Dodaj do ulubionych

Dlaczego w Rzeszowie są nieodśnieżone chodniki?...

21.01.13, 10:55
A może istnieje jakaś zależność ( np odwrotnie proporcjonalna ) między finansowaniem orszaku a wydatkami na odśnieżanie ?
Obserwuj wątek
   • ebenark ścieżek rowerowych też nikt nie odśnieża 21.01.13, 11:17
    Ani chodniki ani ścieżki nie są odśnieżone. To że jest zima to nie znaczy, że ludzie nie jeżdżą rowerami dziś jechało się rowerem jak po plaży. Włodarze wstydźcie się, wy se podjeżdżacie autami pod drzwi a ludzie muszą się męczyć by do pracy za 1100 zł/mc dojechać rowerem czy dojsc pieszo...nei wspomne o zajebi...cie drogich biletach na MPK.

    Zdarza sie też że jak już piaskiem jest coś sypane to tylko chodnik a ścieżka biegnąca tuż obok nie jest w ogóle sypana....chamstwo!!!

    Czemu w tym mieście robi się wszystko by utrudnić życie pieszym i rowerzystom a ułatwić kierowcom???? Całkowicie odwrotnie niż na Zachodzie EUROPY
    Zasrana dziura-Rzeszów Stolica Imitacji
    • yanan2 Re: ścieżek rowerowych też nikt nie odśnieża 21.01.13, 12:01
     ebenark napisała:

     > Ani chodniki ani ścieżki nie są odśnieżone.
     > Zdarza sie też że jak już piaskiem jest coś sypane to tylko chodnik a ścieżka b
     > iegnąca tuż obok nie jest w ogóle sypana....chamstwo!!!
     >
     > Czemu w tym mieście robi się wszystko by utrudnić życie pieszym i rowerzystom a
     > ułatwić kierowcom???? Całkowicie odwrotnie niż na Zachodzie EUROPY
     > Zasrana dziura-Rzeszów Stolica Imitacji
     Też coś.Znowu cykliści i piesi rządzą.Na dokładkę zimą.Toż to jezdnie powinny służyć narciarzom(ostatnio modne)ścieżki rowerowe łyżwiarzom,ewentualnie obok kosztem jezdni wybudować dodatkowe szlaki,osobne dla wózków dziecinnych i qadów.Samochody precz ze stolicy.Mandatowac,fotoradarować,sholować i będzie cycuś.Kto by tam się przejmował śniegiem.Od tego jest zima,podobnie jak ci co za to odpowiadają,od brania pensyjki i pilnowania stołka.Poważny błąd w rozwiązaniach komunikacyjnych.Zadnych dróg być nie powinno,te wiadomo powinny być tylko dla pojazdów z napędem owsianym.A jeśli już,no to tylko te pokropione na procesje,orszaki itp imprezki w niedziele i święta.Zasadniczy błąd z tymi ścieżkami,no bo pewno zabrakło pewno pokropków przy otwarciu,więc z tego taka wtopa dla cyklistów zimą.Jeszcze jakieś słupy czasami "posadzą" na szlaku rowerowym.Pierdyknie któryś czerepem o taką niespodziankę i kłopot gotowy.Zeby jeszcze z należytą siła ,no to może by mu się rozjaśniło pod beretem.Ale wątpię.To wszystko nie tak ustawione.Przede wszystkim ta zima.Więcej na intencje,no to może w następnym roku nie będzie.Sniegu także.
     • Gość: Edek Re: ścieżek rowerowych też nikt nie odśnieża IP: *.rzeszow.mm.pl 21.01.13, 12:41
      Piesi i rowerzyści nie smrodzą, nie hałasują jak samochody dlatego trzeba zawsze dążyć do tego by było ich jak najwiecej w mieście ale Ty jakos masz za mały rozum by to zrozumieć.
      A skoro jeździsz autem to po co wypowiadasz sie w temacie skoro temat nie dotyczy Ciebie

      Ja na złość takim jak Ty przeniosłabym ruch pieszych i rowerzystów z nieodśnieżonych ścieżek na odśnieżone drogi...dlaczego słabsi zawsze cierpią?
      • yanan2 Re: ścieżek rowerowych też nikt nie odśnieża 21.01.13, 13:05
       Tak tak!Ktoś tu czegoś nie zrozumiał.A że rowerzyści nie smrodzą!?Przy takim wysiłku z pokonywaniem śniegu!?Fakt.Ale dziura ozonowa latem sie nam znowu powiększy.No bo dodać do tego jeszcze "silniki" na napęd owsiany to gazy fizjologiczne z wysiłku gorsze od spalin.Poza tym przebiegi rowerowe nie powinny być puste.Każdy powinien mieć przyczepkę i dowozić towar do marketów powiedzmy.Wychodzi,że miasta powinny być wyłacznie dla rowerów,taki szum z tego powodu i jakieś upierdliwe lobby.A może jakiś góral i tak do lasu,albo psie zaprzęgi w mieście?.W Europie idzie w tym kierunku!?Trzeba umieć pogodzić rózne racje.Czep się samochodów urzędników.To 9 na 10 pojazdów jedzie tylko z kierowcą.To oni stwarzają problem i zagracają chodniki i miasto.
  • res-men Dlaczego w Rzeszowie są nieodśnieżone chodniki?... 21.01.13, 11:17
   Scieżki rowerowe nie istnieją , pod warstwą roztopionego sniegu jest warstwa lodu i bryja - po co budować scieżki skoro i tak się rozsypują a dodatko nikt o nie nie dba - wczoraj jeżdziłem trochę po mieście - koszmar - mówienie i pisanie ze rzeszów ma scieżki przy takim ich stanie to ogromne naduzycie...jak na stolnicę innowacji skoro nie odsniezają chodników ( oczywiscie z pominięciem okolic ratusza ) o sciezkach mozna zapomnieć a tak wielu rowerzystów mogłoby z nich korzystyać odciązając ruch samochodowy nawet zimą.Zauwazam pewną zależność - im scieżki są w gorszym stanie tym więcej ratusz chwali się ich istnieniem
  • morda_ty_nasza Dlaczego w Rzeszowie są nieodśnieżone chodniki?... 21.01.13, 11:29
   "- Od razu wysyłam tam patrole. Strażnicy zwrócą uwagę właścicielom posesji - zapewnia Józef Wisz,"

   Do czego to dochodzi, że SM wysyła patrole dopiero po interwencjach gazet?
   Ulica Moniuszki (przy pl. Balcerowicza) to sztandarowy przykład nieudolności naszych "służb". Dzień w dzień chodnik jest zastawiony, mimo, że na wysokości rondka znajduje się znak B-36 "zakazu zatrzymywania się" oraz tabliczka z holowankiem.
   Nigdy nie widziałem tam holownika ani nawet mandatów za szybą.
   Czyżby SM w tej sytuacji tylko siedziała na tyłku i czekała na zgłoszenia od gazet by wspaniałomyślnie wyruszyć z interwencją, o zbawcy?
   Jesli sobie nie radzicie zawnioskujcie o słupki. Będą przynajmniej wywiązywać się ze swoich obowiązków, w odróżnieniu od wiecznie wysylających patLOLe (pisownia umyślna) SM.
   Ale jak znam życie, prędzej zniknie tabliczka T-24 niż zacznie ona wskazywać stan faktyczny.
  • yanan2 Re: Dlaczego w Rzeszowie są nieodśnieżone chodnik 21.01.13, 11:31
   Nie może być!To nie ma na to dowodów,ani żadnego związku.Na to kasa jest poukrywana po różnych zakamarkach.Nikt niczego nie znajdzie.Zaden audytor,poza tym to jest "za darmo"he he i nic nie kosztuje.To sa wirtualne pieniądze, które gdzieś są,ale wyparowują w tajemniczy sposób.Proszę tu nie insynuować,że jest inaczej,no i ma związek z zimą.Jak będzie więcej tego typu imprez,to mogą nawet nam palmy wyrosnąć i o śniegu zapomnimy.Dolegliwości zimy i przychylanie łaskawości nieba,nie idą w parze,trzeba popytać sutannowych gdzie nadgorliwe w tym względzie władze,nieco się zaniedbały,zapomniały nie dopłaciły i Opatrzność nie wysłuchała.Wiec jest co widać,jak zawsze zresztą.Należy po prostu wierzyć pośrednikom do Najwyższego.Czym więcej na pokropki,orszaki ,jasełka i tym podobne folklorystyczne bzdety ciemnego luda,tym zima łagodniejsza.Albo się roztopi.Albo kwiatki i różne fiołki nam wyrosną zimową porą na procesyjnej paniadze.Trzeba wierzyć,a nie szukać kasy,czy pomysłów na to, że problemu śniegu zimą w następnym roku nie będzie.Musowo więcej grosza na intencje i orszaki.Będzie lepiej o!
  • Gość: pniok Re: Dlaczego w Rzeszowie są nieodśnieżone chodnik IP: *.rzeszow.vectranet.pl 21.01.13, 13:17
   Pan Mateusz był pewnie w innej Warszawie, bo byłem akurat w weekend i sobie pomyślałem, że większość chodników poza centrum miasta nie widziała nigdy ekip odśnieżających. Tak samo w tej chwili w tvn24 pokazują, jak Warszawa jest zasypana i jakie fatalne warunki są na chodnikach. Ponadto Pan Mateusz mija się z prawdą i widać zjadliwość PISowską, gdyż na światełka wydano tylko 480 tys. zł, a nie jak pisze 700 tys. zł.
   A kolejny Pan widocznie za grubo ubrał małego Kubusia skoro się spociło to dziecko.. A takie małe baby powinno się nieść na rękach lub wieźć sankami.
   • Gość: iwabradyna Odpowiedź na tytułowe pytanie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.01.13, 13:25
    Bo taka jest uroda zimy. Jak pada śnieg, to gdzieś musi zalegać, dopóki się nie rozpuści (staje).
    Podobnie jest w innych częściach kraju. Ba, świata nawet! W wielkiej Brytanii na przykład "spadnięte" 8 centymetrów śniegu spowodowało kataklizm zbliżony do wojny: masowy wykup towarów, zamknięte szkoły, kraksy itp.
    Jak się odśnieży chodniki, to będzie nawalone na drogach.
    I tak źle, i tak niedobrze.
    • yanan2 Re: Odpowiedź na tytułowe pytanie 21.01.13, 14:52
     No i to jest to.Ciężko pogodzić różne opcje.Więc już nawet te urzędniki powinni robić za piskorza.Gdzie się nie odwrócą to i tak w mordę o!A zima ma to daleko!Jest bo taki klimat.Jednym słowem.Trzeba w intencji i liczyć na pobłażliwość Stwórcy.Może nam zafunduje wiosnę zimą.Tylko żeby pośrednicy do Pana Boga przedstawili listy uwierzytelniające,że ich słucha,to i ja się dorzucę na tę intencję.Póki co,jest co widać.A ponarzekać trzeba.A teraz znowu dopust.Gołoledz.Szklanka na jezdni,na szyba ornamentowa w samochodzie,Ale sobie pogaworzyliśmy nieco o!
  • Gość: cc Re: Dlaczego w Rzeszowie są nieodśnieżone chodnik IP: *.230.90.105.rzeszow.mm.pl 21.01.13, 21:42
   chodniki powinny być odśnieżane ale nie solone.
   Nie ma też co przesadzać i domagać się wszystkich czarnych ulic i chodników - jakby ktoś zapomniał to przypominam: jest ZIMA (i kryzys - szkoda wyrzucać pieniądze w błoto; i to dosłownie). Trochę ubitego śniegu na chodniku nie stanowi problemu; jak sięga kostek albo gorzej - kolan to i owszem; łopaty powinny iść w ruch (chociaż ostatnio widziałem specjalne mechaniczne szczoty co równo wszystko czyściły).
  • dr_psychol Nieodśnieżone chodniki. Paskudna breja zamienił... 22.01.13, 00:46
   Myly Państwo, mieszkacie w najczystszym mieście Polski. Mieście gdzie ludziom żyje się najlepiej, a fakt ten potwierdzają stosowne dyplomy i prasowe laurki.

   Nie wierzcie oszczercom i jadoplujcom!

   To nieprawda iż zima w zimę, nawet w ścisłym centrum, chodniki pokrywa brudna breja, lub zwały śniegu. Nieprawdą jest również, iż przyjezdni, dziwią się że w Rzeszowie nikt niczego nie dośnieża, bo wszyscy odśnieżają co tylko mogą. Służby miejskie i właściciele posesji, jednoczą się przy łopacie we wspólnym wysiłku! Opornych i nieuświadomionych, karze się surowo mandatami. Jednak w Stolicy Innowacji, jest takich sabotażystów niewielu.

   Wszystkim wiecznie jęczącym, zaleca się zakup gumofilców, lub biletów do ciepłych krajów.

   RZESZÓW NAJLEPIEJ ODŚNIEŻANYM MIASTEM POLSKI.

   Nie wierzycie? Zobaczycie wiosną :)))
  • Gość: ... Re: Dlaczego w Rzeszowie są nieodśnieżone chodnik IP: *.19.165.68.osk.enformatic.pl 22.01.13, 10:41
   Mała relacja jak wyglądają chodniki na pagórkowatym osiedlu Wzgórza Staroniwskie.
   Strzelnicza - chodniki za które odpowiadają spółdzielnie - posypane piaskiem, chodniki za które odpowiada miasto - lód.
   Wyspiańskiego - lód, ani grama piasku
   Kotuli - lód, ani grama piasku
   Ofiar Katynia - lód, ani grama piasku
   Widokowa - j.w.
   Krajobrazowa - j.w.
   Panoramiczna - j.w.
   Zapraszam urzędników żeby się nimi przeszli.

   KU... to już brakuje słów. Przez tydzień padał śnieg i w ogóle nie odśnieżano chodników. Teraz zamienił się w lód. Gdzie jest pan Sieczkowski? Gdzie jest pan Ferenc? Czy można powierzyć zarządzanie 200-tys. miastem człowiekowi którego przerasta - kolejny rok z rzędu - odsnieżenie chodników?
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka