Dodaj do ulubionych

danoprevir -- terapia kliniczna

29.06.11, 12:40
wlasnie sie dowiedzialem ze ostatecznie zostalem zakwalifikowany do leczenia wzw c za pomoca danoprewira.to badania kliniczne nowego leku.jestem w fazie 2b,ze mna okolo 420 osob na ktorych testuje sie w/w lek.dostale juz zgode do przeczytania---jutro mam podpisac i zaczynamy badania wstepne.przeraza mnie troche ilosc krwi ktora maja ode mnie pobierac.jest tego strasznie duzo.mam nadzieje ze bede mogl normalnie pracowac.podczas poprzedniej terapii--standardowej(inf+rib) tak wlasnie bylo.nawet do pracy rowerem jezdzilem.
Obserwuj wątek
    • kiepski476 Re: danoprevir -- terapia kliniczna 29.06.11, 18:13
      Ludzie aktywni, pogodni i pijący dużo kawy leczą się lepiej (a może aktywni i pogodni piją więcej kawy od innych?). Mam nadzieję, że jazda rowerem bardzo ci pomoże. Powodzenia.

Przy okazji przypomnimy publiczności, że bierzesz udział w badaniu klinicznym:
      www.clinicaltrials.gov/ct2/show/NCT01331850
      następującej terapii 4-lekowej:
      inhibitor proteazy ze wspomagaczem (danoprevir/ritonavir) + inhibitor polimerazy + pegylowany inreferon alfa + rybawiryna.
      • sadman666.3 Re: danoprevir -- terapia kliniczna 30.06.11, 09:54
        jestem po badaniach wstepnych.pobrali duzo krwi--11 ampulek.do tego ekg,rentgen i badanie dna oka.teraz wszystko leci do szwajcarii i tam zdecyduja co dalej.za 35 dni przysla leki i zaczniemy aktywne leczenie.
        jednoczesnie chce powiedziec panu kiepskiemu ze niekoniecznie jest to terapia 4 lekowa.jest 6 kategorii pacjentow w tej terapii.pierwsze 3 kategorie to ludzie ktorzy odpowiedzieli pozytywnie po 12 tyg leczenia poprzedniego a negatywnie po skonczeniu.wsrod nich --jedni biora danoprewir+rytonawir+ rib.drudzy dodaja jeszcze ifn, a trzeci biora dasnoprewir+rytonawir+rib+ifn+lek ktory nie ma nazwy.jak widac--ci trzeci---niezle sie nałykaja.
        • kiepski476 Re: danoprevir -- terapia kliniczna 30.06.11, 17:34
          > jedni biora danoprewir+rytonawir+ rib.drudzy dodaja jeszcze ifn,
          > a trzeci biora dasnoprewir+rytonawir+rib+ifn+lek ktory nie ma nazwy
          > .jak widac--ci trzeci---niezle sie nałykaja.

Ponieważ uczestniczycz w badaniach klinicznych, nie powinieneś wiedzieć, do której grupy należysz, więc twoje tabletki będą zawierać lek albo cukier, ale będą wyglądać podobnie. Zatem wszyscy nieźle się nałykają: dwa razy dziennie po cztery rodzaje (rodzaje, nie sztuki, sztuk będzie więcej) tabletek plus zastrzyk raz w tygodniu.
          Przypomnimy zatem publiczności, że masz szanse wylosować jedną z trzech grup:
          1) bez interferonu,
          2) bez inhibitora polimerazy,
          3) wszystkie składniki (inhibitor proteazy danoprevir + wspomagacz ritonavir + inhibitor polimerazy + rybawiryna + pegylowany interferon alfa).
          Ciekawe, czy pacjenci z grupy pierwszej dostaną zastrzyki z placebo.

Czy masz zapisane w umowie, że jeśli wylosujesz grupę 1 lub 2, a terapia zakończy się niepowodzeniem, to sponsor sfinansuje ci kolejną terapię z kompletem składników?
          • sadman666.3 Re: danoprevir -- terapia kliniczna 01.07.11, 08:42
            na wczorajszej rozmowie z lekarzem prowadzacym nie powiedziano w ktorej grupie bedziemy.to ma byc pozniej losowane.co prawda lekarz powiedzial ze narazie wszystkich przydzielaja do grupy bez interferonu ale na moja uwage ze sa tez inne grupy--lekarz juz nie wiedzial jak bedzie.mysle ze szwajcarzy zdecyduja.
            nie bylo napisane ze jesli terapia skonczy sie niepowodzeniem to sponsor sfinansuje terapie pelna.bylo napisane zeby nie miec pretensji jesli terapia skonczy sie niepowodzeniem.coz--tak skonstrulowano te umowe.to badania kliniczne wiec wszystko jest mozliwe.
            • kiepski476 Re: danoprevir -- terapia kliniczna 01.07.11, 13:19
              Gamoń jestem. Oprócz badań podwójnie ślepej próby (double blind) – o których pisałem, że ani lekarz, ani pacjent nie wiedzą, co pacjent bierze – są jeszcze badania otwarte, bez zaślepienia próby (open label).
              Twoje badania są przecież tego drugiego rodzaju (open label). Zatem będziesz wiedział, jakie leki otrzymujesz i nie będziesz musiał łykać placebo!
                • sadman666.3 Re: danoprevir -- terapia kliniczna 28.07.11, 10:19
                  28 lipca zaczalem terapie experymentalna DANOPREVIREM.moja grupa to 4 osoby ale grup jest wiecej.generalnie nasza grupa to ludzie ktorzy nie odpowiedzieli pozytywnie na poprzednia terapie.standardowa--inf+rib.wsrod nas tez jest podzial.ja wylosowalem tzw.pelne leczenie.czyli inf+rib+danoprevir+rytonavir+ro.czyli niezle sie nalykam bo naraz biore 7 tabletek.(rano)+7 WIECZOREM.do tego zastrzyk raz w tygodniu.inni maja inna konfiguracje lekow.lekarz prowadzacy wie co kto przyjmuje i nas nadzoruje.nastepna wizyta za tydzien.za kazdym razem pobieraja morze krwi.jedna osoba juz zrezygnowala bo pobieranie krwi u niej szlo wyjatkowo zle i sie bardzo stresowala.
                    • sadman666.3 Re: danoprevir -- terapia kliniczna 29.07.11, 10:08
                      co do efektow ubocznych ktore juz wystapily to: reakcja na inf po wstrzyknieciu byla zadna.natomiast po wzieciu wszystkich tabletek(rib+danoprevir+rytonavir+RO) strasznie mnie boli glowa.ogarnia mnie tez sennosc.zastanawiam sie jak to bedzie w pracy.
                        • kiepski476 Re: danoprevir -- terapia kliniczna 01.08.11, 14:57
                          Pamiętaj, że przysługuje ci 182 dni zasiłku chorobowego, a potem do 12 miesięcy świadczenia rehabilitacyjnego. W czasie pobierania zasiłku chorobowego nie można zwolnić z pracy, w czasie świadczenia już można. Jeśli nie będziesz w stanie pracować, to wykorzystaj swoje uprawnienia.
                          • sadman666.3 Re: danoprevir -- terapia kliniczna 06.08.11, 13:36
                            po dwoch tygodniach zazywania nowych lekow nie jest zle.narazie nie wystepuja stany niepozadane-grypowe.temperatury i bolu miesni tez nie mam.akurat jestem teraz na urlopie wiec mam okazje jakos dostosowac sie do nowej sytuacji.najwazniejsze ze moja rodzina nie musiala rezygnowac przez moje leczenie z wyjazdu na urlop.na obowiazkowe wizyty jakos daje rade przyjezdzac z urlopu do szpitala w lodzi.
                                  • sadman666.3 Re: danoprevir -- terapia kliniczna 25.08.11, 13:56
                                    okazalo sie ze nic nowego nie dostalismy a na ten dzien byla przewidziana tzw.FARMAKOKINETYKA.czyli po standardowym pobraniu krwi w celu badawczym--jak zawsze na wizycie--kazali nam zjesc sniadanko i przyjac normalna dawke lekow.potem po godzinie pobrali krwe by zobaczyc jak wchlaniaja sie leki.po 2 godzinach to samo.na koniec po 4 godzinach od przyjecia lekow--ostatnie pobranie krwi i do domu.kto mieszkal blisko szpitala mogl nawet na kawe wpasc miedzy pobraniami.(jaK JA).
                                      • sadman666.3 Re: danoprevir -- terapia kliniczna 25.08.11, 16:06
                                        co do szczegolowych wynikow to wszystko jest w porzadku.to dopiero 1 miesiac leczenia.szwajcarzy maja na biezaco wyniki i jakby co to reaguja.sa w stalym kontakcie z naszymi lekarzami z lodzi.samopoczucie mam zdecydowanie lepsze niz w terapi stansardowej inf+rib.teraz niby lekow jest wiecej ale stanow nieporzadanych nie ma.zwlaszcza stanow grypowych po inf.a w poprzedniej standardowej terapii przez pierwszy miesiac odczuwalem zastrzyki.moze szwajcarzy podaja inny inf ?tego nie wiem.
                                        • kiepski476 Re: danoprevir -- terapia kliniczna 25.08.11, 16:47
                                          Teraz dostajesz Pegasys (wszak producent Pegasysu jest sponsorem twoich badań klinicznych). Statystyki mówią, że 23% pacjentów zgłasza dolegliwości gorączkowe po podaniu Pegasysu. Natomiast reakcja taka po podaniu PegIntronu jest nieco częstsza – zgłasza ją 35% pacjentów. Jeśli poprzednio brałeś PegIntron, to sprawę można by tak właśnie wyjaśnić.
                                          Zob.
                                          hcv.pl/galeria/index.php?pokaz&path=./popularnonaukowe&plik=Sulkowski_IDEAL-11.jpg
                                          • sadman666.3 Re: danoprevir -- terapia kliniczna 26.08.11, 08:32
                                            zastanawia mnie jeszcze jedna sprawa.kolega z mojej grupy (nie bierze RO ),narzeka na bezsennosc.po rozpoczeciu terapii experymentalnej zle sypia.prosi wiec lekarza prowadzacego o leki na sen.dostaje recepte i musi sam za swoje ja wykupic.prawde mowiac myslalem ze szwajcarzy beda rowniez sponsorowac takie rzeczy.bo stany nieporzadane moga czesciej w terapii experymentalnej sie zdarzac.troche jestem zawiedziony.
                                            • sadman666.3 Re: danoprevir -- terapia kliniczna 31.08.11, 08:00
                                              po miesiacu terapii, ja u siebie zaobserwowalem ze bedac na rannej zmianie w pracy,juz o 16 zaczynalem odczuwac duze zmeczenie.praktycznie zasypialem w fotelu.fakt--do pracy jezdze rowerem 15 km.pracuje jak zdrowy.w poprzedniej terapi standardowej nie bylo czegos takiego.wczesniej bylem na urlopie i przez 3 tyg nie pracowalem.po powrocie do pracy na zmianie popoludniowej bylo ok,potem ranna zmiana i taka niespodzianka.podczas podpisywania swiadomej zgody bylo co prawda wymienione cos takiego,ale skala zmeczenia mnie troche zaskoczyla.
                                              • sadman666.3 Re: danoprevir -- terapia kliniczna 08.09.11, 13:17
                                                minal kolejny tydzien i narazie nie ma powazniejszych skutkow ubocznych.czuje sie dobrze i leki toleruje calkiem w porzadku.za to kolega z mojej grupy skarzy sie jednak na coraz to nowe skutki uboczne.po klopotach ze spaniem--dostal recepte na leki nasenne,doszedl u niego meczacy kaszel i u niego bole miesniowe.leki nasenne musial wykupic za swoje,podobnie teraz syropy na kaszel.wydaje mi sie ze sponsorzy badan powinni jednak zaplacic tez za takie rzeczy.ale jest u niego wola kontunuowania walki.podobnie jak u mnie.doc.piekarska ze szpitala w lodzi mowi ze wyniki globalne sa zadowalajace i za 2 tyg dowiemy sie swoich wynikow.
                                                • sadman666.3 Re: danoprevir -- terapia kliniczna 22.09.11, 11:09
                                                  dzis dowiedzielismy sie ze jeden kolega z naszej grupy po zaledwie miesiecznym stosowaniu tej terapii experymentalnej--danoprevir, POZBYŁ SIE WIRUSA Z ORGANIZMU.oczywiscie bedzie nadal kontynuowal leczenie,gdyz wirus moze sie odrodzic ale jest to bardzo pocieszajace.pozostali uczestnicy badania nadal musza czekac na swoje wyniki.beda wkrotce.
                                                  • sadman666.3 Re: danoprevir -- terapia kliniczna 20.10.11, 14:35
                                                    dzis byla kolejna farmakokinetyka.roznila sie ona od poprzedniej tym ze krew pobierali 4 razy, co godzine oprocz standardowego pobrania rano 11 ampulek.czyli w sumie duzo kucia.na koniec pobieranie krwi nie bylo przyjemne.
                                                    co do efektow ubocznych w terapii to nie ma zadnych.
                                                  • sadman666.3 Re: danoprevir -- terapia kliniczna 03.11.11, 08:51
                                                    po kolejnych tygodniach leczenia stwierdzam ze narazie nie jest zle.efektow ubocznych nie ma jako takich.organizm daje rade.jednak pojawiaja sie stany nerwowe--z byle czego.poirytowanie czasami jest duze.cierpi na tym moja zona i dziecko bo denerwuje sie czasami z byle powodu.potem zas nadchodza dni zupelnego spokoju.lekarze kaza to przetrzymac---lekow nie beda przepisywac.ewentualnie wezwa psychiatre aby mi pomogl.kolega z grupy tez sie na to skarzy.
                                                  • sadman666.3 Re: danoprevir -- terapia kliniczna 17.11.11, 10:11
                                                    kolejne tygodnie przyniosly mi uspokojenie nerwowe.tym razem stany agresywne sie nie pojawialy.nastapil natomiast spadek wagi o 3 kilo,razem z wczesniejszym spadkiem o 2 kilo daje razem spadek 5 kilo w trakcie terapii.
                                                    koledzy z grupy skarza sie na to ze sa coraz slabsi.z kazdym tygodniem -mowia--ubywa im sil.
                                                  • sadman666.3 Re: danoprevir -- terapia kliniczna 21.11.11, 12:26
                                                    do konca aktywnej terapii pozostalo okolo 8 tygodni.niestety po ostatnim zastrzyku poczulem sie zle jak nigdy wczesniej.stan grypowy wystapil dosc mocno.goraczka utrzymywala sie az 2 dni.poza tym bole--lydek,ledzwi a na koncu dosc mocne bole łopatek utzrymujace sie 2 dni.to tak jakby ktos ciagle siedzial mi na plecach.tego wczesniej nie bylo.myslalem ze tu tez spokojnie dojade do konca terapii bez efektow ubocznych.niestety trzeba sie szykowac na mocny finisz.
                                                  • sadman666.3 Re: danoprevir -- terapia kliniczna 23.12.11, 12:13
                                                    do konca aktywnej terapi pozostaly 3 tygodnie.potem odstawiamy leki i zobaczymy co wyjdzie.nadal bedziemy sie stawiac na badania do szpitala jeszcze przez 2 lata.najpierw co miesiac potem rzadziej.
                                                    ogolnie ostatni czas terapi to brak skutkow ubocznych jako takich.stany grypowe nie wystepuja ,moge normalnie pracowac.na zwolnienie nie poszedlem ani razu przez te terapie.
                                                    ale---ogolne moje zachowanie i latwosc irytacji w jaka wpadam jest zatrwazajaca.zona ma mnie juz dosyc.dziecko tez cierpi bo mam humory.moze bede mial zdrowa watrobe ale relacje z zona musze odbudowywac.....
                                                  • mario_facet Re: danoprevir -- terapia kliniczna 28.12.11, 21:57
                                                    Witam!
                                                    Terapię zakończyłem 22.06.2011. Efekty uboczne( te psychiczne) zaczęły ustępować po miesiącu od zakończenia terapii. Moja żona też wiele razy miała mnie dość. Czepiałem się o wszystko, wybuchałem przy byle okazji. Dziś wrócił mi mój spokój wewnętrzny, z Tobą będzie tak samo. Głowa do góry. Pokaż ten post żonie. Ten Twój nienormalny stan psychiczny minie i będziesz znowu opanowanym facetem.
                                                    Pozdrawiam.
                                                    PS. Jakby coś, służę radą.
                                                  • sadman666.3 Re: danoprevir -- terapia kliniczna 12.01.12, 13:23
                                                    dzis zakonczylismy aktywne leczenie.lekow juz nie bierzemy.byla dzis ostatnia farmakokinetyka z duza iloscia pobran i do domu. wizyty jednak nadal nas obowiazuja.najpierw za 2 tyg,potem co miesiac.dopiero wtedy okaze sie czy leki podzialaly skutecznie.
                                                    lekarze mowia ze pierwsze oznaki sukcesu leczenia to minus po pol roku od zakonczenia brania lekow.
                                                  • zuzia76 Re: danoprevir -- terapia kliniczna 13.01.12, 20:03
                                                    Mam pytanie mój mąż zaczął terapie kliniczną/ troche innym lekiem bo Debo 25/ -jest po drugim zastrzyku interferonu,rybowirynie i DEBO25-czy miałeś podczas leczenie silne bóle głowy i wymoty-czy to normalne czy mam się martwić i dzwonić do lekarza!!!Z góry dziekuje za pomoc!
                                                  • sadman666.3 Re: danoprevir -- terapia kliniczna 14.01.12, 08:53
                                                    silne bole glowy u mnie dosc czesto wystepowaly.zwlaszcza po zastrzykach.
                                                    wymiotow na szczescie nie mialem.poza tym dodam ze wszystkie stany nieporzadane mialem wypisane w zgodzie na leczenie.wiec jesli wystapily to sie nie martwilem bo wiedzialem ze tak byc musi.
                                                  • sadman666.3 Re: danoprevir -- terapia kliniczna 09.02.12, 12:02
                                                    wlasnie mija miesiac od zakonczenia efektywnego leczenia.na kolejnej wizycie dowiedzialem sie ze nadal u mnie jest minus.u kolegow z grupy tez.wraca mi spokoj wewnetrzny i apetyt.
                                                    nadal jednak pobieraja duzo krwi.mialo byc tak ze po leczeniu bedzie mniej krwi a jest tyle samo.mysle ze sponsorzy prowadza dalej jakies badania bez naszej wiedzy.
                                                  • sadman666.3 Re: danoprevir -- terapia kliniczna 24.02.12, 08:41
                                                    od pewnego czasu obserwuje u siebie jakies dziwne owrzodzenia pojawiajace sie na nogach i teraz nawet na podbrzuszu.wczesniej nigdy tego nie bylo.dopiero po odstawieniu lekow.
                                                    lekarz prowadzacy mowi ze to od spodni.nie za bardzo w to wierze.
                                                  • sadman666.3 Re: danoprevir -- terapia kliniczna 08.03.12, 08:54
                                                    2 miesiace po odstawieniu lekow i nadal mam minusa.wszyscy z grupy tez.generalnie lekarze sie ciesza ze sa dobre wyniki.my czyli pacienci--tez.
                                                    u niektorych z nas --jak pisalem wczesniej--pojawiaja sie owrzodzenia na calym ciele.lekarze nie sa zaniepokojeni tym faktem.
                                                    krostki znikaja po kilku dniach.
                                                  • rysiek.cz Re: danoprevir -- terapia kliniczna 08.03.12, 09:05
                                                    sadman666.3 napisał:

> 2 miesiace po odstawieniu lekow i nadal mam minusa.wszyscy z grupy tez.generaln
                                                    > ie lekarze sie ciesza ze sa dobre wyniki.my czyli pacienci--tez.
                                                    > u niektorych z nas --jak pisalem wczesniej--pojawiaja sie owrzodzenia na calym
                                                    > ciele.lekarze nie sa zaniepokojeni tym faktem.
                                                    > krostki znikaja po kilku dniach.

z czego lekarze sie ciesza ? ze macie wirusa ;-)
                                                    pewnie to literówka
                                                  • rysiek.cz Re: danoprevir -- terapia kliniczna 08.03.12, 09:09
                                                    rysiek.cz napisał:

> sadman666.3 napisał:
                                                    >
                                                    > > 2 miesiace po odstawieniu lekow i nadal mam minusa.wszyscy z grupy tez.ge
                                                    > neraln
                                                    > > ie lekarze sie ciesza ze sa dobre wyniki.my czyli pacienci--tez.
                                                    > > u niektorych z nas --jak pisalem wczesniej--pojawiaja sie owrzodzenia na
                                                    > calym
                                                    > > ciele.lekarze nie sa zaniepokojeni tym faktem.
                                                    > > krostki znikaja po kilku dniach.
                                                    >
                                                    >
                                                    > z czego lekarze sie ciesza ? ze macie wirusa ;-)
                                                    > pewnie to literówka

juz od tego interferonu przestawiaja mi sie literki widze minusa czytam wirusa .... pozdrawiam i zycze minusa i za miesiac i za 3 i za rok
                                                  • sadman666.3 Re: danoprevir -- terapia kliniczna 03.04.12, 09:29
                                                    3 miesiace po zakonczeniu leczenia i nadal MINUS.wszyscy z grupy naszej tez.
                                                    co prawda wypryski na skorze troche przeszkadzaja ale co tam.
                                                    znikaja po paru dniach.
                                                    przed nami juz tylko ostatnia wizyta--za 3 miesiace.wtedy --jesli bedzie minus--
                                                    to lekarze orzekna ze jestesmy wyleczeni.
                                                  • sadman666.3 Re: danoprevir -- terapia kliniczna 26.06.12, 13:05
                                                    dzis byla ostatnia wizyta w ramach programu danoprevir.minelo pol roku od zakonczenia brania lekow testowanych.
                                                    dzis pobrano ostatni raz krew i wyslano do usa na badania.
                                                    jesli wyniki po tych probkach przyjda pozytywne to znaczy ze jestesmy wyleczeni.
    • 0.roberto19 Re: danoprevir -- terapia kliniczna 30.06.11, 03:26
      Sporo zależy od genów jednak. Usposobienie człowieka też ma duży wpływ + aktywność.

Niedługo finiszuję z terapią. Momentami było ciężko - na początku fizycznie, później straszny dołek psychiczny w zimie.

Ogólnie wyniki mam rewelacyjne - tzn. w zakresach referencyjnych wszystkie pomiary, i tylko na początku miałem pogorszone wyniki. Wiadomo siły nie ma się tyle ile przed terapią, ale nie jest źle!
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka