Dodaj do ulubionych

Jak to jest z nastrojem

26.01.11, 17:42
Słuchajcie, a jak to jest - prz jednych postaciasch depresji nastrój jest najgorszy rano i polepsza się w ciągu dnia, przy innych - najlepszy rano i w ciagu dnia się pogarsza.... ja mam tak teraz, jak w tym drugim przypadku. A generalnie to od paru tygodni mam hipo, więc skąd nagle to? Olgo, gdzie jesteś?
Obserwuj wątek
    • olga_w_ogrodzie Re: Jak to jest z nastrojem 26.01.11, 21:54
      generalnie to ja, Izo, miewam zwykle klasykę depresyjną - silne lęki rano.
      na tyle silne, że budzę się bardzo wcześnie lecz, choć zmęczona i senna, nie mogę zasnąć, bo jest ogromny lęk.
      nie mogę też wstać z łózka wtedy, bo się boję.
      wszystkiego.
      ale miewam też inaczej - tak, jak piszesz - wstaję rano i jest ok., a wieczorem dopada mnie atak smutku, lęku, a w zasadzie przerażenia i rozpaczy.

teraz mam z tym wszystkim w miarę jako taki spokój.
      to dzięki kwetiapinie.
      choć, gdy sytuacja ostatnio stała się mocno nieciekawa, to miałam jednego dnia atak paniki porannej, a przedwczoraj też wieczornej.

piszesz o hipo.
      na FS wspominałaś zaś o borderlinie.
      jesteś borderem z CHAD czy też jako hipo określasz po prostu podwyższony, ale nie w wyniku choroby, nastrój ?
      i o co dokładnie chodzi ? - nastrój jest podwyższony, ale są dnie, gdy rano lub wieczór przychodzi mocna obniżka ?
      bierzesz teraz jakieś leki ?
      • izabela33_beauty Re: Jak to jest z nastrojem 28.01.11, 17:01
        Wiesz, Olgo, to rzeczywiście nie do pozazdroszczenia sytuacja - Twoja, mam na myśli. Dobrze, że masz Swoją kwetiapinę, którą i ja znam. Jaki charakter ma Twój lęk? Zamartwianie się byle czym, czy określona przyczyna? Jak długo trwa panika? Bo jeżeli długo, to nie jest panika.
        Ja wprawiam w popłoch psychiatrów, bo w sumie to nie wiadomo, jeżeli Chad to zdecydowanie z szybką zmianą faz. Kilka faz dziennie. Być może schizofrenia borderline, nie wiem. Leki biorę od 16 lat non stop, teraz mój w zasadzie optymalny zestaw - Neurotop i anafranil SR. Obniżka, taki spadek, jak ja nazywam, przychodzi co dzień kilka razy.
        • monte_we_mgle Re: Jak to jest z nastrojem 28.01.11, 17:25
          izabela33_beauty napisała:

> Ja wprawiam w popłoch psychiatrów, bo w sumie to nie wiadomo, jeżeli Chad to z
          > decydowanie z szybką zmianą faz. Kilka faz dziennie. Być może schizofrenia bo
          > rderline, nie wiem.

Ojejku, zapomniałaś o nerwicy natręctw, na którą dali ci orzeczenie o całkowitej niezdolności do pracy i samodzielnej egzystencji, ale w sumie słusznie. To betka w porównaniu ze "schizofrenią borderline".
        • olga_w_ogrodzie Re: Jak to jest z nastrojem 28.01.11, 17:38
          to ja już nie wiem co Ty masz.
          CHAD przebiega inaczej.
          przy neurotopie, i owszem, mogą występować skoki nastroju,
          ale to raczej na początku brania.
          po dłuższym czasie zażywania neurotop powinien stabilizować.
          co mówi na temat diagnozy i tych skoków nastroju psychiatra ?

a z tą schizofenią, to chyba dziś jakieś ocipienie na naród spada : najpierw Malwa200 na FS,
          teraz Ty.
          tak Wam tęskno do schizofrenii ?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka