Dodaj do ulubionych

podwójnie zakazony hbvi hcv

IP: *.4web.pl 11.01.14, 20:52
Mój 21 letni syn w grudniu oddał krew i okazało się ,że ma przeciwciała HBV i HCV oraz DNA wirusa B i RNA wirusa C. Jest już po pobycie w szpitalu ( pobrano krew do badania) pierwsze wyniki potwierdziły podejrzenia z krwiodawstwa, niestety. Podobno wirusa C jest mało aczkolwiek jak powiedział mi wstępnie pani doktor kwalifikuje się do leczenia bo próbny wątrobowe wskazują na toczący się stan zapalny. Czekamy teraz na genotyp C i wiremie B oraz pozostałe wyniki. Przy genotypie 1 przed synem biopsja. Jesteśmy z Łodzi i trafiliśmy do Biegańskiego. Nie wiem jaki poziom leczenia jest w Łodzi i jak długo się czeka. Przypadek syna jest trudny z uwagi na dwa wirusy, lekarz mówił że ten B jest gorszy i nie da się go wyleczyć. Czytam fora różne i troszkę już mam orientacji w kwestiach leczeni wirusa C duża wiedza Pana o loginie Kiepski wprowadziła mnie w temat, nigdzie jednak nie natknęłam się na przypadek podwójnego zakażenia o ewentualnym sposobie leczenie nie wspomnę. Może ktoś z forumowiczów ma jakieś wiadomości. Syn zakażony jest chyba całe swoje życie w 1992 kiedy się urodził miał podawana krew ( wcześniak), jestem przerażona i boję się jak cholera.
Obserwuj wątek
    • Gość: jajec Re: podwójnie zakazony hbvi hcv IP: *.adsl.inetia.pl 11.01.14, 21:55
      Z HCV może się wyleczyć a HBS można kontrolować. Współczuje.
      • kiepski476 Re: podwójnie zakazony hbvi hcv 11.01.14, 22:54
        HCV można wyleczyć, HBV można zaleczyć (tylko zaleczyć, gdyż możliwa jest wznowa namnażania wirusa w wypadku np. immunosupresji). Zdaje się, łatwiej pozbyć się kłopotu z HCV niż z HBV. Interferon alfa działa na obydwa.

        • Gość: małgorzata Re: podwójnie zakazony hbvi hcv IP: *.4web.pl 11.01.14, 23:09
          Witam Pana i dziękuje za odpowiedz, dokładnie tak powiedział nam lekarz w szpitalu. Długa droga przed moim dzieckiem i całą rodziną , staram się myśleć pozytywnie chociaż to był wielki szok, syn czuje się zupełnie dobrze i gdyby nie oddał krwi żyłby w nieświadomości. Przerażam się czytając kwalifikacje do programów lekowych , bo ten obecnie najlepszy 3-lekowy jest raczej bardzo rzadko stosowany, kto chce mieć wymagane T/T i genotyp 1 oraz F2 ( tak w skrócie) a "lżejszych przypadków" nie chcą leczyć 3 lekami. Zadaje sobie pytanie czy może jak są 2 wirusy jest większa szansa na 3 lekową terapię. 29 stycznia mamy kolejną wizytę i wtedy może będą już wyniki genotypu i ilości wirusa B.
          • kiepski476 Re: podwójnie zakazony hbvi hcv 11.01.14, 23:15
            > czy może jak są 2 wirusy jest większa szansa na 3 lekową terapię.
            Niestety, to tak nie działa.
            • Gość: małgorzata Re: podwójnie zakazony hbvi hcv IP: *.4web.pl 12.01.14, 10:36
              Tych "niestety" w programach lekowych jest duuuzo więcej.....ale co poradzić kasa, krótkowzroczność urzędników, pozorne oszczędności i zupełny brak logiki w tych decyzjach ......
              Mam jeszcze pytanie: czy ktoś orientuje się jak wyglądają obecnie badania kliniczne, a ściślej czy są jeszcze prowadzone? 3-lekowa jest już wprowadzona ( dla nielicznej grupy) badania innych nowszych leków chyba też są zakończone albo w III fazie już trwającej, zupełnie nie wiem jak to wygląda żeby załapać się do badań klinicznych, gdzie poszukiwać , proszę o podpowiedź, pytać w klinikach, klinikach prywatnych, u producentów leków?
              • kiepski476 Re: podwójnie zakazony hbvi hcv 12.01.14, 10:54
                Kolejne „niestety”. Prawie wszystkie badania kliniczne leków przeciw HCV, jakie widziałem, w kryteriach wyłączenia zawierają koinfekcję HBV. Jest sporo badań specjalnie zaprojektowanych dla chorych z koinfekcją HIV/HCV, ale takich dla chorych HCV/HBV nie pamiętam.

                > badania innych nowszych leków chyba też są zakończone
                > albo w III fazie
                Nie masz racji. Zerknij choćby na listę na końcu artykułu:
                noweleki.hepatitisc.pl/2012/11/podstawowe-informacje.html
                • Gość: malgorzata Re: podwójnie zakazony hbvi hcv IP: *.4web.pl 12.01.14, 11:18
                  Tego właśnie się obawiałam, dość dużo poszukiwałam przez ostatni miesiąc i zauważyłam , że bardzo mało mówi się o zakażonych HBV/HCV ,poza tym że progres zmian w wątrobie jest szybszy, więc niestety nie nastraja mnie to optymistycznie, ale wciąż mam nadzieje, że jakaś droga się znajdzie. Czekam na wyniki badań, szukam.
                  • Gość: małgorzata Re: podwójnie zakazony hbvi hcv IP: *.4web.pl 15.01.14, 21:13
                    Witam ponownie, mamy wstępne wyniki niestety nie wiem za dużo o HCV, pobrano materiał do badania na polimorfizm i genotyp C, nie oznaczono na tą chwile wiremii więc jednak nadal nie wiem ile jest wirusa C. Pobrano również krew na DNA B. Wyniki krwi morfologi, biochemia i wszystkie pozostałe są w normach, ALAT 51 (0-31 norma) więc podwyższony i podwyższona kreatynina norma do 0,9 a wynik 1,07. Potwierdzono anty HBS- dodatni, HbsAg dodatni i HBeAg - ujemny, co to oznacza? W usg bez zmian jedynie zapis o ewentualnym nieco wzmożonym odbiciu w zespole wrotno - żółciowym. Czekamy dalej i to fajne nie jest. Trochę mnie zastanawia czemu nie powtórzono anty HCV ale widać ten wynik z krwiodawstwa był wystarczający.Ciężko:(
                    • Gość: olla Re: podwójnie zakazony hbvi hcv IP: *.dynamic.chello.pl 15.01.14, 21:35
                      Trzeba mieć nadzieję. To prawda, że na początku wszystko to jest przerażające. Tym bardziej, że- jak piszesz-niewiele można przeczytać o osobach zakażonych tymi dwoma wirusami. W szpitalu leżała ze mną pani, która była jednocześnie zakażona hbv i hcv a jej organizm sam zwalczył oba te wirusy.
                      Trzymam mocno kciuki za Twojego syna, i żebyście szybko poznali jak najbardziej optymistyczne wyniki badań
                    • kiepski476 Re: podwójnie zakazony hbvi hcv 15.01.14, 21:54
                      > jednak nadal nie wiem ile jest wirusa C
                      Przy wirusie C ta wiedza ma znikome znaczenie. Zupełnie inaczej niż przy wirusie B.

                      > anty HBS- dodatni, HbsAg dodatni i HBeAg - ujemny
                      Chyba coś pokręciłaś. Jednocześnie stwierdzono przeciwciała i antygen?
                      Zob. np.: hbv.pl/badania_hbv.php
                      Brak antygenu wczesnego – HBe Ag – może oznaczać dwie różne rzeczy. Jakie? Tego nigdy nie byłem w stanie pojąć. Może wyjaśni ci to ktoś na forum:
                      wspoplnotawzw.p2a.pl/
                      Ja wiem jedynie tyle, że program lekowy leczenia WZW B nie zezwala na leczenie chorych HBe-ujemnych nowoczesnymi lekami, a jedynie tanią lamiwudyną. Program wrzuca wszystkich takich chorych do jednego worka, a to jest błąd. Kolejny babol w programach lekowych. Jesteśmy jedynym krajem w Europie, który leczy HBV wg takiego schematu.
                      Znajoma z HBe ujemnym zbiera zatem pieniądze na odpowiednie leczenie w ramach odliczania 1%:
                      www.gwiazdanadziei.pl/pomoc_aleksandra
                      www.gwiazdanadziei.pl/historia_aleksandra
                      Bubel, nie bubel, ale programy lekowe powinnaś poznać:
                      www.hepatitisc.pl/docs/2013-12-23_leczenie_pWZW-B.pdf
                      www.hepatitisc.pl/docs/2013-12-23_leczenie_pWZW-C.pdf
                      • kiepski476 Re: podwójnie zakazony hbvi hcv 27.02.14, 10:16
                        > Ja wiem jedynie tyle, że program lekowy leczenia WZW B nie zezwala na leczenie
                        > chorych HBe-ujemnych nowoczesnymi lekami, a jedynie tanią lamiwudyną.

                        To już nieaktualna informacja. Od 1 marca obowiązuje nowy program lekowy, w którym zapisano:
                        6.1. W przypadkach niemożności zastosowania interferonów lub ich nieskuteczności należy rozważyć stosowanie analogów nukleozydowych lub nukleotydowych.
                        6.2. U pacjentów HBeAg (–) leczenie należy rozpocząć od entekawiru albo tenofowiru albo lamiwudyny, a u osób HBeAg (+) leczenie należy rozpocząć od adefowiru albo entekawiru albo
                        tenofowiru .
                        • kiepski476 Re: podwójnie zakazony hbvi hcv 27.02.14, 10:26
                          Na marginesie warto podkreślić, że w tej sprawie jesteśmy spóźnieni w stosunku do Europy „tylko” o 6 lat!
                    • kiepski476 Re: podwójnie zakazony hbvi hcv 15.01.14, 22:02
                      Jeszcze polecam zapoznanie się z zaleceniami Polskiej Grupy Ekspertów HBV:
                      www.hepatitisc.pl/docs/HBV_2013.pdf
                      • Gość: małgorzata Re: podwójnie zakazony hbvi hcv IP: *.4web.pl 15.01.14, 22:32
                        Bardzo dziękuje za odpowiedzi, z tymi przeciwciałami to może być tak , że są po szczepieniu wszak to rocznik szczepiony w Gimnazjum , niestety bez badań przed szczepieniem, lekarz wściekł się jak zobaczył kartę szczepień, ze ludzi w Polsce szczepi się jak zwierzęta. Zakażony po urodzeniu w 1992, w 2005 został zaszczepiony- teoretycznie był zdrowy. Teraz wygląda , że jest nosicielem z przeciwciałami i DNA wirusa. Tak sobie wymyśliłam, ale wiem tez że są ludzie ,którzy maja i nosicielstwo i przeciwciała. Gdzieś zetknęłam się tez z tym, że tych z HBe ujemnym nie chcą leczyć. Trochę się podłamuje, bo jak na razie wszystko jest, co może być najtrudniejszego. Program lekowy HCV znam, teraz zgłębiam HBV i czekam , czekam na wizytę u lekarza po pozostałych wynikach. Problem HBV jest trudniej ogarnąć, jak dla mnie. Obecnie jestem w lekkim amoku szukam światła zielonego, bo dotąd gdzie nie skieruje uwagi tam czerwone i niestety.
                        • kiepski476 Re: podwójnie zakazony hbvi hcv 15.01.14, 22:40
                          > wiem tez że są ludzie ,którzy maja i nosicielstwo i przeciwciała.

                          Pierwsze słyszę, ale może masz rację. Patrzyłaś jeszcze raz w te wyniki?

                          > Gdzieś zetknęłam się tez z tym, że tych z HBe
                          > ujemnym nie chcą leczyć.

                          Dzwonili, ale nie w tym kościele. Czytaj, czytaj.
                          • Gość: małgorzata Re: podwójnie zakazony hbvi hcv IP: *.4web.pl 15.01.14, 22:50
                            No czytam czytam :) metlik mam w głowie, jak cholera, ale wyniki mam przed sobą i dokładnie przepisuje anty - HBe dodatni, HBsAg dodatni; Hbe Ag - ujemny a na testach z kwiodawstwa było tez DNA HBV - wykryto.
                            • kiepski476 Re: podwójnie zakazony hbvi hcv 15.01.14, 22:56
                              Które przeciwciała są dodatnie? anty-HBe czy anty-HBs?
                              • kiepski476 Re: podwójnie zakazony hbvi hcv 15.01.14, 23:06
                                Poczytaj o fazie immunoeliminacji pod adresem: hbv.pl/leczenie_wzwb.php
                                może zrozumiesz. Mi się nie udało.

                                • Gość: małgorzata Re: podwójnie zakazony hbvi hcv IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.01.14, 09:22
                                  witam, wczoraj niestety padłam, to są antyHBe, dzięki za link, poczytam, faktycznie HBV jest bardziej zawiłe i ciężko poukładać, ja dopiero się uczę tego wszystkiego i do tego stres ,strach, wczytuje się w te terminy, nazwy, normy, nazwy leków, szukam wyjścia ale chyba na razie muszę cierpliwie (trudno o nią) poczekać na rozmowę z lekarzem, jak będą wszystkie dane. Uczę się żeby choć trochę wiedzieć o co pytać i czegoś nie przegapić. Wiesz może ile kosztuje ten lepszy, nowszy lek na HBV. Podobno te starsze powodują lekoodpornośc. Poza tym zastanawiam się jakie decyzje podejmie lekarz co do trapi i którego "drania" zacznie najpierw, pewnie wszystko zależy od ilości DNA. Same pytania. Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję, zawsze chociaż trochę łatwiej.
                                  • kiepski476 Re: podwójnie zakazony hbvi hcv 16.01.14, 09:35
                                    > faktycznie HBV jest bardziej zawiłe
                                    Chciałem podkreślić, że w przypadku HBV wyraźnie rozróżnia się stany, kiedy trzeba leczyć od stanu, kiedy leczyć nie ma potrzeby. Jeśli chorzy znajdują się w tym drugim stanie, często błędnie interpretują, że odmawia im się leczenia z oszczędności albo innych niejasnych powodów.
                                    > ile kosztuje ten lepszy, nowszy lek na HBV.
                                    Kwotę znajdziesz w historii Aleksandry, do której link podawałem wcześniej.
                                    Lekiem pierwszego rzutu jest interferon alfa, który działa na obydwa wirusy. Dopiero w sytuacji, gdy interferon nie zadziała albo są przeciwwskazania do interferonu, HBV leczy się innymi lekami.
                                    • Gość: malgorzata Re: podwójnie zakazony hbvi hcv IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.01.14, 10:12
                                      ....i ponownie dziękuje, właśnie w linku ,który przysłałeś doczytałam o różnych fazach w jakie przechodzi zakażenie HBV i pozostaje mieć nadzieje , że jest nazwijmy to "nieaktywny" w przypadku mojego dziecka, jest też napisane, że to może się zmieniać ,nadal pozostaje czekać na wynik badania, pozdrawiam :)
                                      • kiepski476 Re: podwójnie zakazony hbvi hcv 16.01.14, 10:41
                                        Jeśli szukasz informacji o HBV, to jeszcze raz polecam forum:
                                        wspoplnotawzw.p2a.pl/
                                        Tam się dowiesz, czym różni się chory HBe-ujemny w fazie zdrowienia od chorego ze zmutowanym wirusem. Na naszym forum tego się nie dowiesz.
                                        • Gość: malgorzata podwójnie zakazony hbvi hcv IP: *.internetdsl.tpnet.pl 26.02.14, 16:48
                                          Mam wreszcie wyniki badań HCV i HBV. Wiremia HBV 10 942 kopli/ml ( podobno mało)
                                          alat 51 (podwyższony), reszta wyników w normach. HCV genotyp 1 ; polimorfizm T/T :(,wynik elastografii wątroby : 7,4 kPa, 6,7kPa, 7,0 kPa ( podobno f 1/2) - proszę o interpretacje znawców tematu:). Lekarz mówi o 3-lekowej terapii, biopsji jeszcze nie było. Mocno zastanawiamy się czy syn ma czekać na sofosbuvir jako 3 lek ,czy poddać się tym co jest? Lekarz mówi ,że tym co jest. Wiem ,że trudno przewidzieć kiedy w Polsce będzie sofosbuvir i czy będzie refundowany, o terapii bez interferonu też można pomarzyć, lekarz dzisiaj powiedział, że za 7 lat może będzie. Syn ma problemy ze wzrokiem jest krótkowidzem z dużą wadą i zmiana z przegrupowanym barwnikiem w siatkówce jednego oka więc leczenie interferonem jest obarczone dużym ryzykiem. Jutro konsultacja okulistyczna. Bardzo jestem dzisiaj rozbita i zupełnie nie wiem co robić. Wszystko jest na nie w przypadku mojego dziecka i do tego 2 wirusy , chyba zaczynam wariować.
                                          • kiepski476 Re: podwójnie zakazony hbvi hcv 26.02.14, 17:23
                                            > wynik elastografii wątroby : 7,4 kPa, 6,7kPa, 7,0 kPa ( podobno f 1/2) -
                                            > proszę o interpretacje znawców tematu:).
                                            Na 30% oznacza to F1, na 50% – F2, a na 15% – F3.
                                            Tylko biopsja prawdę ci powie.
                                            W sprawie sofosbuviru pamiętaj, że zwiększa skuteczność terapii o jakieś 10%. To nie jest na tyle dużo, by odwlekać leczenie.
                                            Co innego czekać na terapie tabletkowe, gdy interferon jest wyraźnie przeciwwskazany – to ma uzasadnienie.
                                            Na marginesie, zapewne wiesz, że lekiem pierwszego rzutu w leczeniu HBV też jest interferon alfa.
                                            • Gość: malgorzata Re: podwójnie zakazony hbvi hcv IP: *.4web.pl 26.02.14, 20:15
                                              Dziękuję za odpowiedź.
                                              > W sprawie sofosbuviru pamiętaj, że zwiększa skuteczność terapii o jakieś 10%.

                                              Statystycznie tak to wygląda , jednak długość leczenie jest już znacząco różna, bo 12 tygodni a nie 48, do tego dochodzą mniejsze skutki uboczne trzeciego leku...... chociaż z drugiej strony leczenie hbv trwa 48 tygodni, błędne koło...
                                              Syn ma duże obawy, co do skutków ubocznych i zwyczajnie boi się zwłaszcza o wzrok, ja zresztą również. Wiem , że nikt mi tutaj nie da odpowiedzi i gwarancji , zobaczymy co powie okulista i czy znajdę takiego , który prowadził osoby w czasie terapii interferonem, nie wiem czy syna okulista ma doświadczenie w tym zakresie, jutro to wyjaśnimy. Na terapie bez interferonu w Polsce poczekamy pewnie jeszcze z 10 lat, a progres zmian w wątrobie niestety nie jest do przewidzenia. Czy jest na forum może ktoś po lub w trakcie terapii z dużą krótkowzrocznością? powie coś o skutkach ubocznych?, wiem , że to sprawa osobnicza, ale zwyczajnie szukam nadziei, bo kiepsko mam się dzisiaj.
                                              • kiepski476 Re: podwójnie zakazony hbvi hcv 26.02.14, 21:14
                                                > nikt mi tutaj nie da odpowiedzi i gwarancji
                                                Aby popsuć wzrok, potrzebne jest wystąpienie trzech zjawisk jednocześnie: trombocytopenia i hipoalbuminemia (wywoływane przez interferon) oraz mikroembolie (od HCV). Zjawiska te nie występują często, więc ryzyko popsucia wzroku jest niewielkie, ale rzeczywiście gwarancji nikt nie udzieli.
                                                • Gość: malgorzata Re: podwójnie zakazony hbvi hcv IP: *.4web.pl 26.02.14, 22:20
                                                  Dziękuje :) jutro porozmawiam z okulistą. Możliwe , że problemy syna z oczami tzn. przegrupowanie barwnika w siatkówce jednego oka i "kłębki waty" , które ma w ciałku szklistym mogą być właśnie spowodowane przez wirus, te zmiany ma od ok 3- 4 lat, okulista powiedział , że przegrupowanie barwnika mogło być spowodowane urazem, dużym wysiłkiem itp.. teraz zastanawiam się, czy to nie było spowodowane przez wirus. Zmiana ta nie postępuje , wada wzroku też się ustabilizowała. Nie mam żadnej wiedzy medycznej, ale tak sobie kombinuje. Hepatolog powiedział , że interferon robi duże zamieszanie w układzie immunologicznym i może nasilać zmiany w organizmie w tzw, słabych punktach stąd lęk o wzrok zwłaszcza , że skutki uboczne interferonu są dość duże. Nic nie wydumam więcej, dziękuję jeszcze raz za pomoc. Badamy się dalej. Myślę jeszcze o konsultacji w Mysłowicach, może jakieś badanie kliniczne...ale nie chcą podwójnie zakażonych :((
                                                  • kiepski476 Re: podwójnie zakazony hbvi hcv 26.02.14, 22:34
                                                    > Możliwe , że problemy syna z oczami tzn. przegrupowanie
                                                    > barwnika w siatkówce jednego oka i "kłębki waty" , które ma
                                                    > w ciałku szklistym mogą być właśnie spowodowane przez wirus,
                                                    www.pzh.gov.pl/przeglad_epimed/61-3/613_16.pdf
                                                    > Myślę jeszcze o konsultacji w Mysłowicach, może jakieś
                                                    > badanie kliniczne...ale nie chcą podwójnie zakażonych :((
                                                    Wszystkie badania kliniczne, jakie dotąd widziałem (kilkadziesiąt) w kryteriach wykluczenia miały zapis w rodzaju: HBs Ag positive.
                                                    Jest sporo badań dla koinfekcji HIV/HCV, ale takich dla HBV/HCV jeszcze nie widziałem.
                                                  • Gość: malgorzata Re: podwójnie zakazony hbvi hcv IP: *.4web.pl 26.02.14, 22:54
                                                    Dzięki za link. Wygląda, że wirus mógł spowodować zmiany a leczenie interferonem może powodować podobne :((
                                                    Czy jeśli terapia bez interferonu zostanie zarejestrowana będzie można kupić leki w Polsce lub sprowadzić, jak to wygląda w aspekcie prawnym? Koszt ogromny, ale rozważam już nawet sprzedaż mieszkania, kredyt sama nie wiem.
                                                  • kiepski476 Re: podwójnie zakazony hbvi hcv 26.02.14, 23:07
                                                    > Czy jeśli terapia bez interferonu zostanie zarejestrowana
                                                    > będzie można kupić leki w Polsce lub sprowadzić, jak to
                                                    > wygląda w aspekcie prawnym
                                                    Jeśli europejska agencja leków EMA wydaje pozytywną opinię, to następnie Komisja Europejska dopuszcza lek do obrotu na obszarze Europejskiego Obszaru Gospodarczego (Unia Europejska oraz Norwegia, Islandia i Lichten­stein), zatem również na terenie Polski. Wtedy można go kupić w aptekach prawie całej Europy.
                                                    Zwykle dwa lata później dostępne są generyki w Indiach, gdzie są wielokrotnie tańsze (np. sofosbuvir będzie co najmniej 50 razy tańszy). Do Polski można wwieźć pięć najmniejszych opakowań leku na własne potrzeby. Natomiast wprowadzanie bez zezwolenia leków do obrotu jest zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 2. Dwa lata oczekiwania to przy WZW nie jest strasznie długo. Te 2 lata więźnia też mnie nie przerażają...
                                                  • Gość: malgorzata Re: podwójnie zakazony hbvi hcv IP: *.4web.pl 26.02.14, 23:27
                                                    Jeszcze 2 miesiące temu myślałam, że przeraża mnie znacznie więcej rzeczy, teraz nic mnie tak nie przeraża jak choroba mojego jedynego dziecka, jego strach i ta niepewność. Przychodzi choroba i człowiek nabiera pokory, i przewartościowuje to, co naprawdę ważne. Dwa lata więzienia wobec tego, są niczym . Najwyżej posiedzimy:) warunki chyba mają znośne. Zastanawiam się mocno właśnie czy stawać do terapii, czy poczekać te 2 a raczej chyba 3 lata. Obciążenie psychiczne duże. Nie ma lekko.
                                                  • kiepski476 Re: podwójnie zakazony hbvi hcv 26.02.14, 23:31
                                                    > Najwyżej posiedzimy:) warunki chyba mają znośne.
                                                    Niestety, polskie więzienia są bardzo przepełnione. Ciasno i nie ma internetu.
                                                  • Gość: malgorzata Re: podwójnie zakazony hbvi hcv IP: *.4web.pl 26.02.14, 23:42
                                                    A od czego są protesty , więzień ma prawo..... dobrej nocy
                                                  • Gość: malgorzata Re: podwójnie zakazony hbvi hcv IP: *.4web.pl 26.02.14, 23:43
                                                    aha i znowu niestety , nawet w więzieniu :)
                                          • kiepski476 Re: podwójnie zakazony hbvi hcv 27.02.14, 10:12
                                            > Wiremia HBV 10 942 kopli/ml ( podobno mało)

                                            Czy na pewno kopii? Ile to jest w jednostkach międzynarodowych? 2000 UI/ml?
                                            • Gość: malgorzata Re: podwójnie zakazony hbvi hcv IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.02.14, 10:24
                                              To jest 1 880 IU/ml po przeliczeniu 10942 kopii/ml.
                                              • kiepski476 Re: podwójnie zakazony hbvi hcv 27.02.14, 10:28
                                                Czyli na granicy: leczyć – nie leczyć.
                                                • Gość: malgorzata Re: podwójnie zakazony hbvi hcv IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.02.14, 10:43
                                                  Dokładnie tak, wartość wiremii nie jest stała i może się wahać, to kolejna zagadka.
                                                  Uderzenie interferonem i atak na 2 wirusy, tylko pytanie czy można? Przypadek trudny, mało zbadany. Lekarz jest za terapią 3 -lekową z programu leczenia wzw c. Wcześniej jak nie było jeszcze wyniku IL 28 b zastanawiał się nad leczeniem z wzw b w dwóch wariantach interferon i dodatkowo dorzucić rybawirynę albo coś wspominał o tabletkach na b i później uderzeniu interferonem, kiedy wyszło T/T powiedział,że kwalifikuje się na 3-lekową i tak będziemy leczyć. Pozostała konsultacja okulistyczna. Myślę jednak , że jeśli nie będzie wyraźnych przeciwwskazań, do syna będzie należała decyzja o podjęciu leczenia. Skutki uboczne i zbliżająca się terapia bez interferonu powodują te wszystkie dylematy i myśli , że może nie warto ryzykować i raczej poczekać na mniej wyniszczające leczenie.
                                                  • kiepski476 Re: podwójnie zakazony hbvi hcv 27.02.14, 12:45
                                                    Gdybym był lekarzem, doradzałbym identycznie jak wasz lekarz prowadzący.
                                                  • Gość: malgorzata Re: podwójnie zakazony hbvi hcv IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.02.14, 13:37
                                                    Kiedy udaje mi się wyłączyć emocje ( nie często ostatnio ) i napady lęku , myślę tak samo. Zrobiłam nawet bilans zysków: HCV "-", HBV przynajmniej niewykrywalny , regeneracja wątroby i strat pt: skutki uboczne mogą, ale nie muszą. Dzięki za wsparcie:)
    • Gość: malgorzata Re: podwójnie zakazony hbvi hcv IP: *.4web.pl 27.02.14, 19:56
      No i po wizycie u okulisty. Jest dokładnie tak jak podejrzewałam. Lekarz mówi , że ta zmiana czyli zwyrodnienie siatkówki w warstwie nabłonka barwnikowego, może być przeciwwskazaniem do interferonu,ale jednoznacznie nie powiedział nie. Przed rozpoczęciem ewentualnego leczenia zrobi angiografię i OCT siatkówki. Dzisiaj napisał rozpoznanie na karteczce do lekarza prowadzącego i podjął się pilotowania ewentualnego leczenia. Sprawdził wzrok ( bez zmian) i ciśnienie śródgałkowe, które jak zawsze w górnej granicy normy i pożegnaliśmy się. Jutro idę do zakaźnika z informacją od okulisty. Mogliby szybciej rejestrować nowe terapie.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka