo" osób za to odpowiedzialnych. Dosłownie mało z roweru nie spadłem w dniu dzisiejszym kiedy zobaczyłem że te i tak paskudne elementy "wystroju" zostały jeszcze bardziej upienkszone przez pomalowanie białą farbą ?!$#!$!!! - Efekty roboty

Po malowaniu ławek i kwietników proponuję pójść za ciosem i dodać coś dla naszych kochanych dzieciaczków i wrażliwych na pienkno dorosłych. Każdej ławki niech pilnuje krasnal, albo co tam... dwa krasnale. Będzie pienknie i kolorowo, po prostu zajebiaszczo!

Obserwuj wątek
      • dr_psychol Re: Lepszy styropian 23.05.12, 13:48
       Nie no co Ty. Sztukaterie od wieków wykonuje się ze styropianu :)

       Tak na marginesie sztukaterie w XXI to niezły kicz. Chyba że restauruje się zabytki. A tak w ogóle chyba jesteś z tych "ciężko trybiących" :)
       • Gość: swiety turecki Re: Lepszy styropian IP: *.podkarpacki.net 23.05.12, 14:21
        kilka lat temu zrobili jak się patrzy renowację domu parafialnego na Placu Farnym tylko coś im odpadło betonowego na chodnik szczęście nikogo nie trafiło w ubiegłym tygodniu w Łodzi tez spadło chyba. A że styrodurowe czy styropianowe chwała, łatwy montaż małe niebezpieczeństwo urazów przechodniów w razie nieuprawnionego odpadnięcia elementu dekoracyjnego.
        Czy ciężko trybie hmmm pewnie tak - możesz mnie oświecić
        • kmdr_rohan Re: Lepszy styropian 23.05.12, 16:30
         Kochany Święty Turecki!
         Czy nie widzisz, że styropianowe sztukaterie na zabytkowym było - nie było budynku, to kicz i imitacja, godna stolycy imitacji? Odpadło gdzieś tam? No pacz pan. Jakby zrobili z waty cukrowej, to jeszcze by się ludzie ucieszyli, że odpadło. Nie boisz się przechodzić po mostach? przeciez mogą się rozpaść. Było takich przypadkow w historii multum. Może przestać budować mosty, a po staremu kopać brody?
         • stopniszczeniu_rzeszowa Re: Lepszy styropian 23.05.12, 17:23
          Miasteria.pl - Ulica 3 Maja (dawniej Pańska, zwana popularnie Paniagą)
          – jedna z najważniejszych, najstarsza i zarazem najbardziej reprezentacyjna ulicą Rzeszowa.


          Przyznam się iż nie rozumiem, z jednej strony przechwałki i ogromne zadufanie podkreślające iż 3 Maja jest najbardziej reprezentacyjną ulicą Rzeszowa, z drugiej pełna tolerancja dla niszczenia tego "deptaku", wyjątkowa odporność, obojętność na tandetę, KICZ, który serwuje nam władza i za chwilę peany na część kochanej władzy że tak przecudownie "upiękniła" nam ten "deptak".

          I to wszystko przy mitycznych instytucjach "Komisji estetyki UM" i "Konserwatora zabytków". Czy tutaj poczucie estetyki w narodzie jest na tak tragicznym poziomie?! To chyba niemożliwe :(

           • dr_psychol Re: Lepszy styropian 25.05.12, 18:54
            "Przypomnij za którego to prezydenta ul. 3Maja nabrała dzisiejszego wyglądu"

            Za Janowskiego. Sarkofagi okropne. Ławki nie dość że straszne, w dodatku torturujące siedzących.
            Bruku bym się za bardzo nie czepiał. Jak na tamte lata i tak nienajgorzej wybrukowali.
            Oczywiście, centrum miasta jest miejscem dla kamienia, kutego żelaza, żeliwa i dobrego drewna, tylko że takie rzeczy kosztują. Myślę że Rzeszów na odstawienie, tych kilku uliczek stać ino ... lata lecą a tu dalej beton, a jak nie beton - ścieżki dla fakirów plus banalne, wąskie, ciasne ławki z beznadziejnymi oparciem ... beton, beton, beton :)
            I co najgorsze: cały ten szajs także kosztuje...

            Jeśli już jesteśmy przy wyglądzie 3 Maja. Zwróciłbym uwagę na Galerię Paniaga. Obiekt ten choć, ma już swoje lata, do dzisiaj może być wzorem, dla rzeszowskich budowniczych tego typu budunków. Na pewno brakuje bardziej szlachetnych materiałów wykończeniowych, jednak w zestawieniu z ryśkowymi gniotami, wygląda wręcz cudnie. Przede wszystkim harmonizuje z charakterem okolicznej zabudowy.
        • dr_psychol Re: Lepszy styropian 23.05.12, 18:06
         Oświecam: jaja sobie robię z tym styropianem i sztukateriami. Chociaż nigdy nic nie wiadomo. Jeszcze się okazać może że jestem jasnowidzem.
         Ostatnio śniła mi się papa i eternit.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka