Dodaj do ulubionych

Dlaczego nacjonalizmy zawsze przegrają

01.09.20, 11:19
Z tych samych powodów dla których każdy narcyz poniesie klęskę.

Duża napinka nastawiona na siłę, zawsze podszyta u swych korzeni poczuciem straty niższości. Wsród nacjonalistów rzadko jest taki duch patriotyczny w duchu pracuje dla Polski, w duchu inżyniera Kwiatkowskiego. Oni raczej zawsze mają pretensję ze góra ich zdradziła, ktoś wbił noż w plecy. Zawsze jest ta wyrwa między wizerunkiem którego się pragnie, a stanem faktycznym. Jedyny pomysł na działanie to zmilitaryzowanie społeczeństwa. A tak można tylko wychować niewolnika do prostych prac, a nie wolną kreatywną jednostkę.
Obserwuj wątek
  • dotera Re: Dlaczego nacjonalizmy zawsze przegrają 01.09.20, 11:22
   Nacjonalizm jest dobry na wojnie i w czasie okupacji, rozbiorów. Jest wtedy naturalny oparty na instynktach ciała które się broni.

   Ale w czasach pokoju nawet jak wygrywa , podporzadkuje sobie społeczeństwo, to już od startu jest przegraną przyszłą podszyste. Ze względu na wyrwe wspomnianą.

   SIlny naród, to naród silnych jednostek które chcą żyć, zwiększać swoją siłę. Kochać się rozmnażać bogacić. A nie naród w poczuciu nadchodzącej wojny,
   • dotera Re: Dlaczego nacjonalizmy zawsze przegrają 01.09.20, 11:27
    Naród jest konstrukcją intelektualną. Nie mówie tu ze jest fałszem. Jesteśmy istotami rozumnymi organizujemy coraz bardziej kompleksowo swoje życie. Ale jest konstrukcja, a nie bezposrednimi zyciowymi instynktami. I jeśli ktoś się odwołuje tylko do super ego, intelektu ma sprany mózg przeciwko instynktom ciała.
    • dotera Re: Dlaczego nacjonalizmy zawsze przegrają 01.09.20, 11:34
     Nacjonalizm od komunizmu rózni się tylko jednym. Zawiera w sobie więcej rynku, co pozwala mu dłużej przetrwać. Hitler mógł ciągnąc chwilę, Mussolini i inni watażkowie ciut dłużej, ale ostatecznie i tak upaść. Dlatego w krajach socjalistycznych przechodzono na pozycje nacjonalistyczne i luzowano gospodarkę, po całkowitych klęskach całkowitego upaństwowienia wszystkiego. Ale oba w najgłębszym sensie są narcyzmem, który musi upaść.
  • dotera Re: Dlaczego nacjonalizmy zawsze przegrają 01.09.20, 12:14
   Jest jeszcze jednen wątek.

   Nacjonaliści mają wrogów z dwóch stron. Z jednej strony kapitał światowy, ale z drugiej nawet jeśli nie Żydzi, to w gruncie rzeczy własny naród. Prawica pisze książki o polactwie. Sanacja chciała autorytarnych rządów bo przecież większość Polaków bierna niepatriotyczna pod butem zaborcy trzymana. I wszyscy są skłoceni ze wszystkimi. Kochają wrogów wewnętrznych. Chcą zawsze żywą tkankę ludzką w jakąś martwą skostniałą formę urządzić

   Oni nie umieją zrobić tego co narody zwycięskie anglosaksońskie oparte na liberalizmie w którym po prostu będąc sobą możesz być patriota. Tam w pop kulturze flaga brytyjska, Usa jest normalna.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka