Dodaj do ulubionych

Proud Boys a biała supremacja

30.09.20, 10:00
wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,26352650,donald-trump-wspomnial-o-prawicowej-bojowce-w-czasie-debaty.html#s=BoxMMt2
Szef tej organizacji w młodości był punkiem i ma żonę indiankę i troję dzieci wyglądające mało WASP.

W organizacji są murzyni.

Stawianie ich jako neonazistów jest całkowicie bez sensu.

Kultura anglosasów jest inna niż europejska, której pojawił się Hitler. Nie mówię ze nie jest agresywna bo bywa okrutnie, ale to jest taki duch kowbojów, ze strzelbą na swoim.

Obserwuj wątek
  • dotera Re: Proud Boys a biała supremacja 30.09.20, 10:04
   Zauważyłem ze w USA w tych organizacjach prawicowych określanych alt prawica jest mnóstwo ludzi którzy wcześniej byli na lewicy. Ba słuchałem takiego jednego i on mówił ze jeszcze na Obamę głosował całkiem niedawno.

   Jeśli lewicy głównym wrogiem jest biały mężczyzna, a głównym celem ideowym rozmyć wszelkie tożsamości to powstaje alt prawica.
  • dotera Re: Proud Boys a biała supremacja 30.09.20, 10:52
   I zdaje się też ze oni jakby przeszli z lewicę na prawicę z jej wcześniejszymi kalkami.

   Dużo rządzą w necie w różnych memach, piosenkach, kpinach. Peterson chyba ich krytykował ze używają "polityki tożsamości", a oni mówią ze robią to zeby działało na nich.
   • dotera Re: Proud Boys a biała supremacja 30.09.20, 12:26
    Słuchałem kiedyś ich szefa, jest dziennikarzem. Nawet nie wiedziałem ze on to założył do dzisiaj.

    Ja to odbieram raczej jako rodzaj prawicowej kontrkultury to znaczy odbicia od lewicowej dominacji w mediach, a nie tradycyjną skrajną prawicę ze swoim towarem.

    Tam bardziej idee wolnego rynku są promowane w opozycji do socjalizmy, tradycyjny obraz męskości w opozycji do sfeminizowanych chłopców, oni lubią się ubierać jak weterani navy seals. Myślę ze to taki rodzaj prowokacji , nie śmiertelna powaga w stylu klu klux klan.
  • dotera Re: Proud Boys a biała supremacja 30.09.20, 12:37
   Jeśli takie organizacje będę ustawiane jako skrajna prawica to prawica będzie rosnąć bo lewica dziś to przedziwny twój który nie ma nic do zaproponowania realnego oprócz obwiniania, ale za to chce mieć monopol na światopogląd w społeczeństwie. Jak mówiłem dzisiejsza lewica bardziej mi przypomina absolutyzm oświecony.
   • dotera Re: Proud Boys a biała supremacja 30.09.20, 12:46
    Nie utożsamiam się z takimi jasełkami ale przynajmniej to co widziałem odbieram pozytywnie w tym aspekcie, że nasza cywilizacja całkowicie odeszła od wychowania w duchu cnót, a zwlaszcza jej jednego aspektu : Męstwo.

    Widziałem ich kontrdemonstracje i z jednej strony histeryczne krzyki Black Lives Mater, a z drugiej oni całkowicie w opanowany sposób dyskutujący. Myślę ze jest dziś silne poczucie kryzysu męskości , bo chce się za wszelką cenę to co oni chcą reprezentować uważać za zło. Toksyczną męskość. A tak nie jest.
    • dotera Re: Proud Boys a biała supremacja 30.09.20, 12:54
     Ja raczej uważam ze odpowiedzią na kryzys męskości jest scena z Pulp Fiction, a nie grupowe jasełka. Scena w której Bruce Willis przy barze obrażany odwraca się w milczeniu i widać ze przejrzał. Doznał oświecenia.

     I myślę ze to jest jednocześnie bardziej amerykańskie niż przebieranie się za weterana navy seals. Drogą mężczyzny jest samotna i w milczeniu przeciwko wielu skurwysynom, niż braterskie klepanie się po plecach. Ci co klepią lubią frajerów golić.
     • dotera Re: Proud Boys a biała supremacja 30.09.20, 13:09
      W filmie Lot nad Kukułczym Gniazdem była ładna scena.

      Cały film jest zasadniczo o tyranii władzy kobiet opartym na resentymencie. Ale była jedna ważna scena dlaczego to chłopcy są winni swojego losu. Czyli impreza przed ucieczką. Gdy nalewają sobie alkohol dokładnie tak samo jak siostra oddziałowa dawała im leki.

      Meczyk dziewczynki kontra chłopcy jest też o tym ze amerykański obraz mezczyzny to umiem się bić, jestem kochankiem wspaniałym i mogę pić jak mężczyzna. Czyli to co reprezentowała postać grana przez Nicholsona. No ale ostatecznie to był obszczymurek zwykły awanturnik, a nie cżłowiek który bierze odpowiedzialność za życie.


      Feministki zle robią, że chcą ten aspekt ukrócić jak przedszkolanki, ale ostatecznie wina jest po stronie facetów : nie chcą więcej i dalej. A to jest najgłębsze powołanie mezczyzny.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka