Dodaj do ulubionych

Brad Pitt pobil Bruce Lee i hipisa

14.02.20, 10:37
Zgodnie z duchem otluszczonej widowni Ufc. Hejtuja wschodnie sztuki walki jak i hipisow.

Czy racje ma kowboj czy racje ma hipis?

Parafrazujac tekst z filmu mamy tu brak racji roku 2019 ktory spotkal pol wieku wczesniejszy 1969.

Osobiscie patrze na kalifornie z lat 60 jako szczyt atrakcyjnosci kultury amerykanskiej ze swoja racja.

Film tarantino wpisany jest w fale poszukiwania klasycznej meskosci przeciwko abnegacji wspolczesnej pop kultury ktora meski pierwiastek wyparla z siebie.

Ale ta klasyczna meskosc to nie byl redneck z texasu pracujacy na stacji benzynowej. To byli mezvzyzni ktorzy umieli i chcieli cos o wiele wiecej niz natluc sie jak plebs po mordach w klatce. Ci wszyscy twardziele holywood lacznie z chukiem norrisem uczyli sie u bruce walki. Sztuka walki jest sztuka bo jest o tym jak byc starodawnym twardzielem z westernow, ktoremu nie zadrzy powieka i bedzie zawsze z zimna krwia. Plebejska klatka mma jest stroszeniem piorek panow na wspomaganiu przy emocjonalnej muzyce.

Mysle ze hipisi nie byli tyle o rezygnacji z kladycznej meskosci co wizji kosciolkowego panstwa jakie buduja nam dzis nacjonalizmy. Ktorymi nie rzadza koowboje ale kaczynski z kotem i analogiczny hoover z fbi.

Rexygnacja z meskosci zaczela sie po hipisach w latach 70tych. David bowie itd. I mam wrazenie ze to juz nie byli hipisi ale odpowiedz sluzb fbi na bunt mlodych ktorych wowczas bylo ponad polowa w spoleczenstwie. To znaczy rozmiekczona zostala buntownicza ideologia lat 60tych i zamieniona w swoje przeciwienstwo.

Czy hipis powinien pibic kowboja, kowboj hipisa? Jedni i drudzy powinni sie wzajemnie odnalezc w sobie. Przeciwko sobie obaj nie maja racji. Bruce lee mial analogiczna racje w polaczeniu walki i sztuki. Mordobicie racji nie ma. Chlopcy z reklama kafelkow na plecach tlucza sie za darmo i niszcza zdrowie a wlasciciel klatki zarabia miliony
Obserwuj wątek
    • dotera Re: Brad Pitt pobil Bruce Lee i hipisa 14.02.20, 10:44
      Ciekawi mnie jedna kwestia w latach 60tych. Czy wszystko wtedy nie krecilo sie wokol tego by poradzic sobie z gigantyczna iloscia mlodziexy. Po to wyslano ja do wietnamu bo starzy sie jej przestraszyli. Przejeto uniwesytety moze tez? Bo mam wrazenie ze od tego czasu idee lansowane sa o tym jak byc wykastrowanym slugusem wladzy
      • dotera Re: Brad Pitt pobil Bruce Lee i hipisa 14.02.20, 11:23
        Osobiscie uwazam ze hipisi byli elementem autentycznej kontrkultury ze swoimi racjami. Nie lubie tego co pozniej bylo z rockiem i idiotycznymi subkulturami mlodziezowymi sprzedanymi rynkowi, w ktorych bylo cos nekrofilnego skarlalego. Tam dopiero byl resentyment. Dzisiejsze nacjonalizmy to przechlane punki z jarocina. Polskich hipisow tez do tego gowna zaliczam. Amerykanscy byli ok

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka