Dodaj do ulubionych

Sovaldi, Harvoni i Daklinza bez rekomendacji

IP: *.dynamic.chello.pl 30.06.15, 08:56
Prezes AOTM, biorąc pod uwagę stanowisko Rady Przejrzystości nie rekomenduje żadnego z leków :
(pliki na dole stron)
www.aotm.gov.pl/bip/index.php/zlecenia-mz-2015/829-materialy-2015/4034-064-2015-zlc
www.aotm.gov.pl/bip/index.php/zlecenia-mz-2015/829-materialy-2015/4036-065-2015-zlc
www.aotm.gov.pl/bip/index.php/zlecenia-mz-2015/829-materialy-2015/4040-067-2015-zlc
Zatem na razie wszystko jasne - zostaje VIEKIRAX + ew. generyki
Obserwuj wątek
  • Gość: miro Re: Sovaldi, Harvoni i Daklinza bez rekomendacji IP: *.dynamic.chello.pl 30.06.15, 09:26
   Nie ma to jak sumienne argumenty Prezesa dot. Harvoni:
   "Zastosowanie zaproponowanego instrumentu podziału ryzyka co prawda istotnie wpływa na obniżenie wydatków płatnika publicznego związanych z refundacją leku Harvoni – w pierwszym roku refundacji zastosowanie RSS redukuje koszty do poziomu około 17% kosztów pierwotnych – jednak budowa zaproponowanego instrumentu nie zmniejsza niepewności płatnika co do rzeczywistych wydatków związanych z pozytywną decyzją refundacyjną. W przypadku leczenia WZW C istotne jest uzależnienie finansowania przedmiotowych terapii od odpowiedzi na leczenie w oparciu o SVR12 i/lub SVR24 uzyskany w praktyce klinicznej."
   Co wy na to?
   • kiepski476 Re: Sovaldi, Harvoni i Daklinza bez rekomendacji 30.06.15, 10:46
    Ja to rozumiem tak: Gilead nie zaproponował, że będzie zwracał pieniądze za terapie, które nie zakończyły się wyleczeniem. Prezes AOTM uważa, że nie można się na to godzić. Gilead mówi, że obniżka do 17% powinna zaspokoić wszelkie oczekiwania ministerstwa, a Prezes poddaje w wątpliwość te wysokie odsetki skuteczności.
    Pytałeś, to odpowiadam, ale z zastrzeżeniem, że mogę się bardzo mylić. W tych sprawach jestem ignorantem.
    Na marginesie. Powstał ruch społeczny, który domaga się ujawnienia danych z badań klinicznych, które Gilead ukrywa. A ludzie twierdzą, że społeczeństwo płaci tak wielkie pieniądze za te leki, że to przestaje być wewnętrzną sprawą przedsiębiorstwa: hepatitiscnewdrugs.blogspot.ca/2015/06/fda-is-sued-by-advocacy-groups-that.html
  • Gość: miro Re: Sovaldi, Harvoni i Daklinza bez rekomendacji IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 01.07.15, 11:20
   Dziś pojawiły się na tych samych stronach AOTM stanowiska Rady Przejrzystości. Otóż z wyjątkiem Daklinzy nie wygląda to juz tak źle jak wczorajsze rekomendacje.
   Generalnie, jak zauważył kiepski, główny problem leży w konstrukcji RSS czyli instrumentu podziału ryzyka. Rada uważa bowiem za zasadne refundację Sovaldi, a Harvoni od F3 oraz te wszystkie przypadki przeciwskazań.
   Wniosek chyba taki - jeśli Gilead zmieni RSS i zgodzi się na zwrot kosztów leczenia jeśli terapia się nie powiedzie, to chyba mogą się dogadać.
   Wtedy Sovaldi tak jak we wniosku, a Harvoni być może od F3 + przeciwskazania itp.
   Zakładam, że obie strony mają wole osiągnąć kompromis i tylko prowadzą grę, by osiągnąć jak najwięcej. Bo w końcu pacjentom z gen. innym niż 1 i 4 też się należy.
   Jest sporo czasu do 1 września, a minister już pokazał, że potrafi.
   • sbm3 Re: Sovaldi, Harvoni i Daklinza bez rekomendacji 04.07.15, 13:24
    Miro, czy istnieje szansa dla nieszczęśliwców z genotypem 3?Czy coś Ci wiadomo w temacie? Czy są jakieś ramy czasowe niezbędne do wznowienia negocjacji? Piszesz o 1 września? skąd ta konkretna data ? Myślę, że wiele osób z genotypem 3 wstrzymuje oddech, podobnie, jak ja
    • Gość: miro Re: Sovaldi, Harvoni i Daklinza bez rekomendacji IP: *.dynamic.chello.pl 04.07.15, 15:24
     Nie czuję się kompetentny by móc doradzać, a tym bardziej wyciągać daleko idące wnioski, nie mając wiedzy i doświadczenia. Mogę jedynie podzielić się pewnymi spostrzeżeniami:
     1. Sprawa refundacji SOVALDI czyli Sofosbuviru 400mg wcale nie musi być przegrana, wręcz przeciwnie wg. mnie jeśli Gilead zależy, a zależy, powinni się dogadywać z MZ i NFZ. Stanowisko Rady Przejrzystości było na tak, Prezes AOTM nie rekomendował wyraźnie z przyczyn konstrukcji RSS, a nie medycznych. Nawet zaproponowana cena pewnie była OK. Refundacja może wejść od najwcześniej 1 września dlatego, bo to jest pierwszy możliwy termin, kiedy może być wprowadzony nowy program lekowy ( zmiany są co 2 miesiące ). I jeszcze mała dygresja polityczna - myślę, że jeśli wprowadzą refundację, to właśnie 1 września ( 2 miesiące później będzie już decyzje podejmował prawdopodobnie inny minister).
     2. Gen.3 ,o którym wspominasz, jest standardowo łatwy do pokonania za pomocą sofosbuviru 400 mg 1 tabl. dziennie + rybawiryny 1000mg lub 1200mg (dla pacjentów o wadze pow. 75kg) - czyli razem 5 lub 6 tabl. a 200mg na dobę, w terapii 12 tygodniowej dla nieleczonych wcześniej lub 24 tyg. I jak na pewno się orientujesz ,taki sofosbuvir jest też do zdobycia za ok. 3000zł ( o czym nie raz pisał kiepski ), bez czekania na ministra i targi. Sądzę, że już wkrótce może okazać się, że niektóre osoby już zaopatrzone w ten lek i rozpoczynające terapię AbbVie będą w stanie go odstąpić tym najbardziej potrzebującym np. z genotypem 3. (to nadzieja dla tych najmniej odważnych).
     To są dwa sposoby rozwiązania Twojego problemu. Ten pierwszy jest obarczony niepewnością refundacji i czasem oczekiwania do rozpoczęcia terapii, po wprowadzeniu leku, o ile będzie refundowany. ( a jeśli jesteś np. z pomorskiego, to chyba nie będzie wesoło).
     Ten drugi wymaga tzw. męskiej decyzji i determinacji oraz oczywiście pieniędzy, ale jest wg mnie łatwy do realizacji. Gdybyś chciał(a) spróbować polecam portal kiepskiego : noweleki.hepatitisc.pl/ ( tam w zakładce "Ważne info" wszystko najważniejsze co trzeba wiedzieć o terapii i jej dostępności ) oraz kontakt z Nim ( jestem pewien Jego pomocy)
     Proszę też samego kiepskiego o ew.korekty moich tez plus rozwinięcie tematu - jest to bowiem najbardziej kompetentna osoba na tym forum ( nie biorąc pod uwagę śledzących forum przedstawicieli zainteresowanych koncernów, którzy niedługo zaczną się pewnie uaktywniać...)
     Powodzenia w podjęciu właściwej decyzji i trzymam kciuki za skuteczną terapię bez interferonu.
     • kiepski476 Re: Sovaldi, Harvoni i Daklinza bez rekomendacji 04.07.15, 16:33
      > tam w zakładce "Ważne info" kontakt z Nim

      Już pół setki osób z Polski kupiło licencyjny sofosbuvir produkowany w Indiach. Zainteresowanym mogę udostępnić instrukcję zakupu.
      Na terapię 24-tygodniową trzeba zrealizować 2 zamówienia po 3000 zł każde. Do tego trzeba uzbierać w poradni rybawirynę (od pacjentów kończących terapię, którym została niewykorzystana, np. z powodu anemii), ewentualnie zamówić w Indiach chińską albo przejechać się na Białoruś, gdzie jest najtańsza.
      Terapia bez interferonu wymaga 24 tygodni. Przy 12 tygodniach jest zdecydowanie mniej skuteczna.
      • kiepski476 Re: Sovaldi, Harvoni i Daklinza bez rekomendacji 04.07.15, 16:49
       Polecam słupki skuteczności sofosbuviru do pooglądania.
       Dla genotypu 1 terapia z interferonem 12 tygodni,
       dla genotypu 2 terapia bez interferonu 12 tygodni,
       dla genotypu 3 terapia bez interferonu 24 tygodni.
       Autorzy wyróżnili 6 niekorzystnych czynników:
       • niepowodzenie uprzedniej terapii,
       • płeć męska,
       • waga >75 kg,
       • polimorfizm nie-CC interleukiny IL28B,
       • marskość,
       • wiremia >800 tys. IU/ml.
       Podają skuteczność terapii w zależności od liczby tych niekorzystnych czynników.
       www.natap.org/2014/EASL/EASL_38.htm
      • Gość: miro Re: Sovaldi, Harvoni i Daklinza bez rekomendacji IP: *.dynamic.chello.pl 04.07.15, 21:35
       Greg Jefferys słynny już Australijczyk z Tasmanii ( cytowany tu nie jeden raz ) na swoim blogu: hepatitisctreatment.homestead.com/ dowodzi niezaprzeczalnie o skuteczności terapii generyczny sofosbuvir + rybawiryna , a także daje do zrozumienia, że generyczną rybawirynę z Indii można mieć gratis w cenie sofosbuviru ( szczegóły do otrzymania u kiepskiego ). Ja nie próbowałem, ale są tacy co im się udało ( m.in. wyższa cena produktu podstawowego ), problem w przesyłce do PL polega na nieszczęsnych 5 opakowaniach i ew. płaceniu za większą ilość przesyłek ( trzeba rozbić sofosbuvir z rybawiryną na osobne paczki ).

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka