Dodaj do ulubionych

Dodatnie przeciwciała hcv u 1,5 rocznego dziecka

IP: *.centertel.pl 07.05.14, 22:10
Witam
Proszę o inf czy ktoś ma chorego niemowlaka na hcv, u naszej córeczki właśnie wyszły dodatnie przeciwciała hcv, zrobiliśmy my rna i czekamy 20 dni na wynik z niecierpliwością, łudźmy się ze może zawalczyła ona wirusa, ale sam jestem po leczeniu i raczej liczę się z tym ze córcia będzie musiała przejść terapie i nie mogę sobie wybaczyć ze mogła się ona zarazić ode mnie prze 8 miesięcy życia. W mojej terapi w 12 tyg miałem minus, już jestem po i czekam jeszcze 4 mięs na wynik ostateczny.
Nie mogę jednak pojąć jak mogłem zarazić córkę, z żona jestem długo i nie zarazilem jej hcv a córcia taka malutka i ja zarazilem
Czy czyjeś tak małe dziecko było leczone, jak przeszło terapie, kiedy można leczyć, jakie dawki inf i ryb i co jeszcze może być ważne przy chorobie niemowlaka
Z góry dziękuje za fachowe porady
Obserwuj wątek
  • kiepski476 Re: Dodatnie przeciwciała hcv u 1,5 rocznego dzie 07.05.14, 22:22
   1. Poczekajcie spokojnie na wynik badania RNA, bo ta cała sytuacja kupy się nie trzyma.
   2. Nie ma najmniejszej potrzeby leczenia tak małych dzieci, bo wirus prawie zawsze nie robi małym dzieciom żadnej szkody. Przyczynienie się do marskości wątroby w tak młodym wieku zajmuje wirusowi co najmniej 30 lat. Dużo wcześniej będą dostępne bardzo skuteczne i bezpieczne leki. Nie warto się spieszyć.
  • Gość: Tata Re: Dodatnie przeciwciała hcv u 1,5 rocznego dzie IP: *.centertel.pl 07.05.14, 22:51
   Żona badała hcv kilkakrotnie i zawsze przeciwciała miała ujemne, a córci badaliśmy przeciwciała jak miała pół roku i miała wynik ujemny, a wiec w najgorszych snach nie spodziewałem się ze mogłem ja zarazić, jak miała 10 mięs ja już miałem minus, a wiec dla mnie to jest szok, ze mogłem ja zarazić przez tak krótki okres, teraz czekamy na wynik jakościowych rna, czy takiemu dziecku w poradni można zrobić szybko badanie ilościowe by określić wiremie i genotyp...
   Ja wychodzę z założenia ze lepiej się leczyć niż czekać, wiem ze takie maluszki można leczyć dopiero od 3 lat....
   • Gość: Hcv+ Re: Dodatnie przeciwciała hcv u 1,5 rocznego dzie IP: *.dynamic.chello.pl 07.05.14, 23:23
    Tez jestem niecierpliwa i tez bym chore dziecko chciała jak najszybciej wyleczyć ale niekoniecznie interferonem, który moze zaburzyć rozwój dziecka. To bardzo trudna decyzja by była, leczyć czy czekać.

    Kiepski a jak wyglądają statystyki tych co niewykształcili przeciwciał? Jaki to procent?

    Czy rodzina chorego na hcv może być objęta opieką poradni zakaźnej i mieć wykonane PCR bezpłatnie?
    • kiepski476 Re: Dodatnie przeciwciała hcv u 1,5 rocznego dzie 07.05.14, 23:30
     > Kiepski a jak wyglądają statystyki tych co niewykształcili przeciwciał? Jaki to
     > procent?
     Nie chodzi o niewykształcanie, lecz o bardzo późne wykształcanie, np. po 434 dniach od zakażenia (był opisywany w literaturze taki przypadek). To są pojedyncze wypadki, ale się zdarzają.
     • Gość: Hcv+ Re: Dodatnie przeciwciała hcv u 1,5 rocznego dzie IP: *.dynamic.chello.pl 08.05.14, 19:11
      Wiki, a skąd mąż miał to skierowanie? Z przychodni rejonowej czy w szpitalu na Wolskiej już mu takie wypisali?

      A co z dziećmi? Dzieci urodzone przez matkę z hcv maja od razu w książeczce wpis ze maja byc objęte opieka poradni chorób zakaźnych, maja badanie RNA w trzecim miesiącu życia i potem badane przeciwciała w późniejszym okresie. A co z dziećmi urodzonymi gdy matka jeszcze o hcv nie wiedziała lub go nie miała?
      • Gość: wiki Re: Dodatnie przeciwciała hcv u 1,5 rocznego dzie IP: *.ptim.net.pl 09.05.14, 17:36
       Mąż miał skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu. Miałam już dla nas termin w szpitalu na Wolskiej i kazali załatwić skierowanie od lekarza z NFZ. Rodzinny wystawił mu bez problemu na samo wspomnienie, że ja mam dodatnie przeciwciała.
       Z dziećmi było podobnie. Też od pediatry z NFZ chcieli skierowanie. Byliśmy z nimi w Dziekanowie Leśnym.
       Ale nie wiem jak jest w sytuacji, gdy matka jeszcze nie wiedziała o swoim hcv. Wg mnie rodzinny/pediatra ma wystawić takie skierowanie dla wszystkich członków rodziny. Gdzieś czytałam, że jak ktoś ma hcv to sanepid każe przebadać się całej rodzinie, ale nie wiem, czy czegoś nie pokręciłam.
       • mother2009 Re: Dodatnie przeciwciała hcv u 1,5 rocznego dzie 23.05.14, 11:36
        Witam ja mam hcv...dowiedziałąm się w ciązy 3 miesiące wczesniej poroniłam miałam zabieg...wtedy mnie na bank zarazżono...mam maluszka który skonczył 5 miesiecy i musze do Dziekanowa jechac go przebadać.Prosze mi opisac jak się odbywa to badania ile się dni przebywa..czy to na oddziale szpitalnym czy w poradni.Bede wdzieczna za odpowiedz .bede tam zwonic sie umawiac i tez popytam ale chce znac Wasze relalacje z pobytu.Pozdrawiam
        • Gość: wiki Re: Dodatnie przeciwciała hcv u 1,5 rocznego dzie IP: *.ptim.net.pl 23.05.14, 17:52
         My byliśmy u dr Kubińskiej. Zadzwoniłam do niej (trafiłam przez recepcję). Umówiłam się z nią na konkretny dzień (ok. miesiąc oczekiwania). Rano stawiliśmy się na oddział - pobranie krwi, moczu, usg brzucha i do domu. Wyniki po jakimś miesiącu.
         Z drugim synkiem chciała nas zostawić na 3dni, ale dzięki temu, że przyjechało jakiś dziecko z ospą, nie zostawiła nas na oddziale i też był to pobyt jednodniowy.
         Skierowanie do szpitala dostałam od pediatry.
   • Gość: wiki Re: Dodatnie przeciwciała hcv u 1,5 rocznego dzie IP: *.jaroslaw.net.pl 08.05.14, 08:57
    Mój synek miał dodatnie przeciwciała jak miał 1,5r. Wyeliminował przeciwciała dopiero ok. 2r.ż. Z tym że w wieku 6mies. miał badane HCV RNA (miał ujemne) i przeciwciała HCV (miał dodatnie). Coś mi się wydaje, że laboratorium popełniło błąd przy poprzednich badaniach, bo prawdopodobieństwo zakażenia dziecka przez Ciebie jest zerowe... chyba że zaraziła się gdzieś w szpitalu, ale na pewno nie od Ciebie...
    • bellamie Re: Dodatnie przeciwciała hcv u 1,5 rocznego dzie 08.05.14, 16:34
     Ja myślę podobnie jak wiki. Jest małe prawdopodobieństwo zarażenia się dziecka od Ciebie. Nie katuj się niepotrzebnie. Coś tu nie pasuje...
     Kiepski ma rację. Czasami leczeniem można wyrządzić więcej szkód niż pożytku - tym bardziej, że na horyzoncie są dużo bezpieczniejsze i skuteczniejsze leki.
     Ja posiadam wirusa prawdopodobnie od 10 lat (operacja), ale nie mogę wykluczyć dłuższego czasu - liczonego w dziesiątkach lat - wiem o tym cholerstwie dopiero od 3 lat. Od kiedy pamiętam (nawet jako nastolatka) miałam kłopoty z wątrobą i żadnemu lekarzowi nie przyszło do głowy aby mnie wysłać na zrobienie przeciwciał.
     Wykarmiłam 2 dzieci. O różnych sytuacjach, gdzie lała się moja krew strumieniami to nawet strach wspominać. Byłam na 100 % pewna, że mąż też ma. A jednak wszyscy minusowi :)
  • Gość: Hcv+ Re: Dodatnie przeciwciała hcv u 1,5 rocznego dzie IP: *.dynamic.chello.pl 10.05.14, 11:37
   Jeszcze jedno przyszło mi do głowy. Czy córcia nie była przeziębiona lub nie miała jakiejś infekcji wirusowej w momencie pobierania krwi na badanie anty hcv?

   Z tego co wiem te testy nieraz wychodzą falszywie dodatnie. Na temat hcv nie znajdziesz dużo w internecie, bo profilaktyka w tym zakresie nie jest powszechna. Natomiast jak poszukamy informacji o falszywie dodatnich testach na hiv (na hiv każda kobieta w ciazy jest badana wiec tych testów jest dużo wiecej wykonywanych niz na hcv) to mozna znaleźć wpisy osób, szczególnie kobiet w ciazy, którym te testy wyszły dodatnie, falszywie dodatnie. A zasada swoistosci testu anty hcv i anty hiv jest taka sama.
   • Gość: Tata Re: Dodatnie przeciwciała hcv u 1,5 rocznego dzie IP: *.centertel.pl 11.05.14, 21:31
    Raczej nie miała żadnej infekcji wirusowej przy badaniu, zastanawia mnie fakt jej zarażenia, bo nie mogę się z tym pogodzić, ze ja zarazilem i kiedy... Gdy coraz więcej myśle to wiem ze dziecko jak to dziecko przytula się dotyka i może kiedyś miała kontakt z wirusem i tak do niej się dostał czy znacie kogoś, u kogo doszło do zakażenia w rodzinie... Wiem ze sytuacja zakażenia matki z hcv swojego dziecka jest inna niż ta, bo dzieci matek z hcv są odporniejsze na zakażenie....
    • kiepski476 Re: Dodatnie przeciwciała hcv u 1,5 rocznego dzie 11.05.14, 21:57
     Zerknij na wyniki poprawnych metodologicznie badań opisanych w artykule:
     noweleki.hepatitisc.pl/2012/11/ot-jedno-zakazenie-nastepuje-na-190-000.html
     Na 500 par okazało się, że 20 partnerów było również zakażonych, ale ta obserwacja nie pozwoliła wyciągnąć wniosku, że 20 chorych zakaziło swoich partnerów. Zbadano genotypy wirusów i jedynie w 9 wypadkach te genotypy były zgodne. Ale to jest jeszcze mało, by wyciągać wnioski o źródle zakażenia w rodzinie. Zbadano więc zgodność serotypów wirusów i tylko w 3 wypadkach okazały się zgodne. Oznacza to, że z tych 20 wypadków w co najwyżej 3 doszło do zakażenia od partnera, natomiast do 17 zakażeń doszło w inny sposób.
     Jeśli nawet potwierdzi się, że twoja córka jest zakażona HCV, to hipoteza, że to ty ją zakaziłeś jest najprawdopodobniej nieprawdziwa.
     Czy znasz wynik badania RNA HCV córki?
     Czy córka miała jakieś zabiegi z przerwaniem powłok skórnych (pobranie krwi itp.)?
     Czy żona zrobiła badanie RNA HCV?
     Cała moja wiedza przeczy możliwości zarażenia córki przez ciebie.
  • Gość: Tata Re: Dodatnie przeciwciała hcv u 1,5 rocznego dzie IP: *.centertel.pl 17.05.14, 21:53
   Kiepski
   Czy znasz przypadki w których ludzie z anty hcv plus mieli rna minus? Czy w takich przypadkach organizm sam zwalcza wirusa? Z tego co czytałem rna jest wykrywalny szybciej i idąc tym tropem chyba może być sytuacja, ze wyjdzie rna plus od razu po zakażeniu a organizm może nie wytworzyć anty hcv? A potem jak go zwalczy załóżmy po kilku miesiącach może wyjść ujemne rna?
   • kiepski476 Re: Dodatnie przeciwciała hcv u 1,5 rocznego dzie 18.05.14, 22:36
    > Czy znasz przypadki w których ludzie z anty hcv plus mieli rna minus?
    Co najmniej 40% ogółu osobników z anty-HCV dodatnim.
    >Czy w tak ich przypadkach organizm sam zwalcza wirusa?
    Tak.
    > może być sytuacja, ze wyjdzie rna plus od razu po zakażeniu
    > a organizm może nie wytworzyć anty hcv?
    Tak.
    > A potem jak go zwalczy załóżmy po kilku miesiącach
    > może wyjść ujemne rna?
    Tak.
  • gkb18 Re: Dodatnie przeciwciała hcv u 1,5 rocznego dzie 20.05.14, 15:17
   Witam
   Też mam hcv i też mam dziecko. Moja lekarka mówi, że dziecko do 18 mż może mieć dodatni hcv gdyż przejmuje przeciwciała od matki, tzn. miał kontakt z wirusem, ale dopiero rna da wynik pewny mam nadzieje ze ujemny. Moje dziecko ma 23 mż i dopiero teraz zamierzam sprawdzić. Leczenie jest dopiero od 3 go roku życia.Pozdrawiam
    • Gość: HCV+ Re: Dodatnie przeciwciała hcv u 1,5 rocznego dzie IP: *.dynamic.chello.pl 23.05.14, 12:00
     Czytałam, że wynik antyHCV dodatni może wyjść fałszywy, prawdopodobieństwo, że jest prawdziwy to w naszej populacji ok. 40%. Pozostałe 60% to testy fałszywie dodatnie.

     analogicznie dodatni anty HIV w naszej populacji jest tylko w 4% prawdziwy, pozostałe 96% to wyniki fałszywie dodatnie ze względu na niska swoistość testów przesiewowych.
     Testy przesiewowe maja wysoką czułość i ich głównym zadaniem jest nie pominąć wirusa. Ze względu na niską swoistość łatwo zaburzyć wynik testu i uzyskać fałszywie dodatni test. A zaburzyć go można m.in inną infekcja wirusową, ciążą, czy autoimmunologicznym zapaleniem wątroby.
     Dlatego też aby nie wprowadzać paniki środowisko medyczne skłania się od odejścia od terminologii "wynik dodatni" i zamiany na "wynik reaktywny".
     Literatury na ten temat warto szukać w pozycjach dotyczących HIV.

     Bardzo się cieszę, że oboje jesteście zdrowi.

     • kiepski476 Re: Dodatnie przeciwciała hcv u 1,5 rocznego dzie 23.05.14, 12:40
      > Czytałam, że wynik antyHCV dodatni może wyjść fałszywy, prawdopodobieństwo, że
      > jest prawdziwy to w naszej populacji ok. 40%. Pozostałe 60% to testy fałszywie
      > dodatnie.
      Według mojej wiedzy, te 60% to przede wszystkim samowyleczenia (które mają miejsce prawie wyłącznie na samiuśkim początku zakażenia, w fazie ostrej). Prof. Juszczyk już dawno twierdził, że oficjalnie podawane odsetki samowyleczeń są mocno zaniżone.
     • em_mirek Re: Dodatnie przeciwciała hcv u 1,5 rocznego dzie 23.05.14, 13:20
      > Czytałam, że wynik antyHCV dodatni może wyjść fałszywy, prawdopodobieństwo, że
      > jest prawdziwy to w naszej populacji ok. 40%. Pozostałe 60% to testy fałszywie
      > dodatnie.

      Myślę, że do Twojej wypowiedzi wkradła się drobna nieścisłość. Jeżeli chodzi o obecne testy anty-HCV, to wyników fałszywie dodatnich jest poniżej 1 %. O fałszywie ujemnych nie słyszałem. Testy te potwierdzają jedynie obecność przeciwciał, a nie rozstrzygają o aktywnym zakażeniu HCV.
      Natomiast wg różnych źródeł u 20-40 % zakażonych HCV dochodzi do samowyleczenia i u osób tych wykrywa się przeciwciała, ale nie stwierdza obecności materiału genetycznego wirusa.
      • Gość: HCV+ Re: Dodatnie przeciwciała hcv u 1,5 rocznego dzie IP: *.dynamic.chello.pl 23.05.14, 13:38
       Materialy, które znalazłam dotyczyły głownie HIV ale zasada swoistosci testów jest taka sama jak przy testach Anty HCV. Reaktywnych testów anty HIV wychodzi sporo szczególnie u kobiet w ciąży, kolejne badania wykluczają obecność wirusa HIV. Profilaktyka w zakresie wykrywania HIV jest bardziej powszechna, chociażby u kobiet w ciąży to badanie jest powszechne już od kilku lat, prawie każda ciężarna ma je wykonywane. Wykonywanie testów AntyHCV jest traktowane troszke po macoszemu i tych przypadków falszywie reaktywnych w grupie ciężarnych jest mniej, dlatego też jest na ten temat mniej literatury.
       Danych na ten temat szukałam w ciagu dwóch trzech dni po dodatnim anty HCV, teraz ciężko mi je bedzie znaleźć, bo już nie mam takiego ciśnienia. Ale pierwszy link ktory to zjawisko tłumaczy www.aids.gov.pl/files/wiedza/Diagnostyka_HIV_%283%29.pdf
       pierwszy akapit na drugiej stronie

       w przypadku HIV do samowyleczenia nie dochodzi.
       w przypadku HCV w pierwszej chwili mozna gdybać czy to błąd czy samowyleczenie, wystarczy za jakis czas, będąc całkowicie zdrowym, bez infekcji wirusowych, nie bezpośrednio po szczepieniu czy nie będąc w ciąży test powtórzyć, jeżeli test był fałszywie dodatni za pierwszym razem to za drugim powinien wyjść ujemny.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka