Dodaj do ulubionych

Co polecacie na żołądek w czasie terapii?

24.07.11, 21:45
Na początku terapii bardzo bolał mnie żołądek,potem się przyzwyczaił do leków, ale od tygodnia znowu daje znać o sobie. Nie mogę nic jeść i jest mi okropnie niedobrze. Stosujecie coś wspomagającego?
Obserwuj wątek
    • 23456pw Re: Co polecacie na żołądek w czasie terapii? 24.07.11, 22:54
      Najlepsze jest siemię lniane,ale trzeba wypić 30 min.przed posiłkiem,ponieważ wypite razem z lekami powoduje podobno gorsze wchłanianie leków.Siemię bardzo dobrze nawilża 'od wewnątrz ',mnie bardzo pomagało na bóle w jelitach-bo leczenie bardzo wysusza organizm.Jeśli masz nudności pij dużo herbaty miętowej.. pozdrawiam
      • ak2708 Re: Co polecacie na żołądek w czasie terapii? 26.07.11, 21:21
        Dziękuję za rady. Szprycuję się lnem i na razie z żołądkiem spokój. Mam teraz inny problem w jamie ustnej. Od dłuższego czasu czułam, że coś się dzieje, zwłaszcza z językiem. Dopóki na wargach od środka nie pojawiły się bąble, było ok. Teraz zaczęło mnie jeszcze boleć gardło i poszłam do lekarza. Okazało się, że mam w całej jamie nadżerki :-( Jestem podłamana, jakby mało było innych skutków ubocznych. Mam jakąś pastę do smarowania, płyn do płukania, tantum verde mam psikać, ale coś mi się wydaje, że to bardzo nie pomoże. Pomocy!!!
        • gilda28 Re: Co polecacie na żołądek w czasie terapii? 27.07.11, 13:20
          Przed połknięciem siemienia - długo trzymaj w ustach. To działa kojąco (zaleciła mi znajoma lekarka i trochę pomagało).
          Powinnaś też często pić czystą wodę, choćby maleńkimi łyczkami, płucząc lekko usta, żeby wciąż nawilżać jamę ustną od wewnątrz. Masz w tej chwili najprawdopodobniej sucho w ustach i to jest zapewne jednym z powodów obecnego stanu śluzówek: kiedy jest sucho, jest zwyczajnie większe stężenie bakterii, grzybów i innych qrestw, które się mnożą na potęgę w tak sprzyjających warunkach (+ osłabiona odporność=masakra), to samo jest głównym powodem łatwiejszego "psucia się" zębów w czasie terapii (opinia mojej stomatolog).
          Ale prawda jest taka, że musisz zaakceptować obecną sytuację i nastawić się psychicznie na kolejne miesiące właśnie tak wyglądające. Nie licz na cud. Te leki są bardzo ciężkie i z wieloma skutkami ubocznymi zwyczajnie nie da się skutecznie walczyć. Skłonność do infekcji (bakteryjnych, grzybiczych) jest jednym z nich.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka