Dodaj do ulubionych

Zamówienie leków z Indii

23.08.16, 23:49
Witam, chciałbym uzyskać informacje na temat leczenia lekami z Indii, czy ktoś forumowiczów zamawiał leki od Viveka lub Gandhiego? i zakończył kurację tymi lekami generycznymi z jakim rezultatem, chętnie zapoznam się z każdymi informacjami na ten temat.
Chciałbym zamówić leki na genotyp 1b lecz się trochę obawiam że nie dostanę przesyłki lub zostanę oszukany.
Obserwuj wątek
      • synio123 Re: Zamówienie leków z Indii 30.08.16, 15:22
        Dzięki za odpowiedz. Ja dziś jestem po konsultacji z lekarzem, mam zamówić zamiennik Harvoni na 12 tygodni. Jaki lek zamawiałaś? Nie miałaś problemu ze zgodą od prezesa i odbiorem z urzędu celnego?
        • Gość: Naterapii Re: Zamówienie leków z Indii IP: 194.60.227.* 30.08.16, 23:38
          Również mam zamiennik Havroni czyli Ledifos na 12 tyg. Urzad celny nie chciał mi wydać leku bez pozwolenia, ale zgode dostałam w 5 dni. Oczywiscie w urzedzie naliczyli mi vat :( W przychodni spotkalam chlopaka, ktory rowniez zamowil sobie ledifos i nie czekal na wezwanie z urzedu, tylko rowno z zamowieniem leku postaral sie o zgode. Takze to dobry pomysl by troszke przyspieszyc przesylke. W sumie czekalam ok 3 tyg od zamówienia. Powodzenia :)
        • kiepski476 Re: Zamówienie leków z Indii 31.08.16, 10:39
          Ja polecam zwykle produkty firmy Natco Pharma. Zob. noweleki.hepatitisc.pl/p/leki-z-indii.html#8
          Czytałem o wypadku, gdy w opakowaniu Ledifosu znalazły się tabletki sofosbuviru zamiast ledipasviru/sofosbuviru. Natomiast nie słyszałem o podobnym skandalu w wypadku firmy Natco.
    • visnu_1 Re: Zamówienie leków z Indii 31.08.16, 18:05
      Kupowałem od Jeetu Belani [leehplsales@gmail.com]. Solidny gość. Z tego co wiem. Ważne, by opakowań było jak najmniej. Podobno jest taka cicha umowa celników, że niby leków nie wolno przesyłać, lecz w przypadku ratujących życie celnicy różnych krajów przymykają trochę oko do 5 opakowań. Raz zamówiłem 3 opakowania i puścili. Okazało się za mało, więc zamówiłem 3 kolejne na ten sam adres i to zatrzymali. Zobaczyli, że w sumie to już 6 opakowań.
        • visnu_1 Re: Zamówienie leków z Indii 05.09.16, 08:44
          Ale pytanie! Prędzej umrzesz, niż się doczekasz. Chcesz żyć, nie licz na urzędników. Oni też ludzie. Zamówisz przez Internet, dostaniesz - jak za PRL - paczkę z dziurą, przez którą celnik wkładał kamerkę. I tyle. Najprościej jest pojechać i przywieźć samemu, albo niech ktoś znajomy przywiezie. W Indiach idzie się do pierwszej lepszej apteki. Mówią, że dzisiaj nie mają, ale mogą mieć jutro. Płacisz zaliczkę, nazajutrz odbierasz lek. Potem nikt cię już o nic nie pyta. Wiele osób robi sobie wczasy np. na Goa, żeby się wykurować. Jesz ledaspivir przez 3 miesiące pod palmami i wracasz zdrów jak koń. Bilet lotniczy: 2200 PLN, wiza 230 PLN. Chatka na Goa: 10-20 PLN dziennie, tyle samo wyżywienie. Alternatywnie można czekać na łaskę NFZ i umrzeć na raka pierwotnego wątroby czy na marskość jak wielu moich przyjaciół.
            • visnu_1 Re: Zamówienie leków z Indii 05.09.16, 14:29
              Pytam, bo to dość ciekawa sprawa. Jak pamiętam, te leki objęte są surowymi prawami własności, przez co w Europie itd. kosztują krocie. Rozumiem to, bo opracowanie takiej receptury też kosztuje krocie. Indie i parę innych krajów wywalczyły sobie prawo do znacznie niższych cen troszkę na zasadzie szantażu, że mają płacić Gigantowi 7% i trzymać ceny na jakim takim poziomie, ale nie sprzedawać za granicę. I tak fizycznie te leki są produkowane w Indiach, więc z natury rzeczy trafią na tamtejszy czarny rynek. I co? Nasz urząd wyda zgodę na przywóz? Jakąś "cichą" zgodę? Czy może już generalnie się tu poluzowało?
        • synio123 Re: Zamówienie leków z Indii 27.09.16, 20:39
          Ja od czternastu dni jestem na My HepLVIR, mam często bóle głowy wieczorem, no i ciśnienie mi nieznacznie spadło po leku ale wszystko jest w normie. Na początku terapii miałem aspat i alat około 86 a po tych czternastu dniach zrobiłem badania no i spadły do koło 18. Chyba lek działa na wirusa, za dwa tygodnie zrobię RNA to zobaczymy czy gad jeszcze jest. Trzymam kciuki. Daj znać jak się czujesz po lekach.
        • synio123 Re: Zamówienie leków z Indii 07.11.16, 08:24
          Jeśli chcesz zamawiać leki to tylko od Viveka. A jeśli chodzi o to czy są prawdziwe? To jak jest po 4 tyg. Minus to raczej nie cukier puder. Też miałem wątpliwości co do zamówienia ale kolega Kiepski z forum rozwiał moje wątpliwości. Vivek jest licencjonowanym sprzedawcą i do tego uczciwym, po dokonaniu przelewu poinformował mnie o wpływie pieniędzy, wysłał foto paczki i podał stronę do monitorowania przesyłki. Widziałem kiedy paczka była na UC i kiedy została zwolniona z cła a następnie pojawiała się na moim Urzędzie Pocztowym. Listonosz dostarczył mi ją po 6 dniach od zamówienia. Teraz nawet nie zawahałbym się zamówić. Indyjscy sprzedawcy nie mogą sobie pozwolić na oszustwo, w dobie Internetu, różnych forum itd. zaraz głośno byłoby kto sprzedaje buble i nikt by już od nich nie kupił.
          Z tego co wyczytałem ponad 200 osób zamówiło leki z Indii i nie zostało oszukanych. Także się nie wahaj.
        • kiepski476 Re: Zamówienie leków z Indii 07.11.16, 08:28
          Szacuję, że około trzystu osób sprowadziło już "cukier puder w tabletkach". Słyszałem dotąd tylko o jednym przypadku niepowodzenia (marskość + genotyp 3 leczony sofosbuvirem z rybawiryną - bez daclatasviru). Mam więc inną hipotezę: tabletki nie zawierają cukru pudru, lecz muł z Gangesu o działaniu przeciwwirusowym.
        • kiepski476 Re: Zamówienie leków z Indii 07.11.16, 09:55
          Polecam tylko i wyłącznie dostawców, którzy prowadzą działalność gospodarczą od wielu lat, mają stosowne indyjskie licencje na hurtowy handel lekami i eksport leków. Mają etykiety SEAL Trust na portalu indiamart.com. Mają certyfikaty wystawione przez producentów leków - są licencjonowanymi dystrybutorami.
          Zdecydowanie nie polecam zakupu przy pomocy osób prywatnych, nawet takich, które wydają się nam godne zaufana. Mogą być bardzo uczciwe, ale mogą nie mieć wystarczającej wiedzy, od kogo można w Indiach kupować leki, a od kogo nie należy.
    • virushcv Re: Zamówienie leków z Indii 28.11.16, 18:04
      Jestem w trakcie zamawiania lekow z indii na ten sam genotyp 1b. Czytalem duzo opinii o dostawcach tych generykow ,ja zamawiam u dostawcy z Nowe Dehli . Wydaje sie byc ok. Z drugiej strony nie mam innego wyjscia i musze mu zaufac bo dluzej czekac nie moge. Jak dolda to dam znac co i jak dziala
      • kiepski476 Re: Zamówienie leków z Indii 15.12.16, 17:45
        Koniecznie zwykłą pocztą. Oprócz tego e-mailem, jeśli zależy nam na czasie.

Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych
        Departament Rejestru i Importu Równoległego Produktów Leczniczych
        Al. Jerozolimskie 181C
        02-222 Warszawa

Dla uzyskania takiej zgody niezbędnym jest przesłanie do Prezesa Urzędu wniosku (pisma), które powinno zawierać następujące informacje:
        1. nazwę, substancję czynną, postać farmaceutyczną i moc leku będącego przedmiotem przywozu;
        2. ilość opakowań przywożonego leku/ów oraz ich wielkości (np. ilość tabletek w pojedynczym opakowaniu);
        3. kopię dokumentu podpisanego przez lekarza, potwierdzającego stan zdrowia i uzasadniającego zastosowanie leku (np. recepta, zaświadczenie lekarskie, karta informacyjna leczenia).

Wniosek należy wysłać pocztą na adres Urzędu. W przypadku sprawy pilnej dokumenty te można także przesłać e-mailem na adres pl@urpl.gov.pl .
      • watrobaf31b Re: Zamówienie leków z Indii 01.01.17, 14:26
        Witam, mam pytanie jak znaleźć lekarza do prowadzenia leczenia lekami z Indii.
        Mam wyznaczoną wizytę dopiero za miesiąc a nie ma chyba na co czekać. Zwłaszcza że zapewne jest kolejka do leczenia refundowanego. Co prawda zwłóknienie mam na f 3 ale nie myślę żeby od razu wdrożono leczenie. Dlatego też gorąca prośba o polecenie lekarza w Warszawie lub Radomiu
        • synio123 Re: Zamówienie leków z Indii 01.01.17, 19:03
          Zobacz na stronie w zakładce "Prywatnie"
          noweleki.hepatitisc.pl/p/przydatne-linki.html
          W Warszawie możesz porozmawiać z prof. C. (nazwiska nie mogę wymienić) wizyta w Luxmed.
          Prawda jest taka że nikt odpowiedzialności za twoje leczenie nie weźmie, ale lekarz powie Ci jakie badania masz wykonać, i jaką kuracje najlepiej zastosować 12 - 24 tyg. Najlepiej rozrób kpl. badań z programu lekowego kwalifikującego do leczenia:
          drive.google.com/file/d/0Bx6W-W8JMfkzUk50QzQ5aWpZaDQ/view
          Zaoszczędzisz trochę pieniędzy o jedną wizytę mniej.
          Ja tak zrobiłem, też miałem 1b i F3, teraz jestem po leczeniu i czekam na pierwszy wynik RNA, postanowiłem go zrobić nie na koniec, ale po miesiącu od zakończenia terapii. Aspat 16 i Alat 15 (przed leczeniem było w granicach Aspat 82) tyle w tej chwili wiem. Powodzenia.
            • synio123 Re: Zamówienie leków z Indii 02.01.17, 15:38
              Wątroba pozbawiona wirusa, powoli się regeneruje oczywiście jest to proces wieloletni. Widać to na moim przykładzie, po usunięciu przyczyny enzymy wracają do normy. Można sobie zakupić po kuracji preparat np. Liv52 podobno ma dobre opinie, poczytaj w necie. Ja rozmawiałem z panią która wykonuje fibroskan i mówiła mi że wracają do niej pacjenci którzy przed leczeniem mieli F3 a po kilu latach było F1 na fibroskanie. Coś w tym jest.
    • Gość: KoordynatorPacjent Re: Zamówienie leków z Indii IP: *.artnet.gda.pl 03.01.17, 10:52
      Szanowny Panie, z przyjemnością mogę poinformować, że od 1.01.2017 r. Pan Simranjit Gandhi dysponuje polskim adresem e - mail oraz polskim numerem telefonu (jako jedyny spośród dostawców) do Koordynatora Pacjenta. Rozmowy, zamówienie oraz wszelka niezbędna pomoc potrzebna przy zamówieniu leków do Polski odbywa się oczywiście w języku polskim. Do tego Pan Gandhi od nowego roku wprowadził nowy, bardzo atrakcyjny cennik. Adres e - mail : poland@gandhimedicos.com , tel. : +48 22 481 38 65.
      • synio123 Re: Zamówienie leków z Indii 03.03.17, 19:22
        Dzisiaj odebrałem wynik RNA HCV jakościowy wykonany po 12 tygodniach od zakończenia leczenia indyjskimi generykami MyHep Lvir, wynik - nie wykryto rna wirusa hcv. Transaminazy jeszcze bardziej spadły ALT 15, AST 14 wygląda na to że moja wątroba zdrowieje. Czyli jest SVR12. Jestem bardzo szczęśliwy i chciałbym się podzielić tą wiadomością. A wszystko dzięki Kiepskiemu i jego stronie. Życzę takich wyników wszystkim leczącym się generykami i oryginałami.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka