Dodaj do ulubionych

MPK pojedzie do Łańcuta i Sędziszowa Młp.

18.12.18, 19:47
Jak donosi dzisiejsza Wyborcza: rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/7,34962,24290323,autobusy-mpk-pojada-z-rzeszowa-do-lancuta-i-sedziszowa-mlp.html

A ja się zastanawiam, ktoś w tym MPK myśli jeszcze? Do Sędziszowa Małopolskiego tylko?Dlaczego nie do odległych o 6 km Ropczyc??? Dodatkowo sędziszowski PKS (Arriva) będzie zlikwidowany zupełnie. Sędziszów Młp. ma 7500 mieszkańców i dworzec PKP w centrum miasta (Koleje Regionalne już zacierają ręce na wiadomość o likwidacji Arrivy), Ropczyce mają blisko 16 000 mieszkańców, stację kolejową daleko, daleko poza miastem (nie jest skomunikowana z centrum miasta) i leżą rzut beretem od Sędziszowa. Likwidacja Arrivy zaboli również mieszkańców Ropczyc i ościennych wiosek, bo to sędziszowski oddział obsługiwał większość kursów do Rzeszowa. Obsługa linii Ropczyce- Sędziszów - Rzeszów byłaby korzystna zarówno dla mieszkańców Ropczyc jak i również dla rzeszowskiego przedsiębiorstwa. To tylko 6km dalej ale za to prawie 10.000 potencjalnych pasażerów więcej!
Obserwuj wątek
  • chris1970 Re: MPK pojedzie do Łańcuta i Sędziszowa Młp. 21.12.18, 09:34
   Uważam, że pomysł jest poroniony. Dlatego, że do tych dwóch miast docierają pociągi Przewozów Regionalnych. Tworzona jest kolej aglomeracyjna. W założeniach pociągi mają kursować co 30 minut do obu kierunków z Rzeszowa.
   Uważam, że z władzami tych miasteczek powinno się rozmawiać na temat uruchomienia komunikacji lokalnej, która dowoziłaby ludzi do dworca. Zyskaliby mieszańcy tych miast, bo przy okazji mieliby komunikację miejską. Dworce kolejowe obu tych miast oddalone są znacznie od ścisłego centrum. Po drodze można by nawet uruchomić taką komunikację z innych miejscowości po drodze. Na przykład: W Strażowie autobus mógłby dowozić ludzi do Palikówki, Łąki czy Łukawca. Z Krzemienicy do Czarnej. To są przykłady jak można usprawnić komunikację na szczeblu lokalnym.
   A ja się zastanawiam, dlaczego pani Dyrektor nie pomyślała o swoim podwórku i np. nie uruchomi linii MPK do Dynowa przez Błażową? To byłby hicior!

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka