Dodaj do ulubionych

Płatne parkowanie coraz bliżej. Zobacz ile zapł...

20.07.12, 08:16
Lepiej późno niż wcale.
Obserwuj wątek
  • Gość: trax Niestety nie ma innego wyjścia IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 20.07.12, 08:34
   nie da sie miasta o charakterystyce zabudowy i ulic jak Rzeszów inaczej odkorkować. Wprowadzenie strefy pozwoli zminimalizowac ruch w ścisłym centrum w szczytach po pierwsze daltego ze samochody zostana zepchniete nieco dalej od ścisłego centrum a po drugie dlatego że będzi eich mniej.
   Zaraz zerwą sie krzyki mieszkańców ...
   Uważam że jesli mieszkaszw tej lokalizacji i masz parking na terenie swojej posesji nie musisz płacić :D, ale jeśli korzystasz w ogólno dostępnego miejsca parkingowego to abonament jest jak najbardziej wskazany. Co do podatków tych że mieszkańców to chałem nadminić ze mieszkam na Ziemowicie czyli tez w Rzeszowie i płace takie same podatki jak Ci z ścisłego centrum i tak jak i im należy mi siem iejsce parkingowe w centrum ;)

   Niestety wprowadznie strefy niewiele da jesli nie bedzie egzekwowania PRAWIDŁOWEGO PARKOWANIA i kontroli płatności przynajmniej przez pierwsze 2-3 lata.

   Parking przy podpromiu powinien zostać rozbudowany i być bezpłatnym, podobnie powiinien powstać jakiś parking od strony północnej "za torami" w okolicahc Kochanowskiego i np w okolicach dworca staroniwa (moze na teerenach Zelemeru), wszystkie bezpłatne ewentualnie z niewielką opłatą typu 2-4 zł za parkowanie w godzinach 9-17.
   • Gość: złośliwiec Re: Niestety nie ma innego wyjścia IP: *.rzeszow.vectranet.pl 20.07.12, 13:45
    Wytłumacz mi bo nie rozumiem. Czyli że osoby które będą płaciły za parking w obu strefach nie będą powodowały korków? Czyli że ruch przez centrum to w większości ruch samochodów jadących do centrum by zaparkować bądź powracających z niego? To jest totalna bzdura.
    Korki będą nadal bo tworzą je kierowcy przejeżdżający przez centrum Rzeszowa a nie ci co w nim parkują.
  • Gość: Fafik Płatne parkowanie coraz bliżej. Zobacz ile zapł... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.07.12, 08:49
   "- Zawsze byłem przeciwnikiem wprowadzania kolejnych opłat dla mieszkańców miasta - mówił wtedy. Było to pod koniec 2003 roku. Wszystko wskazuje na to, że po dziewięciu latach bezpłatnego parkowania znów będziemy musieli się przyzwyczaić do opłat. - Czasy się zmieniają - mówi krótko prezydent."

   Czasy się zmieniają, a prezydentowi nie przejdzie przez gardło uczciwe przyznanie się do błędu... populizmu. Bo to populistyczne zagranie pod publiczkę, spowodowało między innymi obecne problemy, obecną katastrofę :(
   • Gość: qwerty Re: Płatne parkowanie coraz bliżej. Zobacz ile za IP: *.189.221.130.skyware.pl 20.07.12, 10:00
    Lepiej późno niż później.
    Chciałoby się powiedzieć- NARESZCIE!
    Nareszcie jadąc w dowolnej sprawie (której załatwienie zajmuje 5-10min) do urzędu wojewódzkiego w środku dnia, nie spędzę 50 min na szukaniu miejsca do zaparkowania. Ostatnio po 50 min poszukiwań znalazłem miejsce na Pl. Wolności.
    Nareszcie z wielką przyjemnością zapłacę owe 2,5PLN (choć IMO jest to zdecydowanie za mało: pierwsza h powinna kosztować co najmniej 3 a każda następna 5 PLN) aby tylko nie tracić czasu na szuka nie miejsca parkingowego.

    Przypominam, że celem wprowadzenia płatnej strefy jest mi.in spowodowanie dużej rotacji na miejscach parkingowych. Przyjechał Kowalski do Śródmieścia na króką chwilę, więc zaraz po załatwieniu niezbędnych spraw pora miejsce zwolnić Nowakowi, w przeciwnym razie każda następna godzina będzie kosztować o wiele więcej.
    Obecne ceny są moim zdaniem mało motywujące. Ale lepsze to niż nic.
  • cortez1 Płatne parkowanie coraz bliżej. Zobacz ile zapł... 20.07.12, 09:55
   Jeżeli ktoś myśli, że płatne parkowanie odkorkuje centrum to jest w błędzie.
   Podobnie, pomysł wybudowania parkingu np. przy Witosa (pomiędzy trzema dużymi osiedlami) też jest nietrafiony. Witosa - zwłaszcza w godzinach szczytu - szybko się korkuje. Dodatkowy ruch pojazdów do i z tego parkingu spowoduje, że przejazd tą ulicą będzie niemal niemożliwy.
  • Gość: roma a to Tadek podpadnie kmiotkom IP: *.rzeszow.mm.pl 20.07.12, 10:21
   Już widzę te sąsiedzkie burzliwe narady kmiotków co swoje wozidła parkują na przywłaszczonych terenach wokół bloków w centrum miasta. Weźmie jeden z drugim puszkę farby, łańcuch i oznakuje a potem zagrodzi "swój" teren pod blokiem i myśli, że jest właścicielem. A teraz Tadek im każe płacić abonament - nieładnie...
    • Gość: roma Re: a to Tadek podpadnie kmiotkom IP: *.rzeszow.mm.pl 20.07.12, 11:03
     Uderz w stół a kmiot się odezwie. To, że nie widziałeś oznacza jedynie, że mało widziałeś i mało wiesz. Albo sam obsikałeś kawał placyku pod blokeim na Kraszewskiego albo Siemiradzkiego i udajesz pana na włościach chociaż nie stać cię na dobre zimówki do swojego rupiecia nie mówiąc o garażu.
     • Gość: mieszkaniec Re: a to Tadek podpadnie kmiotkom IP: *.rzeszow.vectranet.pl 20.07.12, 11:58
      Nie będę zniżał się do Twojego poziomu, bo będę wyglądał podobnie głupio jak Ty. Nie rozumiem dlaczego niby Ty mieszkając na swoim osiedlu masz mieć parking dla swojego samochodu za darmo a ja pod swoim blokiem mam za to płacić ? Ja swoje mieszkanie w centrum kupiłem, Ty może swoje też lub nawet nie - nie wnikam. Jeśli chodzi o to na co kogo stać, a na co Ciebie to już w ogóle jest temat do rozmowy zupełnie z kimś innym, bo niby dlaczego ktoś ma wkładać nos w Twoje sprawy finansowe a ktoś inny w moje. Masz jakieś uprawnienia w tym kierunku ? Kolejna sprawa to taka, że płace takie same podatki jak Ty, może nawet i większe, więc dlaczego Ty uważasz, że ktoś nie ma prawa parkować auta 10-15 letniego. Przecież u Ciebie pod blokiem jest identyczna rozpiętość wiekowa. Masz coś z głową, brzuch Cię boli ? Z takimi rzeczami idzie się do lekarza a nie na forum.

      Dyskusja z takimi ułomnymi tekstami jest bezcelowa, bo ty uważasz, że jak jedziesz do centrum to tam nikogo nie powinno być a już jak ktoś się ośmielił tam mieszkać to jest przestępcą. Odwróć temat w drugą stronę i pod tym samym kątem z jakiej paki u was na osiedlach jest da darmo. Niech też będą opłaty. Jak przyjadę to zapłacę za 2 godziny postoju.

      Bez odbioru
    • Gość: d Re: Płatne parkowanie coraz bliżej. Zobacz ile za IP: 195.158.247.* 20.07.12, 11:13
     prezentujesz ciekawą mentalność. ciężko to nawet jakoś sklasyfikować. Rozumiem, że albo jesteś bogaty, stać cię a innych masz daleko gdzieś bo myślisz tylko o sobie; albo może jesteś jednak przedstawicielem plebsu i lubisz być traktowany gorzej niż zero uważając że bogatym można więcej; czekam czasów kiedy powiesz na przykład: stać cię na dziecko to powinno stać cię i na operację serca dla niego w razie potrzeby;
     ps. nie jeżdżę solo
     ps2. nie wyciągaj z moich postów zbyt daleko idących wniosków odnośnie mojej osoby - mnie nie chodzi o mnie ale o zasady. Jestem przeciwnikiem płacenia za wszystko przy jednocześnie tak wysokich podatkach oraz przeciwnikiem prywatyzacji przestrzeni PUBLICZNEJ.
     • Gość: trax Spółdzielnie Studenckie do obsługi strefy :) IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 20.07.12, 12:53
      - dla pewnej części społeczeństwa polskiego pewno jestem bogaty
      - dla tych 5% które naprawde ma kase jestem plebsem :)
      - nie ma tendencji masochisycznych i nie lubię płacić za wszytko wokół

      Ale idąc Twoim tokiem myślenia to może cofnijmy się do zamierzchłych czasów kiedy miasta "kaminne" zaczeły powstawaći pozwólmy np wylewać popłuczyny za okno, i załatwiać potrzeby pod każdym drzewkiem, koniki niech wjeżdzaja do centrum i "parkuja" w parkach :) takei to ekologiczne i prspołeczne.

      Tak jestem za ograniczeniem dostępu do centrum miasta maxymalnie. Uwazam że śródmieście powinno być wyłaczone zupełnie z ruchu kołowego (tylko służby i mieskzańcy) pozostali po obwodzie Szopena, Piłsudskiego, Cieplińskiego i ani centymetra do centrum.

      Mój pomysł :
      Też jestem przeciwnikiem PRYWATYZACJI takiej przestrzeni dlatego obsługa strefy powinna zostać zlecona np. spółdzielniom/samorządom studenckim które ewentualne zyski z obsługi przenosiły by w inne przestrzenie ogólno dostępne.
      Gwarantuję ze przy tej ilosci studentów których mamy w Rzeszowie znalazł oby sie kilku którzy chętnie DOROBIĄ (a nie ZAROBIĄ)

      PS. JA studentem juz nie jest od ładnych kilku...u lat :)
      • Gość: d Re: Spółdzielnie Studenckie do obsługi strefy :) IP: 195.158.247.* 20.07.12, 13:32
       Nie odwracaj kota ogonem. Nie porównuj możliwości swobodnego przemieszczania się po mieście i parkowania do wylewania pomyj za okno bo to jednak nie to samo.
       Przez prywatyzację rozumiem nie tylko to, że zarządzać będzie tym jakaś prywatna firma ale także to że za tak banalną rzecz jak parkowanie na publicznych parkingach trzeba płacić (także na parkingach wokół strefy, które zresztą dopiero mają być - znowu zaczynamy od końca) . Niedługo pewnie za chodzenie po chodniku i oddychanie też trzeba będzie płacić. Ja słowo "publiczny" rozumiem bardzo dosłownie - coś jest zbudowane za pieniądze z podatków, ma służyć każdemu za darmo i ma być utrzymywane z podatków. Po to je płacimy i tak jest sprawiedliwie.
       Co do samej strefy - nie jestem jakimś ortodoksyjnym przeciwnikiem. Wręcz przeciwnie - uważam że twój pomysł jest nawet dobry pod 3 warunkami: strefa nie może być zbyt szeroka - ma dawać realną możliwość załatwienia spraw na piechotę lub rowerem (a nie że pół miasta jest wyłączone z ruchu), zero wyjątków dla VIPów (wiadomo, że tak nie będzie), bezpłatne parkingi na obrzeżach strefy. I niech nikt mi nie mówi, że zadaniem miasta nie jest budowanie i utrzymywanie dla mieszkańców parkingów. Jak za publiczne pieniądze można zbudować kładkę na Piłsudskiego lub most to można także i parking. Chyba że za przechodzenie przez kładkę też będziemy niedługo płacić (a nie opornych droga na około)
       • Gość: d Re: Spółdzielnie Studenckie do obsługi strefy :) IP: 195.158.247.* 20.07.12, 13:42
        dodam jeszcze tylko 1 rzecz. Właśnie parkingi wokół strefy dadzą prawdziwą odpowiedź na pytanie o intencje powstanie tej strefy. Jeżeli jej obsługa zostanie oddana prywatnemu przedsiębiorstwu a parkingi wokół strefy także będą płatne (miasto wykpi się z ich zbudowania licząc tylko na prywatnych przedsiębiorców) to wiadomo, że chodzi tylko o łupienie mieszkańców (albo zmuszenie ich do rezygnacji z samochodu w ogóle). Jeżeli faktycznie chodzi o udrożnienie centrum to parkingi wokół strefy zbuduje miasto (podkreślam: tak jak wszystkie inne obiekty użyteczności publicznej) i będą utrzymywanie z podatków oraz darmowe. Wtedy sobie każdy podjedzie, zostawi auto i przespaceruje na 3 maja.
  • kemot_73 Zadnych ulg dla UW i UM przypadkiem 20.07.12, 10:54
   Mam tylko nadzieję ze nie wpadnie nikt na wspaniały pomysł by pracownicy Urzedów Miejskiego, Marszałkowskiego i Wojewódzkiego nie dostali promocji i np pozwoli się WYBRANCOM parkować za free w jakiś gettach (parkingach wyciętych z przestrzeni miejskiej ogólnodostępnej) tylk odlatego ze to urzędasy utrzymani za nasze podatki. Jeśli jestes pracownikiem jakiejś firmy która ma PRYWATNY TEREN to zupełnie inna sprawa, ale nie istnieje pojęcie PRYWATNEGO TERENU pod np. Urzedem Miasta albo Wojewódzkim. Te urzędy sa dla OBYWATELI a nie URZĘDNIKÓW
   • dr_psychol Re: Zadnych ulg dla UW i UM przypadkiem 20.07.12, 11:05
    Otóż to. Trzeba było myśleć gdzie się buduje urzędy i jakiej jakości jest to zabudowa (czy posiadają swoje parkingi czy też nie).
    Żadnych ulg. Wszyscy parkują za pieniądze.
    I jeszcze jedna kwestia - kto będzie zarządzał strefą i zbierał kasę?
    Jeśli prywatna firma, będzie to przekręt i ceny wyśrubowane w kosmos. Już słyszałem bredzenie władz że ze strefą "same problemy" i że tylko do tego dokładają ...

    Jeszcze jedno: czy do opracowania tego typu śmiesznego dokumentu trzeba zatrudniać zewnętrzną firmę, która nie zna miasta i jego problemów? Najlepiej, najtaniej i najszybciej zrobiliby to miejscy urzędnicy.
  • jasioplo Ciekawe dlaczego tak zwlekano ? 20.07.12, 11:23
   Ciekawe dlaczego tak zwlekano ?
   Przypomnę tylko, że już w 2006 roku przyjęta przez Radę Miasta uchwała "Zintegrowany Plan Rozwoju Transportu Publicznego Rzeszowa na lata 2005 - 2013" zakładała konieczność ! ustanowienia płatnej strefy !

   Uchwała ta zakładała zakończenie całego tzw. Programu Transportowego w 2012 roku !
   Przez cały ten czas, od uchwalenia w 2006 r. aż do roku 2011 nie zrealizowano praktycznie żadnego z jej zapisów.
   Identyczny wręcz zapis pojawił się też w uchwale w 2010 roku !

   PS
   Wszystko tłumaczy jednak zapis końcowy: "Wykonanie tej uchwały powierza się Prezydentowi Miasta Rzeszowa ..."
   • dr_psychol Re: Ciekawe dlaczego tak zwlekano ? 20.07.12, 11:41
    Rzeszów wlecze się w ogonie miast biorących udział w tego typu programach.

    Dzisiaj czytałem w Nowinach że przymierzają się do zorganizowania miejskiego transportu szynowego, w oparciu o szynobusy. Wpadli na ten pomysł po zaledwie siedmiu latach od uchwalenia planu rozwoju transportu publicznego.
    Ale jak 20 metrów tunelu robi się przez lat 6, a kilka przeszkód dla skatów buduje ino połowę krócej, to czemu się dziwić.
   • stopniszczeniu_rzeszowa Re: Ciekawe dlaczego tak zwlekano ? 20.07.12, 12:48
    jasioplo napisał:
    > Ciekawe dlaczego tak zwlekano ?
    > Przypomnę tylko, że już w 2006 roku przyjęta przez Radę Miasta uchwała "Zintegr
    > owany Plan Rozwoju Transportu Publicznego Rzeszowa na lata 2005 - 2013" zakłada
    > ła konieczność ! ustanowienia płatnej strefy !
    >
    > Uchwała ta zakładała zakończenie całego tzw. Programu Transportowego w 2012 rok
    > u !
    > Przez cały ten czas, od uchwalenia w 2006 r. aż do roku 2011 nie zrealizowano p
    > raktycznie żadnego z jej zapisów.
    > Identyczny wręcz zapis pojawił się też w uchwale w 2010 roku !
    >
    > PS
    > Wszystko tłumaczy jednak zapis końcowy: "Wykonanie tej uchwały powierza się Pre
    > zydentowi Miasta Rzeszowa ..."


    Nie zawracać "gitary" prezydentowi. Człowiek nie ma czasu na duperele, pewnie siedzi w sieci i szuka kolejnych gremiów gotowych za niewielkie pieniądze (25.000 zł) przyznać kolejne "nagrody" za bycie gjenialnym menagerem ;)
  • dr_psychol Płatne parkowanie coraz bliżej. Zobacz ile zapł... 20.07.12, 13:51
   Dodam jeszcze, że najpierw powinno się raczej wybudować parkingi na obrzeżach centrum, lub obrzeżach miasta, a dopiero później brać się za tworzenie płatnej strefy. To że robi się odwrotnie nie dziwi. W Stolicy Innowacji zazwyczaj wszystko stoi na głowie. Na wariota, na szybciora, po łebkach, na gymbe i najtaniej :)
  • Gość: ja Płatne parkowanie coraz bliżej. Zobacz ile zapł... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.07.12, 15:06
   Ja pier........... Mieszkam blisko granicy strefy (po zewn. stronie), to już ulicą chyba nie przejadę , tak będzie napchane tymi autami (które będą chciały ominąć płatności). Ciekawe czy straż miejska będzie w te rejony zaglądać, bo będzie napewno masakra i blokowanie na 100% i parkowanie nawet na zakazach. Czy jak to zwykle bywa, bedą szwędać się po strefie mając za nic kłopoty komunikacyjne poza strefą.
   • Gość: Tom Skoro do sterfy płatnej wepchnięto oś Pułaskiego IP: *.xdsl.centertel.pl 20.07.12, 18:13
    bloki mieszkalne na: Jabłońskiego, Asnyka, Leszczyńskiego-Słoneczna, Żeromskiego, Poniatowskiego - Lisa Kuli, Orzeszkowej-Batorego, Jałowego-Dojazd Staroniwa, Długosza itd może warto rozważyć rozszerzenie strefy na pozostałe osiedla (jak już brniemy w paranoję to do końca) na Nowym Mieście, Baranówce, Sportowej, Króla Augusta czy na Krakowskiej Południe też są problemy ze znalezieniem miejsc do parkowania co najmniej porównywalne jak w centrum bo komuna nie przewidziała że będą potrzebne miejsca parkingowe dla proletariatu.
    Idioci zamiast wybudować kilka parkingów na 1500-2000 miejsc w centrum chcą spędzić mieszkańców do cuchnących autobusów (oni oczywiście będą posiadać odpowiednie przepustki i będą mogli sobie jeździć nawet po deptakach jak dziadzio Tadzio). Zamiast idiotycznej kładki "O" można było wybudować w centrum parking wielopoziomowy na kilkaset samochodów. Zobaczycie że problem z parkowaniem znacznie się poprawi po uruchomieniu już parkingu koło Bernardynów a gdyby powstały jeszcze 3-4 takie parkingi problem z parkowaniem w centrum zniknąłby zupełnie.
    Ale nie, trzeba tłoczyć pieniądze kolesiom z zaprzyjaźnionej firemki a ona do kasy miejskiej o to tylko chodzi a nie o żadne rozwiązanie problemu z parkowaniem w centrum.
    "Miasto" nie potrafi budować cokolwiek żeby ułatwić życie mieszkańcom ... oni potrafią tylko przewalać publiczną kasę do prywatnych kieszeni... komuna i zieloni nic innego nie potrafią.
    • jasioplo Tom, znowu te Twoje wizje ... 20.07.12, 22:30
     Tom, znowu te Twoje wizje budowy parkingów, które zresztą może się w końcu się ziszczą, ale nie w centrum ...

     PS
     ostatnio zamilkłeś na dość długo pozostawiając bez odpowiedzi kilka moich pytań do Ciebie (fachowcu od budowy parkingów - jak sam siebie nazwałeś) ...
    • Gość: dddd Re: Skoro do sterfy płatnej wepchnięto oś Pułask IP: *.rzeszow.mm.pl 20.07.12, 23:14
     w końcu głos rozsądku.
     ]Zamiast jakiejś popie...nej fontanny i kładki zero można byłoby zbudować przynajmniej 1 parking. Zresztą o czym my tu ku... pie...my - miasto chwali się że ma budżet na poziomie miliarda złotych; stać nas na przebudowę dróg, na nowy most, na sponsorowanie wakacji dla urzędowych VIPów w Chinach, na kładkę, na pomniki, na to aby oddać za 1 zł teren w centrum miasta, na świecidełka - za bagatela 700.000 zł ..nie ma takiej ku... rzeczy na którą nie byłoby nas tutaj nie stać...no ku... za wyjątkiem wielopoziomowych parkingów...na to nas ku... wyjątkowo nie stać!
     Nie ma to jak skomplikować sobie życie na własne życzenie.
  • virtuoz83 Czy kogoś nie pogięło? 20.07.12, 18:02
   Kasa, kasa, kasa. Komu przeszkadza jak sobie postawię samochód na parkingu pod rosirem chociażby? Dlaczego mam od samochodu iść kilometry, bo ktoś będzie łatał dziurawą kasę miasta przy pomocy moich pieniędzy? Dlaczego zmusza się mnie do korzystania z fatalnej komunikacji miejskiej i do tego drogiej (bilety po 2,80)?

   Rozumiem pomysł płatnej strefy parkowania w śródmieściu (obszar ograniczony ulicami Cieplińskiego, Lisa Kuli, Szopena, Targowa, Piłsudskiego) ale po jaką cholerę płatna strefa ma sięgać Pułaskiego, Wisłoka i kawał Langiewicza? Czy ktoś może mi to wyjaśnić?
  • Gość: kolega Staszka Płatne parkowanie coraz bliżej. Zobacz ile zapł... IP: *.rzeszow.vectranet.pl 20.07.12, 22:30
   Mieszkam tu dziesięciolecia i teraz mam ponosić kolejne koszty głupoty ratuszowegokmiotowodza w postaci płatnego abonamentu za to że parkuję pod blokiem ? To niby gdzie mam parkować? Ja powinienem raczej dostać nagrodę, że wytrzymuję w tym mieście i w tym miejscu i nie spier......am gdzieś na wieś!!! Jak już chcą robić strefę, to dla mieszkańców parkowanie gratis! Inaczej w każdym sądzie sprawę o odszkodowanie mam wygraną!!!!!!!!!!!!
  • Gość: marc Płatne parkowanie coraz bliżej. Zobacz ile zapł... IP: *.adsl.inetia.pl 21.07.12, 11:02
   A czy nie jest tak, że teren wokół bloku do jakichś granic to własność spółdzielni/wspólnoty mieszkaniowej? Jeżeli parking jest na tym terenie, to mieszkańcy już za niego płacą w czynszu chyba. To teraz jeszcze abonament dowalą? Wygląda jak skok na łatwą kasę.
   Parkingi płatne w centrum są już zapchane (mimo że koszt to 2-3 zeta za godzinę), ale urzędasy twierdzą, że żaden prywaciarz parkingu nie postawi jak strefy nie będzie. Coś się to kupy nie trzyma. A miasto samo by nie mogło postawić jakiegoś? Tylko handluje działki na hotele i galerie. To potem nie dziwne że "nima gdzie".
   Dlaczego nie ma krótszego czasu postoju niż godzina? Jeśli będzie taki luz to mogę podjechać bliżej i sprawę załatwić krócej - w 30 minut na przykład. I miejsce też szybciej zwolnię.
   Straż miejska to chyba się przemianuje na straż parkingową. Bo to będzie najprostsze i w miarę dochodowe zajęcie. A auta na chodnikach jak stały tak dalej będą stały. Tam przecież parkometrów nie będzie.
   Zobaczymy jak z realizacją będzie. Ale to co w tej chwili wiadomo optymizmem nie napawa. II strefa sięgająca przejazdu na Langiewicza... Urzędasy wiedzą gdzie to jest w ogóle?
  • mal49 Płatne parkowanie w takim wydaniu 21.07.12, 16:07
   w Rzeszowie - nie doczeka się realizacji. Będę pierwsza, która oprotestuje CZYNNIE ten idiotyzm, który przedstawiono na szkicu.
   Zresztą - sądząc po wpisach - jest nas spora gromada oburzonych i zapewne nasz protest byłby dla tej samozwańczej władzuni stokroć dotkliwszy od ACTA.
   • Gość: Tom Kto ma problemy z parkowaniem w centrum? IP: *.xdsl.centertel.pl 21.07.12, 17:24
    chyba tylko buraki które nie potrafią parkować albo debile którzy chcą zaparkować 20m od celu... jak macie problemy z parkowaniem w centrum to parkujcie na Podpromiu albo pod Tesco tam nie ma problemu nawet jak zajmiecie 2 miejsca parkingowe.
    Pewne problemy są faktycznie w rejonie dworców ale tak to jest jak miasto nie potrafi wybudować w tym rejonie ani jednego nowego miejsca parkingowego od kilkudziesięciu lat czy choćby zrobić porządek z dworcami PKS - od dawna powinien być jeden duży dworzec PKS na Kochanowskiego w rejonie starych nieczynnych lokomotywowni z przejściem podziemnym na plac dworcowy a na miejscu obecnego dworca PKS powinien stanąć piętrowy parking miejski
  • firebug Płatne parkowanie coraz bliżej. Zobacz ile zapł... 22.07.12, 02:06
   "Od 2014 roku w kilku miejscach Rzeszowa mają zacząć powstawać duże parkingi poza śródmieściem, w tym parkingi park&ride. Na tych ostatnich kierowcy przyjeżdżający do miasta będą mogli pozostawić swoje pojazdy i do centrum dojechać autobusem komunikacji miejskiej."

   taaa, komunikacja "miejska" rzeszowa jest powalajaca - autobusy jezdza co pol godziny, wiec w takiej "aglomeracji" w wielu przypadkach szybciej bedzie na piechote
   • jasioplo oj - ale tam jest mowa o 2014 roku ! 22.07.12, 10:54
    Oj - ale tam jest mowa o 2014 roku !
    Mają trochę czasu i przede wszystkim w końcu została rozpoczęta realizacja tzw Planu Transportowego, który notabene wg uchwały Rady Miasta z 2006 roku miał się zakończyć w 2012 roku !
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka