Dodaj do ulubionych

Kłopotliwy prezent?

24.10.19, 00:30
"Pamiątkowy dzwon ufundował samorząd województwa podkarpackiego w związku ze 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości. Niedługo zawiśnie on na dzwonnicy.
Już w przyszłym roku na placu Farnym w Rzeszowie stanie dzwonnica, na której zawiśnie Dzwon Niepodległości. Ratusz otrzymał go od Urzędu Marszałkowskiego w formie darowizny. Obecnie trwa przygotowanie projektu budowli, która stać ma się nową wizytówką miasta."
Ciekawe, skąd pochodziły fundusze na dzwon... Mam nadzieję, że ze składek pracowników Urzędu Marszałkowskiego!
PS Nie za dużo tych dzwonnic? Kula będzie niepocieszony - zniknie! :-(

supernowosci24.pl/na-placu-farnym-stanie-dzwonnica-dla-dzwonu-niepodleglosci/
Obserwuj wątek
  • wislocki12 Re: Kłopotliwy prezent? 21.11.19, 01:10
   W przyszłym roku na placu Farnym zamontowana ma zostać dzwonnica, na której zawiśnie ufundowany przez Urząd Marszałkowski Dzwon Niepodległości. Kilka dni temu m.in. władze samorządu zaproponowały, aby obiekt przenieść na plac Wolności, aby mógł on stanąć obok pomnika marszałka Piłsudskiego. Podczas sesji miejskiej temat ten wzbudził spore emocje.

   "Dzwon Niepodległości to pamiątka symbolizująca 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Kosztował ok. 120 tys. zł i waży ponad tonę. Miasto otrzymało go jako darowiznę od Urzędu Marszałkowskiego i kilka miesięcy temu podjęto decyzję o stworzeniu dzwonnicy, na której obiekt zawiśnie. Co ciekawe, w poniedziałek informowaliśmy, że pojawiła się koncepcja władz samorządu oraz radnych klubu PiS, aby zmienić lokalizację dzwonu i usytuować go w sąsiedztwie pomnika Józefa Piłsudskiego na placu Wolności."
   Przy okazji można byłoby wyciąć resztkę drzew z placu, żeby wreszcie było widać marszałka, Kasztankę i dzwonnicę... ;-)

   supernowosci24.pl/gdzie-stanie-dzwon-niepodleglosci/

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka