Dodaj do ulubionych

Wątpliwości co do tego co usłyszałem od lekarza

IP: *.dynamic.chello.pl 09.01.18, 19:52
Jestem pod stałą opieką Przychodni przy Wolskiej w Warszawie. Wizyty jak dotąd przebiegały w cyklach co 3 miesiące, ostatnio co 6 miesięcy. W marcu 2017 r., po latach słuchania tego samego: "Na razie nie ma dla Pana leczenia, proszę czekać, zapraszam na badania za kilka miesięcy", usłyszałem:"Mam dobre wiadomości, zapisujemy Pana na listę do leczenia za 2 lata termin maj 2019. Musimy zaktualizować diagnostykę. Proszę przyjść w sierpniu na USG i na wizytę". Sierpień 2017: USG zrobiłem tak jak badania krwi i udałem się na wizytę. : dowiaduję się, że "NFZ zamraża na razie środki na leczenie chorych na WZW C, dotyczy to środków na leczenie oraz diagnostykę. Wyjęci spod tego zarządzenia NFZ są osoby, u których stwierdzono marskość". Zdębiałem. Moje miejsce w kolejce na maj 2019 przepadło. Nie wiadomo kiedy będzie wznowione finansowanie.
Czy ktoś usłyszał podobne rewelacje? Jak się to ma do tego co piszą ludzie, że dostęp do terapii jest coraz łatwiejszy? Niewiele rzeczy mi się tu zgadza.

Dziękuję z góry za wszystkie głosy w dyskusji.
Obserwuj wątek
    • kiepski476 Re: Wątpliwości co do tego co usłyszałem od lekar 09.01.18, 20:25
      Wolska w 2017 r. otrzymała 48,8 mln zł na tabletki przeciw HCV. To jest więcej iż 10% wszystkich środków finansowych, jakie NFZ przeznaczył w całej Polsce na leczenie bezinterferonowe w ubiegłym roku.
      Nie wystarcza mi inteligencji, by zrozumieć, co za b... jest na Wolskiej.
      Jeśli wziąłbyś z Wolskiej wyniki badań diagnostycznych (anty-HCV, RNA HCV, określenie genotypu, USG, fibroscan itp.) i umówił się na wizytę w Mysłowicach, to wrócisz z lekami!
      W innych ośrodkach w Warszawie (Wołoska, Szaserów, Banacha) jeśli tylko przejdziesz procedurę kwalifikacji do leczenia, terapię rozpoczniesz niemal natychmiast.
      Dlaczego na Wolskiej jest inaczej – nie jestem w stanie tego pojąć. Pamiętaj, że nie obowiązuje żadna rejonizacja i jeszcze w tym miesiącu możesz rozpocząć leczenie w Mysłowicach czy innych Katowicach.
      Poniżej zestawienie, jakie środki na tabletki przeciw HCV otrzymała Wolska w ub.r.:
      Styczeń 2 463 160,84
      Luty 2 721 139,12
      Marzec 2 998 989,49
      Kwiecień 2 899 675,17
      Maj 3 023 538,21
      Czerwiec 2 706 908,05
      Lipiec 2 770 741,00
      Sierpień 2 770 741,00
      Wrzesień 2 925 718,05
      Październik 7 823 679,00
      Listopad 7 823 679,00
      Grudzień 7 823 680,00
      Patrzę i patrzę, i nie mogę dostrzec tego „wstrzymania finansowania”.
      Aha, jeszcze wykres ilustrujący „wstrzymanie finansowania” w ubiegłym roku:
      1.bp.blogspot.com/-EiPwbynU2TY/Wikc52nidMI/AAAAAAAABIc/msBEiJuilpQjQ9Rslm7sNwcwIS_fjEgPgCLcBGAs/s1600/Dostep-do-leczenia-5.jpg

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka