Dodaj do ulubionych

Polska od morza do morza.

21.07.13, 14:23
" Mordy przeprowadzane przez UPA cechowały się niebywałym okrucieństwem i bestialstwem.

Tłum mordujących popadł w szał bestialstwa, w którym ostatnie ofiary były rozszarpywane i ćwiartowane na kawałki.
Jeszcze żyjącym ludziom rozpruwano brzuchy, wyciągano rękami wnętrzności, ciągnąc kiszki z jednego końca izby do drugiego szydząc: Masz Polskę od morza do morza "

Powstaje pytanie :skąd taka ogromna nienawiść do Polaków, czy to Ukraińcy są z natury źli czy Lachy mają coś na sumieniu?
Obserwuj wątek
   • Gość: cyc Re: Polska od morza do morza. IP: *.rzeszow.vectranet.pl 21.07.13, 15:15
    Nienawiśc podyktowana misją dziejową nawracania na prawdziwa wiarę prawosławnych niewiernych.Oczywiście do kościoła polskiego(katolickiego) jak twierdzą miejscowi.Ta misja trwała wieki i narobiła Himalaje nieporozumień.No i pękło w pewnym momencie.Te dwa Narody poróżniła religia i obyczaje z nią związane.Jeszcze jeden dowód na to,że wszelkiej maści klechy precz od zycia świeckiego i polityki.Nietolerancja rodzi tragedie.
    • rz-e Re: Polska od morza do morza. 21.07.13, 22:50
     Gość portalu: cyc napisał(a):

     > Nienawiśc podyktowana misją dziejową nawracania na prawdziwa wiarę prawosławnyc
     > h niewiernych.Oczywiście do kościoła polskiego(katolickiego)

     Co ty czlowieku pierd...sz. Ukraincy wpadli na pomysl zeby miec swoje panstwo ktorego tak naprawde nigdy nie bylo i zabrali sie za ta misje dziejowa technologia eksterminacji narodu polskiego a ty pieprzysz o krzywdach religijnych
     • Gość: cyc Re: Polska od morza do morza. IP: *.rzeszow.vectranet.pl 22.07.13, 12:57
      Tylko oficjalna wersje znasz!?Szkoda!Nie bronię Ukrainców.To bardzo zwichrowany element.Jak sama nazwa wskazuje U-Kraina.,puste ziemie u -kraja państw ościennych.Siedlisko zbiegów,banitów i niechcianych w sąsiednich państwach.No i częsć rdzennych mieszkańców Naddnieprza.Prawosławni od Cyryla i Metodego,alfabet,i obrządek wschodni jak też wlasne państwo starsze od naszego.Po co niby wyprawiał się B.Chrobry do Kijowa!?Nie byłeś tam,nie kwękaj.

      Potem podbite przez Litwę i traktowane jak kolonia polska z wojewodami i magnatami oraz eminencjami z nadania Warszawy.Póki był wspólny wróg,islam z Tatarami i turkami,no to jeszcze jakoś to funkcjonowało w jednym państwie.Po osłabieniu Turcji do głosu doszli rodzimi nacjonaliści czy tam zdrajcy wspólnego panstwa szybciutko zwąchali się z Moskwą.I mieli namiastkę autonomii,ale Rosja na swoich zabranych Rzeczypospolitej terenach,podobnie jak Austriacy skutecznie podgrzewała antypolskie nastroje.Do tego dochodziła jeszcze religia i narzucanie im na siłe dziesięcin,pańszczyzny czy braku edukacji.Pewno nic nie wiesz o niejakim Boboli,co to na samą więść,że jedzie nawracać całe regiony hurtowo i pozornie przechodziły do kościoła polskiego.Inaczej nie przeżyli nawracani ogniem i mieczem.O takim rozdzwieku w cerkwi prawosławnej podległej Rzymowi i Moskwie też pewno nic nie wiesz.Istnieje do dziś tzw, cerkiew unicka dla tych co za nic nie chcieli katolicyzmu.To wszystko niby sami sobie zrobili!?Te mniej oficjalne nigdzie u nas nie publikowane trendy kiedyś musiały tam wybuchnąć.I to nie raz,bo szła eskalacja nienawiści do Lachów.To nie była chwilowa moda.To była ich rzeczywistość.Jeśli już się zabiera głos,no to trzeba znać obie strony medalu,a nie pogląd tylko z nad Wisły.Odmienny mają nad Dnieprem.A "Zapadnaja Ukraina"ta do Zbrucza,no to całkowicie porąbana.Nawet rdzenni Naddnieprzanńscy Ukraincy za nich się wstydzą.Tu też miały miejsce najstraszniejsze tragedie i ludobójstwo ,bo i bat był srogi na nich.Zadbali o to Austriacy ,a wcześniej Polacy,aby wybuchło nawarstwione i skończyło się rzezią najmniej winnych.Plebany pouciekali przezornie wcześniej z nielicznymi wyjątkami.
      • rz-e Re: Polska od morza do morza. 23.07.13, 00:21
       wszystko co napisales to prawda tyle ze w pierwszym poscie strasznie uprosciles i przesadziles. nawracanie na rzym bylo jednym z wielu powodow wrogosci do lachow, a przyczyna zezi byl pomysl na zrobienie kariery politycznej przez kilku bandziorow.
       • Gość: cyc Re: Polska od morza do morza. IP: *.rzeszow.vectranet.pl 23.07.13, 09:05
        Bardzo trudno opisać podłoże historyczne i potem jego tragiczne skutki narastające przez wieki niekiedy.Trzeba potężnie upraszczać,ale ten co się mniej więcej orientuje załapie.Te dawne błedy Rzeczypospolitej czknęły się nam potężną rzezią najmniej winnych noszącą znamiona ludobójstwa i czystek etnicznych.Jak długo musiała narastać nienawiść do Lachów, aby wybuchnąć takim okrucieństwem i mordami?

        Jest jedna zawsze jednakowa wszędzie przyczyna i różnice w mentalności czy odmiennej kulturze.RELIGIA.Od tego zawsze wszystkie tego typu konflikty narastają i się zaczynają.Myśmy już to mieli.Jak się rozwinie dalej nie wiadomo,bo historia kołem się toczy.Ale jest (był)współczesny taki sam konflikt o takim samym podłożu w byłej Jugosławii kończący się takimi samymi skutkami kilkadziesiąt lat póżniej.Wcześniej były Niderlandy powiedzmy.Najgorsze z tego wszystkiego jest to,że w ogóle nie zdajemy sobie z tego sprawy jakie jest podłoże tego wszystkiego.Patrząc w przyszłość prawie nikt nie widzi nieuniknionego zderzenia chrześcijaństwa jako całości z islamem.Kiedy my wodziliśmy się za łby w mordach dwu wojen światowych,oni rośli w siłę,a my lekko dołujemy.Tu będzie problem.
   • gregorianhusky Re: Polska od morza do morza. 21.07.13, 20:04
    Gość portalu: Oldres napisał(a):

    > na postawione sobie pytanie nie szukaj odpowiedzi na tym forum bo tu rządzi ban
    > da ekstremistow kojarzących zawsze swoje fobie i nieuctwo z każdym tematem. Odp
    > owiedż znajdziesz w historii Polski.

    O TAK TO PRAWDA. ZARAZ ZNAJDA SIE TACY CO BEDA CIE SZKALOWAC!!! HISTORIA POLSKI JEST DOSKONALE ZNANA - TYLKO SZKODA ZE NIE LICZNEJ LICZBIE PRAWDZIWYCH POLAKÓW. NA TYM FORUM SPOTKAJA CIE SAME NIEPRZYJEMNOSCI. JA MYSLE O ZREZYGNOWANIU Z NIEGO. W KONCU TO PORTAL AGORY - ZYDOKOMUNY - PRZECIWNEJ NARODOWI POLSKIEMU
  • gregorianhusky Re: Polska od morza do morza. 21.07.13, 20:00
   sosatek napisał(a):

   > " Mordy przeprowadzane przez UPA cechowały się niebywałym okrucieństwem i besti
   > alstwem.
   >
   > Tłum mordujących popadł w szał bestialstwa, w którym ostatnie ofiary były rozsz
   > arpywane i ćwiartowane na kawałki.
   > Jeszcze żyjącym ludziom rozpruwano brzuchy, wyciągano rękami wnętrzności, ciągn
   > ąc kiszki z jednego końca izby do drugiego szydząc: Masz Polskę od morza do m
   > orza "
   >
   > Powstaje pytanie :skąd taka ogromna nienawiść do Polaków, czy to Ukraińcy są z
   > natury źli czy Lachy mają coś na sumieniu?

   bo ukraincy to nie ludzie a bestie, nienawidzace Polaków. Rudy buc razem z cała banda PO chcieli pojednania - ale najpierw nalezy o to zapytac narod. wiele glosow bylo by na NIE

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka