Dodaj do ulubionych

Abp Michalik: W Europie wielkie zagrożenie życi...

IP: *.rzeszow.hypnet.pl 22.09.12, 22:47
Początkowo kościół chrześcijański był przeciwko kultowi Maryji, który wywodził się przecież z tradycji pogańskich. Do dzisiaj nie znaleziono żadnego historycznego śladu mitu Maryji u pierwszych chrześcijan. Jeszcze w IV w. święty Epifaniusz ostrzegał chrześcijaństwo przed próbami budowania jej kultu
Pierwsze znane teksty chrześcijańskie (Listy Pawła) nie wspominają o niej ani jednym słowem.
Teksty Nowego Testamentu o Maryji mówią bardzo mało. W całym Nowym Testamencie jej imię jest wymienione tylko 19 razy. W tym m.in.: Ale Jezus rzekł jej: „Co tobie do mnie, niewiasto? Jeszcze nie nadeszła moja godzina”. Dla porównania imię Jana Chrzciciela pojawia się 94 razy, Piotra 151 razy i nawet Judasza 26 razy.
Dopiero poczynając od V w., a więc po Soborze w Efezie została zapoczątkowana mistyka Maryji - chrześcijaństwo zaczęło modlić się do niej.
Dogmat o wniebowstąpieniu Maryji i całego jej ciała dziewiczego został ogłoszony 1 listopada 1950 r.
Obserwuj wątek
    • Gość: Młody Czyny. Nie wnikajmy zbytnio w dogmaty. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.09.12, 10:52
      Nie wnikajmy w dogmaty.To nie jest zajęcie i cel zwykłego prostego wyznawcy wiary.
      Popatrzmy tylko jakie "harce" wyprawiają "nasi "pasterze"
      Żygać się chce jak się słyszy o zlizywaniu Pianki przez młodzież szkolną z nóg "pasterza" i wychowawcy.
      O zboczeniach w całym kościele katolickim nie wspomnę.
      O totalnym zakłamaniu i zbyt dużej rozbieżności między słowami a czynami"pasterzy"
      Jak taki młody może z ufnością patrzeć na kościół i jego "pasterzy" i już tutaj włącza się dzwonek ostrzegawczy co do wiary.A drążąc bardziej arkana wiary ogarnia go przerażenie.
    • Gość: Fugiel Re: Abp Michalik: W Europie wielkie zagrożenie ży IP: *.play-internet.pl 23.09.12, 18:11
      Katolicy to bałwochwalcy. Padają na kolana przed figurkami, nieistniejących postaci. Nawet w Częstochowie padają na kolana wznosząc modły do jakiejś murzynki z dwoma szramami na policzkach. Bóg w starym testamencie srogo karał tych którzy byli bałwochwalcami, gdyż mawiał:
      "Nie będziesz mieć bogów cudzych przede mną."Zadziwiające jest, że zdecydowana większość katolików nie przeczytała nigdy z życiu pisma świętego. Wychodzi tak Pan Michalik macha łapami jak bioenergoterapeuta.Pan Michalik w swoich przemowach i mądrościach to taka mieszanka Adolfa Hitlera z Krzysztofem Kononowiczem. Na szczęście ludzi, którym łuski z oczu spadły jest coraz więcej i uważają kler za jedną wielką mafię nastawioną na zastraszaniu społeczeństwa piekłem i dojeniu Państwa Polskiego z majątku, którego już praktycznie nie ma. Nie mogę się doczekać, gdy znów te hieny przyjdą do Mnie po kolędzie a ja grzecznie powiem: Nie dziękuj.......ę a pomyślę won mi stąd, brudne świnie i wysłannicy szatana.
        • Gość: Wolter Re: Abp Michalik: W Europie wielkie zagrożenie ży IP: *.play-internet.pl 23.09.12, 19:55
          Nie ma co się podpalać. Ludzie na szczęście coraz więcej wiedzą i widzą. Coraz więcej oświeconych, odchodzi od kościoła. Za kilka lat uczęszczających będzie co najwyżej 10 % ( głównie starszy schorowani ludzie bojący się śmierci albo mający coś na sumieniu oraz psychicznie chorzy). Nadejdzie jeszcze czas, że zabierze się kościołowi to wszystko co nam ukradł, zlikwiduje fundusz kościelny a pomniki Karola Wojtyły potnie na drobne kawałki i odda na skup metali kolorowych.Za pieniądze uzyskane z tego tytułu, dofinansuje się biednym dzieciom obiady w szkołach. Księży pedofilów, powsadza się do więzień a agentkę Watykanu,która obecnie jest tam ambasadorem za załatwienie haniebnego dla Polski, konkordatu skaże na dożywocie. Tak na marginesie wiem gdzie jej synek ma ogromny pałac służący jako hotel, ciekawe skąd pieniążki na to miał? bo ten pałacyk wycenia się na jakieś 30 milionów złotych.
    • mjot1 W Europie... 23.09.12, 18:39
      „Różaniec jest modlitwą, która przez swoją prostotę prowadzi do głębokiego kontaktu z Panem Bogiem”
      A i młynkiem można też sobie zakręcić… modlitewnym.
      Albowiem każdy sposób mitrężenia czasu jednako jest dobry ;-)
      • Gość: Yupi Re: Maryja od papieża Hitlera IP: *.rzeszow.vectranet.pl 23.09.12, 19:59
        Gorsze rzeczy wymyślali na przestrzeni wieków.Od agencji"towarzyskich",po wojny,stosy i zbiorowe mordy nawracanych powiedzmy Indian.Co tam dogmaty,te bywają zmienne.Samych imion Boga u wszystkich ludów na przestrzeni dziejów,pewno jak by tak spisał,no to wyszła by grubsza księga niż stary testament z nowym łacznie. Ci ludzie żyli ,wierzyli,umierali i się rodzili w danej wierze,nic nie wiedząc o obecnej.Ale każdy wierzy w co chce,jak chce i wyznaje co chce.Cech wspólna wszystkich wyznań i religii,no to ciąg na kasę i pasożytnictwo na maluczkich wiernych.Nasi nie odbiegają od tego zwyczaju(bardzo pilni uczniowie),jakiś czarownik nawet w epoce kamiennej musiał być w danym plemieniu lub zgromadzeniu.Czasy pomknęły do przodu,ciemnota się wycofuje,problem w tym,że nasze "kapłony"nie umieją i nie chcą się przystosować do postępów w nauce i do życia.Nawet kardynałowie im to zaczynają wypominać (zmarły mediolański).Ale znowu ten krem na kolanach,no to tylko pewno przyzwyczajenie.Nic nie mogło się stać złego publicznie.Swiadczy tylko o głupocie duszpasterza i tych parafian co idą w zaparte,broniąc dobrodzieja.Z tych zlizujących ten krem wyrosną przyszli krytycy,a może nawet ateiści jak dotrze do nich świadomość poniżenia.Więc tak trzymać.Większy ciąg na dobra ziemskie,takie zachowania i modły do kasy jedynego bóstwa jakie wyznają,wcześniej czy póżniej musi zaprocentować odstępstwem od zasad tej wiary w złotego cielca.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka