Dodaj do ulubionych

bardzo proszę o interpretację wyników WZW B!!!

22.03.07, 17:09
Proszę o zinterpretowanie wyników taty, który jest zarażony wirusem
prawdopodobnie od 1992 roku. w maju 2006 roku miał robione badania i okazało
się, ze wirus uaktywnił się (i jak to określił sanepid tata już jest chory)
AIAT - 36U/l, HBV_DNA 1,51 x 10 do potęgi7 gen/ml.HBsAg - dodatni HBeAg -
dodatni, anty-HBeAg - ujemny vDRL - ujemny.
W lutym 2007 roku był w szpitalu tam zrobili mu badania i pobrali wycinek
wątroby:oto jego wyniki biochemiczne:
Bilirubina 0,36
AIAT - 29
ASPAT - 15
GGTP - 70
Cholesterol - 168
APTT- 32,7
A wyniki biopsji przedstawiają się następująco:
Materiał długości 17 mm zawiera sześć przestrzeni wrotnych(chyba o to chodzi)
Hepatitis chronica minimalis (G2)
Fibrosis hepatis (S1)
białko og.- 6,2
albu. - 0,56
gl.alfa 1 - 0,03
gl.alfa 2 - 0,08
gl.beta - 0,13
gl gamma - 0,20
Proszę na podstawie tych wyników ocenić stan wątroby>
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Obserwuj wątek
    • fif31 Re: bardzo proszę o interpretację wyników WZW B!! 23.03.07, 12:58
      Mam jeszcze jedno pytanie:
      Jaka jest średnia długość życia od momentu uaktywnienia się wirusa (od momentu
      kiedy jest się już chorym)u 51 letniej osoby??
      • esseana Re: bardzo proszę o interpretację wyników WZW B!! 24.03.07, 13:38
        Jak Bóg da, a te wyniki są całkiem ładne:)
    • prezes.prometeuszy Re: bardzo proszę o interpretację wyników WZW B!! 04.04.07, 04:12
      Interpretacja wyników należy do lekarza, tylko i wyłącznie. Ja mogę ze swojej
      strony dodać, ze : pobrany materiał jest reprezentatywny - powinien zawierać
      powyżej 6 przestrzeni wrotnych (w sam raz się zmieścił) - to jest wielkość
      pobranego wycinka. Według mnie nie dzieje się nic specjalnie groźnego, na tyle,
      aby pytać o czas przeżywalności...

Hepatitis Chronica minimalis - to : zapalenie wątroby o charakterze minimalnym.
      G to grading - stan zapalny w skali prawdopodobnie 0-4, a fibrosis to
      włóknienie w identcznej (prawdopodobnie) skali i jest naprawdę minimalne. Zero
      oznacza brak jakichkolwiek zmian.

Jedynie poziom wiremii może przekonac lekarzy o podjęciu decyzji co do
      zastosowania leczenia przeciwwirusowego, np. pegylowanym interferonem (Pegasys).
      • fif31 Re: bardzo proszę o interpretację wyników WZW B!! 04.04.07, 22:09
        Dziękuję za odpowiedź !!!
        Proszę mi jeszcze powiedzieć, czy ten poziom wiremii jest zapisywany w jakimś
        skrócie?? Mam przed soba wszystkie wyniki wątrobowe i nic takiego nie widzę.
        Pozdrowienia
      • fif31 Re: bardzo proszę o interpretację wyników WZW B!! 16.04.07, 10:33
        Czy istnieje możliwość rodzinnego przeszczepu wątroby u osoby chorej na WZW B??
        Jak tak, to na czym to polega??
        • a.s.i.a3 Re: bardzo proszę o interpretację wyników WZW B!! 25.04.07, 16:32
          A nie w temacie wzw ale wątrobowym co oznacza oznaczenie hepatits chronica G2,
          S0 ?
          • fif31 Re: bardzo proszę o interpretację wyników WZW B!! 27.04.07, 13:06
            hepatitis chronica oznacza zapalenie wątroby, G oznacza stan zapalny, S oznacza
            włóknienie, O (zero) oznacza brak jakichkolwiek zmian.
            POZDRAWIAM
            • a.s.i.a3 Re: bardzo proszę o interpretację wyników WZW B!! 02.05.07, 16:59
              zapalenie wątroby na poziomie 2 u młodego 18 letniego chłopaka to chyba dużo
              co? najgorsze jest to, że ciągle nie wiemy jaka jest przyczyna tego zapalenia...
        • fif31 Re: bardzo proszę o interpretację wyników WZW B!! 24.05.07, 10:26
          Ponawiam pytanie:
          Czy istnieje możliwość rodzinnego przeszczepu wątroby(osoba chora na WZWB ma 52
          lata)?
          Jakie jest ryzyko?
          • mordeczek Przeszczep 24.05.07, 11:52
            www.przeszczep.pl/main/a/temat/id/24
          • prezes.prometeuszy Re: bardzo proszę o interpretację wyników WZW B!! 05.06.07, 15:08
            Przeszczep rodzinny może mieć miejsce tylko w przypadku pacjentów o wadze do 40
            kg i liczy się także wiek. Przeszczep rodzinny dotyczy więc tylko dzieci i
            młodzieży (chorych). U dorosłych przeszczepia się całą wątrobę od dawcy
            (zmarłego).
            • fif31 Re: bardzo proszę o interpretację wyników WZW B!! 06.06.07, 12:28
              Bardzo dziękuję za odpowiedź, nie jest za bardzo pocieszająca, (jedna z form
              pomocy ojcu odpada, szkoda):(no ale nic trudno trzeba żyć dalej ze
              świadomością, że nosi sie w sobie tego intruza, oby nie był on za bardzo
              złośliwy.
              Pozdrawiam

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka