Dodaj do ulubionych

Jesteś za zmianą granic Rzeszowa? Od poniedział...

27.01.13, 12:51
"Nieważne, kto głosuje, ważne, kto liczy głosy" - Józef Stalin
Obserwuj wątek
  • e_w_a_21 Jesteś za zmianą granic Rzeszowa? Od poniedział... 27.01.13, 13:35
   cytat z artykułu
   "Konsultacje w Rzeszowie potrwają do 18 lutego. Swoje konsultacje przeprowadzą także gminy Trzebownisko, Głogów Małopolski i Krasne. Po zakończeniu konsultacji wniosek o zmianę granic rzeszowscy urzędnicy złożą u wojewody."

   Czyli jak? Po co konsultacje skoro wniosek zostanie i tak złożony ?
  • Gość: ex_lowca Re: Jesteś za zmianą granic Rzeszowa? Od poniedzi IP: *.static.sl-net.pl 27.01.13, 13:47
   Cześć ex chorąży z krakowskiej policji. Na bruku z powodu pieniactwa.
   Który rejterował do Rzeszowa gdzie został Dyrektorem Muzeum Dobranocek.
   Od dłuższej chwili na bruku również z powodu pieniactwa.
   Judzisz dalej widzę. OK, takie prawo skrzywdzonego, biorącego odwet za osobiste krzywdy.

   A tak na marginesie.
   W następnych wyborach też będziesz startował?
   Jeśli tak, to jak oceniasz swoje szanse? Bez wykształcenia, z zerowym doświadczeniem i bardzo konfliktowym charakterem.
   • Gość: pisul Re: Jesteś za zmianą granic Rzeszowa? Od poniedzi IP: *.res.pl 27.01.13, 14:22
    Ostatnio gdy przylaczano zaleze trez jad lal sie wiadrami. Porownalem Torun i Rzeszow. Po przylaczeniu kilku miejscowosci dopiero teraz mamy przy tej samej wielkosci podobna gestasc zaludnienia. Przed 1995 rokiem najludniejszym miastem w przeliczeniu na km/2 byl wlasnie Rezszow a nie np. Warszawa! Poprostu nikt nie pomyslal ze przeciez budzet dzielony jest w oparciu o wielkosc miasta i juz na starcie maly choc gesto zaludniony Rzeszow przegrywal. Po przylaczeniu kilku miejscowosci gdzie i tak ludnosc dojezdza i pracuje, wypoczywa w Rzeszowie zrownalismy sie z Toruniem.

    Tak tu osmieszany pan Ferenc po raz kolejny pokazal ze to jednak On ma racje. Po przylaczeniu Krasnego... pieniadze z budzetu beda podobne jak dla Lublina o zblizonej gestosci zaludnienia.

    Kto tego nie rozumie albo nie chce inwestycji w moim miescie albo swoja przygode z edukacja zakonczyl w podstawowce.
    • Gość: pisul Re: Jesteś za zmianą granic Rzeszowa? Od poniedzi IP: *.res.pl 27.01.13, 14:33
     Sami przyznajcie ze prezydent Szlachta nic z tym nie robil i duzo pieniedzy nam przepadlo. Rzeszow byl gesciej zaludniony niz nawet Krakow!!! wiadomosci.gazeta.pl/kraj/1,34309,2307672.html

     Teraz ktos napisze ze od przylaczania wsi do miasta miasto nie zrobi sie metropolia. Tak nie stanie sie ale kase bedzie miala na inwestycje tak jak biora inne zaradne miasta.
      • Gość: pisul Re: Jesteś za zmianą granic Rzeszowa? Od poniedzi IP: *.res.pl 27.01.13, 17:28
       Piszesz ze Lublin ma prawie 400 tys. Jak wiadomo prawie robi duza roznice. Swego czasu bylo ze w Rzeszowie najwiecej studentow w Polsce:
       Rzeszów największym ośrodkiem akademickim w Unii Europejskiej -gospodarkapodkarpacka.pl/news/view/3331/rzeszow-najwiekszym-osrodkiem-akademickim-w-unii-europejskiej Dane statystyczne opiera sie o zameldowanie. W artykule mowa o przeliczniku 353 studentow na kazdy 1000 mieszkancow!

       Czyli 180 tys + 64 tysiace = 224 tys
       I od takiej liczby faktycznie powinny byc dzielone pieniadze na inwestycje. Bo studenci kozystaja z infrastruktury drogowej, kolejowej. A dostajemy mniej niz Czestochowa, Radom, Gdynia, Gliwice! Latwe pieniadze ktore nam sie naleza ida do bogatrzych rejonow niz biedne podkarpacie. Czy ktos jeszcze jest za nie przylaczaniem do Rzeszowa ?

       zrodlo - pl.wikipedia.org/wiki/Miasta_w_Polsce_(statystyki)
       • jasioplo pisul - pieszesz głupoty 28.01.13, 12:37
        1. studentów nie ma wcale 64 tys ! skąd masz te dane ?
        2. czemu liczysz "podwójnie" studentów zameldowanych w Rzeszowie ?

        zająłeś sie tylko liczbą a są ważne kwestie, które "wstydliwie" pominąłeś - cyt z artykułu:
        " ... Weźmy pod uwagę jakość tego kapitału. Jedną z jego miar może być pozycja i prestiż ośrodka akademickiego. Takim powszechnie stosowanym wskaźnikiem jest ranking „Rzeczpospolitej” i „Perspektyw”. Dwie największe uczelnie w mieście znalazły się na dalszych pozycjach tego rankingu. Politechnika Rzeszowska zajęła 51 miejsce, a Uniwersytet Rzeszowski 54 pozycję na 88 uwzględnionych w rankingu. "
        oraz
        " ... Rzeszów nie przyciąga studentów spoza regionu, a to świadczy o braku dopływu najlepszych absolwentów zamieszkujących inne województwa. Druga kwestia nie mniej istotna, to absorpcja absolwentów przez miasto. Bo tylko wtedy miasto może skorzystać z uczelni jeśli jest wstanie zatrzymać najlepszych absolwentów u siebie. Będą to wysokiej klasy specjaliści, którzy generują podatki, zakładają firmy i tworzą innowacyjne produkty. Lub też firmy zaczynają inwestować w mieście, skuszone wysoką jakością kapitału ludzkiego.

        I tutaj pod tym względem Rzeszów wypada fatalnie. Tylko 1/3 absolwentów rzeszowskich uczelni zostaje po studiach, a spośród tych którzy przyjechali spoza regionu jest to tylko 16%. Autor też przygotował syntetyczne miary zdolności miast do tworzenia kapitału ludzkiego i jego absorpcji. W pierwszej klasyfikacji Rzeszów znalazł się na 3 miejscu od końca po Gorzowie Wielkopolskim i Kielcach (uwzględniono 18 ośrodków). Oznacza to, iż siła przyciągania miejscowych uczelni nie dorównuje determinacji ich absolwentów, by z tych miast uciec.
        Pod względem absorpcji absolwentów Rzeszów znalazł się na 5 miejscu od końca... "
    • Gość: stary Re: Jesteś za zmianą granic Rzeszowa? Od poniedzi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.01.13, 23:23
     Co więcej, Rzeszów do 2004 roku zaczął szybko tracić mieszkańców.
     Teraz ich przybywa i to mimo, że już 3 rok nic do Rzeszowa nie przyłączono (dlatego niedorzecznym jest utrzymywanie na stronie urzędu miasta Rzeszowa w zakładce "dane statystyczne" liczby ludności z dopiskiem "po kolejneym powięszeniu miasta"!).
     Bowiem ostatnie lata to wzrost liczby mieszkańców mimo BRAKU przyłączeń".

     Skutek - znaleźliśmy się w ciągu 10 lat nie tylko w pierwszej dwudziestce najwięszych miast (19 miejsce pod względem ludności wg danych GUS z 30 czerwca 2012), ale - dalej pniemy się w górę, bo dużych miast odnotowujących wzrost ilości mieszkańców jest doprawdy tylko kilka - w tym Rzeszów, a ci nad nami mieszkańców tracą.

     Uważam, że Rzeszów naprawdę stoi przed historyczną szansą wejścia do grona największych ośrodków miejskich, tak jak zakładano, poniekąd zastępując w tym rejonie przedwojenny Lwów. Oczywiście mowa o końcu peletonu największych: 12 -13 pozycji w kraju za 10-20 lat, ale to to też warto walczyć. Z czasem wytwarzać się zacznie i potencjał charakterystyczny dla dużego miasta z zapleczem kulturalnym i naukowym.
     Statystyka jest też ważna, bo daje podstawy do trwałości administracyjnych rozwiązań ws kali kraju. Poza tym przynależność do Unii Metropoli Polskich Rzeszowa jako 12-go prócz pierwszej jedenastki i najmniejszego w tym zacnym gronie miasta powinna też mieć poparcie w danych statystycznych i aspiracjach miasta.

     Dlatego jestem za, mimo że proponowany w tym roku przebieg granicy z gminą Trzebownisko jest może nieco dziwaczny.

     Zaś piszącym o Balceronie przeciwstawię info o innym zupełnie, ale też zachodnim, ba, ze słowiańską historią mieście:

     pl.wikipedia.org/wiki/Anklam

     oraz, jako ciekawostka: nie ma już Ahlbeck, Bansin i Herringsdorf przy granicy ze Świnoujściem: - jest tylko jedno:
     pl.wikipedia.org/wiki/Heringsdorf_(Meklemburgia-Pomorze_Przednie)
     nowa perspektywa unijna jakoś Niemcom nie przeszkadza w łączeniu gmin i włączaniu jednej do drugiej.
  • smalltownboy Re: Jesteś za zmianą granic Rzeszowa? Od poniedzi 27.01.13, 17:13
   Już nie raz to pisałem, ale powtórzę. W tym temacie powinny zapaść decyzję ponad podziałami politycznymi. Dawniej PiS chciało przyłączyć całą gminę Krasne. Co się stało z tym pomysłem? Dobrym pomysłem?
   Narzekacie na Ferenca, że kwiatki, światełka itd. Może i prawda, ale w przypadku powiększenia obszaru miasta jest to wizja na długie lata do przodu. Tego już nam nikt nie odbierze. Po Ferencu przyjdą inni prezydenci i oni będą inwestować nie w kwiatki, ale tereny powiększone już będą. Dlatego wszystkie siły polityczne powinny solidarnie wspierać poszerzenie. W przypadku oporu w gminach sprawa jest jasna i wyrazista. Chodzi o stołki.
   Teraz pytanie do mieszkańców np. Jasionki czy Trzebowniska. Tak Wam zależy na tym, żeby utrzymywać za sowite wynagrodzenia z Waszych podatków lokalne władze, biurokrację urzędową, stołki dla całej otoczki tej władzy? Co macie w zamian? To tak pod rozwagę.
  • Gość: pałą w łeb Re: Jesteś za zmianą granic Rzeszowa? Od poniedzi IP: *.dynamic.mm.pl 28.01.13, 06:40
   Na liście miast powyżej 100 tys. mieszkańców, średnia gęstość zaludnienia wynosi 1,93 tys. mieszkańców/ 1 km2. Na liście jest 40 miast. Najwyższą gęstość ma Chorzów (3,38), najniższą Dąbrowa Górnicza (0,66). Rzeszów jest na 26 pozycji z gęstością 1,54 tys/km2 (wymieniany tu Lublin jest na 6 poz. z gęstością 2,37, a Wa-wa na 2 poz. z gęstością 3,30).
   Po co jeszcze ten Rzeszów rozgęszczać?
  • yanan2 Nie tędy droga!!! 28.01.13, 12:09
   To poronione "wizje"!Wchłania się co raz nowe wiochy i sołectwa,a już w tych przyłączonych nic się nie dzieje.No albo dzieje aż za dużo w tym...Niewielkie "inwestycje" duże koszty przyłączeń,bo obietnice trzeba spełniać.A wszystko kosztem tych co obecnie mieszkają w mieście.No bo tam trzeba budować nowe drogi,chodniki,przepusty i podjazdy asfaltowe do każdej chałupy,o świątyniach nie wspomnę.Do tego inna infrastruktura bardzo kosztowna typu regulacje potoków,rzek,gaz śmieciowy problem.Miasto się dławi przez brak rozwiązań komunikacyjnych udrażniających ruch,co w połączeniu z dotkliwym brakiem miejsc parkingowych tworzy wężeł gordyjski nie do rozsupłania.Do tego oblężenie przychodni,dostępu do lekarza,bo świadczeniobiorców z KRUS nagle przybyło.Wizję to można mieć.Tyle tylko że nie kosztem już mieszkających w mieście.Więc poroniony pomysł.Do tego dołowanie i niszczenie okolicznych miasteczek czy nawet dalszych typu Przemyśl,które mają stop na rozwój,bo Rzeszów ma pierwszeństwo.Kawalkady dojeżdżających do tych "miejsc pracy" głównie urzędasów czy stałe parkowanie(cały styczeń widzę kilka obcych rejestracji na malutkim parkingu)okolicznych rzęchów gdzie popadnie dopełnia obrazu braku wyobrażni.No ale po co jeszcze te ankiety.I tak postanowione,bo "wizja"jest najważniejsza.Głosy jeśli będą to też już zliczone i wynik wiadomy.
   • Gość: stary Re: Nie tędy droga!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.01.13, 02:19
    Kupa bzdur.
    Chociażby pierwszy z brzegu przykład - te drogi.
    Żyby je budować, trzeba mieć gdzie. - Patrz casus Miłocińśkiej - w starych granicach miasta a protesty ludzi.
    Alternatywa jest tylko dlatego, że w 2010 przyłączono os. Miłocin - gdyby nie to - gdzie być "rozwiązywał" te "gordyjskie problemy komunikacyjne"?

    Od kiedy miasto buduje świątynie?
    Co ma do tego KRUS - przynależność do niego nie zależy od adresu zamieldowania!
    Co ma do tego oblężenie przychodni? (-na Warzywnej jest WOJEWÓDZKI a nie miejski Zespół Specjalistyczny)
    Dlaczego "kosztem mieszkających w mieści?"? Jakim?! Przecież miasto zdegradowane, kurczące się, z którego wszyscy będą uciekać bez perspektyw - to to właśnie, anie to co piszesz, jest "kosztem mieszkańców"?

    Pod spodem Michał ma znowu genialny pomysł. Szkoda że nie napisał jeszcze, jak go zrealizować. Zachłystuje się Jasionką, inwestycjami RARR i starosty, a zatrudnieniowego raju mimo to jakoś nie widać i Michał dalej narzeka - na Ferenca oczywiście. Rozdwojenie jaźni?
    • yanan2 Re: Nie tędy droga!!! 29.01.13, 09:53
     Gość portalu: stary napisał(a):

     > Kupa bzdur.

     Oczywiście!.Dyskusja na zasadzie,mówił dziad do obrazu,a obraz ani razu.Wszystko zaklepane,arogancja wiedzących lepiej.
     > Chociażby pierwszy z brzegu przykład - te drogi.
     A jakie my to mamy drogi wyprowadzające tranzyt z miasta za wyjątkiem tych co jeszcze z czasów Gierka!?Pewno,że to nie miasta sprawa.Ale jakby tak całą energię skierować i naciskać na usprawnienia ,a nie rozbiory,no to pewno nie było by włoskich ogrodów powiedzmy tylko rondo z prawdziwego zdarzenia z "waginą" pośrodku.Nie jakieś lokalne też łączniki i pokropki,a miasto się dusi.A parkingi dla niezliczonej ilości urzędasów!?
     > Od kiedy miasto buduje świątynie?
     A nie!!!Słynna kapliczka dzięki której Pan Tadeusz nie został senatorem,działeczki za zeta (choćby studencki,Słocina)i wazeliniarstwo z lizusowską usłużnością "w czym by tu jeszcze pomóc".Srodki płyną różnymi kanałami w tym kierunku ,tylko różnie pochowane po szufladkach,więc ciężko odkryć.Swoją drogą to co to za "katedra" powstaje w szczerym polu na Matysówce!?(do wchłonięcia)Skąd oni wiedzą co zostanie przyłączone dużo wcześniej!:I czy to aby nie skutki przyłączenia Słociny,budowa i remont drogi,a przy okazji całego rzeszowskiego watykanu z parkiem i pałacem na dole..Ten sam scenariusz będzie akurat w Budziwoju.Remont drogi to jakaś tam przykrywka.Ale bedzie jak na Słocinie,tyle że drugi już watykan.No i na pewno miasto nic nawet grosika do sutannowego biznesu nie dokłada he he!Trzeba być ograniczonym,aby tego nie dostrzegać
     > Co ma do tego KRUS - przynależność do niego nie zależy od adresu zamieldowania!
     > Co ma do tego oblężenie przychodni?
     Bardzo dużo.Lekarz rodzinny to wybór pacjenta.Jakoś wszyscy pchają się do miasta.Kolejki niemożliwie długie.Mieszkaniec może liczyć na leczenie szpitalne po kilku miesiącach lub latach.Najlepiej żeby odszedł w zaświaty i nie sprawiał kłopotu.A KRUS to pewna mentalność,zapobiegliwość i ciągle mało.Nic nie ma do roboty bo niczego nie uprawia.Zazwyczaj sponsorowana renta lub emerytura.Ma czas na tkwienie w kolejkach.Mieszkaniec obłupiony składkami i ZUS nie ma na to czasu.Oni nawet grosza nie wkładają do systemu.A kogo pełno po szpitalach zimą!?Oszczedność jest,choćby na ogrzewaniu,a takie wywczasy przysługują KRUS na koszt innych.Limitów leczenia z NFZ dla miejskich nie ma już w lecie.A skąd taki nacisk na opiekę społeczną,czy tam dopłaty mieszkaniowe dla świeżo dołączonych.Przypadkiem zauważyłem tam bardzo dużo rumianych zdradzajacych pochodzenie.
     > Dlaczego "kosztem mieszkających w mieści?"? Jakim?! Przecież miasto zdegradowan
     > e, kurczące się, z którego wszyscy będą uciekać bez perspektyw - to to właśnie,
     > anie to co piszesz, jest "kosztem mieszkańców"?
     Przyuważ,że skutkiem tych przyłączeń będzie wyludnianie się miasta z daleka od niego.To już się dzieje.Bardzo widoczne na Sląsku gdzie miasta się wyludniają,czy w większych aglomeracjach.Rzeszów nie jest tu wyjątkiem.Wszystko przez udrękę życia miejskiego.A u nas poza marketami,bankami i urzędami niczego się nie buduje.Wszyscy i tak uciekną na zmywak,bo brak pracy.Choćby nawet do Rogożnicy za Zelmerem.Nie każdy może być biurwą.A póki co to to tylko rośnie i pączkuje jak drożdże.Marne perspektywy.Poza tym po co konfliktować!?Połowa powiatów i gmin to i tak musi upaść.Takiej masy nikomu niepotrzebnych biurew co przeżerają dochód narodowy nie wytrzymało by nawet USA z Kanadą łacznie.Więc taka szarpanina komu potrzebna!?Sami będą się prosić o przyłaczenie całymi gminami bez wyszarpywania po kawałku.To tylko kwestia czasu.Ale widać już to rozwiązanie na horyzoncie i zaczyna o tym się głośno mówić.

     Sumując,Znowu same bzdety jak wstępna ocena.Ale nie do każdego dociera he he.I jeszcze konsultacje.A niby po co jak już postanowione robienie wiatru wokół problemu "wizji" rozszerzenia.

  • smalltownboy Jesteś za zmianą granic Rzeszowa? Od poniedział... 28.01.13, 18:03
   Lotnisko międzynarodowe w Jasionce i jego obsługa przez "bogatą"gminę Trzebownisko.

   Droga dojazdowa do lotniska w Jasionce od strony Stobiernej pokryta jest błotem pośniegowym i trudno nią przejechać. Kierowcy złorzeczą na drogowców, że tego ważnego odcinka nie odśnieżają. To zresztą wstyd, żeby tak wyglądała droga do międzynarodowego portu lotniczego, z którego wylatują samoloty do wielu miast Europy. Okazuje się jednak, że problem jest szerszy, bo cała droga krajowa nr 19 na odcinku od granicy Rzeszowa do Stobiernej stała się drogą… gminną.

   - Kolega, który przyjechał z drugiego końca Polski, był zaszokowany – powiedział nam kierowca ze Stobiernej. – Mówił, że widział dużo lokalnych dróg, ale tak zaniedbanego odcinka nie spotkał nigdzie.

   Gdyby droga w kierunku lotniska w Jasionce, tak jak dwa lata temu, pozostała w kategorii dróg krajowych, to za jej utrzymanie odpowiadałaby Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Wówczas byłoby więcej pieniędzy na odśnieżanie.

   supernowosci24.pl/lotnisko-miedzynarodowe-a-dojazd-gminna-droga/
  • smalltownboy Re: Jesteś za zmianą granic Rzeszowa? Od poniedzi 28.01.13, 18:13
   Wpisy na forum SN

   Łukawianin
   28 stycznia 2013 - 07:56

   Tylko przyłączenie całej gminy ma sens i nie pozwoli na zdegradowanie miejscowości które zostaną poza granicami… Skończcie tą głupią agitację jaki to Rzeszów jest zły bo wystarczy przyjechać do Trzebowniska i zobaczyć jak wygląda ta wiocha czyli “najbogatsza gmina” bez odśnieżonych dróg i w ciemnościach od godziny 21. Gmina Trzebownisko to poza tym nie tylko samo Trzebownisko ale i inne wsie które są przez rade gminy obecnie degradowane – chodzi dokładnie o miejscowości, które w jednej z opcji połączenie ma pominąć. Wójt dał temu jasny przykład pomijając w budżecie na 2013 rok jakiekolwiek inwestycje w tych miejscowościach. Więc jeśli Gmina nie ma nic do zaoferowania mam nadzieję że mieszkańcy zechcą połączenia z Rzeszowem, który oferuje choć całonocne uliczne oświetlenie i dużo tańszą komunikację.


   Markiz de Sade
   28 stycznia 2013 - 06:42

   Panie Prezydencie, a może spojrzy Pan na drugą stronę Rzeszowa i zastanowi się nad przyłączeniem gminy Boguchwała.


   pawel
   28 stycznia 2013 - 16:27

   p. prezydencie kiedy pan przylaczy cala gmine boguchwala do rzeszowa chcemy powrotu ztm lub jak mowia mpk rzeszowa chcemy zrezygnowasc z mksu


   rzeszowiak
   28 stycznia 2013 - 12:45

   Dawno wiele sołect było by w Rzeszowie gdyby było nie jawne głosowanie jak podczas wyborów, wiadomo że mieszkańcy poszczególnych sołectw chcą do Rzeszowa ,tylko co z tego jak są mamieni głupotami przez swoich wójtów, a jak zagłosują na tak to będą mieli ciężej aby załatwić coś w swojej gminie, bo wiadomo jak jest ,cwaniaki od burmistrza chodzą przewaznie do osób które będą przeciwni, i tak też będą robić zawsze. Dlatego głosowanie niejawne ukaże prawdziwą rzeczywistość.


   Stobierzanin
   28 stycznia 2013 - 15:50

   Ja już sam nie wiem co leposze, z jednej strony ciemności egipskie, w Stobiernej zero inwestycji wszystko jest robione w Trzebownisku, Zaczerniu, Wólce Podelśnej ( chodznik w polach), w Łące, Nowej Wsi, Wólce Podleśnej wybudowano piękne orliki ze sztuczną trawą, a w Stobiernej trawiaste boisko na którym po deszczu nie można grać bo całe jest namoknęte. Pamiętam jak wójt się chwalil przed wyborami co zrobił dla naszej wsi, wymieniony został tylko remont mostu, który musiał zrobić bo się walil w dodatku juz 2 razy zapadł się na nim asfalt, a raz wypadła nawet dziura. Z drugiej strony co nam da przyłączenie do miasta tańsze bilety? MPK już nie jeździ, jednorazowe dofinansowanie? pytanie na co? Co ze stowarzyszeniami i klubami sportowymi? Wymieniać można bez końca…
   • jamamota Kadzenie 28.01.13, 18:19
    przestań kadzić Ferencowi te wpisy to ratuszowi pewnie zrobili jak nie wierzysz to się spytaj tu na forum TWA zaraz odpowie
    • smalltownboy Re: Kadzenie 28.01.13, 19:21
     mieszkaniec Łuk
     28 stycznia 2013 - 07:44

     Przepraszam bardzo, a kto agituje w artykule obok by Trzebowniska nie przyłączać do Rzeszowa? Wystarczy spojrzeć na drogi do granic miasta, a te w “bogatej” gminie Trzebownisko. Do kogo wszyscy mają pretensje? Niech mają sami do siebie, że ulegają bzdurnym tłumaczeniom wójta i radnych gminy o wszechobecnym dobrobycie i Trzebownisku jako krainie mlekiem i miodem płynącej, a Rzeszowie jako zadłużonej mieścinie bez perspektyw. Wszystkie te słowa teraz weryfikuje życie

     Januszewiczkis
     28 stycznia 2013 - 15:43

     Tak masz racje, ciemnogród – teraz to wychodzi jaka gmina jest bogata – drogi nie może utrzymać. Wszystkiemu winni radni i wójt gminy bo stołki by potracili, gdyby gmina weszła w granice Rzeszowa, no i przez to ludziom wmawiali ciemnotę, że to nie opłacalne – oraz ksiądz, co głosił z ambony by nie glosować za wstąpieniem do Rzeszowa!

     Kolejne wpisy na forum SN w temacie o drodze na lotnisko.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka